127371e641523274f9242b94d8949373.html Potępienie gender zgodne z prawem

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Potępienie gender zgodne z prawem

Email Drukuj
Wojewoda małopolski zalegalizował uchwałę Rady Powiatu potępiająca gender. O uchylenie uchwały jako niezgodnej z Konstytucją RP zwrócili się do wojewody radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wojewoda nie stwierdził jednak niezgodności z prawem.


Wojewoda Małopolski Jerzy Miller zalegalizował uchwałę Rady Powiatu z lutego potępiającą ideologię gender. Uchylenia uchwały jako niezgodnej z Konstytucją RP oraz ustawą samorządową domagali się radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zbigniew Jurczak z SLD wystąpił do wojewody o stwierdzenie jej nieważności.

Prawnicy wojewody nie znaleźli jednak powodów, by ją unieważnić. Stwierdzono, że uchwała ma charakter stanowiska rady i nie niesie za sobą żadnych skutków prawnych, a radni mogą przyjmować stanowiska w dowolnych sprawach.

Przypomnijmy. W lutym tego roku Rada Powiatu Wadowickiego przyjęła jednogłośnie  uchwałę w sprawie ideologii gender. Projekt uchwały na początku zaproponowali radni Prawa i Sprawiedliwości, autorem był radny Bartosz Kaliński.
Propozycja naszego stanowiska to odpowiedź na wezwanie biskupów polskich wyrażone ostatnio w liście Episkopatu do wiernych. Gender to ideologia szkodliwa i nie możemy być wobec niej obojętni - mówił nam radny Bartosz Kaliński.
Uchwała z założenia miała być sprzeciwem wobec głośnej ostatnio ideologii gender. W warunkach wadowickich nosi ona tytuł: „Stanowisko Rady Powiatu w Wadowicach w obronie konstytucyjnych praw rodziny w obliczu zagrożeń wynikających z ideologii gender”.

Na sesji poparło ją 22 radnych z komitetów PiS, Wspólny Dom, PO , PSL i Lepsza Przyszłość. Radni lewicy z SLD, którzy w ostatnich tygodniach publicznie wielokrotnie krytykowali pomysł wprowadzenia takiej uchwały zachowali się dosyć niejednoznacznie. Trzech radnych SLD nie wzięło udziału w głosowaniu. Tym samym uchwała sprzeciwiająca się ideologii gender została przyjęta jednogłośnie.

Highslide JSJuż po głosowaniu Bartosz Kaliński dziękował radnym za takie poparcie. Zbigniew Jurczak, radny SLD z Wadowic, pytany przez nas, dlaczego nie głosował „przeciwko”, skoro nie popiera stanowiska, odpowiedział, że sam fakt nie wzięcia udziału w głosowaniu jest protestem przeciwko tej uchwale.  Wynik jednak poszedł w świat, a SLD mimo jasnego początkowo stanowiska, straciło możliwość jego wyartykułowania w postaci głosów „przeciwko”. Politycy lewicy próbowali więc powstrzymać uchwałę przez biuro prawne wojewody, ale i tym razem ponieśli porażkę.

Co zapisano w stanowisku Rady Powiatu?
Apelujemy o nieuleganie naciskom ze strony środowisk, które pod pozorem walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn, tworzą nową ideologię gender. Jednym z fundamentalnych założeń tej ideologii jest twierdzenie, że człowiek może w dowolny sposób określać swoją płeć, ponieważ jest ona wyłącznie kwestią kultury i osobistego wyboru. Takie traktowanie płciowości człowieka zagraża małżeństwu, jako związku kobiety i mężczyzny. Może też doprowadzić do przyznania praw rodzicielskich parom tej samej płci - czytamy w uchwale którą przyjęła Radya Powiatu.

Highslide JS


(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (19)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... terapeuta komentuje +9
Jesteś bardzo zdrowy i tolerancyjny nazywając księży - ,,czarnymi,, - BRAWO.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2014
... maxim komentuje +3
do sfinks i innych jego pokroju!
chore w Polsce jest to, że kiedys byliśmy uważani za tolerancyjny naród, a teraz rasizm i inne formy dyskryminacji to norma!
To że ktos ma inny kolor skóry, płeć czy orientacje seksualną to nie powód by miał być traktowany z pogardą!!! To że jesteś biały to tylko dlatego, że jesteś europejczykiem, a mogłeś być czarnoskórym lub azjatą... każdy człowiek ma takie same prawa nie zależnie od jego wyglądu, przekonań, wiary... Polska jest krajem w którym to gwarantuje konstytucja, a jak ktoś chce być rasistą to proponuję znaleśc kraj odpowiedni do swoich poglądów!!! Większość młodych i wykształconych ludzi jest tolerancyjna i nie wtrąca się w prywatne wybory innych! Wiadomo, że "czarni" z ambony też często mówią o homofobiach i innych, tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie... czy jestem motłochem, któremu ktoś mówi co ma myśleć i jak innych traktować? Czy jestem myślącym i tolerancyjnym człowiekiem, który w innych dostrzega człowieka, a nie kolor skóry, wyznanie lub orientację seksualną? Kim jesteś...?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... IwonaK komentuje +1
Muszę przyznać że to jest jedyny radny powiatowy który wykazuje jakąś aktywność i rzadko, ale od czasu do czasu coś o nim słychać. Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... sfinks komentuje +3
Wstyd to jest uczyć kilkuletnie dzieci masturbacji. Wmawiać ludziom, że dwóch panów, czy dwie panie to NORMALNA rodzina. Nie ma tu nic do rzeczy czy ktoś jest katolikiem, żydem, ateistą itp. Ta ideologia jest CHORA

