ad3feebc57374979f862285687096b09.html Zgłoś swój pomysł na trasę rowerową

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Zgłoś swój pomysł na trasę rowerową

Email Drukuj
Wadowice przystępują do opracowania budowy tras rowerowych, biegowych oraz tras narciarskich. Burmistrz Ewa Filipiak zwróciła się do mieszkańców z apelem, by ci złożyli swoje propozycje takich szlaków. Jeśli ktoś ma pomysł, może to zrobić do połowy maja.


Urząd Miasta w Wadowicach postanowił skorzystać z wiedzy i pomocy mieszkańców w sprawie wytyczenia w pierwszej kolejności tras rowerowych. Gmina zamierza rozwiązać ten problem i planuje budowę takich ścieżek.

W piątek (25.04) apel dotyczący udziału w tego typu konsultacjach skierowała do cyklistów i nie tylko nich burmistrz Ewa Filipiak. Oto on:


SZANOWNI PAŃSTWO,

Obecnie na terenie gminy Wadowice funkcjonuje sieć ścieżek rowerowych o różnym stopniu trudności. Szlaki rowerowe prowadzą z Wadowic do Oświęcimia, Andrychowa i Kęt. Jednak pragnieniem wielu mieszkańców, przyjezdnych jak i wadowickiego samorządu jest budowa zintegrowanej sieci dróg rowerowych, które w przemyślany sposób łączyłyby atrakcyjne turystycznie miejsca naszego regionu zapewniając podróżującym komfort i bezpieczeństwo.

Gmina Wadowice uczestniczy w projekcie o nazwie: „Opracowanie koncepcji budowy tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w Województwie Małopolskim”. Projekt ten ma obejmować wytyczenie tras rowerowych, biegowych i biegowych narciarskich. W postępowaniu wyłoniono wykonawcę projektu , firmę Neuteno Jacek Ziebura. Realizacja koncepcji będzie przebiegać 2-etapowo. W pierwszym etapie zostaną wyznaczone wstępne trasy na mapach.

W związku z tym, zapraszam wszystkich mieszkańców do wytyczenia i wspólnego stworzenia sieci bezpiecznych, nowoczesnych i atrakcyjnych tras rowerowych, biegowych i narciarskich tras biegowych, aby teren naszej gminy stał się jeszcze bardziej przyjazny zarówno dla miłośników turystyki indywidualnej, jak i osób uprawiających turystykę rodzinną.

Zwracam się do Państwa o zgłaszanie swoich uwag, sugestii i propozycji w tym zakresie. Za wszelkie zaangażowanie i sugestie z góry serdecznie każdemu dziękuję!

Ewa Filipiak
Wadowice,  25 kwietnia 2013 roku


Propozycje, uwagi i sugestie prosimy przesyłać do dnia 15.05.2013 r. na e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub złożyć w biurze MSIT w Wadowicach przy ul. Kościelnej 4. Osobą do kontaktu jest p. Janusz Jędrygas.

(red)
NAPISZ OD NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Komentarze (33)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... mieszkaniec 2 komentuje +0
dobrze ze bedzie droga rowerowa chetnie z niej bede korzystala

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2013
... Zdziwko komentuje +0
Dlaczego benzyna w Wadowicach jest o około 50 gr. droższa niż w innych miastach Polsce.
Ostatnio w Częstochowie płaciłem 5 zł 08 gr za litr 95.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2013
... Teodor komentuje +1
Litości bedzie tak jak pilgrim pisze. Wg nich te drogi które maja znaczek 10cmx10cm z narsowanym rowerkiem to sa trasy rowerowe. Dajcie spokój. Takich ścieżek jak Holandia ma dla trekingów i miejskich nigdy miec nie bedziemy. A takie trasy dla DH i XC jak juz sa na Zarku , Lanckoronie czy nawet Chełmie w Myslenicach to same powstają dzieki pasjonatom. P.S. Pasuje zeby jescze cos na Leskowcu zrobic co by nie jeżdzic razem z pieszymi po tych samych szlakach.
A Urzednicy nie potrafią zrobić nic tylko robią halo wokół czegos cos tam nabazgrolą na mapie powięszą wiecej tych znaczków 10x10 i beda sobie nagrody pieniężne rozdawac za wspaniałą prace. Albo wyjdzie afera jak zwylke.
Do tego sie tylko nadajecie nieroby gardzę Wami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2013
... ok komentuje +0
to jest to

everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1534644

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2013
... ok komentuje +0
to jest to
www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1534644

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2013
... koton komentuje +1
trasa narciarska - to chyba jakieś jaja

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2013
... pilgrim komentuje +6
Przeczytałem co do mnie skierowała p. Burmistrz Ewa Filipiak. Może ja się nie znam, może czegoś nie rozumiem ale dla mnie to to wygląda jak rozmydlanie ostatnich propozycji cyklistów. Bo czymże jest to "wytyczanie"? Otóż najpierw się zerknie na mapę i coś tam nagryzmoli a potem namaluje i poustawia znaki szlaków rowerowych na najbardziej zdewastowanych drogach (bo tam autem nie wjedziesz, strach) - po czym urzędnicy będą sobie wzajemnie gratulować wykonanej roboty. Ani słowa o BUDOWIE ścieżek rowerowych i pochodnych - czyżby jak zawsze w naszym UM?.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
... dirik komentuje +1
ja latam helikopterem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
... liv komentuje +9
Takie trasy są bardzo potrzebne, do zbiornika w Świnnej Porębie - świetny pomysł

