Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Rowerzyści do radnych: Zbudujcie ścieżki

Email Drukuj
600 osób już podpisało się pod wnioskiem Marcina Gładysza do  Rady Miejskiej w sprawie budowy w gminie ścieżek rowerowych. Jeden z pomysłów zakłada budowę trasy rowerowej po starym torowisku z Wadowic w kierunku zapory w Świnnej Porębie.


Czy Wadowicom potrzebne są ścieżki rowerowe? Ci, którzy podpisali się pod pomysłem Marcina Gładysza, nie mają wątpliwości, że tak. Popiera go 600 osób.

Jego wniosek trafi do Rady Miejskiej. Pomysłodawca chce, by samorząd zajął się budową ścieżek rowerowych, bo takich tras u nas brakuje, a są właściwie niezbędne dla tych, którzy rowerami chcą poruszać się po mieście i jego okolicach. Obecna sytuacja daleka jest od komfortu.
Stan dróg, a nade wszystko natężenie ruchu drogowego — tak w samym mieście, jak i na drogach wylotowych we wszystkich kierunkach — powoduje, że poruszanie się po tych drogach rowerem niesie za sobą, już od dłuższego czasu, poważne niebezpieczeństwo. W efekcie na terenie gminy niemal zanikła praktyka rowerowych, rodzinnych wycieczek, a ci nieliczni, którzy pragną aktywnie wypoczywać, czy też dojeżdżać rowerem do pracy, narażeni są na utratę zdrowia, a czasami i życia — bywają spychani do rowów, potrącani, zmagają się z całą gamą sytuacji skrajnie niebezpiecznych - twierdzi Marcin Gładysz.
Od kilku tygodni wraz ze swoim znajomym zbierał podpisy pod wnioskiem do Rady Miejskiej. Podpisy zbierano między innymi w sklepie z rowerami.
Życzliwość mieszkańców mnie zaskoczyła. Okazuje się, że w Wadowicach jest bardzo dużo osób, które widzą ten problem podobnie- mówi portalowi Wadowice24.pl Marcin Gładysz.
Jeden z jego projektów zakłada budowę ścieżki rowerowej po starym torowisku w kierunku zapory w Świnnej Porębie. Zdaniem Marcina Gładysza zbiornik wodny, który w przyszłości stanie się też atrakcyjnym dla turystów jeziorem, może być świetnym magnesem dla turystów, również tych na dwóch kółkach.
Wadowice są zaś najbliższym miastem sąsiadującym z tą atrakcją. Powinniśmy zrobić wszystko co możliwe, żeby dać powody i możliwości tym ludziom, ażeby w okresie wypoczynku nad wodą możliwie często i chętnie odwiedzali także nasze miasto. Istnienie ścieżek rowerowych komunikujących miasto z okolicami zalewu bez cienia wątpliwości będzie dla turystów dodatkową atrakcją i zachętą do takich odwiedzin- uzasadnia swój pomysł Marcin Gładysz.
Jak przyznaje on sam na rower zasiada rzadko, głównie z braku czasu, ale przekonuje, że widzi sens takiej inwestycji oraz że budowa ścieżek miastu się opłaci. Jak wyliczył wstępnie, budowa trasy o łącznej długości 5 km będzie kosztować gminę ok. 2,5 mln zł.
Jest jednak możliwość uzyskania wysokiego dofinansowania, nawet do 70 procent kosztów inwestycji - dodaje Marcin Gładysz.
(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (47)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... F1. komentuje +0
Zachciało się kierowcom autostrad, to im przypieprzono podatek drogowy.
Chcecie mieć ścieżki rowerowe? Dostaniecie podatek drogowy od rowerów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2013
... @dziadunio komentuje +0
Dziadunio napisałeś, że nie wiesz nic o "wylewaniu gnoju" na Krzysia Salachnę, a jak nazwiesz seanse nienawiści wobec Pana radnego Salachny, które konsekwentnie urządzasz na swoich blogach wespół z Targoszem i Cabakiem?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 04 - 2013
... dziadunio komentuje +1
Uwaga - bardzo ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych projektem ścieżek rowerowych - Burmistrz popiera te pomysł. Popiera go całym kobiecym, urzędniczym serduchem już od ośmiu lat!!!

