6a1723e44c2b7afe5be76717b5d293ba.html Ruszyła kampania opluwania muzeum. Hejterzy powiedzą ci, co masz myśleć

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ruszyła kampania opluwania muzeum. Hejterzy powiedzą ci, co masz myśleć

Email Drukuj
Zanim jeszcze dokonano otwarcia Domu Rodzinnego Jana Pawła II, zanim ktokolwiek w pełni zobaczył nową wystawę i podzielił się swoją opinią, ruszyła kampania opluwania nowego muzeum w Wadowicach. Hejterzy rozpoczęli bój, by obrzydzić mieszkańcom coś, z czego mogą być dumni.


To miejsce jest dużą szansą dla Wadowic


W środę (9.04) dojdzie do uroczystego otwarcia Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Po czterech latach nieobecności ta placówka zostaje przywrócona miastu i według specjalistów ma wszystko, czego potrzeba do osiągnięcia sukcesu.

Nowa powiększona ekspozycja, wzbogacona o setki multimediów i eksponatów, przywiezionych często dużym kosztem i trudem z różnych stron świata, będzie o wiele ciekawsza niż to, co wadowiczanie znali do tej pory. Wadowicka placówka czerpałaz najlepszych wzorców, jak Muzeum Powstania Warszawskiego, czy krakowskich podziemi w Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Tam się udało, więc dlaczego nie miałoby się udać w Wadowicach?

Wreszcie turyści będą mieli dodatkowy powód, by przyjechać do miasta, aby nie tylko najeść się kremówek i ucałować próg bazyliki, w której ochrzczono papieża Polaka. Szacuje się, że w pierwszym roku do Wadowic może przyjechać nawet pół miliona turystów. Rzeczywistych, namacalnych, którzy zostawią tutaj nie tylko grosiki w fontannie, ale prawdziwe pieniądze.

To szansa dla wszystkich restauratorów, sprzedawców pamiątek, przewodników i wielu innych, którzy myślą poważnie o biznesie turystycznym. To muzeum jest wisienką na torcie, z którego każdy może odkroić swój kawałek o ile tak naprawdę starczy mu pomysłowości.

Ale to, co dla jednych może być sukcesem i powodem do dumy, dla innych jest zaczynem do wyładowania swoich frustracji, ale też do ubicia małego politycznego interesu i uzyskania kilku punktów u "niezadowolonych".

"Jest zlecenie na muzeum"

Redakcja Wadowice24.pl otrzymała list, którego autor ujawnia plan zorganizowanego niszczenia dobrego imienia muzeum , jak i samego miasta i jego mieszkańców. Zastanawialiśmy się, czy opublikować ten list, nie mamy bowiem pewności, że przedstawiona w nim wizja jest prawdziwa. Uznaliśmy jednak, że sprawiedliwie będzie jednak oddać go pod osąd naszych Czytelników.

Nasz informator twierdzi, że właśnie ruszyła zorganizowana akcja „hejtowania” muzeum.
Jest zlecenie na muzeum. Trzeba go opluć jak najbardziej tak, by w odczuciu wadowiczan był to obraz nędzy i rozpaczy, braku gospodarności, głupiego wydawania pieniędzy i w ogóle niepotrzebnej inwestycji. O muzeum trzeba mówić jak najgorzej, używając najgorszych określeń, trzeba pluć na wszystkich ludzi związanych z tą instytucją, trzeba ich gnoić i deptać do ziemi - pisze do redakcji Wadowice24.pl nasz informator (nazwisko do wiadomości redakcji).
Z informacji przekazanych w liście wynika, że akcja ma służyć konkretnym celom.
Są siły w mieście, organizacje i ludzie o pokroju lewackim, którym sukces tego muzeum przeszkadza w tworzonym przez lata obrazie rozpadu Wadowic, miasta, w którym jak to mówią wszystko się zacięło. Nie udało im się referendum, więc teraz liczą na wybory samorządowe w 2014 roku. Ale takie sukcesy jak muzeum szkodzą tworzonej wizji miasta, w którym ma się nic nie udawać. Dlatego muzeum musi zostać maksymalnie zgnojone. Próbowano już tak zrobić z wadowickim rynkiem, ale im się nie udało, bo jednak mieszkańcy polubili to miejsce - czytamy dalej w liście.
Autor listu twierdzi też, że ma informację, w jaki sposób będzie realizowana propaganda przeciwników muzeum.
Tym razem są lepiej zorganizowani. Nie będzie pospolitego ruszenia, ale sprawnie działająca machina nienawiści. Grupa osób ma wyznaczone dyżury, by poprzez Internet na portalach i forach internetowych, Facebooku dodawać nienawistne komentarze, w których opluwać będzie się muzeum, osoby z nim związane, pracowników i oczywiście Kościół. Zamówione są też teksty w lewackich mediach, które mają podważać sensowności tej instytucji. Swoją robotę mają wykonać tzw. blogerzy, którzy będą niby niezależnie opisywać nieprawidłowości na podstawie podsyłanych dokumentów. Pojawią się filmiki w sieci, szydzące między innymi z papieża. Będą też plakaty, ulotki, banery na mieście w znanych już lokalizacjach. Piszę to, bo zależy mi, by ludzie wiedzieli, jak będą robieni w balona w najbliższych tygodniach i miesiącach - zwierza się w swoim liście nasz informator.
Wystawy nie widzieli, ale już wiedzą lepiej

