8972985a44dc30b4716d961f33728451.html Chcą budowy ścieżek rowerowych

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Chcą budowy ścieżek rowerowych

Email Drukuj
Wadowice przystąpiły do projektowania tras rowerowych w gminie. Jednocześnie cykliści zorganizowali happening na rynku. Jego celem było przekazanie apelu do władz miasta z podpisami ludzi, którzy poparli pomysł budowy tras rowerowych.


Aktualizacja (12.05)

Highslide JS Urzędnicy samorządu miejskiego przystąpili do projektowania tras rowerowych w gminie, ale ich działania nie przekonują cyklistów, którzy  domagają się od miasta zdecydowanych i szybkich działań. Sami mają własne pomysły. Marcin Gładysz, który kilka tygodni temu rozpoczął zbieranie podpisów pod swoim pomysłem, w sobotę (11.05) symbolicznym happeningiem na wadowickim rynku zakończył akcję i przekazał apel z podpisami samorządowi.

W tym celu  grupa rowerzystów, których udało się zebrać organizatorowi, przejechała ulicami miasta. Akcja zakończyła się  pod ratuszem, gdzie Marcin Gładysz przykleił do drzwi urzędu treść swojego apelu. 

Pod apelem Marcina Gładysza podpisało się 600 osób. W sobotę (11.05) na rynek rowerami przyjechało  ich kilkudziesięciu. Akcja cyklistów na rynku odbywała się niejako na tyłach uroczystości związanych z Dniem Strażaka.
Nasz pomysł budowy ścieżek rowerowych popierają różne osoby, niezależnie od przekonań. Pod apelem podpisywały się osoby od 18 aż do 88 roku życia, bo tyle lat miała najstarsza mieszkanka, która wsparła naszą ideę   - mówi  Marcin Gładysz.
Jeden z jego projektów zakłada budowę ścieżki rowerowej po starym torowisku w kierunku zapory w Świnnej Porębie. Zdaniem Gładysza zbiornik wodny, który w przyszłości stanie się też atrakcyjnym dla turystów jeziorem, może być świetnym magnesem dla turystów, również tych na dwóch kółkach.
Istnienie ścieżek rowerowych komunikujących miasto z okolicami zalewu bez cienia wątpliwości będzie dla turystów dodatkową atrakcją i zachętą do takich odwiedzin - uzasadnia swój pomysł Marcin Gładysz.
Organizator akcji oczekuje od wadowickich radnych, że budowę ścieżek wpiszą do budżetu miasta.

