efd8b723552fe29ebfb21264f056ce82.html Rodzice zadowoleni z nowego przedszkola. Dziękują burmistrz i radnym

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Rodzice zadowoleni z nowego przedszkola. Dziękują burmistrz i radnym

Email Drukuj
Odkąd przedszkole zmieniło swoją siedzibę moja córka Amelka nie chce opuszczać już żadnych zajęć i z chęcią do niego chodzi – mówi rodzic dziecka z Przedszkola nr 5. Pracownicy i rodzice dzieci z Przedszkola nr 5 w Wadowicach postanowili podziękować samorządowi za nowy obiekt.


Choć od oddania do użytku nowej siedziby Przedszkola nr 5 w Wadowicach minął już miesiąc, to właśnie teraz zarówno rodzice jak i pracownicy placówki postanowili urządzić uroczyste jego otwarcie. Przez ostatni miesiąc zarówno dzieci, jak i pracownicy urządzali się w nowym budynku.

W piątek (17.01) do przedszkola zaproszono samorządowców, burmistrz Ewę Filipiak, radnych, przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Spółdzielni Mieszkaniowej i dyrektorów innych placówek oświatowych. Przedszkole zostało poświęcone przez ks. Tadeusza Kasperka, proboszcza kościoła św. Piotra Apostoła.

Dyrektor Przedszkola nr 5 Elżbieta Potoczny dziękując samorządowcom z gminy za te inwestycję wymieniła imienia i nazwiska 15 radnych z komitetów Wspólny Dom, PO i PiS, którzy w ostatnich latach podejmowali uchwały sprzyjające budowie obiektu. Dyrektor podkreśliła, że bez wsparcia tych 15 radnych oraz burmistrz Ewy Filipiak nowego obiektu by nie było. Przez ponad 20 lat Przedszkole nr 5 miało swoją siedzibę w mieszkaniach bloku spółdzielczego na osiedlu Pod Skarpą.

Wszystkim, który przyczynili się do budowy nowej siedziby wręczono dyplomy oraz kwiaty. Dla gości dzieci przygotowały róże. Jak powiedział przewodniczący Rady Rodziców Mateusz Niedziółka, dopiero teraz dzieci mają bardzo dobre warunki do nauki.
Odkąd przedszkole zmieniło swoją siedzibę moja córka Amelka nie chce opuszczać już żadnych zajęć i z chęcią do niego chodzi – mówił rodzic.
Zdaniem burmistrz Ewy Filipiak budowa nowego przedszkola rozwiązała jeszcze jeden problem – braku miejsc w przedszkolach.
Dzięki temu mamy więcej miejsc i w tej chwili nie ma dziecka w gminie, któremu nie moglibyśmy zapewnić edukacji przedszkolnej- powiedziała Ewa Filipiak.
Przedszkole pod Skarpą samorząd wybudował za 4 435 000 zł. Wykonawcą robót był Zakład Budowlano – Montażowy PROBUD. Obiekt budowano 15 miesięcy. Powierzchnia użytkowa budynku to 771,06 m2. Część dydaktyczna składa się z czterech sal zajęć (każda o powierzchni ok. 60 m2) z pełnym węzłem sanitarnym oraz jadalni i sali rytmiki.

W przypadku wyżu demograficznego istnieje możliwość przekształcenia pomieszczeń tj. jadalni i sali rytmiki na sale zajęć uzyskując sześć oddziałów przedszkolnych. Cześć techniczna dzieli się na dwie części kuchenną oraz socjalno – magazynową. W budynku jest poczekalnia dla rodziców , szatnia dla dzieci oraz pomieszczenia biurowe. Przedszkole wyposażone jest w sprzęt dydaktyczny, biurowy i kuchenny. Budynek posiada instalacje wewnętrzne: wodno - kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacyjną, elektryczną i gazową.

W ramach inwestycji wykonane zostały również: chodniki, jezdnia manewrowa, parkingi (27 miejsc) oraz dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, plac zabaw wraz z wyposażeniem. W celu poprawy bezpieczeństwa w obiekcie przedszkola zainstalowano alarm i monitoring .

