d22dead776ca1db53cfca9f261d190d2.html Aby płacić mniej za śmieci, trzeba ponownie wypełnić deklaracje

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Aby płacić mniej za śmieci, trzeba ponownie wypełnić deklaracje

Email Drukuj
Urząd Miasta zapowiada, że pod koniec stycznia mieszkańcy otrzymają do podpisania nowe deklaracje w sprawie opłat za śmieci. Wadowice obniżyły opłaty za odbiór odpadów. W celu naliczania nowych opłat potrzebne jest jednak ponowne wypełnienie deklaracji.Zgodnie z zaproponowaną przez burmistrz Wadowic Ewę Filipiak uchwałą, przyjętą przez Radę Miejską na grudniowej sesji, mieszkańcy gminy Wadowice w 2014 roku zapłacą mniej za wywóz odpadów komunalnych.

Do tej pory mieszkańcy za ich odbiór płacili miesięcznie 7 złotych (piąta i kolejne osoby 4 zł). Po zmianach od 1 stycznia 2014 r. opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi z nieruchomości wynosi 5,7 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

Stawka ta dotyczy pierwszych czterech osób wspólnie zamieszkujących i gospodarujących, jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny. Opłata za piątą i każdą kolejną osobę prowadzącą wspólne gospodarstwo domowe wynosi 2 złote, jeśli odpady są segregowane.

Natomiast za odpady niesegregowane opłata wynosi 12 złotych miesięcznie od jednego mieszkańca.

Pod koniec stycznia mieszkańcy Gminy Wadowice otrzymają do podpisania nowe deklaracje z wypełnionymi danymi jakie podali podczas składania po raz pierwszy deklaracji. Zmiana opłat za śmieci nakłada na gminę obowiązek zebrania ponownie od mieszkańców deklaracji, w których określają liczbę osób zamieszkałych w danej nieruchomości. Taką procedurę administracyjną przewidzieli w ustawie parlamentarzyści.

Co ważne końcowy termin uiszczania pierwszej opłaty za odbiór odpadów komunalnych został przesunięty na 15 kwietnia 2014 roku.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (18)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kuguar komentuje +1
To nie łatwiej wydać zarządzenie przez samorząd w kwestii obniżki cen na podstawie decyzji parlamentarzystów i zaoszczędzić na papierze a nie generować koszty związane z obsługą tego zamieszania i samym papierze?
Paranoja

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2014
... Vikita komentuje +0
Ogrzewanie nie podrożało. Zresztą co ma do ogrzewania gmina.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 01 - 2014
... kasieńka komentuje +1
Hej wy dwaj przesta ncie pisać pier...ły co mnie obchodzą wasze worki mam swój worek i Go pielęgnuje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 01 - 2014

Dobrze że firma wywożąca śmieci NIE JEST z Wadowic,

...bo zamiast obniżki - BYŁABY PODWYŻKA cen za wywózkę!!!

;-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 01 - 2014
... Gość komentuje +2
@ STRAZIOK

POWTÓRZĘ CI CZŁOWIEKU DO FIRMY WYWOŻĄCEJ ŚMIECI NIE MAM NIC!!!!!!
ZA PIERWSZYM RAZEM GDY WORKÓW NIE ZOSTAWILI POMYŚLAŁEM MOŻE BRAKŁO ALE ZA DRUGIM??I TEKSTY O PRZYPOMINANIU ZACHOWAJ DLA SIEBIE BO UWAŻAM ZE WSZYSTKO CO JEST NIE TAK NALEŻY ZGŁASZAĆ A NIE,, ZAMIATAĆ POD DYWAN,, TAK JAK TO ROBI WIELU WADOWICZAN BO BOI SIE GŁOŚNO MÓWIĆ CO JEST ŻLE I JEŻELI PO RAZ KOLEJNY WORKI ZOSTAŁY NIE TYLKO MI NIE ZOSTAWIONE TO NALEŻY TO ZGŁASZAĆ BO JAK CHCESZ WIEDZIEĆ NIE JESTEM JEDYNYM MIESZKAŃCEM KTÓREMU WORKÓW NIE ZOSTAWIONO JUŻ KTÓRYŚ RAZ!!! I NIE PISZ JUŻ GŁUPICH TEKSTÓW OBRAŻJĄCYCH MIESZKAŃCÓW

