4344c3c82ffb3ba6193147e635f1bd70.html Darmowe szczepienia przeciwko grypie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Darmowe szczepienia przeciwko grypie

Email Drukuj
Grypa jest jedną z najczęstszych wirusowych chorób zakaźnych i istotną przyczyną zachorowań oraz zgonów także w Polsce. Dlatego wprowadza się projekty angażujące gminy w profilaktykę przeciwko grypie. Wadowice proponują darmowe szczepionki dla określonej grupy mieszkańców.Według szacunków World Health Organization (WHO) co roku na grypę choruje od 330 mln do 1,76 mld ludzi, 3-5 mln osób cierpi z powodu jej ostrych objawów, umiera od 500 tys. do miliona osób. Grypa jest ostrą chorobą zakaźną wywoływaną przez trzy typy wirusa: A, B i C.

Najbardziej charakterystyczną cechą tego wirusa jest jego zmienność antygenowa, która może przebiegać na dwa sposoby: przesunięcie antygenowe, które powoduje sezonowe epidemie grypy, skok antygenowy, który powoduje pandemie.

Jak informują lekarze i działacze z Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG) powikłania są szczególnie groźne dla osób z grup podwyższonego ryzyka. Choć grypa może atakować całą populację, epidemiolodzy wyszczególniają pewne grupy ryzyka, dla których zagrożenie zachorowalnością i śmiertelnością z powodu grypy jest najwyższe.

W gminie Wadowice już od poniedziałku (1.09) proponuje się osobom od 65. roku życia wzwyż darmowe szczepienia przeciwko grypie. Do wyczerpania zapasów szczepionek, w czterech jednostkach podstawowej opieki zdrowotnej mogą one skorzystać z okazji by w sezonie wzmożonych zachorowań zabezpieczyć się przez tym wirusem.

Osoby zainteresowane powinny udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który sprawdzi stan zdrowia i zakwalifikuje do szczepienia.

Zakłady prowadzące szczepienia na terenie Gminy Wadowice to:

- Przychodnia Lekarza Rodzinnego „MAR-MED” Wadowice, ul. Wojska Polskiego 17
- Przychodnia Zdrowia „NOWA-MED” Wadowice, ul. E.K. Wojtyłów 19
- Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej „ESKULAP” S.C. Klecza Górna 119, Wysoka 309
- Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej „DUO-MED.” S.C. Chocznia ul. Główna 4.


(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... elwin komentuje +1
Za darmo umarło, ja sie nie szczepie i lata mi to!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
... Furiat. komentuje +1
Po 65 latach ten rocznik jest odporny na grypę przez nakrycie głowy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
... cebula zdrowa komentuje +1
czemu w tamtym roku szczepili aż w sześciu miejscach w a tym tylko w czterech?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
kcja bezpłatnych szczepień to wielka pomoc dla mieszkańców. Dziękujemy burmistrz za dobry pomysł.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był