Więcej szczegółów na moim blogu:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2013
... rowerek komentuje +12
popieram pomysł ścieżki rowerowej w 100%. proponuję przedłużyć ścieżkę w przyszłości dookoła całego jeziora i dobrze by było żeby nadawała się też dla rolkarzy. Ktoś napisał że w zimie będą puste ale można na nich pobiegać na nartach . pozdrawiam!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... znajoma dziadunia bez wąsa komentuje +11
do sąsiadka dziadunia Gładysza (z wąsem ale teraz bez)

Żebym ci nie musiała sąsiedzie wyłuszczyć kto komu chciał uzbroić działki wskazując lokalizację nowej komendy policji przy rzece. Można też zastanowić się nad parkingiem, który jest zapleczem budowy którego cichym udziałowcem jest........... Człowiek ma dobry pomysł ale organizuje go publicznie i to wam się nie podoba bo tracicie kontrolę. Weź swoją panią lepiej i pojeździjcie wieczorami po mieście. Co na to twoja żona?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... dziadunio komentuje +4
@ sąsiadka dziadunia

Taak, te pieniądze to także prawie 3 mln bułek które można by rozdać głodującym. Taki rodzaj populizmu już nikogo nie kręci, zdobądź się na coś więcej Staszku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
Cytat "Jak przyznaje Marcin Gładysz, sam na rower zasiada rzadko" i dlatego z kazdym rokiem jest coraz grubszy


Kolejny cytat "Jak wyliczył wstępnie Marcin Gładysz, budowa trasy o łącznej długości 5 km będzie kosztować gminę ok. 2,5 mln zł."

2,5 mln to jest 20 mieszkań komunalnych wiec za bujanie w obłokach dziadunia Gładysza zapłaca najubożsi którym braknie na mieszkanie.


I najlepsze cytat "Jeden z projektów Marcina Gładysza zakłada budowę ścieżki rowerowej po starym torowisku w kierunku zapory w Świnnej Porębie. "

czyli do swojego domku w Mucharzu chce sobie dziadunio Gładysz dojazd wybudować za publiczne pieniądze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... bobek komentuje +1
Tytus romek i atomek- zasługa- na pewno Twoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... Tytus Romek i Atomek komentuje +3
Chyba portal Wadowice24 normalnieje!.Czyja to zasługa?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... do Reksia komentuje +2
Reksio wejdź do dziadunia na blog i poproś w komentarzu o maila z pewnością odpisze i prześle potrzebne materiały.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... babunia do dziadunia komentuje +12
Kup że sobie stacjonarny, postaw w sypialni i pedałuj do woli :))))))))))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... Reksio komentuje +10
Gdzie można się jeszcze podpisać - ewentualnie proszę o podesłanie szablonu - czeka ok 20 dodatkowych podpisów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... Gambit komentuje +1
Nie trzeba byłoby budować ścieżek rowerowych, gdyby drogi budowano z szerokim utwardzanym poboczem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... dziadunio komentuje +6
@rowerka

Wciąż jeszcze możesz podpisać listę poparcia dla wniosku - w sklepie rowerowym kolo liceum każdy się z nim zgadza może o tym powiedzieć radnym, składając swój podpis.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... rowerka komentuje +9
Popieram!

Nie ma mojego podpisu na liście, ale to byłby 601 podpis.