List listem i jego prawdziwość trudno zweryfikować, ale rzeczywiście nie da się nie zauważyć, że w ostatnich dniach w Internecie uaktywnili się w dużej liczbie komentatorzy, którym z łatwością przychodzi ocena muzeum i jego wystawy, choć przecież jeszcze jej nie widzieli.

Prawdą jest też to, że w sieci już pojawiły się wpisy, w których zwykła krytyka przeszła w bezpardonowy atak. I to na naszym lokalnym podwórku, m.in. w publikacjach zamieszczonych na stronie internetowej polityka lewicy Edwarda Wyroby, do niedawna rzecznika prasowego antyklerykalnej partii Racja PL, a w przeszłości radnego z listy SLD, redaktora naczelnego pisma Nad Skawą, kandydata na burmistrza Wadowic i asystenta posłanki Haliny Talagi (również SLD).
A teraz nasz złoty Bronek otworzy to największe w kraju replikowisko kultu... pedofilii, krzywdzenia braci Chrystusa najmniejszych i bałwochwalstwa dla wodza, który z premedytacją acz starannie chronił bandziorów w czarnych, czerwonych bądź purpurowych kieckach, z rozpasanymi kutasami w oryginale - czytamy u Edwarda Wyroby.
Pozbawiony skrupułów internetowy hejt wymierzony w Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II może jednak odwrócić się przeciwko tym, którzy tej broni używają.

Wiarygodność emocjonalnych ocen nie ma bowiem nic wspólnego z merytoryczną dyskusją o nowej wystawie. Poza tym, jak pokazują badania, społeczność Internetowa nie lubi treści, które wprost narzucają użytkownikom, co mają myśleć.

Muzeum spokojne o ocenę mieszkańców

Zdaniem dyrektora muzeum ks. Dariusza Rasia, wadowiczanie będą mogli sami zweryfikować odwiedzając placówkę w najbliższych dniach wszystkie te plotki, które narosły wokół niej.

W muzeum twierdzą, że nie mają nic do ukrycia i nie boją się żadnych, nawet najtrudniejszych pytań.