Plac zabaw dla dzieci znajduje się pomiędzy budynkiem przedszkola, a boiskiem do piłki nożne. Na wyposażenie placu zabaw składają się urządzenia dla dzieci od lat 2 do 15. Są to urządzenia do zabaw jaki ćwiczeń ruchowo – siłowych: zestaw zabawowy „Zawilec”, „Bławatek”, „Krecik”, piaskownica zasuwana, huśtawka wagowa, huśtawka wahadłowa podwójna, sprężynowce, karuzela talerzowa obrotowa, oraz wyposażenie typu ławeczki parkowe. Nawierzchnię na placu stanowi bezpieczna wykładzina poliuretanowa.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (32)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kuguar komentuje +1
Na początku był człowiek, a dopiero po nim samorządowiec i ta kolejność jest słuszna i uzasadniona, podobnie jak kolejność pierwsze wniosek o budowę przedszkola, a potem decyzja samorządu.
Dlaczego płatna służba mająca służyć ludziom staje na pierwszym miejscu biorąc wszystkie zaszczyty na własne barki , nie wspominając tego, że być może na początku się sprzeciwiali tejże inwestycji, a wnioskodawcą był ktoś inny.
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2014
... M.S. komentuje +3
za 4,5 mln trudno żeby było inaczej niż wspaniałe warunki. Nie ma co wpadać w zachwyt .Pytanie za ile i czyje dziecko tam się teraz dostanie i czy trzeba dać dyrektorce czy burmistrzyni.A może jednej i drugiej?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2014
... &()%$#@ komentuje +2
TO się dopiero okaże czy wszystkie dzieci z gminy zostaną we wrześniu przyjęte do przedszkoli , jak znam życie to nie wszystkie się dostaną i ciekawe co wtedy pani burmistrz powie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2014
... obserwator09 komentuje +8
Powstało duże i komfortowe przedszkole- świetnie. Pozostaje życzyć powodzenia kadrze i dyrekcji aby na pewno umiała wykorzystać możliwości jakie ono daje...i warto pamiętać ze przedszkole to nie tylko placówka opłacana z sakwy pani burmistrz. Przedszkole powinno być bardziej otwarte na rodziców jak również dla dzieci w ciekawej ofercie zajęć dodatkowych z prawdziwego zdarzenia. Dostając taka placówkę trzeba umieć dobrze ja wykorzystać ku pożytku dzieci i ich rodziców a nie tylko jako reklamę naszego magistratu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 01 - 2014
... Paweł Kopel komentuje +1
Jak będzie mój kolega Mateuszek dzięki któremu zbankrutowałem i musiałem sprzedać dom to ja nie idę do teatru

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 01 - 2014

Kiedy nasi samorządowcy budowali nową szkołę na os. Pod Skarpą wadowickie komuchy i lewactwo było też przeciwne.

Później gdy pani burmistrz rozpoczęła budowę krytej pływalni Delfin, wadowickie lewusy i komuchy znowu zaczęli krytykować i pisać donosy.

Od czasu upadku komunizmu lewakom nic się nie podoba w Wadowicach.

Podobnie było z budową nowej sali gimnastycznej obok szkoły i boisk sportowych. Lewusy jak zwykle dostali choroby morskiej i rzygali jadem wokoło.

Gdy pani burmistrz zdobyła pieniądze na budowę przedszkola, to lewusy krzywili się i zagryzali swe obwisłe wargi. Znowu wszystko było źle.

Mam coraz większą odrozę do lewusów i ich paskudnych charakterów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 01 - 2014
... koeżanka komentuje +7
Muszę powiedzieć, że też byłam w tym przedszkolu, aby sprawdzić, czy to co tu już o nim pisaliście to prawda. Akurat mojej koleżanki córcia tam chodzi, więc pewnego ranka poszłam z nimi i oniemiałam. Moje pociechy uczęszczały do przedszkoli prywatnych w Krakowie, a to nowe przedszkole jest tysiąc razy lepsze. GRATULACJE !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 01 - 2014
... Wit Tomice komentuje +4
Pewnie ku...
Nie róbmy nic!
Do "JJJ" a ty buraku coś zrobiłeś za swoje?!
Matoł z ciebie i tyle a jak się przedstawisz to powiem ci to w ryj!
Wiadomo że pieniądze są z budżetu ale ważne na co je władza wydaje-jednak ty buraku tego nie zrozumiesz więc nie będę się bardziej rozpisywał bo szkoda klawiatury...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 01 - 2014
... Krys komentuje +12
Do @Berberys
Piszesz obraźliwie " lewaków". Sam chyba jesteś z osób którzy mają profity z tak wykonywanej nieudolnie władzy jak u nas. Lewacy potrafią myśleć i chcą dla swojej społeczności wiele zrobić, przedszkole było dążeniem "lewaków" a podziękowania urządziła sobie burmistrzowa. To nie jest moralne. i wygląda co najmniej śmiesznie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
Dostała dyrektorka wypisaną kartkę z caratu i odczytała pochwały. Żałosne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
... poł komentuje +19
Boże, w tym kraju władza świetuje ciagle- dziękujemy władzy za rzeczy oczywiste, które są jej obowiązkiem, albo znosimy wieńce upamietniajac wszystkie smutne chwile naszej historii. A może by tak sie wziąć do roboty, usmięchnąć się, być dla siebie miłym, świetować wiosne, lato, dzien dziecka itp. A władzo- ty nie zapominaj zes z naszych podatków. w kazdym kraju władza pracuje bo to ja wybieraja a u nas sie baluje i jeszcze nie dotykaj bom władza. świeszny ten nasz kraj.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
... Zaskawiak komentuje +22
A jak zamknięto kilka szkół podstawowych i gimnazjalnych to nikt nie pisał że rodzice niezadowoleniu. A Burmistrzowa nie ruszyła swojej zagrzanej w urzędzie d*py żeby przyjechać w miejsca zamknięcia i popatrzyć w oczy ludziom którzy tracą prace.
Błazny z UM Wadowice które mają parcie na szkło jak jest dobrze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
... m1 komentuje +36
Kto robi takie uroczystości , ano podlizująca się dyrektorka, ten cały nieuczciwy i kłamliwy cyrk był zrobiony dla władzy, zobaczcie ilu tam było rodziców, kilka osób natomiast tuzy magistrackie i zależne o UM stawiły się w komplecie.
Wstyd żebrać i wymuszać laury za nie swoją pracę.

