15b75469c805201b42548682e1d330b4.html Sto dziesięć tysięcy na kulturę w gminie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Sto dziesięć tysięcy na kulturę w gminie

Email Drukuj
Wiemy już, ile pieniędzy w tym roku przeznaczy gmina Wadowice na realizację zadań publicznych w zakresie kultury. Edukacja dzieci i młodzieży, koncerty oraz inne imprezy kulturalne pochłoną w sumie ponad sto tysięcy złotych. Niemal połowę z tej kwoty otrzyma Fundacja OSP Chocznia.


Gmina Wadowice przeznaczy w 2014 roku dokładnie 110 tysięcy 450 złotych na realizację zadań publicznych w zakresie kultury. Jest to kwota o ponad 5 tysięcy niższa w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale z kalendarza kulturalnego wypadła duża impreza organizowana przez stowarzyszenie Wadoviana - Street Energy, która w 2013 roku pochłonęła 11 tysięcy złotych.

Ponad połowa pieniędzy przyznanych przez gminę w tym roku zostanie wydana na edukację muzyczną dzieci i młodzieży w Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni, OSP w Kleczy oraz w Rzymsko Katolickiej Parafii Św. Marii Magdaleny na Wysokiej.

Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na różnego typu imprezy kulturalne, jak: koncerty, wiejskie dożynki, festyny, pikniki, historyczne rocznice, czy prezenty dla dzieci z okazji dnia dziecka oraz mikołajek.

Prawie połowa całej dotacji na kulturę, 52 tysiące złotych, wpadnie na konto Fundacji OSP Chocznia, która 30 tysięcy z tej kwoty przeznaczy na warszaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, a pozostałe 22 tysiący na koncerty orkiestr strażackich w Wadowicach.

25 tysięcy na edukację muzyczną dzieci i młodzieży otrzyma z kolei OSP Klecza, z kolei Stowarzyszenia „Grupa Próg” dostanie 10 450 złotych na zorganizowanie Pikniku Rodzinnego „Ale Cyrk!”.

Reszta pieniędzy trafi na konto m.in. : OSP Ponikiew (1500 złotych), Fundacji Rozwoju Lokalnego „Równać Szanse” (2500 tysiąca złotych) oraz Hufca Ziemi Wadowickiej, który otrzyma w sumie 7 tysięcy na zorganizowanie obchodów: setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej, 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Betlejemskiego Światła Pokoju.

}} Pełny wykaz dotacji TUTAJ

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... lux komentuje +0
CHCEMY LUXTORPEDE W WADOWICACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... kasia22 komentuje +5
Dziwne jest to,że pan JÓZEF CHOLEWKA bedąc PREZESEM FUNDACJI OSP CHOCZNIA oraz bedąc zarazem RADNYM W WADOWICACH otrzymał aż tyle pieniędzy. Widać,że radni wszystko mogą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Haba Baba komentuje +3
Dlaczego Chocznia? Bo Chocznia jest najlepsza !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... demik komentuje +1
to orkiestra w choczni bedzie pić!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... j23 komentuje +14
Kto jest prezesem Fundacji OSP w Choczni chyba nie J. Cholewka? Chociaż w KRS napisano prezes Józef Cholewka. Czy Józef Cholewka jest radnym gminy Wadowice? Kto przyznaje środki na fundacje - gmina? Czyli radny - prezes fundacji - osoba wnioskująca o dotację - głosująca za - czy jest to wszystko zgodne z ustawą o samorządzie gminnym? Czy przy każdej funkcji Józef Cholewka to ten sam człowiek? Czy w myśl przepisów o samorządzie radny może być prezesem fundacji OSP nie stowarzyszenia ale fundacji? Czy to 52.000zł od gminy nie jest formą darowizny dla stowarzyszenia? I co dalej?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... Klaczanin komentuje +10
Źle mi na żołądku jak czytam takie artykuły..... BLEEEEEEE... Chocznia zawsze dostaje najwięcej, a gdzie sprawiedliwość? Proporcjonalność? W czymże oni są lepsi od innych Orkiestr. "Prawie połowa całej dotacji na kulturę, 52 tysiące złotych, wpadnie na konto Fundacji OSP Chocznia, która 30 tysięcy z tej kwoty przeznaczy na warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, a pozostałe 22 tysięcy na koncerty orkiestr strażackich w Wadowicach." Z tego co wiem, to Klecza i Chocznia grają równą ilość koncertów w Wadowicach... Dlaczego tych 22 tys. nie podzielić???? Aaaa.... co za głupie pytanie... Wiwat Panie Radny :/

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... dd komentuje +2
Jak to fajnie i łatwo przyznawać nie swoje wcześniej komuś odebrane pieniądze, a następnie się tym pochwalić. Oczywiście tu nie wina gminy lecz ustroju.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... dziadunio komentuje +7
A tak z czystej ciekawości - co kosztuje w koncercie strażackiej orkiestry? POzwąznie pytam - co generuje wydatki?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... jam komentuje +5
ciekawe dlaczego chocznia :-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był