Myślę, że jest więcej takich jak ja.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... dd do j23 komentuje +5
cyt " Każdy pomysł którego efektem jest poprawa bezpieczeństwa w ochronie zdrowia i życia ludzkiego wart jest przedyskutowania. "

Nie zgodziłbym się bo nasza cześć świata zaczyna popadać w paranoję. Jak już pisałem było w zabudowanym 60km jest 50 bo bezpieczniej. TAK.
To trzeba przedyskutować ograniczenie do 30 ,może 20 bo to niesamowicie zwiększy bezpieczeństwo? NIE . Oszołomy w Unii uwielbiają wymyślać kolejne dyrdymały w imię bezpieczeństwa.Doszliśmy w tym tworze UE do absurdów . Nie dyskutował bym nad każdym pomysłem zwiększającym bezpieczeństwo. Kretynizmy WON

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... dd komentuje +0
A ja nie jestem przeciwnikiem tylko realistą w tej kwestii .Pragnę pięknych ścieżek
A dbanie po trupach o bezpieczeństwo jakiejś mega mniejszości udupiając tym znaczną większość to świetne mydlenia oczów tworu jakim jest Unia (nie myślę tu teraz o ścieżkach rowerowych.Tyczy się to ogólnie całości) A najbezpieczniejsza droga to brak drogi i zwężanie jej i pokrywanie progami zwalniającymi to zła myśl . Dawanie ograniczeń z 60km/h do 50 bo bezpieczniej to bezsens, bo za chwile będzie 40 i 30 bo to beż bezpieczniej. Drogi kiedyś zaczęło się budować po to żeby się szybciej przemieszczać. Teraz myśli się jak to przemieszczanie spowolnić i utrudnić. Najczęściej bezsensownie. Z dumnym tłumaczeniem bezpieczeństwa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... Pastafarian komentuje +0
A ja popieram Rudolfa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... lewak komentuje +6
Lepiej wydać państwowe pieniądze na ścieżki rowerowe niż oddać pazernemu klerowi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
... dziadunio komentuje +9
Jakiś tydzień po tym gdy, łżąc jak bura suka, radny Ruła powiedział o ściąganiu krzyży, w rozmowie z kimś tam powiedziałem, że teraz gdy zająłem się tematem ścieżek, to mogą nam zarzucić już tylko promocje pedałowania. No i proszę - jeden mięciutki już się pojawił:D

Ktoś tu wspomniał że nie ma pieniędzy - Wadowice ostatnim rezerwuarem galicyjskiej biedy?
Gmina Milówka - mieszkańców - ok 5000 osób, budżet - ok 35 mln zł - oznakowanych ścieżek i tras rowerowych - ok 50 km. Biedna Żywiecczyzna, tak?


Gmina Wadowice - mieszkańców - ok 37 tysięcy osób, budżet - ponad 100 mln zł - ścieżek rowerowych - 0 km

U nas "się nie da"??

Powiat Żywiecki -mieszkańców - ok 150 tysięcy osób - ilość ścieżek i tras rowerowych - 30 - o łącznej długości- 510 km. Można?


Powiat wadowicki - mieszkańców - ponad 150 tysięcy osób - ścieżek rowerowych - 0 km, wyznaczonych tras rowerowych - ok. 80 km

U nas "się nie da"??

Oczywiście ze się da i można - już dzisiaj władze gminy powinny nawiązać współpracę z wójtami Tomic, Mucharza, wystąpić z ofertą współpracy do RZGW w Krakowie, który jest gospodarzem zapory w Świnnej - i nadrabiać stracony czas. Teraz, zaraz -bo jak to ujął poeta - czas wyprzedził nas o głowę więc nadrabiać trzeba głową.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2013
Kochani!
Dziękujemy Osobie Gładyszowi, za to, że mimo okresu spędzonego w mrokach karmelitańskiego klasztoru - wpadł na ten wspaniały modny europejski pomysł, aby umożliwić wszystkim heterosceptycznym osobą radosne podróże holenderką w kierunku modnej plaży nad świnnym jeziorem przy blaskach zachodzącego słońca...

Teraz już wszyscy studenci i absolwenci nowej matury, na co-dzień radośnie eksplorujący Urzędy Pracy - będą mogli podróżować nowocześnie holenderką wioząc z sobą kocyki, piwerka i sprajty w wiklinowych koszyczkach z wiatrem w modnych fryzurkach i połyskujących kolczykach.

