32e53f5a5a259c90791948b7ddae4d30.html Miasto buduje blok komunalny. Dla kogo nowe mieszkania?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Miasto buduje blok komunalny. Dla kogo nowe mieszkania?

Email Drukuj
Miasto ogłosiło już przetarg na budowę nowego bloku komunalnego z 36 mieszkaniami przy ulicy Karmelickiej. To będzie największa tegoroczna inwestycja w gminie. Nowe mieszkania będą wynajmowane na nieco innych zasadach niż do tej pory.Mieszkań mogło być nawet więcej, ale niestety nowa inwestycja nie wszystkim się podobała. Początkowo władze Wadowic planowały wybudować przy ulicy Karmelickiej dwa bloki komunalne. Po protestach mieszkańców osiedla zdecydowano się ograniczyć przedsięwzięcie do jednego obiektu.

Ale i w tym przypadku znalazła się grupa lokatorów istniejącego osiedla, którzy twierdzili, że nowy budynek zasłoni im dostęp do światła słonecznego, zwłaszcza tym na parterze i niższych piętrach. Przez ponad rok trwały negocjacje, odwołania i ustalanie projektu nowego budynku. Protestujący odwołali się nawet do wojewody małopolskiego. W końcu niewiele wskórali i nie udało im się zablokować inwestycji. Budynek jednak powstanie.

W tegorocznym budżecie Wadowic zaplanowano na budowę bloku komunalnego 2,4 miliona złotych. Zakłada się, że inwestycja będzie ostatecznie kosztować ok. 6 mln zł. Termin jej ukończenia to 2015 r. Kilka dni temu rozpoczął się przetarg w Urzędzie Miasta w sprawie wyłonienia wykonawcy bloku. W nowym wielorodzinnym budynku pomieści się 36 mieszkań. Zostaną ukończone  i wyposażone w bardzo dobrym standardzie.

Władze miasta postanowiły, że w przypadku tego bloku zastosuje nieco inne zasady niż do tej pory przydziału lokali. Propozycję zamieszkania w nich otrzymają lokatorzy, którzy już w tej chwili korzystają z mieszkań komunalnych gminy. Władze miasta wyszły z założenia, że w pierwszej kolejności propozycja zasiedlenia nowych lokali powinna być skierowana do tych rodzin, które już się sprawdziły, płacą czynsze regularnie, dbają o swoje lokale i mają trudną sytuację rodzinną.

W przypadku nowych lokali taka taktyka wydaje się bardziej rozsądna i pozwala na unikniecie pomyłek oddawania gminnych zasobów osobom do tej pory niesprawdzonym i bez doświadczenia w utrzymywaniu i użytkowaniu mieszkań. Kilka lokali przy Karmelickiej przewidziano dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi.

Ale na budowie nowego bloku skorzystają również rodziny, które w tej chwili oczekują na lokale na tak zwanej liście mieszkaniowej.
Procedurę przyznawania lokali w nowym bloku opracowała Komisja Mieszkaniowa i Urząd Miejski. Po powstaniu nowego obiektu skróci się kolejka na liście komunalnej, ponieważ osoby z niej będą wprowadzane do lokali opuszczanych przez tych co przeprowadzą się na Karmelicką - wyjaśnia burmistrz Wadowic Ewa Filipiak.
Co najważniejsze. Mieszkania w bloku przy ulicy Karmelickiej będą przydzielane rodzinom na okres kilku lat, po których rodziny te powinny stanąć na nogi, wyprowadzić się i zamieszkać w wynajmowanych komercyjnie lokalach lub we własnych czterech kątach.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (38)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... dd do maxim komentuje +1
Jesteś o poglądach socjalistycznych.
Pomagać można i trzeba owszem dobrowolnie. Nie że odbierze się przymusowo Kowalskiemu a da Wiśniewskiemu .
Decydują inni no tak inni decydują za nas co dla mas jest lepsze bo jest pfu demokracja. Większość lubi populistyczne hasła.
Nie pamiętam kto to kiedyś napisał " wystarczy wprowadzić demokrację a głupia większość sama zrobi znowu socjalizm"
Badania przeprowadzone kiedyś potwierdziły że na na świecie jest więcej ludzi głupszych niż mądrzejszych, więc ta większość decydująca za kogoś to decydowanie głupszych o losach wszystkich . Nie wieżę ślepo w "opiekuńcze" państwo czyli socjalne czyli socjalistyczne i w demokrację