W sobotę na rynek przyjechał rowerem  z Gorzenia 60-letni Grzegorz Turbański wraz żoną Janiną. Oni również popierają budowę ścieżek.
Uważam, że nalezy poprzeć inicjatywę budowy ścieżek rowerowych ze względów po pierwsze bezpieczeństwa, a po drugie dla promocji idei zdrowego trybu życia. W naszej gminie ścieżek dla rowerzystów nie ma, a bardzo by się przydały. Niedaleko nas, w Puszczy Dulowskiej, insteje wspaniała droga rowerowa, która jest dużym bogactwem turystycznym. Dlaczego tak nie może być u nas? Musimy zmienić nieco myślenie o rowerzystach i w końcu ich wysłuchać. Oni naprawdę mają dobre pomysły- mówi nam Grzegorz Turbański.
Tymczasem w Urzędzie Miasta w Wadowicach do pomysłu budowy ścieżek podchodzą z akceptacją, a sama akcja zbierania podpisów władzom miasta  bardzo się spodobała, bo jak twierdzą urzędnicy wychodzi  naprzeciw tym projektom, które miasto już realizuje. Na drzwiach urzędu cyklistów powitał plakat z napisem "Dziękujemy za poparcie idei budowy tras rowerowych przez Urząd Miejski"
Propozycję Marcina Gładysza traktuję jako wyraz poparcia dla działań władz miejskich z uwagi na to, że w naszej gminie funkcjonuje już sieć ścieżek rowerowych o różnym stopniu trudności- twierdzi Stanisław Kotarba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.
Jak dodaje, gmina przystąpiła niedawno do prowadzonego przez Urząd Marszałkowski projektu o nazwie "Opracowanie koncepcji budowy tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w województwie małopolskim”. Pozwoli on w przyszłości na wybudowanie w naszym regionie ścieżek rowerowych, co może zaspokoić oczekiwania cyklistów. Wyłoniono wykonawcę koncepcji budowy tras rowerowych. Jest to firma Neuteno Jacka Ziebura.
Bezpośrednio po wyborze firmy nawiązaliśmy z nią współpracę. Realizacja koncepcji będzie przebiegać w dwóch etapach. W pierwszym etapie zostaną wyznaczone wstępne trasy na mapach – przy współudziale gmin, a w drugim etapie nastąpi weryfikacja tras w terenie wraz z ich korektą. Koncepcja ma obejmować trasy rowerowe, biegowe i narciarskie trasy biegowe możliwe do wdrożenia, stąd firma, która realizuje ten projekt jest zobligowana do dokonania analizy pod kątem własności gruntów, środowiskowym i finansowym. Termin wykonania koncepcji wynosi 9 miesięcy - informuje Stanisław Kotarba.
Jak przekazał rzecznik Kotarba, Wadowice zaproponowały, aby oprócz gmin z naszego powiatu koncepcja obejmowała także trasę z Wadowic do Zatora (powiat oświęcimski).
Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że stare torowisko będące własnością gminy Wadowice, zostanie w pewnej części wykorzystane w tej koncepcji - dodaje Stanisław Kotarba.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(mp)
NAPISZ OD NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (77)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Teodor komentuje +0
Pomysł super. Popieram. Ale niestety ma szanse sie udac tylko wtedy gdy Rowerzyści byliby odpowedzialni za projekt. W momencie gdy Urzednicy, Politycy zabiorą sie za organizacje budowy i wyznaczania tras niestety ale wszystko zakonczy sie jak zwykle jedną wielką kupą, kłutnią i przepychanka a jak troszke ucichnie to sobie beda wreczac nagrody pienięzne za wspamniałą prace i swietne osiągnięcia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 05 - 2013
Teraz to lewicę trafi szlag

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 05 - 2013
... h2O komentuje +0
Klinowski daj koledze od Palikota na fryzjera

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... m1 komentuje +5
@KUGUAR
Społecznie to ludzie za komuny pomagali budować szkoły zarówno w Kleczy jak i w Ponikwi i wiesz co burmistrz zrobiła z nimi - oddała Stowarzyszeniom Katolickim,aby podlizać się KK, więc nie mów głupstw o społecznej budowie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2013
... ferdek komentuje +2
Musicie wszyscy zobaczyć prysznic zbudowany przez bajkopisarza! Umrzecie ze śmiechu !!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2013
... puzonek komentuje +0
Załóżcie kamerzyście z Nasze Video pampersa bo zaraz się biedny rozpłacze!!!!! i pobiegnie ze skargą do tatusia tak jak kiedyś gonił do Wajdzikowej !!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2013
... `TRELEMORELE komentuje +1
Porębianin, rację masz... A niektórzy STARSI dziaduniowie, to za dużo marzą.. Ale WARTO mieć MARZENIA!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... Porębianin komentuje +0
Dokładnie o to mi chodzi, trzeba dołożyć ze swoich.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... beben komentuje +4
Niech dadza ludziom prace, a nie ściezki rowerowe!!!!Precz z oszustwem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... dziadunio komentuje +3
@Porębianin

