c5c90ca5c8825f53067d8726dc4a7540.html Nauczyciele zarabiają już po 5000 zł. Padł mit o niskich zarobkach?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Nauczyciele zarabiają już po 5000 zł. Padł mit o niskich zarobkach?

Email Drukuj
W zeszłym roku średnie wynagrodzenie nauczycieli w Wadowicach miało wynosić od 2,7 do 4,9 tys. zł. To jednak trochę mniej niż gwarantowana przez Kartę pensja. Teraz trzeba będzie im dopłacić. Nauczyciele dyplomowani zarobią nawet 5000 zł.


Zgodnie z Kartą Nauczyciela samorządy miały czas do 20 stycznia na przeprowadzenie analizy wydatków poniesionych na wynagrodzenia nauczycieli. Jeśli samorząd nie zagwarantował danej grupie awansu zawodowego średniej pensji, do końca stycznia musi wypłacić pedagogom jednorazowe dodatki uzupełniające.

Ich wysokość zależy od kwoty ewentualnej różnicy między rzeczywistymi wydatkami a gwarantowaną średnią i liczby etatów w danej grupie. Gwarantowane Kartą nauczyciela średnie wynagrodzenie wynosiło w przypadku stażystów 2.717,59 zł, kontraktowych - 3.016,52 zł, mianowanych - 3.913,33 zł, a dyplomowanych - 5.000,37 zł miesięcznie.

Teraz w terminie do 10 lutego organ prowadzący szkołę sporządza sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach.

Sprawozdanie przekazywane jest do RIO, rady gminy (powiatu), dyrektorów szkół oraz związków zawodowych.

Jak się dowiadujemy, w Wadowicach uzupełnienie wynagrodzeń będzie wypłacone stażystom, mianowanym i dyplomowanym nauczycielom zatrudniomym w szkołach prowadzonych przez gminę

Według informacji Urzędu Miasta, najwyższe uzupełnienie wynagrodzeń otrzymają nauczyciele mianowani w wysokości około 1 336 zł. Kontraktowi wyrównania nie dostaną, bo ich pensje były średnio wyższe od tych gwarnatowanych rzez Kartę.

}} Średnie miesięczne wynagrodzenie według awansu zawodowego wynosiło w 2013 r. w Wadowicach:
Stażyści – 2 687,92 zł
Kontraktowi – 3 124,65 zł
Mianowani – 3 805,34 zł
Dyplomowani – 4 905,74 zł.

Dodajmy, że największą grupą nauczycieli zatrudnionych przez gminę są nauczyciele z najwyższą pensją. Gmina utrzymuje ponad 250 etatów nauczycieli dyplomowanych. To więcej etatów niż stażystów, kontraktowych i mianowanych razem wziętych. Im samorząd musi wyrównać pensję do średniej kwoty miesięcznej za ubiegły rok 5000,37 zł brutto.

W najbliższych dniach nauczyciele otrzymają swoje pieniądze na konta bankowe.

}} Liczba etatów nauczycielskich w Wadowicach z podziałem na kategorie zawodowe:
Stażyści – 7,63
Kontraktowi – 40,68
Mianowani – 100,64
Dyplomowani – 252,18 etatów


(mp)
Aktualizacja (23.01)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (82)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... urzędniczka komentuje +3
Ja też pracuję w urzędzie, zarabiam ok. 2500 zł miesięcznie netto. Moja znajoma jest nauczycielką i ma większą pensję (nie wiem dokładnie o ile), ma czas na "robótki", czytanie książek w domu, spacery, a ja nie wiem w co ręce wsadzić, jak wracam o 17 z pracy. Nieraz zastanawiam się, po co robiłam studia inżynierskie, czy było warto, aby teraz siedzieć w urzędzie, gdzie wbrew pozorom mam bardzo dużo pracy, oczy czerwone od patrzenia w komputer i ból kręgosłupa. Może zmienię zawód na nauczyciela, bo też znam bardzo dobrze angielski oraz informatykę. Oczywiście młodzież i dzieci są dzisiaj bardzo trudne, co zawdzięczają swoim kochanym rodzicom. Jednak patrząc na plusy i minusy tej pracy, kto wie - może oni wybrali lepszy tzn. bardziej opłacalny zawód. Nie mam na myśli tylko pieniędzy, ale też np. czas na hobby itp.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
Ja Wam powiem tylko tyle: idąc wg Waszego toku myślenia najlepiej jakby w ogóle nie było nauczycieli, tym samym przedszkoli i szkół, niech naród będzie ciemny i głupi, bo po co nam nauka, wiedza i umiejętności. Gdyby nie nauczyciele, to ciekawe skąd wziął by się wasz zawód, który wykonujecie, którego nauczył Was właśnie nauczyciel. Zamieńcie się na tydzień z jakimkolwiek nauczycielem i idźcie do jego pracy poznacie smak tego zawodu i wtedy wypowiadajcie się na temat jego zarobków, które podane tutaj są poprostu paranoją wyssaną nie wiem z czyjego palca.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2014
... kuguar komentuje +3
Wstydźcie się w takim towarzystwie tak prymitywne i pierwotne zachowania podkreślające pochodzenie człowieka dotyczące jednej rzeczy, pieniędzy.
Pieniądze za pracę wykonaną są nieodzownym elementem umowy o pracę określające jej wartość, więc o co tyle krzyku.
Jeśli są przepisy, które wskazują na wysokość jednego czynnika (pracy bądź płacy) wynikającego z przepisów, w tym przypadku karty nauczyciela. To są one określone i w sposób oczywisty należne dla tych którym one się należą za pracę.
Problem polega na tym by utrudnić dochodzenia praw przed urzędami i nagłaśnia się wynagrodzenia poszczególnych grup zawodowych by utrudnić ich całkowicie słuszne w tym przypadku roszczenia.
Cały ten artykuł ma na celu osłabienie pozycji roszczeniowej nauczycieli w stosunku do zgodnych z prawem roszczeń wyrównania zaległych części wynagrodzeń.
W przedziwny sposób i przebiegły podając wysokości wynagrodzeń by zgoła zarabiający mniej zatrudnieni w sektorze prywatnym się oburzyli, ponieważ zarabiają dużo mniej
W TEN SPOSÓB DZIELI SIĘ I PORÓŻNIA SPOŁECZEŃSTWO NA POZIOMIE MIKRO I MAKRO SPOŁECZNYM, ORAZ OSŁABIA POZYCJĘ NAJUBOŻSZYCH W RÓWNYM STOPNIU.
Przecież jak nauczycielom się nie wypłaci należności wstecznej to przez to nie wzbogaci się też ten najuboższy. Czyż nie????
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2014
... DO 'do jacek 2' komentuje +5
http://www.samorzad.pap.pl/dep...-3-109-zl-