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
... zappa komentuje +2
ah pierwsze minusy dzięki :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
... Gienio komentuje +1
Ścieżek rowerowych nam trzeba? a ja myślę, że CHODNIKÓW!!!!!! I drogi po zimie połatać by się przydało. Przyjemności zostawmy na później.... to tyle z mojej strony...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
... JJfal komentuje +6
Pierwsze niech droge wymienią od świateł pod budowlanką w stronę Choczni, bo nawet tych dziur się rowerem ominąć nie da, a co dopiero samochodem, a później niech myślą nad ścieżkami rowerowymi. To samo jest od starostwa po orlen, koło zgubić idzie na tych dziurach...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
Dzisiaj jechałem szlakiem rowerowym przez Zawadkę do Ponikwi.To moja ulubiona trasa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
... T.K.22 komentuje +7
Z Wadowic do Świnnej Poręby ( pod przyszły Zalew )

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
... Lucyna1 komentuje +1
Cytat:
"Genialny plan komentuje -4Popieram pomysł Urzędu na planowanie przyszłych tras rowerowych, bo ten pomysł że ściezkami jest głupawy. Ścieżek i szlaków wytyczonych mamy w naszej gminie sporo, a tras rowerowych mało dlatego popieram.
Proszę lewicę, aby nie upolityczniała turystyki rowerowej i niech przestanie pluć po naszym mieście."

POwiedz, gdzie te ścieżki??? Tyle lat jeżdżę po okolicach i jakoś nie widzę...


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
... a komentuje +5
kontredans godny Barei. A może by tak, zamiast licytować się na w sumie mało znaczące pomysły, ktoś by w końcu ułatwił życie rowerzystom jeżdżącym po mieście instalując jakiekolwiek stojaki do rowerów, oraz organizując ruch ułatwiający życie rowerzystom. Tu nie trzeba wielkich inwestycji, a odrobinę dobrej chęci. I niech urzędasy nie opowiadają, że to wszystko jest - stojaki koło savii i policji, zdezorganizowany układ komunikacyjny miasta - to zbyt mało.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
... tomek komentuje +0
PRZEZ KSIĘŻY LAS DO CHOCZNI POTEM PRZEZ CHOCZNIĘ DO INWAŁDU.:):):)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2013
... dirik komentuje +2
przez las w radoczy.. Lepiej by drogi remontowali a nie trasy robili!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2013
... ojoj komentuje +2
niech najpierw zajmą się naprawą dróg a później dopiero ścieżkami...samochodów jest wiecej i bardziej potrzebne

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2013
... pcc88 komentuje +10
lepiej niech ta ekipa z urzędu to zostawi w spokoju bo nie zrobią ścieżki tylko następną aferę po wyborach przyjdą inni i może zrobią bez afery

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2013
... LOŻA SZYDERCÓW komentuje +20

Proponuję:

1) SZLAK BETONOWY - wokół wiecznie budowanej fontanny na "zabetonowanym" rynku (oczywiście tylko ruchem "PRAWOstronnym", z obowiązkowym ukłonem przed bazyliką i pałacem)

2) SZLAK EKSTREMALNY - rozwaloną drogą przed domem papieża (a w razie nieprzejezdności - zgodnie ze stanowiskiem "sami wiecie kogo" - WINNA JEST POGODA)

3) SZLAK PLAŻY "UTRACONEJ" - czyli wędrówka "bulwarami" w poszukiwaniu piaszczystej plaży (dawniej bardzo reklamowanej ..."co ją pierwsza większa woda zabrała").

4) SZLAK PAMIĘCI O "BDI" - czyli trasa północna i południowa wokół miasta, przed której powstaniem "dzielne i stanowcze" stanowisko włodarzy nas uchroniło!

;-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2013
... zappa komentuje +5
Wadowice-starostwo(rzut kamieniem)- ratusz(granat)- Kraków(bomba) - Warszawa(atomowa + czołg) dziękujemy za uwagę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2013
Tego właśnie potrzeba, a nie tych pierdół i farmazonów Gładysza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +9
Wadowice - Kraków - Rzym.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
... Szelma komentuje +1
Ja wiem Kto ma Plan :) i to z pewnością dobry :) Dziaduuuuunioooooooo!!!!!!! gdzieś Ty ?

pozdrawiam!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
... datownik komentuje +2
nie żebym się czepiał, ale chodzi o piątek czy 25.04 ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
... mimik komentuje +5
Ma ktoś może aktualny numer do busa COMFORT?TEN CO JEST NA ROZKŁADAZIE JEST NIEAKTYWNY........

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
... mimik komentuje +7
PRZEZ KSIĘŻY LAS DO CHOCZNI POTEM PRZEZ CHOCZNIĘ DO INWAŁDU.:):):)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
... abc123456 komentuje +21
Fajnie jakby zrobili trasę wokół przyszłego zbiornika wodnego :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
... Genialny plan komentuje +4Popieram pomysł Urzędu na planowanie przyszłych tras rowerowych, bo ten pomysł że ściezkami jest głupawy. Ścieżek i szlaków wytyczonych mamy w naszej gminie sporo, a tras rowerowych mało dlatego popieram.
Proszę lewicę, aby nie upolityczniała turystyki rowerowej i niech przestanie pluć po naszym mieście.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
... Yolo komentuje +1
A gdzie tu miejsce dla rolkarzy?

PS. Skończcie pierwsze fontannę grobowiec

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
... poczwara komentuje +0
A będzie za to jakaś nagroda?:P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
... PRAWICA TRZĘSIE PORTKAMI komentuje +16
Prawica jest cała w strachu po pomyśle blogera Gładysza i teraz próbuje amortyzować skutki jego działań. W gmienie nie ma ani jednego kilometra drogi dla rowerów. Społeczeństwo musi wymóc na gminie realne działania.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był