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... maxim komentuje +2
DO dd
Nie jestem socjalistą, ale pomagać słabszym to obowiązek...
Wiadomo, że niektórzy pasożytują na takiej pomocy, ale patrzeć należy na tych, którym taka pomoc pozwala normalnie życ i stanąć na nogi !!!
A stwierdzenie w komentarzu
"Kto nie pracuje / zarabia / ten nie je."
pokazuje kim jesteś na prawde!
Całe szczęście, że madrzejsi decydują, a takich ludzi jak "dd" jest mało,
takim jak wy to tylko współczuć, bo litować nie ma się nad kim!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... pobudka komentuje +2
jak to jest ze na dobudowke ZUS jest przeznaczone prawie 4,5 milina a na blok ktory ma miec 36 mieszkan 2,5 do 6 ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... Banialuka komentuje +6
PLANOWANO ZA 2.4 MLN ZŁ .BUDOWĘ BLOKU, A PO "PRZEKRĘTACH" I WYSOKICH PREMIACH ZA BUDOWĘ ,KOSZTOWAĆ BĘDZIE .....6 MLN zł.
(tak to ja też potrafię budować ,ale nie za swoje )

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2014
... @zniesmaczona komentuje +7
Najlepiej na tych subtelnych różnicach zna się grzybowa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2014
... zniesmaczona komentuje +3

Szanowni komentujący chyba nie rozumieją, na czym polega różnica między mieszkaniem komunalnym a socjalnym.
Typowe: nie być obeznanym w temacie, ale zabierać głos w każdej sprawie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2014
... ron komentuje +1
Podobno do MC ma dołączyć EW z Jezuickiej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2014
... ciekawe komentuje +4
Ciekawe czy asystent statyw załapie sie tam na mieszkanie, do tatusia by miał rzut bertką

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2014
... Wadowicka Palikociarnia komentuje +2
Popieramy panią burmistrz.Wreszcie coś dla ludzi a nie dla kościoła.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2014
Ale jakby prezes pytał, to pani powie, że telewizja. A my tu potem panie bardzo ładnie sfilmujemy. Panią przy maszynie - bardzo pięknie będzie. Co tu mamy? Co tu mamy? Balcerek? Niech ma... Cichocki Dionizy - o Jezu jakie imię. (Wykreśla go z listy.) Czechowicz - oj nie dobrze się kojarzy. Co tu mamy? Dąb Rozwadowski - niech ma. I raz (cały czas kreśli listę.) i tak, i tak. (Obraca ją na drugą stronę.) I tu jeszcze mamy - a to skrótem. O i teraz trzeba to ładnie przepisać. O! :))))))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2014
... dd do maxim komentuje +8
No cóż jesteś socjalistą i masz swoje zdanie a ja jestem przeciwnikiem socjalizmu i mam inne.
Odbieranie temu co dobrze pracuje części zarobków i oddawanie innemu co gorzej pracuje ja temu mówię stanowcze NIE.
Kto nie pracuje / zarabia / ten nie je.
Mówię stanowcze NIE. dawaniu komuś czegokolwiek za darmo .Rozdawnictwo jest demoralizujące dla ogółu. Dlaczego jeden musi pracować zarabiać kombinować na swój dom , mieszkanie ,a inny ma to gdzieś bo mu się należy.
Opiekuńczemu Państwu czyli socjalizmowi mówię NIE.
Każdy niech jest kowalem własnego losu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... m1 komentuje +15
Mam nadzieję, jeżeli ten blok powstanie to mieszkańcy zainteresują się tym kto tam zamieszka, ilu znajomych burmistrzowej, to co czytam powyżej to istny Matrix z przydziałem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... pytanie komentuje +12
A dlaczego została wyrzucona prezes "Dać szansę" i teraz żona Jończyka zarządza tym stowarzyszeniem,
czy on już zwariował?
Wszędzie wsadza swoją rodzine

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... młody mąż komentuje +7
Redaktor pisze ze mieszkania będą wynajmowane na innych zasadach wydaje mi się ze ten pan nie rozumie znaczenia słowa wynajme kto w dzisiejszych czasach wynajmuje za darmo chyba ze to sa te inne zasady a co do tego ze ktoś będzie mieszkał kilka lat a później pójdzie na swóje to proszemi powiedzieć w jaki sposób te rodziny mają zrobić może skorzystam z rady