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 01 - 2014
... Krys komentuje +4
Czy na podwyżkę ceny ogrzewania aż o 35 % też trzeba się zgłosić i wypełniać deklaracje czy jak zwykle przy podwyżkach po cichu ???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 01 - 2014
... STRAZIOK komentuje +2
@ Gość

Gościu pierwsze piszesz że nie zostawili Ci worków a teraz mówisz że nie masz nic do pracowników i firmy. A kto zostawia puste worki na wymianę??? no chyba firma sprzątająca, a po drugie piszesz że po raz kolejny nie zostawili Ci worków to dziwne bo u sąsiadów worki są a tylko Ty zawsze ich nie dostajesz, a po trzecie jakbyś dostał worki przy płaceniu za śmieci to za miesiąc byś beczał że za mało dostałeś i znowu telefon do pana Polaka. Widzę że się nudzisz i chyba z nudów lubisz gdzieś podzwonić. Zadzwoń jeszcze żeby Ci z urzędu raz w miesiącu przypominali o wystawianiu śmieci przed posesję, bo przypomni Ci się o 18 i znowu zadzwonisz że firma nie jechała i nie zbierali worków. Trzymaj się Gościu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Gość komentuje +2
@ STRAZIOK
JA WYPOWIEDZIAŁEM SWOJE ZDANIE ŻE JUZ PO RAZ KOLEJNY WORKI NA ŚMIECI SEGREGOWANE NIE ZOSTAŁY MI ZOSTAWIONE TO TY PISZESZ POD MOIM ADRESEM UBLIŻAJĄCE TEKSTY , A DO FIRMY WYWOŻĄCEJ ŚMIECI NIE MAM NIC ANI DO PRACOWNIKÓW , BO SA ODBIERANE W TERMINIE ZAWSZE O TEJ SAMEJ PORZE I Z TEGO WIEM ŻE WORKÓW NIE ZOSTAWILI I TYLKO TO JEST ICH JEDYNY BŁAD ,ALBO MOŻE POTRZEBA POMYŚLEĆ O INNYM SPOSOBIE WYDAWANIA MIESZKAŃCOM WORKÓW NA ŚMIECI SEGREGOWANE NP. PRZY OPŁACIE NA ŚMIECI

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... STRAZIOK komentuje +1
@ Gość

Teraz to Ty ubliżasz pracownikom firmy wywożącej śmieci - bo może podasz mi chociaż jeden dowód na to że to właśnie Oni nie zostawili Ci tych pustych worków, a może zostawili a ty robisz Im koło pióra???? i wydzwaniasz po urzędach. I jeszcze jedno do Twojej wiadomości nie jestem pracownikiem tej firmy tylko prezesem w innej. Pozdrawiam Cię Gościu. Idź już spać bo jutro urząd pracuje od 7.00 musisz wstać i dzwonić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Gość komentuje +2
@STRAZIOK

IDŻ SIĘ LECZYC CZŁOWIEKU!!!! NO CHYBA ZE JESTEŚ PRACOWNIKIEM FIRMY WYWOŻĄCEJ ŚMIECI I TAK UBLIŻASZ,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... STRAZIOK komentuje +2
@ Gość