Jedno z nich padło już na konferencji prasowej w poniedziałek (9.04). Chodziło oczywiście o pieniądze, które wydano na utworzenie muzeum. Ksiądz Dariusz Raś wyliczył, że jest to 25 mln zł, z czego 10 mln zł to unijne fundusze.
Inwestycja nie była tania, ale te pieniądze nie uleciały, one służą i ta inwestycja będzie się opłacać - mówi ks. Dariusz Raś, dyrektor Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (47)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ZenonGrocki komentuje +4
Jestem hejterem opłacanym przez opozycję i jestem z tego dumny. Po wyborach to miasto będzie nasze. JP 2 na śmietnik historii!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2014
... O tak. komentuje +3
Większość komentarzy nie pozostawia złudzeń, że pisze je POKOLENIE JP II i sami katolicy. Tylko pogratulować, bo nie ma problemu z odróżnieniem was od rozsądnych i trzeźwo oceniających rzeczywistość.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... fakja komentuje +7
Ja i moja rodzin a i rodzina mojego sąsiada wspólnie cierpimy wielki głód:/ roboty ni ma kraść nie wypada a tu widze takie rarytasy w muzeum ciekawe czy zabrali prezydenta do tej ekskluzywnie drogiej restauracji na rynku napewno smakocie wcinali, a u nos 2 tydzień z rzędu placki ziemniaczane jak się lepiej co wiedzie to i cukrem sie okrasi obiecałem kiedyś żonie i dzieciakom że zabiorę ich na PKP na kotleta+zestaw i może jaką colke się uda utargować,ale to tylko moje kosmate marzenia :/ rzeczywistość jest o wiele trudniejsza dziś wieczorem z sąsiadem przygotowaliśmy prowizoryczne dzidy na polowanie ze sztyla od łopaty solidny kawał drzewa jeszcze tylko naostrzyć i z rana ruszamy na polowanie do lasu może uda się jeszcze jakieś runo leśne pozyskać, jeść coś trzeba a kraść nie wypada. PS rzuć mi pieniążka do fontanny w parku w ten sposób wesprzesz mnie i moją rodzinę oraz rodzinę mojego sąsiada pozdrawiamy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... Fundacja im.Edmunda W komentuje +5
Poszukujemy używanej sztucznej szczęki dla kudłatego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... Kolasa Jacek komentuje +1
"Zastanawialiśmy się, czy opublikować ten list, nie mamy bowiem pewności, że przedstawiona w nim wizja jest prawdziwa. Uznaliśmy jednak, że sprawiedliwie będzie jednak oddać go pod osąd naszych Czytelników. "
- w gruncie rzeczy uczciwe postawienie sprawy przez redaktora.

A jeśli chodzi o moją opinię to uważam, że wszystkim nie do godzi, a najwięcej ryczą ci, którzy tak naprawdę do muzeum nie pójdą i zwisa im to. Denerwują się tylko, że wokół tego muzeum jest tak wielkie halo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... iritt komentuje +2
wyroba ??? hahaha a co on może powiedzieć w tym temacie!!!! niech sobie z grodzkim i palikociarnią jedzie do Holandii tam wielu podobnych yntelygentnych jest