Gmina Wadowice póki co do niczego nie przystąpiła. Przyglądają się, knują, kalkulują, jak to zawodowi kunktatorzy - to po pierwsze. Po drugie - czytasz co drugie zdanie, czy co?;):) Od samego początku mówię , przekonuję wadowickie władze do współpracy z wójtem Wądolnym oraz dyrekcją RZGW Kraków - to jedyne sensowne posunięcie, jeżeli ich plany miały wyjść kiedykolwiek poza te spisane(9 lat temu!!!!!) na papierze. Jasne że ścieżka rowerowa łącząca miasto z okolicami zbiornika w Świnnej musi powstać w porozumieniu i być współfinansowana ze środków obu gmin, przy udziale właściciela obiektu(RZGW).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... KUGUAR komentuje +1
Przejawy cynizmu i arogancji politycznej z jednej strony, a z drugiej chęć obrony swoich wartości. Pojęcia nie mam o co tu chodzi, ale z doświadczenia wiem, że o władze i płynące z niej korzyści materialne. Nic dodać nic ująć. Podobno w Polsce nie wolno dyskryminować z przyczyn poglądów politycznych, rasy, religii, koloru skóry, przynależności do związków zawodowych itp iyp
A co wy robicie? Jak to nazwać? z czym to porównać?
Recepta ?
Prosta jak drut. Zacząć wreszcie pracować społecznie a nie tylko robić szum wokół siebie. Może coś się zmieni na lepsze. Bo na razie to tylko się pogłębia bagno, nic więcej.
Ludzie chcą poprawy bytowej, nowych miejsc pracy, i poszanowania godności obywatelskich. Czy to tak wiele??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... Porębianin komentuje +3
Czyli gmina Wadowice zafunduje ścieżki rowerowe na terenie gminy Mucharz?(juuuż to widze) W artykule pisze "Wadowice przystąpiły do projektowania tras rowerowych w gminie", czyli ścieżka będzie do końca gminy Wadowice, a reszte robicie za swoją kase? spoko może być.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013


Jako stary antykomunista i działacz Solidarności chcę ostrzec nasze władze miejskie, że skrajna lewica znowu planuje zakłócenie uroczystości z okazji urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Jeden ze znajomych przekazał mi poufna informację, że w niedzielę w jednym z wadowickich barów odbyło się spotkanie wołkowickiej opozycji lewicowej i planowali jak zepsuć uroczystości ku czci Jana Pawła II.

Burdy zaplanowali już na dzień wcześniej, ale nie znam szczegółów. Podobno chcą ściągnąć do Wadowic Annę Grodzką i razem z nią ogłosić jakiś manifest antykościelny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... IWW komentuje +7
Kudłaty oszalał ?.......chyba że jest to celowe działanie.Wykończyć opozycję i wyczyścić teren Jończykowi wzamian za 1650 zł.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... cristoforo komentuje +2
dlaczego na zjeździe rowerzystów i nawet przy boku filipiakowej na scenie ze strażakami nie było Krzysia Salachny, czyżby brat nie pożyczył mu garnituru, a w strażackim już się nie mieścił? Nie pojechał do Krakowa na spotkanie w realu z malczikami

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... PK komentuje +2
@xwariatx cyt: "a jeszcze po 4 drodzy rowerzysci trzeba miec iq rozwielitki zeby jezdzic z mrugajacymi swiatlami z przodu i z tylu - to jest niezgodne z prawem i baaardzo dezorientuje innych kierowcow i stwarza zbedne niebezpiecznstwo "

z całym szacunkiem zapraszam do lektury Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, które po nowelizacji z 2011 (Dz.U. 2011, nr 92 poz. 530) dopuszcza stosowanie przedniego mrugającego światła, natomiast tylne mrugające było cały czas dozwolone.

To rowerzysta decyduje czy chce używać przedniego mrugającego, czy świecącego jednolicie.

