Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Jest pomysł, jak walczyć z korupcją w ośrodkach ruchu drogowego

Email Drukuj
Władze sejmiku małopolskiego zapowiadają walkę z korupcją w ośrodkach ruchu drogowego i wprowadzają rewolucyjne zmiany w egzaminach. Jak podało Radia Kraków, chodzi o to, aby egzaminatorzy mieli jeszcze mniejszy kontakt z kursantam, co mogło sprzyjać okazjom do wzięcia łapówki.Proponowane zmiany to pochodna niedawnej afery afery w tarnowskim MORD. Władze sejmiku małopolskiego podejmują walkę z korupcją w ośrodkach ruchu drogowego i wprowadzają rewolucyjne zmiany w egzaminach.

Jak podało Radio Kraków, dyrektorzy ośrodków ruchu drogowego w Małopolsce otrzymali już zalecenie, aby nie zatrudniać egzaminatorów, którzy w jakikolwiek sposób są powiązani ze szkołami jazdy. Chodzi o na przykład krewnego, który taką szkołę prowadzi.

Poza tym dane z egzaminów mają być przechowywane dłużej, tak aby można było do nich sięgnąć, gdyby w przyszłości pojawiły się podejrzenia o korupcję.
Najbardziej rewolucyjnym pomysłem jest jednak rotacja egzaminatorów w poszczególnych małopolskich miastach. Egzaminatorzy z Krakowa mają być raz na jakiś czas wysyłani do Tarnowa lub Nowego Sącza i odwrotnie. Ma to jeszcze bardziej zmniejszyć szansę skontaktowania się z nieuczciwymi pracownikami szkół jazdy i z samymi zdającymi- informuje Radio Kraków.
Przypomnijmy podczas niedawnej afery korupcyjnej w ośrodku w Tarnowie zatrzyamno ponad 20 podejrzanych. Wśród nich są nie tylko osoby wręczające łapówki, ale też pracownicy ośrodka, w tym egzaminatorzy. Dwa lata temu wybuchła natomiast afera łapówkarska w Nowym Sączu. Zatrzymano między innymi dyrektora tamtejszego ośrodka egzaminacyjnego.

WYTYCZNE DLA OŚRODKÓW RUCHU DROGOWEGO:

- Rezygnacja z zatrudniania egzaminatorów, którzy mają rodzinne powiązania ze szkołami jazdy (czyli jeśli ktoś z ich rodziny jest właścicielem szkoły jazdy, lub jej instruktorem) 
- Wydłużenie okresu przechowywania nagrań z egzaminów z 21 dni do 15 lat
- Skrócenie czasu między wylosowaniem kursanta przez egzaminatora, a rozpoczęciem egzaminu z 15 minut do 2 (chodzi o to, aby egzaminator nie miał czasu na porozumiewanie się z innymi egzaminatorami, kolegami ze szkół jazdy, a także z samymi kursantami)
- Wysyłanie egzaminatorów do innych miast. Ci z Krakowa mieliby co jakiś czas egzaminować w Tarnowie czy Nowym Sączu i odwrotnie. Czyli tam, gdzie mają mniej kontaktów i znajomości.

(wp)
Źródło Radio Kraków
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (6)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... j23 komentuje +1
W naszym Kochanym Kraju wszystko jej przeciwko jego mieszkańcom. Chcesz coś robić zabiją cię podatkami. Szukasz pracy nie ma. Obiecują na działalność kredyty dla młodych nie ma pieniędzy lub pleców. Komu jest najlepiej? Temu co idzie do opieki lub podjedzie nową furą bo tam dostanie pomoc państwa które samo produkuje bezrobotnych i do tego jeszcze bardzo dobrze wykształconych. Chory kraj jeszcze więcej chora nasza władza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... cd komentuje +1
to nie problem ,problem jest taki że przed Urzędem Miejskim kostka się sypie już wychodzą pojedyncze kostki .Za 2 miesiące zobaczymy koparki które będą zrywać całą kostkę.Jak nie wierzycie to sami obejrzyjcie (kostka przed Urzędem Miejskim w Wadowicach)-pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... terapeuta komentuje +12
Uzyskanie Prawa Jazdy powinno trwać 1 rok.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
... dede komentuje +10
gdyby nie było tak trudno uzyskać prawa jazdy, problem sam by się rozwiązał ! i tylko najedź na ciągłą linie...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
... ja,jan komentuje +9
Robi się kombinacje przy egzaminach od lat a trzeba by było wrócić do dawnych sprawdzonych metod /ja zdawałem egzamin w Wadowicach i w samochodzie był jeszcze instruktor,i dwóch egzaminatorów/ i były dużo mniejsze możliwości dania łapówki ,choć teraz coraz częściej ukrytą formą łapówki jest kilkukrotne zdawanie egzaminów ,i jak mówi minister wszystko jest zgodnie z prawem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
... jam komentuje +8
co to za durny pomysł i artykuł jaka korupcja :O jaki pomysł jak zawsze pod górke obywatelom poslki:
Niech ktoś wymyśli co zrobić kiedy państwo nas okrada i zabija :O
na wiejskiej czy w wadowickim samorządzie cały czas kradną i co z tym ktoś zrobi
oczywiscie nic

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był