Odpolitycznić przedszkole!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
... żenua komentuje +41
Pani Dyrektor E. Potoczny,

czytanie nazwisk 15 radnych komitetów burmistrzowej, którzy w niczym nie wspierali ani Pani, ani przedszkola, jest po prostu skandalem. Nie jestem bardzo na bieżąco z obradami Rady miejskiej, ale każdy chyba pamięta, że o przedszkole wykłócał się Odrozek, wypisywał się Klinowski. Czy czasem nie przychodzili na spotkania z rodzicami? Reszta nie robiła NIC, a przewodniczący Sz. przez lata przesuwał tylko pieniądze po budzetach i przedszkole ze swojego osiedla miał gdzieś. Przed wyborami 2011 roku przedszkole już miało mieć fundamenty, było wpisane na tablicę budowy, ale potem się okazło, że to tylko oszustwo. Już Pani nie pamieta, jak Panią oszukano??

Robienie rodzicom wody z mózgu przez dyrekcję przedszkola, czytanie z nazwiska podziękowań 15 radnym... ręce opadają. Ta władza nie ma twarzy, ale dlaczego również Pani chce tą twarz tracić? Przez takie zachowanie i takie ludzkie podejście to dziadostwo w Wadowicach trwa i trwać będzie. Gratulacje!!!!

Na koniec prosimy Pani Dyrektor wymienić te uchwały, które 15 radnych podejmowało na korzyść Pani przedszkola i dzieci.

Wszyscy są bardzo ciekawi, co to takiego uchwalano?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
... do siudmy komentuje +1
no i teros widac jak će wyhowała

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
... siudmy komentuje +2
A mie jak byłem mały bawiła babka i nie byłem w rzodnym pszeczkolu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
... JJJ komentuje +21
Zbliżają się wybory, więc Monstrancja z przydoo.....i będzie do znudzenia występować w przedszkolu /już tam była/, opowiadać jak bardzo są jej wdzięczni mieszkańcy za wybudowanie tegoż przedszkola. Po prostu nie może wyjść np. na Rynek i chwalić się jego "rewitalizacją", a innych powodów do chwalby nie ma. WYBORCY PAMIĘTAJCE MONSTRANCJA WYKONUJE TYLKO OBOWIĄZKI ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW, NICZEGO NIE BUDUJE ZA SWOJE, WIĘC BIEGANIE DO PRZEDSZKOLA NA FOTKI Z GŁUPIĄ MINĄ /trochę wstyd prawda?/ TO ŻENADA, ALE CÓŻ KOCICHO KAŻE TO LECIMY BO WYBORY ZA PASEM!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
... ") komentuje +4
Teraz kolej żeby na wsiach coś zrobili , a jest dużo do zrobienia. My też płacimy podatki i jesteśmy mieszkańcami gminy. A przedszkole super sprawa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
... yf8bb komentuje +11
za co dziękować za swoje wybudowali co to ma być z naszego maja wypłaty itd.
niech się staraja