prosze, tu dla ciebie stawki nauczycieli drogi kolego z budzetówki, i wiedz ze rodzic polijant tez nie raz skomle na kolanach przede mna zeby jego durne/leniwe dziecko przepuscic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... do jacek 2 komentuje +1
Jesli chodzi o moje wykształcenie to mam magistra pedagogiki i znam 3 języki .nie będę nie zniżał do twojego poziomu i nie będę cię obrażał .Pewnie jesteś nauczycielem wielce obrażonym moim wpisem .Miej jednak świadomość tego że tzw. nauczyciele klęczą przede mną czasami ,skamlą jak żebrak w Częstochowie i proszą o delikatne potraktowanie !!!Dzięki tobie będą mieć GÓRNĄ PÓŁKĘ .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... n-l komentuje +15
plusem bycia n-lem jest fakt posiadania dość pewnej pracy, pensja pierwszego i ilość wolnego.

minusem - zmaganie się z gównażerią, która potrafi na tablicy napisać 'wypierd*** curvo' bez jakiegokolwiek pardonu i co gorsza z poczuciem bezkarnosci. Lub hasłami pierwszoklasisty szkoły podstawowej: 'moja mamusia mówi, że pozwie cie do sadu jak mnie do placzu doprowadzisz' (sytuacja przy wstawianiu ndst za brak zadania dom.)

plusem jest wyjście ze szkoły po 4h (18h etat + obowiązkowe 2h kółka przedmiotowego)

minusem - siedzenie w domu nad tymi wszystkimi badziewiami papierkowymi plus te wszystkie rady pedag., wywiadowki, dni otwarte, szkolenia, tzw wieczornice, dyskoteki uczniów, przygotowywanie apeli, uzupełnianie dziennika elektoronicznego, które w magiczny sposób jakimś dziwnym cudem wydłużają czas tygodniowej pracy z błogosławionych 20h.

plusem jest, że mam na to głeboko gdzieś co mówią uczeni w komentach. każdy z was dyskutuje jak to dobrze jest tam, gdzie was nie ma. Nauczycielele lenie, policjanci debile, drogowcy po podstawówce, prezesi po znajomosciach i tylko wy - niedocenieni, biedni zaharowujący się za marne grosze.

