fcf5147a7a754aa5698f203131af555c.html Radni w obronie karetek pogotowia

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Radni w obronie karetek pogotowia

Email Drukuj
Rada Miejska przyjęła rezolucję, w której stanowczo sprzeciwia się zapowiadanej przez ZZOZ i Starostwo Powiatowe redukcji zespołów ratowniczych karetek pogotowia. Zdaniem radnych takie plany stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.Radni miejscy w Wadowicach zajęli się protestem przeciw planom okrojenia składów osobowych Zespołów Ratownictwa Medycznego,  które w karetkach chce wprowadzić dyrektorka ZZOZ Urszula Lasa, przy akceptacji Starostwa Powiatowego.

Na ostatniej sesji (30.04) przegłosowali rezolucję skierowaną do starosty wadowickiego Jacka Jończyka oraz dyrekcji Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, w której wyrażają zdziwienie i zaniepokojenie planami zmniejszenia składów osobowych Zespołów Ratownictwa Medycznego z trzech osób do dwóch osób.

Zdaniem radnych to drastycznie pogorszy warunki pracy ratowników medycznych. Radni obawiają się również, że stanowić to będzie realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców powiatu.
Wadowicka Służba Zdrowia, której patronuje Święty Jan Paweł II, winna w sposób szczególny troszczyć się o dobro pacjentów i podnosić standardy opieki medycznej. Względy ekonomiczne czy zliberalizowane przepisy prawne nie mogą nigdy przesłaniać wartości nadrzędnej jaką jest człowiek– zapisali w rezolucji radni Wadowic.
Propozycję uchwały skierowali do Rady Miasta radni PiS, PO i Wspólny Dom. Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak podziękowała radnym za tę rezolucję. Jej zdaniem apel w pierwszej kolejności powinien być skierowany do wojewody małopolskiego, ponieważ redukcja składów osobowych w karetkach wynika z analizy przeprowadzonej przez wojewodę.
Należy wszystkie siły wszystkich samorządów, wszystkich środowisk, którym zależy na dobru szpitala, skierować do wojewody i do dyrekcji ZZOZ-u, która tą redukcję może, a nie musi, mam taką nadzieję, wykonać- powiedziała burmistrz Ewa Filipiak.
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (23)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Bąbolada komentuje +1
Zredukują załogę i wprowadzą "dwójki" choćby Archanioł Gabriel z nieba przyleciał i piorunem pogroził.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 05 - 2014
... staś komentuje +3
@staś komentuje:Pytasz o umorzenia w innych miastach? Listę instytucji, które dostały zgodę na umorzenie w 2013 roku w Krakowie otwiera Szpital Uniwersytecki z kwotą 945 tys. zł. Na drugim miejscu jest Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego z kwotą 374 tys. zł. ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... ratownick komentuje +2
Przedwyborczy bełkot, pewnie liczą na głosy. Ciekawe czy wiedzą co znaczą oznaczenia na karetkach P lub S. He he.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... stryjj komentuje +5
Radny ze zdjecia pierwszy raz glosuje.Wiek robi swoje to i karetka by sie przydala pod domem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
Nażarłeś się chłopie kawioru i bredzisz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... Furjat. komentuje +7
Radni niech Straż Chocze.... powiększą bo jak stołki zaczną się niedługo pod dup... palić to będzie się działo oj będzie...........

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... @staś komentuje +1
To wymień kilka szpitali w małopolsce które są zwolnione przez Gminy z podatku od nieruchomości.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... staś komentuje +4
Po pierwsze - Starostwo od wielu miesięcy walczy o utrzymanie karetek w powiecie, o czym zdaje się autor tekstu nie wiedzieć.
Po drugie - szpital w Wadowicach jako jeden z nielicznych w Polsce płaci Gminie podatek od nieruchomości. W innych miastach są zwolnienia od podatku często nawet 100 procent. Ale władze Wadowic - burmistrz Wadowic - tego nie robią.
Za to zrzucać winę na niewinnych - jak najbardziej. Wstyd.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... Starosta komentuje +1
Brawo dla radnych

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... Zofia trrcjarka komentuje +10
Zlikwidować karetki a pieniądze dać na kościół!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... dd komentuje +7
Radni w Wadowicach ilu ich jest ? Jakiej wielkości są Wadowice ?
W Chicago jest 55 radnych, tyle samo w Madrycie.
Czyli Wadowice to prawie miasto jak pół Chicago ?