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... rodzice opamiętajcie się komentuje +7
PIS- y znalazły nowego do startu na radnego Niedziókę ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... 30latpoterminie komentuje +23
szkoda że nie było radnego ODROZKA bo to Odrozek składał interpelacje w związku z budową przedszkola jako mieszkaniec osiedla.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... * kałakolczik * komentuje +19
Dziękujmy Panu Bogu, że dał tyle siły i wiary radnym opozycyjnym i oni pilnowali ażeby nie został zmarnowany publiczny grosz i aktualnie sprawujacy wladzę postawili w końcu to przedszkole. Publiczna kontrola , krytyka, podpowiadanie dobrych i pożądanych działań przynosi czasami efekty. Kochani i Szanowni Radni opozycyjni ! - nie zrażajcie się tym, że Was tam być może nie zaproszono. Ja wiem , że gdyby nie wasza publiczna krytyka to byłoby to zupełnie inaczej. Robicie na co dzień dobrą robotę informując nas o pracach rady gminnej i innych sprawach. Szanownemu Panu radnemu Klinowskiemu składam najserdeczniejsze życzenia. Od niego dowiadujemy się publicznie wiele ciekawych i przeróżnych rzeczy. Prosimy o dalsze działania na rzecz lokalnej społeczności.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... ??? komentuje +24
Z jakiej okazji jest tam Cecylka MOPS i Ramosowa, czy to przedszkole wadowickiego PIS -u, wstydzę się za Radę Rodziców, która wdzięczy się do władzy jak końska d..a do bata, rodzice przedszkolaków mądrze wybierajcie radę i odpolitycznijcie przedszkole, co to za zestaw krzyży o co to chodzi?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... Bob1 komentuje +41
Pieknę przedszole !!! Brawo !!! Jeden metr kwadratowy tej inwestycji kosztował 5622 zł.
Za takie pieniądze powinny powstać trzy przedszola o tej powierzchni !! I za takie osiągnięcia kwiaty ,całusy ,kremówki ???!!! Pracując w realnych rynkowych warunkach za takie wyniki w realizacji projektu sprawa oparła by się o sąd . Inwestor prawdopodobnie by zbankrutował a kierownika który wydał ponad 5622 zl za m2 budynku jednokondygnacyjego w Wadowicach na jego włsnym gruncie wyrzuciłby natychmiastowo i oskarżył o nadużycie i oszustwo, dopatrując się matactw gospodarczych. Średnia cena mieszkania w Wadowicach to kwota 3400 zł w dobrym stanie !!. Dom 250 m2 na zagospodarowanej działce o pow. 12 ar. nowy, kosztuje 600-900 tyś zł. Skąd ta suma ???????????? Szczerze - cieszę się że powstało niewątpliwie potrzebne przedszkole ale jednocześnie bardzo ubolewam nad nieudolnością i niegospodarnością ,brakiem doświadczenia , bezmyślnością , brakiem zaangażowania, a w szczególności samozachwytem ,samozadowoleniem, i uśmiechami bezradnych radnych i ich przełożonych

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... Krys komentuje +15
Jakie podziękowania, to przedszkole powinno być już dawno.
Obecność księdza świadczy że jest wyznaniowe.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... m1 komentuje +48
Wstęgi, pokropki i...wielkie chamstwo, gdzie reszta radnych, przecież wszyscy powinni być zaproszeni, a zwłaszcza Henryk Odrozek , Pani Dyrektor przedszkola wie kto walczył o budowę? nie wie i podlizuje się obłudnie władzy, nawet w przedszkolu robicie politykę, dyrektorka zasugerowała RR, by czołobitnie dziękować tylko za co? za 20 lat oczekiwania, co to rada dała swoje? nie to nasze wspólne pieniądze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... Berberys komentuje +4
Wadowickim lewakom nigdy nic nie będzie pasowało. Cokolwiek się zrobi, to jest źle. Tak dennych i prymitywnych ludzi w żadnym innym mieście nie ma.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... j23 komentuje +17
Dla tej władzy przy tych układach nie ma miejsca.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... terapeuta komentuje +14
Kolejny sukces władzy samorządowej. Wszyscy są zadowoleni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... anonimek komentuje +0
o Paweł jakie foteczki, co zrobisz dla Kleczy?
jakos nie widze zeby dzieci byly zadowolone...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... Schab wyborczy komentuje +46
Podziękowania należą się rodzicom dzielnie walczącym o wyrwanie kasy z paszczy pijanego lwa oraz budowniczym z firmy, która to postawiła. Ta czerwona propaganda jest nudna jak flaki z olejem. Ludzie nie widzicie tego?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
... Przedszkole jest przepiękne komentuje +9

Byłam dzisiaj w nowym przedszkolu i jestem zachwycona. W życiu nie sądziłam, że kiedykolwiek w Polsce dzieci będą miały tak wspaniałe warunki.

Przedszkole jest śliczne, dzieci są zachwycone.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był