7772d9fb488aee5f79faa9fba892c7c5.html Z jabłkami do wyborców. Partia Polska Razem rozpoczęła marsz do Brukseli

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Z jabłkami do wyborców. Partia Polska Razem rozpoczęła marsz do Brukseli

Email Drukuj
Adam Bielan i Jadwiga Emilewicz, kandydaci do Parlamentu Europejskiego, spotkali się z wyborcami powiatu wadowickiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, Andrychowie i Wadowicach. Kandydaci nie bali się trudnych rozmów z wyborcami.Powoli rozkręca się kampania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pierwszymi politykami, którzy wyszli do wyborców w naszym okręgu wyborczym są kandydaci nowej partii Polska Razem Jarosława Gowina.

W środę (5.03) europoseł Adam Bielan i Jadwiga Emilewicz, kandydujący z naszego okręgu wyborczego, zbierali podpisy pod listami poparcia w Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Andrychowie. Rozdawali ulotki i gazety z informacjami o programie partii, były też upominki - soczyste jabłka jako nawiązanie do logo ugrupowania Jarosława Gowina.

Highslide JSKandydaci starali się o bezpośredni kontakt z mieszkańcami organizując spotkania m.in. na rynku w Wadowicach. Próbowali rozmawiać też z wyborcami. Niektóre były trudne, bo wciąż są jeszcze ludzie, którzy nie kojarzą lub nie słyszeli o nowej partii. Mimo to dużo osób podpisało się w Wadowicach na liście poparcia dla nich.
Jesteśmy tutaj, by rozmawiać z ludźmi i słuchać tego, co mają do powiedzenia - mówiła nam Jadwiga Emilewicz.
Jej zdaniem bezpośredni kontakt z wyborcami sprzyja lepszej komunikacji, a rynek w Wadowicach to dobre miejsce, by rozmawiać o polskich sprawach w Europie
Nie znam programu tej partii, ale chętnie dowiem się czegoś więcej. Do Parlamentu Europejskiego powinni iść ludzie, którzy mają przeświadczenie, że chcą coś dobrego zrobić dla kraju i przede wszystkim nie będą kompromitować Polski poza jej granicami- mówił podczas happeningu w Wadowicach Adam Zawiła, który przyglądał się wysiłkom kandydatów.
Highslide JSZdaniem Adama Bielana najbliższe wybory będą dobrym momentem, by wyborcy ocenili działalność dotychczasowych głównych graczy na polskiej scenie politycznej. Będą też poważnym sprawdzianem dla nowej partii.
To będą przecież wybory, w których nie wybieramy rządu i głos oddany na nasze ugrupowanie jest doskonałą alternatywą dla Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Głos oddany na naszą ofertę będzie też taką żółtą kartką pokazującą niezadowolenie wyborców z dotychczasowych działań PO oraz PiS - mówi nam europoseł Adam Bielan.
Polska Razem Jarosława Gowina (PRJG) to partia młoda, założona w grudniu 2013 przez byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. W skład ugrupowania weszły Polska Jest Najważniejsza Pawła Kowala, Stowarzyszenie "Republikanie". Partia tworzy również ruch społeczny "Godzina dla Polski". Symbolem partii jest zielone jabłko, przypominające kształtem Polskę. W tej chwili w Europarlamencie zasiadają czterej posłowie związani z nowym ugrupowaniem Adam Bielan, Paweł Kowal, Marek Migalski i Artur Zasada.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (27)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Wrzeszcz komentuje +0
Ja tak samo będę głosował na Bielana, przeglądnąłem całą listę kandydatów innych partii i żywcem nie znajduję nikogo dla siebie a do tego człowieka mam zaufanie bo był już europarlamentarzystą i bardzo dobrze sprawdził się w tej roli.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... Antek B komentuje +0
Pochodzę z Andrychowa i zagłosuję na Adama Bielana jeśli tylko będę 25 maja w tych stronach. Pamiętajcie o wyborach, to ważne dla Was samych i dla Polski!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +2
Zagłosuję na tę osobę , którą wskaże i namaści wybitny opozycyjny radny - polityk Mateusz Klinowski.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... Banialuka komentuje +2
Jabłka to se do tyłka wsadżcie !!!!!!!!!!!

DO "KORYTA " SIĘ PCHACIE I TO NIE BYLE JAKIEGO !!!!!!!!!!!

Bo ponad 30 tysiaków na m-c ,to nie zła kasa cooooooooo !!!