... zawsze odpowiadam na hasło, jak to dobrze n-lom, że tylko masochista lub kretyn poszedl pracowac gdzie indziej, skoro n-le mają tak dobrze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... darek1569 komentuje +9
zazdrościcie?
...uczcie ta patologie w gimnazjum....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... demik komentuje +5
Zwolnić połowe nauczycieli!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... soso komentuje +5
Dobrze ktoś zauważył, że w dzisiejszej Polsce stosunki społeczne przypominają czasy Stalinowskie,przy władzy i w mediach są "dzieci resortowe"byłych prominentów władzy stalinowskiej i komunistycznej to i stan i nastroje jak 60 lat temu.Wtedy byli badylarze i kułaki teraz są ci z przywilejami ale kij w mrowisku ten sam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2014
... moniula komentuje +3
:) :) :) :) :) :) obsesja społeczna siegnęła właśnie zenitu !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2014
... gumbas komentuje +3
Ogólnie połowa i tak pójdzie do zwolnienia. wszyscy niech studia skończą ciekawe kto będzie fizycznie robił za grosze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2014
Nauczycieli jak zlokalizują twoje IP to poratowanie zdrowia skończyć się pojutrze:),,a tak serio--nie jesteś nauczycielem, bo nawet nie wiesz ile zarabia dyplomowany, to jak ktoś już napisał 3009 zł, od tego odjąć podatek jeszcze trzeba, i tyle można mieć na poratowaniu, w czasie urlopu nie płacą nadliczbówek, dodatków żadnych więc nie ma opcji na 3900 :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2014
... soso komentuje +6
A ja uważam że za wszystko powinno się płacić.Tak jak za towar się płaci w sklepie,tak samo za leczenie i za naukę też powinno się płacić wtedy nie byłoby zawiści.Nie chcesz płacić to nie posyłasz dziecka do szkoły.Takie artykuły to ewidentnie skłócanie społeczeństwa,młyn na wodę,administracja rządowa i samorządowa zaciera ręce.Jak się przyszło do koryta żeby nie robić nic tylko kraść to jest najlepsza metoda wkładać kij w mrowisko.Dlaczego takich problemów nie ma w innych krajach UE.T.zw.przywileje służb mundurowych są o wiele większe w krajach np.Francji,Wielkiej Brytanii czy Belgii a jakoś nikt tam zazdrości i nie jest to powód do komentarzy.Nie mówiąc już o np.Izraelu,USA czy Australii.Ale w Polsce pan Jeremi Mordasiewicz jak go tylko pokazują w mediach to o niczym nie mówi tylko o zabraniu przywilejów, dlaczego nie zaapeluje o to do władz Izraelskich przecież obywatel dwóch narodów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2014
... nauczyciel dyplomowany komentuje +12
Drogie koleżanki i koledzy. Nie wiem dlaczego staracie się zaprzeczać temu co tutaj napisano? Przecież to prawda. Tak zarabiamy jako dyplomowani ponad 5000zł brutto. Młodzi stażem zarabiają ponad 3000 zł. Dyrektorzy szkół mają nawet z dodatkami ponad 6000zł. I co z tego wynika nic. Każdy może zostać nauczycielem, ale nie każdy może zostać zatrudniony :). Faktem jest, że pracujemy dużo mniej niż reszta społeczeństwa i to jest nasz plus. Pewnie nam to kiedyś zabiorą ale na razie cieszmy się tym co mamy.
Pozdrawiam swoich kolegów i koleżanki, którzy ten rok spędzają w pracy, bo ja dzięki przywilejowi rocznego urlopu na poratowanie zdrowia siedzę sobie w domku, a 3900zł wpływa na moje konto. Oczywiście jestem chory aby prowadzić lekcję, ale w innej pracy u znajomego prywaciarza wyciągam drugie tyle, ale tam się muszę naprawdę napracować po 10 godzin dziennie. Nie piszcie więc, że nie wiem jak wygląda ciężka praca. Nie uczę języków ani matematyki, żebym dawał korki w domu po 50 zł za godzinę. Więc dorabiam w inny sposób. Prawda jest taka, że jakby rodzice dzieci których uczymy zarabiali po 4000zł miesięcznie to nie zaglądali by nam do kieszeni. Pozdrawiam wszystkich i jak macie możliwość to idźcie tak jak ja na roczny płatny urlopek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2014
... tomiczanin 7 komentuje +13
ale zawistni wadowiczanie
jak wam tak szkoda to sami zostańcie nauczycielami,
chyba ze jesteście zasłabi na studia, chyba tak
nie dla psa kiełbasa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2014
... Krys komentuje +4
Tam gdzie wiszą insygnia władzy /szkoła , sejm , instytucje / tam też i idą pieniądze , choćby z pożyczek, które będą spłacane przez naszych prawnuków.
Tylko co z tego wynika ?
Chcąc zdać jakiś egzamin i tak trzeba brać korepetycje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 01 - 2014
... kotka komentuje +7
Nie znam człowieka który nie chciałby więcej zarabiać, ale czy to tłumaczy te kąśliwe uwagi pod adresem nauczycieli, zarabiają moim zdaniem tyle ile powinni, jeżeli ktoś zarabia od nich mniej to niech ma pretensje nie do nich ale do systemu, chyba że chcemy powrotu do komuny i równych żołądków, pracownik służby zdrowia pozdrawia nauczycieli :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 01 - 2014
... Tępy ryl komentuje +10