/-/ Paulo Coehlo


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013

Nie trzeba wywarzać otwartych drzwi, bo gmina już dawno ma w planach budowe ścieżek rowerowych. Jedyną przeszkoda jest brak pieniędzy na tego typu inwestycje.

Być może urząd marszałkowski da w przyszłości dla gmin jakieś środki na ścieżki rowerowe, ale jak na razie to tylko obietnice, a pieniędzy dla gmin jak nie było tak nie ma.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... young komentuje +10
Pomysł jak najbardziej trafny i wkońcu zauważony!
Ja postuluję za współpracą w ramach projektu Dolina Karpia i budową ścieżek rowerowych od zapory aż po Zator (a nawet park etnograficzny Wygiełzów). Na trasie z Wadowic do Zatora również można wykorzystać nasyp kolejowy a cykliści będą mogli zobaczyćponiżej zapory m.in dworek Zegadłowicza, papieskie Wadowice, cmentarz żydowski w Tomicach, tomickie stawy, bieg skawy poniżej mostu w Witanowicach, kościoł w Woźnikach, stopień wodny w Grodzisku, park Dinozaurów w Zatorze, każdy znajdzie coś dla siebie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... ozy komentuje +8
Jestem za budową takiej ścieżki rowerowej Wadowice - Zapora, a latem chętnych do korzystania z niej nie zabraknie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... Elemele komentuje +10
Taka Sucha B. ma już dawno ścieżkę rowerową,a Dziadowice dopiero myślą !

Zawsze zacofani i skłóceni ....ale mają za to "Plac JPII" i co druga ulica związana z papieżem !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... @Obywatel Wadowic komentuje +0
Mnie się wydaje, że tutaj chodzi o skłócenie opozycji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +2
Co to się w tych Wadowicach wyprawia. Lewicowa opozycja zdobywa nowe przyczółki na łamach reżimowych mediów a ksiądz w kościele zachęca do opłaty nowego podatku.

Dziaduniu jeszcze tylko z ambony głos musisz zabrać....

Muszę dać na msze...za śmieci i ścieżki ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... LOŻA SZYDERCÓW komentuje +1

...CZYŻBY "nowy właściciel", poprzedniej KOSTKI BRUKOWEJ Z RYNKU domagał się jej ponownego odkupienia i trzeba ją szybko jakoś "zagospodarować" ???