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... nestor polska komentuje +0
Lewaki. :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 03 - 2014
... sekurity komentuje +7
Gornik daj sobie spokoj z tymi wyswiechtanymi sloganami...my biedni gornicy ble ble. G...wno sie wam dzieje, sprywatyzowac te kopalnie w cholere to wtedy dowiecie sie co to praca. Komuna i towarzysz Gierek was rozpuscil jak dziadowskie bicze. Zle Ci biedaku, ze musisz na kolanach robic to sie zwolnij, idz na studia i zostan nauczycielem to bedziesz robil na stojaco i tylko18 godz. Wiem, ze brak okien w miejscu pracy zle wplywa na glowke,'ale zeby az tak. Pozdrawiam nauczycieli, murarzy, ciesli, ksiegowych...a gornikow nie pozdrawiam. Ps. pale drewnem hahaq

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 03 - 2014
... Wisełka komentuje +3
Do europarlamentu startuje kandydat z Wadowic.To może zagłosujemy na niego?Nie bardzo go znam ....podobno były koszykarz Skawuli.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 03 - 2014
... ALICJA P komentuje +2
SZANOWNI PAŃSTWO, KTÓRZY CZYTACIE KOMENTARZE. PRZED CHWILĄ PRZECZYTAŁAM TEN STRASZNIE NAPISANY KOMENTARZ, ALE NAPISANY PO PRAWDZIE. NAPRAWDĘ W GEODEZJI JEST XIX WIEK. LUDZI PRZED DRZWIAMI OK. 20 OSÓB A ZA BIURKIEM JEDNA PRZEMIŁA PANI. PANI MARZENA CO ONA MOŻE SAMA ZROBIĆ, JA JEJ WSPÓŁCZUJĘ, ALE INNI LUDZIE SĄ BARDZO WKURZENI / TO MIŁO POWIEDZIANE / A NA KOGO NA STAROSTWO CZYLI NA STAROSTĘ, ŻE TAK NIEMRAWO ZARZĄDZA STAROSTWEM. JEŻELI MY PROSCI LUDZIE, KTÓRZY WPŁACIMY NA TO ABY TAM BYŁ PORZĄDEK NIE POMOŻEMY TO KTO TAM ZROBI PORZĄDEK - NIKT BO KAŻDEMU TO POWIEWA. PANIE STAROSTO TA MIESZKANKA POWIATU WADOWICKIEGO, KTÓRA TAKŻE NAPISAŁA SWÓJ KOMENTARZ MIAŁA 100% RACJĘ, KTO TAM MA ZROBIĆ PORZĄDEK. PAN ZA TO BIERZE NASZE POTĘŻNE PIENIĄDZE NIE ZA SIEDZENIE I PIERDZENIE W STOŁEK TYLKO ZA ROBOTĘ. ZA CHWILĘ WYBORY OCZEKUJEMY WSZYSCY JAKIE PAN BĘDZIE SZUKAŁ DLA SIEBIE GNIAZDKO. MY WYBORCY BĘDZIEMY OCENIAĆ I WYBIERAĆ. NIECH PAN O TYM PAMIĘTA, JEŻELI PAN MOŻE TO ZROBIĆ. DO USŁYSZENIA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 03 - 2014
... Leon Lewicowiec komentuje +4
Jadwigo!.Daj już sobie spokój z autopromocją.Wszyscy już poznali Twoje zalety.Wadowice są powalone na kolana.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 03 - 2014
... Pani Jadwiga komentuje +1
Pani Jadwiga to świetna i konkretna kandydatka z doświadczeniem, która ma ogromny potencjał i jest zaangażowana w sprawy Polski na arenie europejskiej!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... Paulinaza komentuje +1
Pani Jadwiga, to bardzo inteligentna i konkretna kobieta, idealny materiał na polityka. Potrzebujemy tego typu osób na naszej scenie politycznej, które są wierne tradycji i stoją na strazy tradycyjnego modelu rodziny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... demik komentuje +2
Precz z PO!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... nienauczyciel komentuje +1
@Leon Lewicowiec

dokładnie 1 nerkę rocznie
tylko co w takim razie powinna dostać prostytutka?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... Leon Lewicowiec komentuje +2
@nienauczyciel
A klawisz powinien dostawać jako deputat,jednego skazańca na rok....na organy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... demik komentuje +5
Ciekawe ile parti jeszcze zlaiczy Bielan?? Nie sztuką zmienic partię przed wyborami, sztuką zmienić nastawienie do siebie i uznanie zwąłszcza młodych Polaków!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... nienauczyciel komentuje +2
@gornik
z twojej wypowiedzi można stwierdzić że skoro tak zazdrościsz nauczycielom - to trzeba było na niego iść,a nie mówić jaka to w kopalnii ciężka praca

... skoro uważasz że tobie należy się węgiel - to można stwierdzić że:
energetykowi należy się prąd
hutnikowi - stal
itd

a mnie ciekawi czy praca na budowie na rusztowaniu nie jest tak samo niebezpieczna jak w kopalnii, męcząca , powodująca choroby i ryzykowna.?