A ja jestem górnikiem po szkole rolniczej i mam- wypłatę około 3,5-5,5 tyś na rękę co miesiąc(zależy czy szychty pańskie czy ścianowe), barbórkę- 5tyś na rękę, czternatskę- 5tyś na rękę, kartki żywnościowe 300zł/miesiąc, węgiel 8,8 tony na rok, 25 lat pracy nie zawsze na dole jak się umiesz ustawić, bilet z karty górnika, dofinansowanie do podręczników dla moich dzieci, pół darmo kolonie i wczasy dla mnie i dzieci, co 2 miesiące premię około 2tyś( tak miałem w tamtym roku), o 8 dni urlopu więcej niż inni , urlop dyrektorski, itd, ale też napiszę, że nauczycielom się nic nie należy. Ha bo mi wolno:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 01 - 2014
... wolny człowiek komentuje +8
,,Szkoła prócz czytania i pisania nie uczy nic pożytecznego'' - John Lennon
2 lata temu ukończyłem szkołę. Sądzę, że program, jakim kierują się nauczyciele jest zupełnie bez sensu. Próbują narzucić uczniom czytanie lektur, których nikt nie czyta. Młody człowiek nie sięgnie po wartościową książkę, bo się mu takiej nie pokaże, a jak się mu pokaże to stosuję się przymus zamiast zachęty. Polski poziom nauczania jest ŻENUJĄCY Z ROKU NA ROK.
Za niedługo na nauka będzie przywilejem dla najbogatszych, bo wyprawki i książki są tak drogie że to się w głowie nie mieści. Wolnymi krokami wracamy do średniowiecza, gdzie władze nad ,,bydłem'' ma elita i kościół.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 01 - 2014
... aniaaat55345523 komentuje +21
Do wszystkich nauczycieli - może warto pomyśleć nad założeniem pozwu zbiorowego przeciwko portalowi Wadowice24.pl o zniesławienie zawodu nauczyciela poprzez podawanie informacji niezgodnych z rzeczywistością.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 01 - 2014
... iritt komentuje +7
widzę że już drugi raz kasujecie mój wpis wiec napisze 3 raz , piszecie bzdury!!!!! o zarobkach nauczycieli i nie kasujcie tego wpisu kolejny raz!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 01 - 2014
... ratownik komentuje +16
Wyższe wykształcenie, magisterka, szkoła policealna- 7 lat nauki. Regularne kursy za własne pieniążki we własnym czasie wolnym, "bo jak nie to wynocha". Praca w nocy, świątek, piątek, deszcz, lód, wichura... Umiejętność podejmowania natychmiastowych decyzji o życiowym znaczeniu, siła i sprawność fizyczna, wiedza odpowiednia do wykonywanej pracy, wykonywanie zabiegów ratujących życie w warunkach polowych. Niezrozumienie, obelgi, poniżanie przez każdego pijaczka. Praca do 67 roku życia. 1500 zł "na rękę". Może mam coś jeszcze oddać na biednych nauczycieli???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2014
... aniaaat55345523 komentuje +27
Bardzo stronniczy portal - usuwane są "niewygodne" komentarze. Nauczyciel stażysta zarabia ok. 1700 zł, nauczyciel kontraktowy - ok. 1800zł - na rękę. Hejtujcie dalej, śmiało! Miejmy nadzieję, że za niedługo zmieni się obraz nauczyciela komunistycznego - tego życzę wszystkim wylewającym tutaj żale i wówczas zrozumiecie, że to od nas zależy przyszłość tego kraju.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2014
... mieszczuch komentuje +4
Zamiast zadbać o linie Wadowice-Bielsko to wszyscy robią wszystko żeby ją zwinąć. A potem będzie jak z linią na Spytkowice że ją rozkradną i tyle jak po nie jeszcze pociąg będzie jeździć. A na Bielsko o 5 rano z Wadowic to tylko mułami albo z buta wypada iść. A wspaniałe władze wychwalają tylko pieprzoną busiarnie a oni mają to gdzieś żeby jeździć o tak wczesnej porze. A kolejarze pracują i przez to że nikt sie tymi dojazdami nie przejmuje to zlikwidowali połączenie na Bielsko o 3:45. A ludzie jeździli i do Bielska i Czechowic a nawet na Katowice. Kolej się rozwinęła w Wadowicach w 1888r a teraz nikt o nią z władz miasta nie chce zadbać. Andrychów i Kęty o nią zawsze walczą a Wadowice nie bo po co! Z Busiarni mają podatki,a ze strach tymi pojazdami jeździć to co tam...Wstyd bo widać jak na dłoni za czym włodarze papieskiego miasta lobbują!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2014
... Nie jestem nauczycielem! komentuje +16
Ale trafia mnie czytajac tak głupie i zazdrosne komentarze.Ludzie nie dajmy sie skłócić,bo widać że komuś na tym bardzo zależy aby sklócić cały naród polski.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2014
... Zulu Gula komentuje +11
@jagaa. Droga jaguu, otóż niczego nie rozumiesz. Ten artykuł jest po to, aby wszystkim, którzy uwierzą w te bzdury coś tam się jeżyło (np. na głowie). Samorządy szukają oszczędności. Zawsze się ich szuka w szkołach i służbie zdrowia. Trzeba będzie zlikwidować kilka szkół, zwolnić nauczycieli, to lepiej to zrobić, przy akceptacji społeczeństwa. Wszak tłum lubi igrzyska, to je dostanie. Swoją drogą, ciekawe co na to feministki? Tak głośno krzyczą, ze kobiety w Polsce są dyskryminowane, zarabiają gorzej od mężczyzn. W zawodzie nauczycielskim jest zdecydowana przewaga kobiet.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2014
... kowal222 komentuje +30
Po 10 latach pracy w szkole , będąc nauczycielem mianowanym , zarabiam ok.2100 za etat. Jako kontraktowy dostawałem około 1700 , a jako stażysta około 1500 . Skąd te kwoty!? Polecam pracę w szkole średniej - mój średni czas spędzany codziennie w szkole to około 8 godzin, przy okazji rad, szkoleń itp tj około 12 godzin. A czas spędzony w domu na poprawie - wypracowań , sprawdzianów , testów czytania ze zrozumieniem, matur próbnych itp. Zapraszam do pracy w szkole