;-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... Dawny komentuje +13
Sporo jeżdżę rowerem i popieram budowanie ścieżki. Scieżka po torowisku w kierunku zapory w Świnnej, to wspaniały pomysł i ze wzgledu na jej atrakcyjność turystyczną przyciągać będzie rowerzystów spoza Wadowic. Korzystam najczęściej z drogi z Wadowic do Swinnej Poręby. Często uciekam na marne pobocza, bo ciężarowe auta zmiatają mnie z drogi. Dobrze by było, aby wszyscy rowerzyści ( i piesi) korzystający z dróg publicznych zakładali kamizelki odblaskowe, lub przynajmniej opaski. Jestem też kierowca samochodowym i niekiedy staję dęba, aby nie zderzyć się z rowerzystą lub niewidocznymi pieszymi, którzy często nie raczą zejść z jezdni przed nadjeżdżającymi pojazdami. Piesi ubrani na szaro, wieczorem są kompletnie nie widoczni.
Postuluję również ułożenie chodnika o parametrach ścieżki rowerowej przy obwodnicy (ul.im.gen.Sikorskiego),od mostu przy ulicy Nadbrzeżnej do ronda przy ul.Zatorskiej. W ten sposób ścieżka wydłużyła by się do Choczni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... j23 komentuje +12
Każdy pomysł którego efektem jest poprawa bezpieczeństwa w ochronie zdrowia i życia ludzkiego wart jest przedyskutowania. Tu chodzi o życie pieszych i rowerzystów. Kiedyś ma powstać - jak to określiła lokalna władz jezioro Wadowickie a co może przyciągnąć turystów w takie miejsce między innymi ścieżki rowerowe. Skąd pozyskać 2.5 miliona na inwestycję - wystarczy przeczytać różne artykuły z których dowiemy się że pieniądze po prostu leżą na parkingach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... turystazrowerem komentuje +9
Wszystkich przeciwników zapraszam do naszych sąsiadów np. Czech tam ścieżki rowerowe są tak rozbudowane że można z połowy Czech dojechać do Polski na rowerze przy tym nie przeszkadzając kierowcą. W weekendy i w świąteczne dni frekwencja na rowerach jest większa niż kierowców w samochodach. A co najważniejsze jeżdżą całe rodziny aż miło popatrzeć jak maluchy śmigają na holu za tatą lub mama. Jeśli komuś padnie auto to wsiada i pędzi ścieżkami do pracy. Więc zapraszam wypróbować jak to jest mieć w mieście ścieżki .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +5
Z tego samego zamysłu o ścieżkach rowerowych to w Wadowicach wzrośnie sprzedaż rowerów. Taka mrzonka działa na wyobraźnię w ludziach o nieco podwyższonej pobudliwości. Już się widzą jak pędzą tą drogą rowerową na swych supernowoczesnych bicyklach. Ja jestem jednak za tym pomysłem i wiem, że w naszych lokalnych wladzach nie ma na to zielonego światła. Tam myślą na razie o Buenos Aires i o tym jaką przyjemność sprawić Franciszkowi i zarazem sobie. Pomysl dobry i popieram tę inicjatywę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... rudolf komentuje +6
A TAK O SOBIE chrzczony ,bierzmowany [nacisk rodzicow [ofiary katolicyzmu] a ja pierldole ta religie , mgr .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... dziadunio komentuje +2
@ dd Mógłbyś czytać z uwagą? Mówię o drogach JEDNO JEZDNIOWYCH. To one są niebezpieczne w miejscach gdzie są szerokie. Ludzi mają naturalny, ale cholernie niebezpieczny odruch - szeroko - to dawaj wyprzedzać, czasem nawet na trzeciego. Popytaj policjantów z drogówki, czy strażaków -albo poczytaj raporty i statystyki wypadków. Bezpieczne są drogi dwu, bądź kilku jezdniowe - ale to zupełnie inny temat.

Tak czy owak - dyskusja i pomysł dotyczy tego co może zrobić GMINA - drogi o których ty mówisz są albo krajowe albo powiatowe , wobec czego twoje postulaty moga byckierowane albo do GDDKIA albo Starostwa.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... Benassi komentuje +9
Mi tam się dobrze na kole lata po ulicy ^^ ;D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... Pimpek komentuje +2
Pomysł dobry,ale czy do końca ???
A poszerzając drogę ,drogi to już byłby koszmar ,bo i jak wszędzie jest ciasno i budynki nie puszczają ni e mówiąc już o ogródkach !
Często jeżdżę na zaporę latem na rowerku,"ale" przez Jaroszowice,bo strach jechać drogą ,bo auta śmigają na koło mnie ,gdy się mijają !!!
Róbcie,ale natychmiast,nie czekajcie na plany,pozwolenia i inne paragrafy,bo chcę jeszcze pojechać na "zaporę"bez przeszkód !!! A mam już ponad kopę lat ,a niedługo będą dwie szóstki !!!Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... dd komentuje +4
Szerokie drogi to dużo wypadków ? Brawo. Nie budujmy autostrad , BDI itp. Budujmy ciasne jak cholera ronda , spowalniacze typu zygzak na prostym odcinku z wysepką i wielkim krawężnikiem . Wszystkie te głupoty robione są i wciska się wszystkim że to dla bezpieczeństwa . Każdy zawodowy kierowca chciałby szerszych drug i klnie na te coraz węższe z wielkimi krawężnikami ,bo nawet nie ma się gdzie odsunąć jak coś się wydarzy na jezdni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... rudolf komentuje +7
kraj na skraju bankructwa, a ,,wy,, dalej wydawac moje pieniadze,wasze -tylko nie wiecie o tym ,ze ewka bierze z mojch pieniedzy 14 tys. a nic nie robi tylko łazi po kosciołach , wadowice to DZIADOSTWO religinny skansen i co ciekawe -rozwodka nim rzadzi ,-co na to katole