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... JJJ komentuje +31
Cokolwiek będziecie pisać o "odnowionym" domu w którym urodził się JPII, jedno będzie prawdą to nie jest ta sama kamienica. Natomiast eksponaty mniej lub bardziej związane z papieżem można było wystawiać gdziekolwiek, a kamienicę zostawić taką jaka była przed wojną w czasach młodości Karola Wojtyły. No wyraźnie widać, że była potrzeba skręcenia większej kasy, a dla kasy rujnuje się nie takie zabytki. A tak na marginesie ta kamienica powinna być wpisana do rejestru zabytków, więc kto wydał zgodę na jej przebudowę?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... LL komentuje +4
Od lat Wadowice "utrzymują się" z wizerunku Jana Pawła II i póki pamięć o nim będzie trwać nie tylko w Wadowicach ale i w Polsce i na świecie ludzie będą mieć w Wadowicach pracę a co za tym idzie pieniądze. Gdyby ktoś w tym momencie to zniszczył, tak jak niektórzy próbują to zrobić ludzie straciliby robote, to takich inicjatorów roznieśliby gołymi rękami na środku rynku. Ktoś taki bałby się wyjść z domu i nie miałby szans na jakiekolwiek bytowanie w tym mieście. Więc sld niech sobie szuka innego miasta bo tutaj będzie mieć cięźko póki rządzi POKOLENIE JPII !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... Warszawiak komentuje +5
Powiem wam z daleka tak.
Niepotrzebnie sami siebie krzywdzicie. Takim jadem zniechęcacie tylko tych, którzy mogliby do was przyjechać. Ja przyjadę z ciekawością i zobaczę to muzeum. Byłem w poprzednim no i szczerze? Szału nie było. Tamto muzeum było takie... przaśne i jeszcze te śmieszne kapcie:). Tak więc wadowiczanie głowa do góry bo z zapowiedzi wynika, że w końcu macie muzeum z prawdziwego zdarzenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... jam komentuje +16
ja się cieszę ze zdarzyłem za młodu być w domu Papierza zanim Wadowickie UM je zniszczyło :( jak wy wadowiczanie mogliście na to pozwolić pytam się wprost zniszczyć dom samego Karola Wojtyły ani z tego nie nic macie wadowiczanie bo muzeum mimo obietnic dla wadowiczan jest jednak za kasę wiec nawet co poniektórzy tam nie wejdą bo lepiej kupić chleb i coś zjeść ktoś napisał ze spokojnie można było oddzielnie zrobić muzeum ale gdzie Wadowiczane odziwo albo kłamliwie lub strachliwie wolą obecny UM który kantuje ma sądy pod sobą i niszczy wadowice tak jak rynek czy DOm Karola
pokazujecie Wadowiczanie że jesteście prawdziwym polskim narodem głupców
bo polak musi dac sie okradać władzy Tak wam dopomóż TusK ,
Szczerze dziwie sie Matueuszowi że walczy dla takich głupców jak wy żeby wam sie żylo lepiej i prawdziwie . :(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... ZośkaSamośka komentuje +4
Muzeum wybudowali które napędzi w jakiś sposób gospodarke, zmniejszy bezrobocie, a wy nadal narzekacie. Racja leży po stronie pana redaktora. LUDZIE DO WŁASNEGO GNIAZDA SIĘ NIE PLUJE. Ludzie na miłość Boską opanujcie się.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... Dobrze! komentuje +6
Że Medyceusz się znalazł. Bo ciemni wadowiczanie byliby niedowartościowani samym listem hakera "kocicha" do "prostytucji".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... terapeuta komentuje +14
Żeby opluwać własne miasto po to żeby zabłysnąć w internecie - tego nie rozumiem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Warszawa komentuje +4
Sami sobie Wadowiczanie robicie krzywde
Nie wiecie jaki macie skarb
Szkoda ,że Polacy to jednak taki skrzywiony naród

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... myszka24 komentuje +15
Sorry ale jakaś głupia nie jestem żeby mi ktoś mówił co mam myśleć. Owszem dobrze że muzeum w końcu się otworzy ale czy to wystarczy aby potencjalny turysta został w Wadowicach dłużej niż 2 godziny ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... hmmm komentuje +52
Nie jestem z wadowic, ale mieszkam bardzo niedaleko i nie uwazam sie za hejtera. Po prostu, jak wielu, uwazam ze muzeum mozna sobie bylo wybudowac gdziekolwiek, a dom papieza zostawic z jego oryginalnym klimatem. Wtedy mozna byloby sobie isc i do muzeum i do domu papieza. Zdumiewa mnie to ze ktos zgodzil sie na to co zrobiono z tym miejscem, ale musi za tym stać jakaś kasa i układy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Gucio1987 komentuje +4
Kilka lat temu to też nie było dom, w którym mieszkał Karol Wojtyła. Wszystko się zmieni i nowe muzeum jest potrzebne miastu, by turyści mogli tutaj przyjeżdżać. Czego chcecie od tego muzeum, skoro go jeszcze nie widzieliście?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
ten list to wyziewy kocicha, to jego tępy styl. To już nawet plaskaty lepiej wyziewa, niewiele lepiej ale jednak lepiej! Kocicho, pali się pod doopskiem, co? Poczekamy do jesieni i kibitka do ciupy pewna, he, he. Koedukacyjna, po drodze zawiezie również caryce do ciupy w Hucie. Pogadacie sobie z rodzinką przez plekse i bedzie git.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... dd komentuje +16
dom ojca świętego to byl kilka lat temu szkoda bo było czuć w nim klimat domu a teraz czuć ale nie dom szkoda