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2014
... j23 komentuje +9
Pozostał stary system w którym mówiono czy się stoi czy się leży 5.000 się należy. W naszym chorym kraju rządzą elity jedną z nich są nauczyciele w większości w małych miasteczkach lub z 10% wiejskim dodatkiem którzy dobierają się w towarzystwa rodzinno - koleżeńskie których w żaden sposób nie można ruszyć. Ilu mamy młodych bardzo dobrze wykształconych nauczycieli którym utrudnia się znalezienie pierwszej pracy? Czy płaca idzie na równi z posiadaną wiedzą? Płaca powinna być uzależniona od posiadanej wiedzy nie tylko przez nauczyciela ale przez uczniów. Jak można tyle zarabiać w szkołach w których uczniowie są na samym końcu statystyk
,, cząstkowych"?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2014
... bbb komentuje +9
To niestety nasi radni wpadli na pomysł tych podwyżek ponieważ około 30% z nich jest nauczycielami jak nie więcej.
Rozdzielili między siebie lub swoje rodziny. SKANDAL!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... Jacek2 komentuje +10
do xyz490:

Czyżby zabolało pana Po-MO-licjanta?
Czy macie składki odprowadzane? Czy nie macie emerytury po 15 latach. Sam zejdź na ziemię i sie otrząśnij...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... soso komentuje +6
A ja nie jestem nauczycielem i nawet nie pracuję i mam miesięcznie 10 tys.na czysto i wcale tej marnej kasy im nie zazdroszczę,najważniejsze jest zdrowie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... TA KASIASTA komentuje +19
Kto zazdrości, to zapraszamy DO SZKOŁY!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... dziwne zwyczaje komentuje +11
W wadowickich podstawówkach i gimnazjach są tacy nauczyciele np. polskiego, że własnym uczniom udzielają korepetycji, kasa, kasa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... jagaa komentuje +7
Po przeczytaniu tego artykułu włos mi się na głowie zjeżył. A tak ciągle narzekają na małe pensyjki. Teraz już rozumiem dlaczego muszą sobie dorabiać prowadząc szereg innych działalności. Tak jak to jest np. w naszej szkole...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... hahaha komentuje +19
Bardzo celne komentarze:), śmiech po pachy mnie nie opuszcza, jak czytam te wpisy i wiecie- możecie siać nienawiścią ile chcecie, jeśli pomaga wam to podnieść morale. Jest cudnie hahaha:), wykażcie się wiedzą, przemądrzali rodzice np. na spotkaniach z nauczycielami mądrze pytajcie o to jak rozwijać intelektualnie swoje dziecko, jak z nim pracować w domu, jak wpajać w nie elementarne zasady panujące w grupie. No i zajmujcie się swoją kieszenią, do której my nauczyciele wam nie zaglądamy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... @nauczycielka komentuje +15
do@nauczycielka
"... siedzicie z podkulonymi ogonkami" tak wyraża się elita intelektualna? toż to rynsztok, takie osoby jak ty uczą? przeczytaj to co napisałaś, wstyd, że takie typy jak ty uczą, tylko problem bo sami nic nie umieją nawet kulturalnie wypowiedzieć się w internecie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... demik komentuje +5
Niektorym sie nic uczyć nie chce to nie weim za co im płaca!! Sa tacy chocby od przyrodniczych przedmiotów!!! Zwolnic ich i juz!! Nieech nie narzekają że mało zarabią sepy!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... kukizowa komentuje +9

to ma być nauczycielka?
taka elita intelektualna z niej że strach posyłać dzieci do szkoły. gdyż brak empatii i wywyższanie się sugeruje regres Tej Pani..
Ktoś tu INTELEKTUALNIE nie ogarnął jeszcze że szkoła i oświata jest dla uczniów a nie odwrotnie..

gratuluje kreatywności Pani, współczuje głupoty.

egocentryzm

nauczycielka komentuje +1
Przeczytałam te wasze komentarze, brak mi słów, aby pisać o mojej pracy w szkole, dlaczego tak bardzo ludzie nie znoszą nauczycieli, z czego wynika na okropna nagonka i nienawiść??? Czy to "słabi" uczniowie w taki sposób po latach odpłacają się swoim nauczycielom?
Czy wy chcecie, aby społeczeństwo kształciły masy "siłaczek pozytywistycznych", ubogich, nie opłacanych godnie?
I dla waszej wiadomości- nauczyciel dyplomowany po odliczeniu podatku, zusu itd. zarabia 3009 zł miesięcznie, dużo? Nie, dla elity intelektualnej tego kraju jaką są nauczyciele to nędzne wynagrodzenie, niestety i powoduje upadek prestiżu tego wspaniałego zawodu.

I wiecie- jak przyjdzie wywiadówka- to wy- masy rodziców siedzicie z podkulonym ogonkiem, wpatrzeni w nauczyciela i nawet nie piśniecie ze strachu hahaha i to też jest fajne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... ktoś taki komentuje +7
do nauczycielka
Jak czytałam twój komentarz to tak sie uśmiałam że aż mnie brzuch rozbolał. 3009 zł to dla ciebie mało jako dla nauczyciela? no chyba że ktoś robi po 10 godzin dziennie i prowadzi solidnie te lekcje... ale niestety sa i tacy co przyjda na 2 do 3 godzin bo tak wypadaja lekcje wejdzie do klasy zapyta "macie coś do nauki?"
klasa na to "taaaak"
"no to siedzcie cicho i sie uczcie"


wszyscy bądźmy nauczycielami. na pewno każdy znajdzie prace w tym zawodzie dla nikogo nie braknie etatu:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... m1 komentuje +19
@nauczycielka
"elita intelektualna kraju" to chyba żart, ledwo to to pokończyło zaoczne studia, a teraz elita. Zróbcie przegląd, kto uczy w podstawówkach, zdolny uczeń jest mądrzejszy od tych czterdziestolatków nauczycieli i tak mają szczęście bo obecnie na dyplomie jest zaznaczone czy kończył zaocznie czy stacjonarnie. Zaoczny"student", który siedział sobie w domku nie pracując, jezdził na wykłady co 2 tygodnie na parę godzin, egzaminy mógł zdawać do oporu bo za nie płaci, a stacjonarny musi być codziennie po 7 godzin, kto ma większą wiedzę?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... ktoś taki komentuje +10
dla mnie to jest chore... Stażysta zarabia średnio ponad 2000 zł na miesiąc jako nauczyciel? to dlaczego ja jako pracownik biurowy również na stażu zarabiam marne 844,44 zł miesiecznie? a jaka to różnica czy sie pracuje jako nauczyciel czy jako pracownik biurowy? chyba nie aż tak wielka żeby płace różniły sie o ponad 1000....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... nauczycielka komentuje +8
Przeczytałam te wasze komentarze, brak mi słów, aby pisać o mojej pracy w szkole, dlaczego tak bardzo ludzie nie znoszą nauczycieli, z czego wynika na okropna nagonka i nienawiść??? Czy to "słabi" uczniowie w taki sposób po latach odpłacają się swoim nauczycielom?
Czy wy chcecie, aby społeczeństwo kształciły masy "siłaczek pozytywistycznych", ubogich, nie opłacanych godnie?
I dla waszej wiadomości- nauczyciel dyplomowany po odliczeniu podatku, zusu itd. zarabia 3009 zł miesięcznie, dużo? Nie, dla elity intelektualnej tego kraju jaką są nauczyciele to nędzne wynagrodzenie, niestety i powoduje upadek prestiżu tego wspaniałego zawodu.