Jesteś jakimś ułamkiem 1% co myślisz że jak już płacisz to będziesz robił awantury bo gdzieś Ci worki zdmuchnęło. Najlepiej przeprowadź się na Babią Górę i dzwoń do urzędu że Ci śmieci nie odebrali z posesji bo przecież płacisz. Ludziom to nigdy nie dogodzi. A jak zostawili Ci żółte worki to dzwoń do pana Polaka że wystawiłeś niebieskie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Gość komentuje +3
@STRAZIOK
NIE BĄDŻ TAKI MĄDRY BO TAKIE SYTUACJE NIEDOSTARCZANIA WORKÓW MAJA MIEJSCE TUŻ POD NOSEM URZĘDU A DO JASNEGO GWINTA PŁACE ZA ODBIÓR ŚMIECI I Z TEGO CO MI WIADOMO PAN POLAK MÓWIŁ ŻE WORKI BĘDA ZOSTAWIANE NA WYMIANĘ A NIE SA I OBRAŻAJ SOBIE KOGO INNEGO ALBO ZASTANÓW SIE CO PISZESZ CZŁOWIEKU

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... STRAZIOK komentuje +3
@ Gość

Takich jak Ty to w urzędzie i firmie odbierającej śmieci mają serdecznie dość. Jak masz problem z workami to trzeba stać przy bramie i czekać na panów którzy zbierają kolorowe worki wtedy dostaniesz worki do łapy i nie będziesz miał problemu że podprowadzili Ci z płotu albo wiaterek Ci je porwał. A jak jeszcze masz problem to do urzędu pokój 44,45 i możesz sam odebrać worki. Za chwilę może jeszcze sąsiadom wezmą śmieci a Tobie nie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Krys komentuje +4
Firma która odbiera śmieci jest świetna - terminowo i solidnie.
Tylko co tak się rozpisują o tańszych śmieciach jak bardzo o 35 % podrożało centralne ogrzewanie.
Przygotowania do wyborów ???
I co z tym ogrzewaniem ? Dlaczego tak zdrożało, czyżby niegospodarność ?
Tak jak w przypadku śmieci inna firma grzałaby znacznie taniej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... kasieńka komentuje +7
Zrozumiałem z tej informacji że po podpisaniu deklaracji urzędnik z magistratu odbierze ją ode mnie w domu lub mieszkaniu bo" zmiana opłat za śmieci nakłada na gminę obowiązek zebrania ponownie od mieszkańców deklaracji,"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Gość komentuje +8
TAK ZNOWU DEKLARACJE WYPEŁNIAC A PO CO???może w urzędzie zainteresowano by się ty że firma odbierająca śmieci segregowane nie zostawia worków na wymianę dzwoniąc do firmy to tak jak by się zbrodnie popełniło ze się dzwoni i upomina o worki w końcu płacimy za wywóz śmieci obiecywano co innego a jest co innego a teraz jeszcze jakies papiery wypełniać tak jak by ktoś w to patrzył kasa która została przeznaczona na wydrukowanie deklaracji mogła być przeznaczona na inny cel

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... * kałakolczik * komentuje +5
Zrozumiałem. Przyjmuję do wiadomości i stosowania. Obecnie jestem zadowolony z tej formy segregacji, terminów i sposobów odbioru nieczystości. W porozumieniu z innymi samorządami miast proszę w przyszłośći rozważyć opłacalność budowy ekologicznej spalarni śmieci. Obecne składowisko nieczystości jest arcyantynieekologiczne i w przyszłości będzie skutkować znacznymi skażeniami terenu. To z całą pewnością w przyszłości nastąpi. Może jeszcze niektórzy doczekają się tego " cudu ". Ktoś , kto odkopie te gówienka może to uznać za " cud '. Cud , że takie skarby odkopał. Ale na dzisiaj ta forma jest jeszcze jako tako do przyjęcia i tak ja powiedziałem z odbiorów i ceny jestem zadowolony. Nie zawsze jestem do cna krytyczny wobec władzy samorządowej. Dzisiaj czwórka z plusem. Może nawet piątka z minusem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Mieszkający komentuje +7
Teraz wszystkie śmieci sie utylizuje w kotłowniach. Komin wszystko przyjmie. Po tej ustawie faktycznie jest Pro Eko

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był