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... m1 komentuje +26
Suplement
Na hajtowaniu najlepiej się zna Kocicho, miał nawet sprawę w sądzie z Panem Kotem, więc nie ma się co dziwić, że próbują manipulować mieszkańcami wymyślając jakieś wirtualne asekuracyjne listy, z którymi jest tak jak z Panem Cogito wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział, żenada i prostactwo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... olo komentuje +5
Rasie z PO nawet tutaj się wepchali.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Podobno to o Edku komentuje +3
Cytuję ze strony: http://racjapolskiejlewicy.pl/...ja-pl/6506

Szanowny Edwardzie, niewdzięczniku jeden, napisz uczciwie że tak pogardzany przez ciebie przewodniczący [Racji Polskiej Lewicy] zakupił Ci dwa komputery do pracy partyjnej, laptopa zatrzymałeś i udajesz głupiego, zapłacił za twoją szczękę żebyś mógł go skutecznie podgryzać... Napisz uczciwie że się opieprzałeś w pracy przez trzy miesiące za jego pieniądze, które wypłacił Ci z góry. Napisz też że zapłacił za ciebie kaucje bo siedział byś dzisiaj w kryminale. Napisz też że nazwałeś go KURWĄ za to że Ci pomagał żebyś nie umarł z głodu i braku lekarstw. Za otrzymaną pomoc groziłeś mu ujawnieniem jego nagrań żeby go zdyskredytować i zadenuncjować bo nagrywałeś wszystkich członków RACJA bez ich zgody...

cdn.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Anielka komentuje +50
Ja jako turystka w pierwszej kolejności chciała bym zobaczyć oryginalny dom JPII, poczuć klimat tego miejsca, przejść sie po izbach, po których chodził Karol Wojtyła a w dalszej kolejności zwiedzić muzeum czy wystawę, np w MDK. To nie jest hejt, ale dlaczego odebrano nam możliwość obcowania z duchem przeszłości na rzecz tego co jest wszędzie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... m1 komentuje +47
List napisany asekuracyjnie przez zainteresowanych urzędników, aby zamanipulować w głowie mieszkańcom,z których 80 % tam nie pójdzie ze względu na cenę i wcale mnie nie dziwi, że tak paszkwili powstał. Domu Papieża JP II już nie ma to tylko multimedialny twór. Jan Nowicki będąc w Wadowicach spytał pana Wyrobca z WCK "gdzie jest Dom Papieża? co z nim zrobili?''i takie jest zdanie większości ludzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... barak komentuje +8
Akurat ja uważam że będzie to perełka i duża atrakcja Wadowic.Natomiast szukanie wszedzie spisków i głoszenie urojeniowych teorii spiskowych przez Kiciusia też każe swoje myśleć...I wcale nie muszę być zwolennikiem czy sympatykiem jegomościa z Karmelickiej 46.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... łołoło komentuje +48
Jak można napisać że jesteśmy dumni - z czego?? że to już nie jest dom rodzinny papieża tylko maszynka do robienia kasy wciskać ciemnotę ze część mieszkalna nie została naruszona - a gdzie wywieziono eksponaty ?? na Fatimska do domu gdzie mieszkały zakonnice ludzie maja prawo byc oburzeni bo została zniszczony Wadowicki zabytek !!!! no ale jak mówi sie prawdę to zawsze boli ciekawi mnie tylko czy taka demolka była zyczeniem Ojca Świetego nawet jego domu nie uszanować aż serce pęka z żalu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... M@ja komentuje +4
Jak można krytykować i opluwać coś czego się jeszcze nie widziało? To przypomina niestety zachowanie małego dziecka, marudy, który wszystkiemu jest przeciwne i nie chce spróbować czegoś nowego. Ludzie, na miły Bóg, dajcie szanse temu miastu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... pol komentuje +32
A ja mam pytanie,dlaczego pan Kotarba jest tak nie lubiany przez większość wadowiczan ! Uważam że wizerunek pani burmistrz i całego urzędu,zyskał by gdyby ten pan odszedł !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... co łaska komentuje +15
Podatnik- frajer zapłaci 2 razy. Za przebudowę i za wstęp do obiektu będącego własnością kurii...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... docent komentuje +6
GUZIK = HEJT