Przepraszam za pisania nie bardzo na temat,lecz nasunęła mi się taka myśl.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... Omon komentuje +1
@ m1
W dyrekcji wylizano? Teraz kierownikowi...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... Krys komentuje +10
Panuje u nas jakaś histeria w niszczeniu co dobrze działa, jak karetki, na przyjazd której zawsze można liczyć że przyjedzie i przyjeżdża.
Szukając "oszczędności" można zlikwidować etaty asystenckie i doradcze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... arik komentuje +2
kto wybrał Tuska to niech mu zabiora karetkę, oby tak sie stao!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... miszkaniec komentuje +20
Cóż po rezolucjach? Burmistrzyni nie wspiera budowy szpitala, a nawet nie zwalnia ZZOZ z podatku gminnego, co byłoby wymiernym, niemałym wsparciem. Radni wypluli z siebie kolejny raz bełkot bez przełożenia na realną zmianę sytuacji. Hipokryzja sięga zenitu, zwykłym ludziom pozostaje tylko iść na wybory tym razem i bez zastanowienia odwołać całe to towarzystwo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... Tomy komentuje +18
Realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców Wadowic stanowi U.M. i Pani Burmistrz, która cały czas tylko knuje z Kocichem jak torpedować budowę szpitala przykład blokowanie otwarcia lądowiska dla śmigłowców .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... m1 komentuje +8
Nie ważna ilość, a jakość, która pozostawia duuuuuuuuuuuużo do życzenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... radar komentuje +5
To wynika z przepisów. Ustawa ustawa a życie życiem. Następnym krokiem będzie prawdopodobnie wycofanie lekarzy z zespołów i zostaną tylko ratownicy.Tak juz jest ze szukając oszczędności szuka się ich nie tam gdzie się powinno szukać. Ciekawe czy jakby była sesja z serii Titanic to jak przedstawiono by poziom zatrudnienia w administracji ZZOZ, niższy kontrakt będący skutkiem redukcji łóżek szpitalnych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... ratmed komentuje +3
Powinni zatrudniać ratowników a nie redukować miejsca pracy i zwqlniać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... ratownik komentuje +8
Zamiast pisać nic nie warte rezolucje może niech zawalczą o podwyżki płac dla średniego personelu medycznego. Uważam że moja praca jest ważniejsza, jest bardziej odpowiedzialna i duuuużo bardziej stresująca. Z obecną pensja w zozie i coraz większymi wymaganiami mam niskie morale i jestem nieefektywny wiec stwarzam realne zagrożenie dla pacjentów. To czy będę pracować w zespole dwu czy trzyosobowym, nic na to nie poradzę i będę musiał się przystosować, pewnie za własne pieniądze doszkolić i wymóc na dyrekcji zakup nowych gadżetów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... POPOPP komentuje +14
oo radni nagle zaczęli się bać o nasze życie i zdrowie , czy raczej o swoje się boją ???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... Ozi komentuje +10
"Jej zdaniem apel w pierwszej kolejności powinien być skierowany do wojewody małopolskiego, ponieważ redukcja składów osobowych w karetkach wynika z analizy przeprowadzonej przez wojewodę" - żenada , jeśli chodzi o poziom wiedzy Pani Burmistrz na temat Ratownictwa Medycznego . Co ma Wojewoda do ilości osób w karetkach podstawowych ? Nic .Czy karetki Podstawowe będą 2 czy 3 osobowe to wyłącznie decyzja ZZOZ , za którą w pierwszej kolejności przemawiają względy ekonomiczne .Urząd Wojewódzki opracowuje "Wojewódzki plan działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego " czyli rozlokowanie i rodzaj karetek na terenie wojewódzctwa . Na skład ilościowy zespołów nie ma wpływu .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... ONNA komentuje +2
Ludzie! Nie wypalajcie traw na wiosnę. Dymy szkodzą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był