I wiecie- jak przyjdzie wywiadówka- to wy- masy rodziców siedzicie z podkulonym ogonkiem, wpatrzeni w nauczyciela i nawet nie piśniecie ze strachu hahaha i to też jest fajne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... Ixi komentuje +16
Brak słów , za 18 godzin tygodniowej pracy za mszczenie się na uczniach nieuczenie uczniów bo wiecznie zmęczeni nic dodać nic ująć za krytykowanie uczniów na zwalanie na rodziców i uczniów że sa wszystkiemu winne bo się nie uczą a sami co ???nie przykładają się należycie do swoje pracy jeszcze raz gratulacje ludzie żyją za 120 na miesiąc musza kupić dzieciom podręczniki zeszyty niejednokrotnie zapi...................ją po 10 -12 godzin i zarabiają grosze gdzie tu sprawiedliwość nie ma jej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... xyz490 komentuje +8
@Jacek2

W jakim Ty świecie żyjesz gościu. Nie masz pojęcia na ten temat. Żyjesz i wierzysz w to co te mass media podają do wiadomości?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... manipulacja komentuje +24
Ten artykuł to czysta manipulacja wpisująca się w odgórną tendencję do deprecjonowania zawodu nauczyciela i systemu oświaty. I nikt się nie zastanawia po co to wszystko. A po to, żeby w zawodzie tym zostali najgorsi, żeby poziom oświaty dalej spadał na pysk, bo jak społeczeństwo durne to łatwiej nim rządzić. Na marginesie dodam, że nie jestem nauczycielem i mam wiele zastrzeżeń do pracy większości z nich (dwoje dzieci w podstawówce), ale martwi mnie po prostu stan naszej oświaty i to co się wokół niej dzieje i uważam, że jest to droga do nikąd. "Bo cóż to za naród co nie ma elit, to tylko stado baranów" ... A stado baranów jak wiadomo skoku cywilizacyjnego nie osiągnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... katolik komentuje +11
Widać jaki mamy świetny kraj. nauczyciel zbija taką kasę szlag trafia. taka pensja dodatki wycieczki dla dzieci paczki mikołajowe. a my się składamy na komitety żeby mieli za co żreć na imprezach typu dzień nauczyciela. w tym roku nie zapłace!!!!!! SKANDAL

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... bobula komentuje +5
kadryl.czytasz i nie rozumiesz bo mnie sie wydaje że ten pan jest obecnie nauczycielem a wcześniej pracował u prywaciarza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... kadryl komentuje +9
@ frysiu. Powiedz mi, dlaczego ten nauczyciel, który nie owijał w bawełnę przeniósł się ze szkoły do prywaciarza? Skoro miał tak super. To zupełnie bez sensu. Chyba, że chciał zostać męczennikiem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... terapeuta komentuje +27
To jest czysta propaganda i zrównanie nas do zera. Problem nie leży w tym ile zarabiają nauczyciele. Problem jest w tym że. my mało zarabiamy. Żeby w pełni korzystać z postępu jaki się dokonał w Polsce. Trzeba zarabiać około 10 000 zł. Wtedy można mówić o postępie. Tak to jest jałowa dyskusja.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... domingo komentuje +12
Rzetelny nauczyciel faktycznie zasługuje na wysokie wynagrodzenie, musi się długo przygotowywać do zajęć, pisać scenariusze, wprowadzać do nich poprawki w oparciu o doświadczenie i pomysły uczniów. Tylko ilu jest rzetelnych nauczycieli?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... frysiu komentuje +29
ta grupa zawodowa to pasozyty w całej UE najmniej pracują a jak sa urobieni 4 godzinami.lekcyjnymi po 45 minut dziennie a p. nauczycielki a zwłaszcza w podstawówkach to pazurki ,fryzurki , ciuszki i wielkie damy Nauczyciele maja pracę stresującą a inni nie jak zpierd. po 10 godz. za 1500 zl aby rodzinę utrzymać bez wolnego w soboty czy wakacje A takie bzdury jak się nauczyciele bronią że drugie tyle pracują w domu przygotowując się do lekcji to jest totalna bzdura i zakłamanie znam sytuacje i w cale tak nie jest to tylko nauczyciele w ten sposób się bronią niech nie robią z siebie męczenników bo kto to widział aby w roku mieć trzy miesiące wolnego zapłaconego Jak się rozmawia z normalnym nauczycielem to ten nie owija bawełny tylko mówi w wprost że maja na przeciwko innych grup zawodowych super zarobki nie złe i i dużo wolnego i żeby tak było dalej można odpocząć , wyjechać albo posiedzieć w domu ale to mówił nauczyciel który pracował u prywaciarza w innym zawodzie i ma teraz porównanie między praca nauczyciela a w firmie . Tak ale nie jest dużo takich nauczycieli aby przyznali sie jak maja dobrze przecież obecnie nikt im tych przywilejów nie odbiera tylko robią z siebie najbardziej zapracowaną umęczoną grupą zawodową