Więc z całym szacunkiem.. nie obrażaj nas.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... babunia@ komentuje +7
SZTYCHÓWY W DŁOŃ I DO DZIEŁA. DZIADUNIO I RESZTA JEGO BANDY! :) :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... pieniacz komentuje +5
Skorpion rozdaje ciosy na prawo i lewo, już opętańczo Edek nie wie komu dokłada.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... Szamanka komentuje +5
Jak widzę pseudodoktorek nawet na cyklistach chce zbić swój kapitał polityczny. Obrzydliwy typ.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... dziadunio komentuje +5
@Porębianin

Co do jednego zgadzam się w zupełności - w Porębie i Kozińcu powinny być chodniki. Mam nawet dla ciebie ofertę - zróbmy wspólnie akcję 'chodnikową' - napiszemy wniosek, zbierzemy podpisy i ponownie przybijemy je do drzwi urzędu.... w Mucharzu:) Bo to nie mnie priorytety się pomyliły tylko tobie- gminy;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... Porębianin komentuje +6
Poza Tym, pamiętajcie, droga jest wąska i przydało by się ją poszerzyć, bo jak powstanie ta nieszczęsna ścieżka to potem trzeba będzie ją rozebrać, poszerzać asfalt i robić ścieżkę jeszcze raz, potem będzie: "marnujecie pieniądze, dwa razy tą samą robotę robicie", "trzeba było o tym myśleć wcześniej" etc. Z kolei jeśli jezdnia będzie poszerzona to i rowerzysta się na niej zmieści! Myślcie logicznie i róbcie zgodnie z kolejnością. (przydał by się też pas do skrętu do Biedronki na trasie Wadowice-Klecza, bo strasznie się tam korkuje, a ścieżka dla rowerów uniemożliwi omijanie pojazdów czekających na okazje skrętu w lewo).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2013
... magister komentuje +1
CHYBA WIRTUALNE!!!!!!sciezki!!!!!
Skad na to wezna kase!!!!!
Majaki Przedwyborcze!!!!
TAKIE MAJA BIURO PROJEKTOWE ,,,,dajmy projekty a po kase wiadomo KTO..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... do POREBIANIN komentuje +7
Zgadzam sie z Tobą ale takich priorytetów jest więcej i sądzę ze władza sama o to powinna dbać tak samo jak o drogi a następnie o ściezki rowerowe. Tymczasem oni dbają o swoje portfele i wlasne potrzeby gdzy kazdy powiat dbał o to co najważniejsze dla ich mieszkańców żyło by nam się lepiej.NA CO KOMU TE FESTYNY I RYNEK JAK WJEŻDŻAM NA MICKIEWICZA OD CHOCZNI TO MI SIE BIGOSEM Z IMIENIN BABCI ODBIJA!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... magik z M Wadowity komentuje +1
Do DZIDUNIO,,,
Nie do wbicia pierwszej lopaty...SORKI ale do pierwszego kilometra oddanego...
BO te lopaty to chcieli by wbijac przed kazdymi wyborami!!!
A cyklisci juz czekaja!!!!!!
Jesli chcialbys czekac do nastepnej wiosny na pierwsza lopate TO WIELKIE
DZIEKI !!!!!!!A KIEDY wdg CIEBIE nastepne wbicie lopaty---za rok!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... magik z M Wadowity komentuje +2
do "KONTRA komentuje,
Oczywiscie masz racje,!!! to trasa ktura nie jest lubiana!!!
Zapomniales ze tam sa inne projekty ,,KOMENDA POLICJI..
POD PATRONATEM SW::EWY....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... Porębianin komentuje +1
żadna ścieżka rowerowa nie jest tutaj potrzebna, jak ktoś umie jeździć na rowerze to mu pobocze wystarczy, natomiast potrzeba chodników dla dzieci chodzących do szkoły. Ludzie gdzie wasza hierarchia wartości? Macie złe priorytety, w Porębie i Kozińcu jest kilka zakrętów i miejsc gdzie przydał by się chodnik i barierka albo chociaż łańcuchy, bo w lecie jeszcze samochód wyhamuje, ale w zimie? niema szans, gdyby wasze dzieci chodziły po drodze do szkoły to byście nie myśleli o rowerach nawet. Chodniki powinny być doprowadzone do najczęściej odwiedzanych miejsc jak szkoła, sklep, przystanki autobusowe. Ale Polak mądry po szkodzie. Czekajcie dalej aż coś się stanie, ale ja wolał bym nie mówić "a nie mówiłem?".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... magister komentuje +9
Panie Marcinie!!!!!
Jesli Pan chce zrobic sciezki rowerowe to chwalebne ,bo ich nie mamy!!!!
Jesli Pan chce zrobic to pod patronatem UM nie pochwalam!!!
Jesli Pan robi to indywidualnie ,popieram.. i wysle dobry projekt..
Znam Wadowice jak nikt ,,mam wiele projektow zagospodarowania terenu!!!
Oby tylko nie poszlo to znowu do KOSZA ,jak to ongis bywalo!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... Marcin M komentuje +3
na nowe drogi kasy niema a na gupie chodniki dla rowerów muszą byc polska to chory kraj:(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... magik z M:Wadowity komentuje +1
MOJ DROGI M.KLINOWSKI:::
Z calym szacunkiem pragne Panu przypomniec o odpowiedzialnosci jaka spoczywa na
czlowieku ktory wygra wybory!!!!!
Byc moze jest Pan godny tego stanowiska -
Ale jest jedno pytanie do Pana ..Co my Wadowiczanie na tym skorzystamy..!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... @ niekandydat komentuje +8
Edek zazdrości udanej akcji, on jak zrobił pod prokuraturą to był tylko on i megafon.
Czyżby brat Szczura " wybitny drogomistrz" Tadek Szczurko....i miał startować na burmistrza? to dopiero skandal.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... niekandydat komentuje +7
wszystko idzie zgodnie z planem. Kudłaty zaczął kampanię od kwestionowania Klina.
Jeszcze trochę a wykończą się sami pseudo kandydaci: Edek, Mateusz, Zbyszek, Drozek, Jacek, podobno jest ich ośmiu. A wygra Tadek lub Ewa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... m1 komentuje +9
UM niczego nie wybuduje, Burmistrz zawłaszczyła pomysł mieszkańców, nawet plakat na UM swoją grafiką przypomina plakaty, które rozwieszali mieszkańcy z akcji Dziadunia. Oszustwo tra nadal.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
Precz z kłótliwymi politykami !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
LEWICA DO BEREZY KARTUSKIEJ!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... Krys komentuje +5
Pan Klinowski ma dużą grupę podzielających jego poglądy , przede wszystkim młodych wykształconych wyborców , którzy na niego będą głosować.
Dla wielu wyborców klerykalno-solidarnościowe rządzenie nie ma przyszłości.
To dobrze że jest pan Klinowski.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
To nieprawda że Klinowski jest nielubiany przez właściciela tej strony !