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... maxim komentuje +11
Szanowni, wielmożni, zarozumiali i bardzo egoistyczni ludzie...
Żal mi was... najlepiej to zbudujcie getto lub slamsy dla biednieszych od siebie, gdzieś na granicy śmietniska daleko od waszych pańskich i pustych dup!!! Tacy jesteście katolicy że księdzu to byście w dupe weszli, a innym biedniejszym od siebie to kopa...
Żal mi was, ale jak to mówią syty głodnego nie zrozumie!!!
A co do samego budowania mieszkań socjalnych to brawo, bo ludzi którzy pomimo, iż ciężko pracują to nie stać ich na własne mieszkanie jest bardzo dużo!!!
Ile rodzin gniecie się w jednym pokoju pomieszkując u Teściów, bo nie stać ich aby być na swoim!!!
A ordynarnym, grubiańskim, nieokrzesanym, prymitywnym prostaką, który tylko dbają o swoje cztery litery mówmy głośno nie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Hehe komentuje +23
Młody i wykształcony człowiek w Wadowicach dostanie 1200 zł pensji, o ile w ogóle uda mu się w tym rejonie znaleźć pracę; pracuje uczciwie i za taką "kasę" w życiu nie będzie go stać na własne mieszkanie, a dostaną je (jak już wcześniej wspomniano) "pseudo samotne, wiatropylne matki". Czemu nie wspiera się tu młodych i zdolnych ludzi?! Czemu popiera się patologie?! Czemu nie pozwoli się stanąć na nogi młodym małżeństwom?! CHORY USTRÓJ!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... maxim komentuje +4
Szanowni, wielmożni, zarozumiali i bardzo egoistyczni ludzie...
Żal mi was... najlepiej to zbudujcie getto lub slamsy dla biednieszych od siebie, gdzieś na granicy śmietniska daleko od waszych pańskich i pustych dup!!! Tacy jesteście katolicy że księdzu to byście w dupe weszli, a innym biedniejszym od siebie to kopa...
Żal mi was, ale jak to mówią syty głodnego nie zrozumie!!!
A co do samego budowania mieszkań socjalnych to brawo, bo ludzi którzy pomimo, iż ciężko pracują to nie stać ich na własne mieszkanie jest bardzo dużo!!!
Ile rodzin gniecie się w jednym pokoju pomieszkując u Teściów, bo nie stać ich aby być na swoim!!!
Więc ordynarnym, grubiańskim, nieokrzesanym, prymitywnym prostaką, który tylko dbają o swoje cztery litery mówmy głośno nie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... cd komentuje +1
nie wybudują bo na remont rynku muszą dać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... boni komentuje +18
Zgadzam się z tym ze powstały blok powinien być przeznaczony dla młodych małżeństw które nie maja warunków mieszkaniowych a dzięki temu na pewno nasza gmina by zyskała a nie straciła .Oddając nowe lokale tym którzy już maja a będą kolejne wydatki na remont tych mieszkań w których oni mieszkali.Wiec nie widzę żadnej oszczędności w tym projekcie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... dociekliwy komentuje +12
Komunalne powinni budować w Choczni jak już tam zaczęli
Było by Taniej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... cd komentuje +2
to nie problem ,problem jest taki że przed Urzędem Miejskim kostka się sypie już wychodzą pojedyncze kostki .Za 2 miesiące zobaczymy koparki które będą zrywać całą kostkę.Jak nie wierzycie to sami obejrzyjcie (kostka przed Urzędem Miejskim w Wadowicach)-pozdrawiamhttp://www.youtube.com/watch?v=6W-SsL_loOA

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... młody mąż komentuje +21
Tak brawo pani burmistrz sprawdzonym dawać a co nie mogą zostać tam gdzie do tej pory jakiś interes wtym wyczuwam.i jeszcze jedno dlaczeo nie buduje pani mieszkań dla młodych małżeństw z niska cena wynajmu oczywiście plus czynsz i media powiedzmy opłata za wynajem 300zl to przy 36 mieszkan w skali rocznej to kasy miasta trafia 129600 sądzę ze każdy młode małżeństwo mi przyzna ze to lepszy pomysł niż oddawać rodzinom o różnych obyczajach mieszkania na dodatek nowe choć już mają dach nad glowa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... gonzo komentuje +13
budowa bloku 6 melonów remont domu papieża 30 melonów ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... NHGTR komentuje +0
A PAJAC z Jezuickiej znowu nadaje!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... dd komentuje +10
Ta lokalizacja na Karmelickiej w bezpośrednim sąsiedztwie parku miejskiego jest lokalizacją bardzo atrakcyjną. Dla mnie jest skandaliczne umieszczanie w tak atrakcyjnej lokalizacji budownictwa komunalnego. Komunalka powinna być w mniej atrakcyjnej lokalizacji na obrzeżach miasta . Typowe socjalistyczne podejście