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... staś komentuje +13
Ktoś tu wycina komentarze....te pozytywne o nauczycielach. Ciekawe dlaczego... I na czyje polecenie....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... Uczeń komentuje +28
Jeżeli to taki łatwy zawód to zapraszam wszystkich do pracy w szkole. Zobaczymy jak długo wytrzymacie??? Nie sztuka skończyć zarządzanie i marketing w czasach gdzie uczelnie błagają słuchaczy o studiowanie na ich uczelniach. Przecież każdy może zostać nauczycielem, przecież oni mają tak dobrze. A jak ktoś myśli , że pracują tylko 18 godzin tygodniowo to naprawdę jest tępy.no ale takie społeczeństwo teraz mamy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... BartekŁ komentuje +10
A jeszcze korepetycje od których nie są odprowadzane składki zdrowotne oraz Vat i podatek dochody ?????????????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... pis komentuje +0
czy ktoś wie jak się przedstawia sytuacja w szkołach prowadzonych przez powiat. Słyszałem , że tam nauczyciele zarabiają dużo więcej i powiat nie będzie musiał nic dopłacać. czy ktoś może to potwierdzić?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... Jacek2 komentuje +15
Jak na pracownik Policjo-Milicji te 2200 po 10 latach to i tak uważam, że za dużo. Zapewne skończyłeś zawodówkę, potrafisz czytać i podpisać się (i nic pewnie więcej) a do pracy przyjęto Cię po znajomości :), to przecież standard w tej branży. Poza tym nie wspomniałeś, że co prawda możesz iść do pracy w niedzielę - taka specyfika pracy, tam mają także np. tramwajarze, kierowcy autobusów itd. - ale za to 2 inne dni w tygodniu masz wolne. Dodam, że nie płacisz podatków, bo Twój zarobek nie jest ubruttowiony, społeczeństwo będzie musiało się złożyć na Twoją emeryturę, na którą będziesz mógł się udać już po 15 latach pracy, zapewne bardzo "spracowany" :)
Podsumowując: w stosunku do Wszej pracy w tej branży 2200 po 10 latach to i tak za dużo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... urzędnik wadowity komentuje +9
Do Karolina ... musisz dojrzec społecznie bo to co prezentuje mija sie z obiektywną oceną temtu. Wykształcenie w budżetówce to dziś standard. Co do zasady Państwowe Wyższe Szkoły Pedagogiczne nie nalezą do elit uniwesyteckich w kraju i za granicą.

Kluczem do powiększenia twojej świadomości jest porówanie różnic programowych uczelni elitarnych i pedagogicznych.

Na dobranoc zastanów sie co ma wspólnego mgr inż z mgr od w-fu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... milicjant komentuje +21
Tak to wszystko wygląda !!!Ja pracuję w Policji 10 lat zarabiam 2200 złotych ,i nic bym nie pisał na ten temat ,tylko że to to też jest tzw. budżetówka .ja idę do roboty prawie we wszystkie weekendy , święta i td. ,a nauczyciele robią 18 godzin tygodniowo ,maja 2 miesiące wakacji ,2 tygodnie ferii ,wszystkie weekndy i święta wolne.No to ja się pytam czy to jest sprawiedliwe ???/

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... ignac komentuje +17
do marianno
wyliczenia wyliczeniami a życie życiem, nie jestem nauczycielem ani i ich nie bronie ale mam kilku w rodzinie, sprawdziany, poprawki w domu, obowiązkowe zajęcia do których sa przydzielani np. ferie, wychowawstwo, masa pracy i zajęć poza tym co wypisałeś, siedzenie 45 min na lekcji to tylko część pracy nauczyciela.
Pomijam już warunki pracy z dziećmi, będę szczery: pamiętam co robiłem w podstawówce i technikum, choćby za te magiczne 5 tys zł dziękuje za ogarnianie tego.
Narzekali na gimnazjum a gimnazjum nie jest takie złe, kuzynka uczy klasy 1-3 czyli, 7 latki aktualnie to chyba najgorsza banda rozpieszczonych bachorów wychowana w okresie "bezstresowym". Płakać jej się chce jak na to patrzy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... be free. komentuje +8
Uciąć z pensji nauczycielom i dać nagrodę pani dyrektor szpitala. A pielęgniarki niech się męczą za marne 1600 zł. Wyjdźcie na ulice!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Nauczycielka komentuje +23
Podane tutaj kwoty to średnie. Pracuję w szkole ponad 10 lat i takiej wypłaty nigdy nie miałam. Utarło się, że nauczyciele pracują po 18 godzin tygodniowo- chciałabym, aby tak było. Załuję, że nie możemy rzeczywistych godzin pracy wpisywać do nadliczbówek- byłabym bogata ( i to nie tylko ja) .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... young komentuje +16
Teraz już widać, gdzie należy szukać oszczędności w budżecie państwa.
W PENSJACH NAUCZYCIELI!!!
Za co oni maja zarabiać kokosy? Za 18h pracy na tydzień? Za zmęczenie spowodowane poprawianiem kartkówek? Porażka polskiego systemu!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... dyplomowany komentuje +20
Dwa etaty, emerytura, na wsiach: mieszkanie służbowe za parę złotych, obiadki dla całej rodziny za parę złotych, dodatek wiejski, 25 godzin pracy tygodniowo - i jeszcze mało !
A może by tak na 8 godzin za najniższą krajową?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Karolina :-0 doznający temat komentuje +11
Tak, bardzo się wstydzę!!!!!!! Zwłaszcza tego jak przez 6 lat jeździłam na uczelnie co tydzień, wstawałam o 4 rano żeby się uczyć się do egzaminów a stres powodował niedowagę...Kolejne lata na najlepszej uczelni pedagogicznej, żeby dostać pracę w prywatnym przedszkolu w którym pracuje przez cały rok po 8 godzin. Moja Droga, nie za takie pieniądze! A jeśli chodzi o " Dzisiaj społeczeństwo jest doskonale wykształcone..." NIE UZNAJĘ PRYWATNYCH UCZELNI, WYŻSZYCH SZKÓŁ... żadne przygotowanie i mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za dobieranie kadry, wybierają nauczycieli tylko z najlepszym dyplomem!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... znający temat komentuje +28
do Karolina- ale powalający wpis, troszeczkę pokory i obiektywizmu. Dzisiaj społeczeństwo jest doskonale wykształcone i stwierdzenie, że "każdy może iść na studia pedagogiczne..." to przesada. Przyznaj, że gdyby nie wasza CHORA karta nauczyciela to nie mielibyście takich warunków, pracowalibyście jak inni 40 h/tyg. itp. a do tego jeszcze wypłacanie tych wyrównań i licznych dodatków - szkoda słów .... powinniście się wstydzić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Karolina :-0 komentuje +26
Każdy może iść na studia pedagogiczne...uczyć się,robić awans etc. i zarabiać...Każdy jest Panem swojego losu, jak komuś nie chce się studiować, niech się nie wypowiada!!!!!!!!Pozdrawiam NAUCZYCIEL :-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... urzędnik wadowity komentuje +24
Skandal, dzięki karcie nauczyciela doszło do patologi podziału pieniędzy publicznych.
Za co oni dostają takie stawki (50 zł/h), za 18 h tygodniowo? JAJA. Do tego zamiast pracować w domu na rzecz edukacji pracują dla siebie udzielając korypetycji.