ON NIELUBIANY JEST PRZEZ WSZYSTKICH ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
PRECZ! WYNOCHA!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... stach_53 komentuje +6
Cytat: "Raz na TVP3 Kraków nasza Pani burmistrz też nazwała to coś ścieżkami oraz że mamy atrakcję Jezioro Wadowickie"
A gdzie to jest takie jezioro?????? Nowa mapa Małopolski powstała?????????????? Przecież co słyszałem na własne uszy w tvwadowice - minister (nie wiem który) powiedział, że w Gminie Mucharz będzie Jezioro Mucharskie!!!!!!!! Staszek dalej marzy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... obserwator komentuje +1
PAŁACOWY BAJKOPISARZ JEST Z KLECZY !!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... Pisarz komentuje +3
Klinowski powinien pisać książki bo tylko w tym jest mocny. Poza tym nic dobrego dla miasta nie zrobił i nie zrobi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... jam komentuje +8
Po co wyrzucać pieniądze na jakieś ścieżki rowerowe? Są drogi to niech rowerki jeżdżą jak chcą a pieniądze na miejsca postojowe dla samochodów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... Wieprzowianin komentuje +3
Ja to nazywam roweroterroryzmem. Kilkadziesiąt osób jeździ sobie rowerkami bo chcą pokazać jacy są EKO, i dla nich sie buduje ścieżki rowerowe za grube miliony. A potem i tak większość z nich jeździ ulicą nawet wtedy gdy obok jest ścieżka rowerowa. Tak samo jak na wsi buduje się chodnik , a i tak sobie ludziska drogą chodzą....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... Malwina komentuje +17
Panie Dziaduniu, po co Pan rozmawiasz z tymi ludźmi, którzy Pana atakują i obrażają? Wiadomo kto to wypisuje takie rzeczy i dlaczego akurat tutaj, jakoś u konkurencji nikt takich obelg nie rzuca wobec Pana i pana Klinowskiego. Tylko tu mogą się czuć bezkarnie bo ktoś ich najwyraźniej ochroni. Wczoraj byłam na Waszej demonstracji z całą rodziną, ale bez rowerów, myśleliśmy że będzie lało. Mimo naszego niepełnego uczestnictwa wspieramy Pańskie i Pana kolegów i koleżanek działania. Już dość arogancji władzy. Burmistrz nawet nie wyszła do protestantów, tylko oddaliła się szybko spod urzędu. To jest wstyd, nie na taką burmistrz głosowałam. Niby deklaruje, że pomysł jest dobry, ale ucieka szybko. Tak samo bulwersuje mnie celowe mieszanie pojęcia ścieżki i trasy. Powodzenia życzę i wytrwałości.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... wefvedffqwvas komentuje +9
Klinowski jesteś żałosnym dupkiem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... dziadunio komentuje +11
@Adek