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... Dr.No komentuje +9
Faktycznie, na Świnną Zaporę zrobić rowerówkę... To nie jest takie głupie. Ale koszta... Sam, bardzo chętnie pojechałbym z córką na taki wypad rowerowy, bez ryzyka że jakiś kretyn nas przejedzie na krajówce, zresztą nie tylko ja. Ale znowu koszty... Oraz obietnice... Chyba para w gwizdek
Cześć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... m1 komentuje +10
Urząd zaczyna głaskanie dziadunia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... dd komentuje +8
Czy genialny? Pacząc w skali roku i 24 godzin na dobę to będzie to wykorzystane w kilkunastu procentach w porywach. Czyli w znaczącej mniejszości. Więc jak zwykle najbardziej myśli się o mniejszościach. Stać na to? No nie wiem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... dziadunio komentuje +2
Na początku chcę powiedzieć że to nie jest lokowanie produktu ani inny artykuł sponsorowany - poważnie - nie zapłaciłem za napisanie ani zamieszczenie go ani grosza:)

Komentatorowi dd - poszerzanie dróg to pomysł kompletnie bez sesnu - KAŻDY zawodowy kierowca, KAŻDY znawca tematyki bezpieczeństwa ruchu ci powie że w miejscach gdzie są szersze drogi jedno jezdniowe ilość wypadków wzrasta WIELOKROTNIE.

No i na koniec - nie wiem czemu Marcin Płaszczyca zapałał aż takim entuzjazmem do tego pomysłu, nie wiem też dlaczego dopiero dzisiaj - niemniej cieszę się ze i czytelnicy tego portalu dowiedzą się o mojej inicjatywie.

P.S - Entuzjazm autora zaowocował także nieco zawyżoną liczbą podpisów, które do dzisiaj udało nam sie zebrać - ale to akurat nic nie szkodzi, myślę że do momentu złożenia wniosku przewodniczącemu RM p.Szczurowi będzie ich 600, a całkiem mozliwe że nawet więcej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... adamose komentuje +12
genialny pomys!! uwarzam ze to dobry pomys

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... dd komentuje +14
ścieżki ładnie wyglądają ,ładnie to brzmi ,ale to tylko same straty przynosi. ścieżką latem przejedzie rower co pół godziny,a w od jesieni do wiosny będzie świecić pustkami. Lepiej może poszerzać jezdnie wtedy rowery śmiało się pomieszczą na szerokich pasach. Rower dalej pojedzie tylko raz na pół godziny ( latem) a w międzyczasie będą z tego mogły korzystać samochody. Będzie bezpieczniej bo szerzej mniej korków,łatwiej coś ominąć. W zimie prawie w 100% będzie więcej miejsca na drodze na odśnieżanie ,omijanie idp. Rowerów w zimie i tak prawie nie ma i ścieżki będą stały puste a szersze drogi będzie przyczyniać się większemu ogólnemu dobru. Na pewno super mieć szerokie drogi i ścieżki rowerowe poza drogami ,ale przy obecnych finansach kraju lepiej byłoby to może połączyć i było by może nie idealnie ale uniwersalnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... m1 komentuje +6
Dziadunio robi karierę, doczekać się pozytywnego tekstu od MP to nie lada sukces, jednak wspólny nocnik w przedszkolu ma dużą wartość :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... kierownik komentuje +7
w kętach tez mieli problem z rowerystami ktorzy chcieli sciezek - wladze sie ugiely i sciezki zrobily - efekt? - sciezki wybudowane za spore pieniadze SWIECA PUSTKAMI !!
w wadowicach moze tego bledu nie popelnia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
... dadan komentuje +9
A gdy ją wybudują - nosić imię będzie JPII.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był

0.56583714485168