A na urzędnikach nieuświadomione społeczeństwo wiesza psy. Ja na najwyższym stanowisku urzędniczym, ponoszę odpowiedzialność za wydawane decyzje administracyjnei po 20 latach pracy zarabiam zaledwie 15 zł/h.

Patologia w tym kraju trwa w najlepsze !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Marianno komentuje +49
To jakieś nieporozumienie, żeby nauczyciele tyle zarabiali. Uczą przecież maksymalnie 100 godzin w miesiącu - to wynosi dla nauczyciela dyplomowanego 3500 zł na rękę plus 13 pensja = 46 tysięcy na rękę w ciągu roku. Odliczając wakacje, ferie i inne święta pracują około 900 godzin w roku. Z wyliczeń wynika, że za godzinę dostają 51 zł na rękę. Czyli około 13 Euro na godzinę. Bandytyzm w biały dzień. Większość pracowników w firmach pracując 200 godzin w miesiącu razy stawka 10-12 zł na rękę. Czyli musiałoby przepracować w roku około 4000 roboczo - godzin żeby zarobić tyle co nauczyciel dyplomowany. Najbardziej przykre jest to, iż poziom nauczyciela jest coraz niższy. Walczą oni tylko o własne korzyści finansowe a ucznia mają gdzieś.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Tommi81 komentuje +4
Ja dostaję 1200 na rękę i się nie chwalę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... czarownica komentuje +6
Gdzie tak fajnie było,że dawano 20% dodatku wiejskiego? Dyrektor powinien za to odpowiedzieć przed sądem. Ludzie , jeśli nie znacie realiów, to lepiej obejrzyjcie jakiś serial . Pozdrówka!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... do były nauczyciel komentuje +13
dodatek wiejski to dla ścisłości 10 % zasadniczej. Ale w sumie i tak nauczyciele mają dużą pensję, bo jak doliczyć te wszystkie dodatki to całkiem ładna kwota się zbiera. Nauczyciel dyplomowany to wcale nie taki stary nauczyciel, bo znam osobiści kilku takich, którzy co dopiero 40 lat mają - a to chyba jeszcze stosunkowo młody. Jednak z doświadczenia wiem - pracuję w szkole (nie jako nauczyciel), nauczyciele ile by nie mieli, to zawsze mają za mało, a są oczywiście zdecydowanie przepracowani - oczywiście wg siebie samych!!! o wszelkich innych przywilejach nie wspomnę, bo nie ma co denerwować normalnych ludzi, którzy "usługują" tym wiecznie przepracowanym egoistom. Szacunek dla tych wszystkich nauczycieli, którzy dobrze wiedzą, że zarabiają przyzwoite pieniądze i o tym wprost mówią - znam też takich

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... były nauczyciel komentuje +8
A wiecie, że na wsi gdzie klasy są często dwa razy mniejsze niż w mieście i o wiele mniejsze problemy, nauczyciele dostają dodatek wiejski - 20% ? To jest dopiero chore, a każda władza boi się ruszyć tego tematu w obawie przed utratą elektoratu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... obiektyw komentuje +4
Dlaczego takie oburzenie grona ? Nie ma w tym dodatków, które stanowią czasami wielokrotność pensji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... do aniaaat55345523 komentuje +11
Ciekawe - ja haruje po 48h tygodniowo za duużo mniej a wykonuję pracę dzięki której np. czujesz się bezpiecznie. I cały czas muszę się uczyć.

A teraz pokaż mi nauczyciela który musi tak jak ja się uczyć.

I pamiętaj - są Nauczyciele i "nauczyciele" - a to wielka różnica.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... jona komentuje +4
Biedaki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... ghod komentuje +12
skoro dyplomowanych jest tak dużo to oznacza, że w szkołach jest cała masa starych nauczycieli, a tych młodych niewielu

to bardzo niedobrze dla uczniów, bo z doświadczenia wiem, że ci starsi są często niereformowalni i mają jakieś PRL-owskie metody nauczania

dyplomowani są w zasadzie nietykalni i oni dobrze o tym wiedzą więc nie czują potrzeby jakiegokolwiek dokształcania się

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Laro komentuje +19
Niech Nauczyciele "EMERYCI" zwolnią miejsca pracy młodszym, a nie zajmują miejsce w szkole ponieważ będzie się im w domu nudziło.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... AntyAnty komentuje +27
To brutto czy netto? Moja znajoma dostaje 2.000 do ręki, wiec skąd takie kwoty???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... xxxxx1111 komentuje +3
I co jeszcze malo pasozyta nie jak cos wakacje to ida na bezrobocie a nie placa im

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... K.... komentuje +21
CIEKAWE ILU MAMY:
- NAUCZYCIELI -EMERYTÓW NA ETACIE
- NAUCZYCIELI NA 2 ETATACH

JAK TO SIĘ STAŁO POZOSTAŁA CZĘŚĆ SPOŁECZEŃSTWA (poza budżetówką) ZARABIA MINIMUM SOCJALNE ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... ktoś komentuje +27
i za co ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był