Nie wierzę że się znamy, nie wierzę że jesteśmy na ty - ale mimo wszystko ci odpowiem - polityczna w sprawie ścieżek rowerowych jest wyłącznie decyzja by ich nie budować. Nasz wniosek jest realistyczny, wykonalny, potrzebny i uzasadniony - politycy, na czele z burmistrz Filipiak zdecydują o jego dalszych losach. Wszystkie nasze dotychczasowe z nimi doświadczenia wskazują że po prostu wyrzucą go do kosza. Taka gmina, niestety, taka gmina.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... THG komentuje +20
Nie interesuje mnie kto z kim i dlaczego, nie pochodzę stąd.

Fajnie by jednak było, gdyby ten region rozwinął się jak Ustroń, Wisła, Szczyrk itd. Tam jeździ cały Śląsk bo dbają o osoby uprawiające wszelakie sporty "górskie". Kraków i okolice to wyjazdy w Pieniny i Tatry. Tutaj nie mają czego szukać mimo ze mają bliżej.

Może od małych kroczków jak własnie udogodnienia dla rowerzystów uda się rozwinąć ten region czego Wam i sobie życzę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... palikocicho komentuje +14
A to "charakterystyczne" palikocicho nie ma roweru, że tak stoi bidulek i spogląda na cyklistów ??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... Adek komentuje +19
Kurde - to oni nie mają już czym polityki robić?

Marcin - myślałem, że rozsądniejszy z Ciebie facet!

Nie dziwie się Targoszowi czy Cabakowi - bo co mogą więcej zaoferować niż klakierstwo dla Klina - ale Ty?

Zapewniałeś, że akcja jest społeczna a nie polityczna - a teraz bez pomocy Klinowskiego nie potrafiłbyś nawet poprowadzić tych kilkunastu rowerzystów...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... Hanusia komentuje +7
A co to za brzydki kolega Palikota na tym zdjęciu?