To banalnie proste. Wadowice to miasto zamieszkałe przez ludzi o mentalności XIX wiecznej wsi. Nowoczesność i rozwój kojarzy im się jak najgorzej. Wszystko co nowe przyjmują z niechęcią i muszą na napluć. Wszystkie inicjatywy w tym mieście są mieszane z błotem i każdy kto cokolwiek próbował tutaj zrobić wie o tym doskonale. Niskie pobudki i zawiść to energia, która napędza ludzi w Wadowicach. Zawody w kopaniu zza węgła bliźniego to ulubiona rozrywka wadowiczan.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... nic nowego komentuje +8
Dwóch znanych specjalistów amerykańskich. Prof. R.S. Robins z Instytutu Historii Nauki w Londynie oraz z Uniwersytetu Tulane oraz Prof. J.M. Post z George Washington University wydali książkę „Paranoja polityczna. Psychopatologia nienawiści”. Książka ukazała się w Polsce przekładem Hanny Jankowskiej (KiW 1999 r.). Poniżej skrót definicji choroby:

PARANOJA
Choroba psychiczna, dla której typowe są usystematyzowane urojenia oraz projekcja osobistych konfliktów, przypisywanych rzekomej wrogości otoczenia; chroniczna psychoza funkcjonalna, rozwijająca się w podstępny sposób. Charakteryzuje się uporczywymi, nie ulegającymi zmianom, spójnymi pod względem logicznym urojeniami, dotyczącymi przeważnie prześladowań albo związanymi z manią wielkości.

SIEDEM ELEMENTÓW PARANOI:

1. Podejrzliwość
Podejrzliwość to najbardziej widoczna cecha paranoika. Wciąż szuka ukrytych znaczeń, sygnałów wskazujących na obecność wrogów, o których wie, że go otaczają. Interpretuje swoje spostrzeżenia zgodnie z przyjętymi założeniami i wnioskami.

2. Ksobność
Świat paranoika zaludniają wrogowie, a on sam stanowi ośrodek ich uwagi.

3. Mania wielkości
Aroganckie przekonanie o własnej wielkości pozostaje w bliskim związku z wiarą paranoika, iż jest on centralnym obiektem zainteresowania. Jest pewien swoich racji, nie dopuszcza żadnej różnicy zdań. Zna całą prawdę i żywi swego rodzaju pogardę dla głupców, którzy mają odmienne zdanie.

4. Wrogość
Pierwszą cechą, jaka rzuca się w oczy nawet przy przypadkowym zetknięciu z paranoikiem, jest nie tyle jego przekonanie o spisku czy arogancja, ile generalnie wrogie nastawienie do świata. Paranoik jest wojowniczy i łatwo się irytuje, nie ma poczucia humoru, jest niezwykle wrażliwy na oznaki lekceważenia, kłótliwy, spięty, nastawiony obronnie.

5. Lęk przed utratą niezależności
Paranoik jest wciąż w stanie gotowości. Wciąż jest przygotowany na niespodziewane okoliczności, które określa jako zamach na swoją niezależność lub wolną wolę. Jest w stanie nieustannej wojny z prawdziwymi i wyimaginowanymi przeciwnikami, którzy chcą nad nim zapanować i odebrać mu niezależność.

6. Projekcja
Jeden z narcystycznych mechanizmów obronnych; przypisywanie innym własnych poglądów, zachowań lub cech, najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię. Według Zygmunta Freuda, projekcja wynika z normalnej skłonności do przypisywania wewnętrznych stanów i przemian przyczynom zewnętrznym. Na przykład ludzie mało znaczący albo bojaźliwi będą uważać swoich wrogów za nadzwyczajnie licznych i potężnych. Ma to określone implikacje w świecie polityki.