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... górnik komentuje +3
@ ten obcy
kolego zapraszam cię na jedna tylko szychtę to zapewniam cie że po niej zmienisz zdanie o pracy górników , przypuszczam że masz pojęcie o górnikach z czasów komuny ze nic nie robili, a teraz czasy się zmieniły co zazdrościsz tych 3 ton węgla na emeryturze i tych 8 ton jak pracujemy/zapieprzam na to w błocie brudzie syfie zimnie w metanie jak by ci przyszło pracować 8 godzin na klęczkach bo chodnik wąski to naprawdę zmienisz zadanie kolego uczep się lepiej nauczycieli bo ci udają że pracują po 18 godzin tygodniowo wole weekendy 2 tygodnie ferii wakacje a tacy przemęczeni a jeżeli już tak zazdrościsz górnikom to trzeba było iśc do pracy do kopalni

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... ten obcy komentuje +8
interesuje mnie co ta partia chce zrobić w kwesti przywilejów górniczych tzn. EMERYTURY GÓRNICZE SĄ 100% WYŻSZE NIŻ INNYCH EMERYTÓW POMIMO ŻE PRACUJĄ TYLKO 25LAT!!!! PONADTO DEPUTATY WĘGLOWE -8T NA ROK!!!
ITP.ITD
ja zagłosuje na każdą partie która zlikwiduje tą niesprawiedliwośc społeczną.
dlaczego cały naród musi utrzymywać kilka tysięcy górników i emerytów 40-letnich?
kto zrobi z tym porzadek dobrze przysłuży sie Polsce

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... Do dzieła! komentuje +3
Cieszę się, że idee wolnej gospodarki docierają do ludzi. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że nikt nie zadba o Ciebie bardziej niż Ty sam, dlatego socjalistyczna idea państwa opiekuńczego to katastrofa. Polecam konstytucję gospodarcza Polski Razem Jarosława Gowina :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... Konrad C. komentuje +2
Nareszcie Partia która ma szansę rozłamać ten duopol, Pani Jadwiga to świetna kobieta, naukowiec i świetny materiał na polityka. Tak trzymać!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... j23 komentuje +13
Adaś zapomniał że w 2006 roku przez takie samo jabłko i z jego udziałem PiS przegrał wybory? A gdzie był Adaś z resztą byłych Pisowców w ostatnich latach? Oj zabraknie korytka zabraknie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... lump komentuje +5
byle do koryta i radzić ile wody spuszczać w sraczu a na zmywak lub na taśme na 12 godz za 1600 zł brutto nie ide na żadne wybory

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... ibanez komentuje +14
Kobiety nie znam. Za to Bielan to przykład wazeliny do kwadratu. Byle by się przylepić do jakiejś grupy prezesa klakierować i włazić w d. co zapewni eurowikt na kolejne lata. Brzydzę siętakimi typami i nie mam zamiaru głosować w eurowyborach na tych niby nowych polityków, tancerki erotyczne, piłkarzy i innych pajaców.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... dd komentuje +4
Kiedyś było prestiżem i obowiązkiem do Moskwy, obecnie do Brukseli. Oj czy my będziemy kiedyś wolnym krajem ? :(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... Roocke veler komentuje +4
Dziewczynki i chłopcy żal mi Was, ale musicie myśleć o innym zajęciu. Polityka tym razem zakpi z Was. Ci co zaliczyli jedną kadencję niech się cieszą i pakują walizki - chyba dalej na zachód - na zmywak, a Wy pozostali na co liczycie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... Kołodziejczyk komentuje +2
o! Pani z dawnego Klubu Jagiellońskiego! Bardzo konkretna i miła.

A tutaj za wikipedią jakby ktoś chciał poznać ją bardziej: polska politolog, absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowczyni w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz dyrektor Muzeum PRL-u w Nowej Hucie. Współzałożycielka, a obecnie członkini redakcji kwartalnika „Pressje”. Stypendystka Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Zajmuje się socjologią władzy, samorządem terytorialnym, historią najnowszą oraz transformacją ustrojową Polski. W latach 1998–2002 była radcą Prezesa Rady Ministrów w Departamencie Spraw Zagranicznych. Koordynatorka Instytutu Teorii Polityki, członkini Oxford University European Affairs Society. Od 1995 współpracuje z Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie. W 2007 i 2008 zasiadała w Zarządzie Klubu Jagiellońskiego. Aktualnie członkini Rady Stowarzyszenia Klubu Jagiellońskiego. Związana z Polską Razem Jarosława Gowina.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... I po co to komentuje +6
Czy to właściwe postępowanie żeby tak reklamować oponentów cinkciarza z Nowej Huty? Oj przejedziemy się po premii.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był