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Ziom komentuje +1
Orientuje sie ktos moze co będą robic na osiedlu Kopernika przed blokiem 6a ? ogrodzili tam spory kawalek ziemi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... akurat komentuje +2
Co się dziwic ze blok w choczni sie sypie jak nikt od poczatku jego powstania go nie remontowal... no coz nic nie trwa wiecznie...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Franek, komentuje +16
Po co dziadów wspierać. Komunalne to powinny być osiedla kontenerowe. Mieszkania takie powinny być ostatecznościa do której nikt nie chce iśc. Po co wspierać faktycznie pseudo samotne, wiatropylne matki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... m1 komentuje +24
Kiedy na nogi stanie Joanna Grzyb i zwolni mieszkanie komunalne?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... ewka ewka komentuje +16
Mieszkania dostana pseudo samotne matki pijacy menele patologia a nie ci którzy potrzebuja dobry przykład jest mieszkań w Choczni co z nimi mieszkańcy zrobili , strach będzie z dziećmi do parku iść gratulacje trafnej decyzji

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... dfsdfsdfdsfdsfsdfdsf komentuje +33
Tak ale szanowny Redaktor już nie napisze że sprawa była w sądzie i że Urząd Miejski w Wadowicach sprawę przegrał. Mieszkańcy niższych kondygnacji mieli rację i tylko poprzez upór Pani burmistrz dwa bloki nie powstały, ponieważ nie chciała prowadzić żadnych rozmów. Dopiero po orzeczeniu sądowym Pani Filipiak zaczęła rozmowy ponieważ żaden blok mógł nie powstać. A więc należy pogratulować opóźnienie budowy bloku Pani burmistrz bo gdyby postępowała inaczej bloki dawno by stały, ponieważ żaden z mieszkańców nie miał nic przeciwko budowie. Szanowny Pan Redaktor otrzymał komplet dokumentów ale niestety nie raczył nic w tej sprawie napisać dlaczego wszyscy wiemy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... buszon komentuje +10
Siedlisko meneli w centrum miasta, niech buduja drugi budynek przy śmietnisku !! A w mieście mieszkania dla pracujących rodzin z dziećmi. Dotacje na mieszkanie dla młodych małżeństw są jedynie na zakup nowych mieszkań a nic sie tutaj takiego nie buduje !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... cd komentuje +7
to nie problem ,problem jest taki że przed Urzędem Miejskim kostka się sypie już wychodzą pojedyncze kostki .Za 2 miesiące zobaczymy koparki które będą zrywać całą kostkę.Jak nie wierzycie to sami obejrzyjcie (kostka przed Urzędem Miejskim w Wadowicach)-pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... gandalf komentuje +12
Te mieszkania chcą dać ludziom na kilka lat żeby stanęli na nogach?...tym co regularnie płacą czynsz ? Jakiś paradoks. A może chcą się pozbyć lokatorów kamiennic? Kur.. co się wyprawia w tym mieście!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... Franek, komentuje +2
@Apis
ma świetny pomysł. 1000% trafny. Gratuluje pomysłu.. Innym pomysłem są osiedla kontenerowe. By każdy człowiek nie chciał tam mieszkać i chciał szukać pracy. A w tych komunalnych to jest ok i nikt z biednych pracy szukał nie będzie.

@ demik
licz się ze słowami, bo za takie coś idzie się pod sąd. Nie oczerniaj człowieka debilu. Przez takie głupie gadanie możesz skrzywdzić porządną kobietę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... j23 komentuje +8
To co w Lanckoronie mogło być mieszkaniami komunalnymi na podstawie nie wiem czy przemyślanych decyzji PINB w Wadowicach zostało rozebrane. Nie ma domów nie ma PINB. Schronisko kiedyś było w dyspozycji mienia komunalnego gminy Lanckorona. W czasie powstawania powiatów zostało starostwu oddane za przysłowiową złotówkę. Pierwsze wyremontowali potem zniszczyli a przez cały czas próbują sprzedać bo tylko tyle potrafią zrobić. Brak dobrych pomysłów świadczy o przedsiębiorczości decydentów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... Apis komentuje +15
Starostwo stara się sprzedać dawne schronisko młodzieżowe w Lanckoronie. Za niewielkie jak na taki budynek pieniądze... 610 tys, ale chętnych jak widać brak... A może by z tego schroniska zrobić budynek komunalny? Tam naprawdę można zrobić kilka fajnych mieszkań. I parking jest i wszędzie blisko bo budynek znajduje się "rzut kamieniem" od Rynku! A na pewno wyjdzie to taniej niż budowa nowego budynku :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... demik komentuje +23
Pewno znowu ktos ze znajomych burmisrz czy innych urzedników dostanie mieszkanie a ptem mu kupią!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był