Zarośnięty, otłuszczony - a mówią że u zakonników pobierał wczesne wychowanie - więc idealnie pasuje do pomarańczowych!Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... teraz już wiem komentuje +14
niestety Klinowski pi raz kolejny pokazał jak potrafi być cyniczny, niewychowany i gburowaty. Jak może - nawet jeśli się tej odoby nie lubi - naśmiewać się z niej publicznie (nawet jeśli dobrze wie, że ta osoba ma raka w miejscu, które nie pozwala na jazdę rowerem)?!!!!!!! To ma być ten kandydat na burmistrza? Co on będzie reprezentował na scenie politycznej ? Cynizm, ignoranctwo i brak wychowania? Skarży się na innych radnych a sam nie jest więcej wart! LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ! Klinowski już kolejny raz pokazał jak wygląda jego polityka prowokacji, oszczerstw i braku wychowania! To , że się ma tytuł naukowy o niczym teraz nie świadczy! WSTYD! Na UJ powinni to w końcu zauważyć!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... bajkopisarz komentuje +7
Pierwszą ścieżkę powinni wybudować do Kleczy żeby operator kamerzysta miał jak dojechać do miasta.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... KLINOWSKI WON !!!!! komentuje +13
Jak w tytule !!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... dziadunio ma swojego STATYWA komentuje +3
Ale jajca.

dziadunio ma swojego STATYWA

Czy mógłby nam zdradzić kim jest ów tajemniczy STATYW, jaką opcję polityczną reprezentuje, jakiego jest wyznania, jakiej orientacji?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... azsewad komentuje +2
Ścieżki rowerowe TAK !!!! KLINOWSKI - NIE !!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... różnice komentuje +19
Różnica to jest w definicji ścieżek i tras, czego urząd zdaje się nie zauważać. 600 mieszkańców zmusiło was wreszcie do działania.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... xwariatx komentuje +0
bardzo dobry pomysl ale sa 2 problemy:
po 1 nie ma miejsca na sciezki
po 2 90% rowerzystow nie zna przepisow ruchu drogowego i zapewe nie potrafi korzystac z rowerowych i bezpiecznie sie nimi poruszac

a po 3 (ale to juz nie problem sciezek) moim skromnym zdaniem POWINNO SIE WPROWADZIC PRZEPIS NAKAZUJACY ROWERZYSTOM JAZDE W KASKU, OBOWIAZKOWE UBEZPIECZENIE OC I WPROWADZENIE CZEGOS NA WZOR REJESTRACJI UMOZLIWIAJACE IDENTYFIKACJE ROWERU !

a jeszcze po 4 drodzy rowerzysci trzeba miec iq rozwielitki zeby jezdzic z mrugajacymi swiatlami z przodu i z tylu - to jest niezgodne z prawem i baaardzo dezorientuje innych kierowcow i stwarza zbedne niebezpiecznstwo

tyle na dzis

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013

Gładysz kompletnie nie potrafi się wypowiadać. Jego występ publiczny był koszmarny. Palikot w odróżnieniu od Gładysza mówi gładko, ale co do stylu politykierstwa są podobni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... marianihela komentuje +9
tyle pedałów na jednym zdjęciu...
oczywiscie w rowerach (jak wiadomo kazdy ma przynajmniej 2)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013


Fatalne wrażenie na mieszkańcach zrobiła szczekaczka Klinowskiego i jego bicie piany. Po co mieszać chamską politykę ?

Klinowski tylko zaszkodził całej sprawie. Teraz ludzie będą mówić, że znowu zaklinował całą sprawę przez swoje polityczne obsesje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... Martrix komentuje +14
W SUCHEJ B,JUŻ DAWNO MAJĄ ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ, CHOCIAŻ JEST MNIEJSZY RUCH ULICZNY......TAM WŁODARZE MYŚLĄ ,CO,GDZIE,JAK,< ZROBIĆ !!!

A W DZIADOWICACH TYLKO' ''''PLAC JPII ''' I DOM JPII ,RESZTA TO NIEWAŻNE !!!!!!!!