7. Myślenie urojeniowe
Paranoik chroni się przed niemożliwą do zniesienia rzeczywistością, konstruując rzeczywistość zastępczą. Jest ona pocieszeniem dla zranionego ego. Potrzeba podtrzymania pozytywnego wyobrażenia o sobie wyjaśnia, dlaczego tak kurczowo trzyma się przekonania, że jest obiektem spisku. Choć można by się spodziewać, że z ulgą przyjmie wiadomość o nieistnieniu spisku, w rzeczywistości będzie zdruzgotany. Pozbawiłoby go to poczucia własnej ważności. Lepiej być prześladowanym niż ignorowanym.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... znafca_BMW_fan komentuje +34
oczywiście nie widziałem muzeum, ale mam zdanie nt. całej inwestycji.

uważam, że muzeum mogło powstać w innym budynku (myślę, że koszt byłby podobny), a prawdziwa kamienica powinna pozostać w stanie nienaruszonym.

po przebudowie, dla mnie, ten budynek jest jedynie repliką, a podróbek nie lubię.

jak znajdę czas, to obejrzę wystawę i wtedy będę mógł wypowiedzieć się merytorycznie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... smaszny komentuje +3
Uderz w stół, a nożyce...
Widać hejterzy już rozpoczęli swój dyżur. Dalej jazda. Najzabawniejsze jest to, że grupa tych frustratów swoimi komentarzami udowadnia tylko tezę zawartą w artykule. Nieźle. Od początku pachniało to zorganizowaną akcją.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... barak komentuje +7
Preziez to miauczenie takie mruczando jak sie patrzy w tym liscie.Słownictwo Felixa,myślenie Felixa,no i nadzór Felixa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... dociekliwy komentuje +29
Czy autorem listu nie jest Przypadkiem Stasek Kotarba Zwany niedorzecznik Carycy panującej na włościach??
to taka jego retoryka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Fryderyk. komentuje +7
@ Dziadunio

Z całym szacunkiem, ale jest coś na rzeczy. Lubię cię, więc postaram się być miły i merytoryczny. Skupmy się na faktach.
1. Muzeum jeszcze nie otwarte, a tymczasem hejt wylewa się z każdej strony.
2. Nawet na Twoim blogu pełno wpisów, które w negatywnym świetle stawiają tę instytucje.
3. To co robi Wyroba to już całkowite przegięcie i szaleństwo, na które nawet najlepsi psychiatrzy w tym kraju nie znają lekarstwa..
4. Inni też nie są bez winy, vide postępowanie Guzika i jego szaleńcza jazda i przedstawianie Wadowic jako ziemi pełnej niedociągnięć, błędów i marnotrawstwa.
5. Nie da się ukryć, że te wszystkie wpisy mają służyć jednej sprawie. Wzmocnieniu obrazu nędzy Wadowic.
6. Klinowski dorzuca do kotła a Siłkowskie wystawiają na balkonie jakąś głupią szmatę.
7. Jesteście aktywni w internecie, ale w realu jesteście ciency.
Moim zdaniem w swoim ujadaniu jesteście beznadziejni i niewiarygodni. Cokolwiek by się wydarzyło w tym mieście potraficie się tylko uczepić. Nie widzicie drugiej strony medalu. Nie widzicie blasków tylko cienie. Na dłuższa metę to się nie sprawdza. Mnie odpychają ludzie, którzy potrafią jedynie narzekać, którym świat i życie się nie podoba. Jesteście przegrani. Jutro, pojutrze, za tydzień i za rok. Wadowiczanie tego nie kupią. Powtarzanie im bez przerwy w jakim to beznadziejnym mieście mieszkają kończy się tak, że już ich to męczy i zastanawiają się, czy towarzystwo Wyroba - Klinowski - Guzik - Gładysz to nie jest przypadkiem towarzystwo ludzi "nie z tego świata", ogarniętych szałem. Szaleńcom nie oddaje się kierownicy w samochodzie i kluczy do mieszkania i dlatego nie dostaniecie kierownicy i kluczy do Wadowic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Maratończyk Chocznia komentuje +7
Powiem tak, każdy powinien i zapewne będzie miał swoje zdanie na ten temat nowego muzeum.
Powinniśmy się cieszyć, że to własnie z Wadowic i to rodowity Wadowiczanin zostanie ŚIĘTYM

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... lump komentuje +6
jaki tytuł taki portal