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... @terapeuta komentuje +6
Radni, którzy głosowali powinni się zgłosić do episkopatu po dietę, a radni SLD zrobili bardzo dobrze bo takich idiotyzmów nie można popierać i wstyd za czymś takim podnosić rękę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... terapeuta komentuje +13
Skoro nie brał udziału w głosowanie Jurczak nie powinien brać DIETY. Jego obowiązkiem jest brać udział w głosowaniach. Za co MY płacimy. Brać KASĘ i nie głosować to potrafi każdy. Kto tego nie rozumie nie powinien być radnym.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... m1 komentuje +9
Gdzie rzetelność szanowny Marcinie, pisząc tekst,ani napomknąłeś o piśmie z ministerstwa, które dotarło do Łasaka i jest jedną wielką połajanką niepoważnych radnych, co można zobaczyć na blogu dziadunia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... Krys komentuje +4
Skoro ci zajadli piewcy moralności z prawicy są niby tak praworządni
to dlaczego znaczna większość skandali seksualnych, alkoholowych
jest właśnie ich udziałem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... Radoczanin komentuje +4
Brawo dla BArtka, on wspaniałym wójtem bedzie, dajmy mu szanse

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... radar komentuje +3
Maxim problem w tym ze jakoś pracodawcy tego nie dostrzegają i znacznie łatwiej znaleźć pracę po Uniwersytecie Ekonomicznym niż po Fryczu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... Zenonek komentuje +9
Wadowice, miasto bez przyszłości. Jeśli ta ustawa coś znaczy to proszę o zlikwidowanie ze sklepów manekinów dzieci (chłopców) ubranych w sukienki. To jest narzucanie wyboru :D Chciałbym zobaczyć jak ta ustawa działa.
Ustawa ustawą ale proszę szanownego "dziennikarza" (mp) o wywiad z osobą która to napisała i tymi co się podpisali pod tym i zamieszczenie go tutaj. Chciałbym przeczytać 22 wywiady i usłyszeć co ludzie mają do powiedzenia - co ich zdaniem to wnosi.
Wiem że nic ustawa nie wniosła, zrobiona pod publikę z racji tego jakie są Wadowice.
Dziękuje mojemu ukochanemu papieskiemu miastu które o papieżu dawno zapomniało chociaż liczy na to że miasto za samą nazwę i wzmianki będzie niezapomniane. Za 30 lat będą przez ulice turlać się sukulenty jak na westernach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... maxim komentuje +10
przepraszam bardzo! Studiował ktoś "u Frycza" czyli KSW ? Jeśli nie to nie piszcie jak tam jest! Egzaminy było ciężej zdać niż na Ekonomicznej w Krakowie!!!
a bco do całej uchwały to przecież w Wadowicach za sznurki pociągają "czarni" !!!
Więc jak by mogło być inaczej... przecież z ambony można sycić nienawieść, brak tolerancji i akceptacji... jeszcze troche i "czarni" ruszą na nowe krucjaty... będą chodzić po domach i patrzyc kto, co i kiedy...!!! Żyjemy w wolnym kraju !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... @z oddali komentuje +8
Tak to istotnie szkoła godna takiego orła, w Krakowie KSW jest rozszyfrowane czyli kup sobie wykształcenie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... z oddali komentuje +13
Jeśli rzeczywiście Kaliński zostanie kiedyś wójtem Tomic, to będzie miała gmina "perfekcyjnie" przygotowanego wójta.
Skończona "z wyróżnieniem" politologia na Frycza Modrzewskiego w Krakowie (własność prezydenta Majchrowskiego) to "najlepsza" rekomendacja dla przyszłego włodarza gminy.
Ale co tam, najważniejsze że jest z Pis-u i nie nazywa się Kręcioch.
Już mi Was żal, Tomiczanie :(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... łoj komentuje +2
Dobrze, że radni zajęli jasne stanowisko bo ludzie będą wiedzieć kim mają do czynienia.
Co do gender to Konstytucja RP jest chyba jasno napisana w tym temacie i obowiązuje wszystkich obywateli RP niezależnie od przekonań, wyznania itp...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... m1 komentuje +17
Ta uchwała ma taką wartość jak i rezolucje wydawane przez półgłówków, chciał się czymś biedak wyróżnić i podlizać kaczorowi to uskrobał uchwałę potępiającą coś o czym ten przebierający nogami do władzy człowieczek nie ma zielonego pojęcia, lepiej niech stoi w stawie , może się dotleni to i myśleć poprawnie zacznie,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... Bajdała komentuje +3
Kolejny raz wyszła na jaw głupota wadowickich komuchów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... nieznajomy komentuje +11
Nieustanna kampania wyborcza "wójta Tomic" Kalińskiego trwa.
Nawet znienawidzony wojewoda Miller jest dobry, bo nie uchylił śmiesznej, martwej uchwały.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +10
Trzeba wszelkimi siłami dążyć do tego aby odpowiednie wyższe władze kościoła katolickiego zalegalizowały i sformalizowały związki małżeńskie osób tak zwanych " duchownych ". Gdyby tak się stało to można by częściowo uznać , że tam w tych kręgach zaczyna normalnieć. Według mojego rozeznania i opinii w przeciągu nie więcej niż 20 lat związki małżeńskie osób duchownych staną się faktem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był