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... prawda! komentuje +6
wyjec na zdjęciu :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... kopyto komentuje +19
Nareszcie, ruszyć tych co żądzą niech się wykażą ,ŚCIEŻKI MAJĄ BYĆ ,APEL DO POLICJI ,rowerzyści w europie to priorytet a w Polsce są tępieni kierowcy debile trąbią itd jest z ścieżkami i drogami dla rowerów nie żle ale bardzo żle .Pozdrawiam twórców i promotorów dobrego wypoczynku i ruchu .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2013
... edek z fabryki kredek komentuje +4
soso frajer to cie wystrugał chyba...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2013
... Nowak M. komentuje +1
Jestem "ZA" :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2013
... . ;D komentuje +17
co do ścieżek rowerowych jestem zupełnie za, gdyż jazda na rowerze jest całkiem przyjemna, a fakt faktem nie ma gdzie na tym rowerze jeździć..;D
jednak jeżdżę też samochodem, i to już bywa całkiem mnie przyjemne.!

więc powodzenia.;d

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2013
... Zizu komentuje +20
"w naszej gminie funkcjonuje już sieć ścieżek rowerowych o różnym stopniu trudności"
no tak stopień trudności jest spory jak trzeba jechać sfałdowanym asfaltem obok tira. Ścieżka rowerowa a trasa rowerowa to dwa różne pojęcia.
Raz na TVP3 Kraków nasza Pani burmistrz też nazwała to coś ścieżkami oraz że mamy atrakcję Jezioro Wadowickie - kurna atrakcja nieczynna :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2013
... Andrzej komentuje +27
Propozycję Marcina Gładysza traktuję jako wyraz poparcia dla działań władz miejskich z uwagi na to, że w naszej gminie funkcjonuje już sieć ścieżek rowerowych o różnym stopniu trudności gdzie??? po drogach wraz z samochodami to sobie niech sam jeździ po nich. A ty "rzetelny" i tak skasujesz ten komentarz!!.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2013
... kontra komentuje +26
Dlaczego tego torowiska nie wykorzystuje się do wykonania chociażby jednokierunkowej jezdni omijającej osiedle Kopernika w kierunku na Suchą Beskidzką ???

Dlaczego okrada się kierowców z dróg, miejsca na jezdni - wszak to tylko 7% akcyzy paliwowej przeznaczane jest na budowę infrastruktury drogowej.
Jeśli z tych pieniędzy ma się jeszcze budować drogi rowerowe - to przepraszam !
Rowerzysta nie daje budżetowi ani złotówki, daje natomiast pieniążki monopolowi chińskiemu - proszę zobaczyć w sklepach.
Przykro mi ale nie popieram takich działań.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2013
... dirik komentuje +9
Zygodowice sie na pewno zgodza, nie ma gdzie jezdzic, zreszta same brzydkie panny poki co jezdza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2013
... do axa komentuje +26
witam chciałym zapytać kiedy i gdzie mozna skladac jeszcze podpisy po tym projektem bo to bardzo dobry pomysł i w pełni go akceptuje

prosze o odp

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2013
... poczwara komentuje +4
Jak to dobrze, że to tylko koncepcja :P gdzie tam do realizacji. Może, a nie musi wcale być zrealizowana :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2013
... xyzż komentuje +10
ponoć ktoś nie wrócił na leczenie do Kobierzyna. Edek to chyba o tobie mowa...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2013
... soso komentuje +13
Uważaj edek żeby ciebie więksi nie zwalcowali.Kto mieczem wojuje od miecza ginie.Smierć frajerom

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2013
... edek z fabryki kredek komentuje +30
nareszcie sie k..... nie będą plątać pod kołami!!!!a jak którego zobacze na ulicy to zwalcowany..flahahaha

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2013
... axa komentuje +31
należy jeszcze rozróżnić ścieżki rowerowe od tras rowerowych.. niby drobna pierdoła, ale diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2013
... dziadunio komentuje +45
Ślicznie. Pozostaje mi wyrazić nadzieję ze Ratusz jest do tego stopnia otwarty na nasze propozycje że wiosną przyszłego roku zostaniemy zaproszeni na wbicie pierwszej łopaty na terenie budowy ścieżek.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był