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... laz_25 komentuje +32
Opluwaniem,wyśmiewanie wiąże się przede wszystkim z tym,że muzeum po pierwsze było zamknięte przez bardzo długi okres a po drugie,skoro to dom rodzinny Jana Pawła II to po co remont? Zmiana wnętrza? Czy coś teraz odzwierciedla to w jakich warunkach mieszkał ? Dobrze jest zrobić coś,co poprawi piar naszego miasta,ale niestety to była zła droga. Muzeum powinno pozostać takie jakie było,aby oddawało realne warunki,a nie mieszkanie z XXI w.,pięknie ozdobione i wyremontowane....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... dziadunio komentuje +35
Teraz swój "dyżur" mam ja- więc zupełnie otwartym tekstem - rzekomy "list" nosi wszelkie znamiona - sposób formułowania myśli, lewicową obsesję, odwołania do zadowolonych mieszkańców - rzeczy napisanej w stylu Stanisława Kotarby. Co więcej - twierdzę że wysłanie czegoś takiego właśnie przez niego nie zaskoczyło by mnie w najmniejszym stopniu.

Co się znów tyczy postulowanego przez autora "hejterskiego ataku"- poparcie takiej tezy pojedynczym cytatem z bloga Edka w rzeczy samej, świadczy o dywanowym nalocie nieuzasadnionej, emocjonalnej krytyki Muzeum :D:D:D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Tomy komentuje +9
Chyba że list to czysta prowokacja, jeżeli tak, to nawet nie warto tego komentować.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... zołza komentuje +3
no i w końcu ktoś napisał to o czym wczoraj dyskutowałam z m1. Niestety ilość plusów przy jego wpisach uświadomiła mi, że niestety wadowiczanie nie są gotowi na to by iść do przodu! Nie są chętni by zmieniać coś w swoim życiu , robić coś dal przyszłych pokoleń. Myślą o sobie w konwencji tu i teraz.. to takie płytkie i samolubne. no ale wadowiczanie to samoluby!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... A.A. komentuje +15
Angorę kupcie i zobaczcie, co się w Polsce mówi o Wadowicach.
A teksty to sobie można zamawiać tutaj. Za 1500 miesięcznie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Jan Opyrchał komentuje +7
Uważam, że ludzie, którzy nie widzieli jeszcze wystawy, a już wiedzą co o niej myśleć działają z niskich pobudek. Poza tym, że taka nienawiść, jest sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem, pokazuje też z kim tak naprawdę mamy do czynienia. Ludźmi małymi, zaściankowymi, pełnymi kompleksów. Frustratów nigdy nie brakowało i zawsze byli głośni. Tak też będzie w tym wypadku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... A ja nie jestem hejterem komentuje +22
Nie jestem hejterem a ten materiał sam w sobie nim jest. Gratuluję hakerowi 23:51 napisania takiej głupoty. Przypilnujemy kto wiesza plakaty. Ujawnimy i wtedy będzie za późno. Zobaczymy jak działają środowiska prawicowe. Żal mi was.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Medyceusz komentuje +16
To proste. Dla ćpunów i guziczarni to miejsce jest przekleństwem, bo dla nich Wadowice nie mogą być dumne ze swojego muzeum, bo Wadowice mają klęczeć na grochu i przepraszać świat za wszystko, w tym za papieża. W Wadowicach nie możesz być zadowolonym człowiekiem, bo to nie jest trendy. Za to trendy jest sranie we własne gniazdo, obgadywanie sąsiada. Trendy jest zazdrość i zawiść. Jeśli jesteś zadowolony, to jesteś nienormalny. Jeśli nie daj Bóg Wadowice ci się podobają, to już masz prze..... Wtedy cię zgnoją. Guzik zrobi ci zdjęcie, Wyroba i Klinowski cię obrzygają w internecie. Banda frustratów pokroju Klinowskiego, Guzika, Gładysza i innych bałwanów, chciałaby rządzić tym miastem już dziś. Na szczęście ludzie nie są aż tak głupi, jak im się wydawało. Tak naprawdę wadowiczanie lubią swoje miasto i są z niego dumni, tylko boją się do tego przyznać, by nie być wyśmiani przez skretyniałych i zdziecinniałych szyderców. Nie ma się czego bać. Handlarz używanych komórek, stary donosiciel i klawisz oraz opalony marihuaną doktorek to żadne autorytety dla normalnego człowieka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... E_FAIL komentuje +29
Obiektywny tytuł , obiektywnego artykułu, na obiektywnym portalu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był