642ff59afe9c4a3f35e631937d33a506.html Ratujesz komuś życie, nie tracąc nic. Uczciwy układ?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ratujesz komuś życie, nie tracąc nic. Uczciwy układ?

Email Drukuj
Ponad 1300 plakatów i prawie 20 tysięcy ulotek rozwiesili i rozdali już wolontariusze wielkiej akcji dla chorej na białaczkę Liliany Fili. Oni już wygrali, zrezygnowali z wakacyjnego odpoczynku, poświęcili swój wolny czas i zrobili wszystko, co mogli. Teraz wszystko zależy od was.


Do wielkiej akcji „Dni Dawcy – Pomóż Lili i innym” zostały już tylko godziny. Przez cały miesiąc, od kiedy ogłoszono termin akcji, kilkadziesiąt wolontariuszy zabrało się do solidnej pracy, której celem było dotarcie do z informacją o dniach dawcy do jak największej liczby osób.
Gdyby nie Franek - który jest kuzynem Lili i koordynatorem akcji - do organizowania Dni Dawcy na pewno by nie doszło. To on wpadł na pomysł, skontaktował się z przedstawicielami Fundacji DKMS, dotarł do osób, które już w fazie planów obiecały pomoc. Bez wątpienia cała organizacja, jest dużym przedsięwzięciem logistycznym, ale on czuwa nad wszystkim! – mówi nam szwagierka Lili, Klaudia Fila.
Przez ostatni miesiąc wolontariusze byli dosłownie wszędzie, gdzie skupiała się większa liczba osób. Rozwiesili ponad 1300 plakatów i rozdali prawie 20 tysięcy ulotek w całym powiecie wadowickim i częściowo w powiatach suskim oraz oświęcimskim.

W ostatnich dniach byli między innymi: na Dniach Zatora, a także w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas meczu towarzyskiego Wisła Kraków – MSK Żilina, gdzie spotkali się z wielką sympatią i przychylnością nie tylko ze strony miejscowych, ale również samych piłkarzy Wisły. Wielu z nich pozowało do zdjęć promujących akcję, a reprezentant Bośni i Hercegowiny - Semir Stilić udostępnił nawet informację o dniach dawcy na swoim oficjalnym fanpage’u.
Dla Lili i dla nas ważne jest, że tyle osób deklaruje pomoc, jest zaangażowane w działania. To niesie nadzieję, że dawca szpiku znajdzie się szybko. Nie ukrywamy, że prawdopodobieństwo znalezienia zgodnego dawcy jest największe właśnie w naszej okolicy!- mówią najbliżsi Lili.
Efekty wytężonej pracy poznamy już w najbliższy weekend 12/13 lipca. Przypominamy po raz kolejny. W sobotę (12.07) w godzinach 9.30 – 15.30 Dzień Dawcy zostanie zorganizowany na wadowickim rynku, wtedy to pobierany będzie wymaz z wewnętrznej strony policzka poprzez specjalne szpatułki. Natomiast dzień później,w niedzielę (13.07), ruszy akcja w Domu Ludowym w Jaroszowicach, również w godzinach od 9.30 do 15.30, kiedy to pobierana będzie krew (4 mililitry) przez wykwalifikowaną pielęgniarkę.

Ważne informacje przed rejestracją:
-nie trzeba być na czczo
-osoby z tatuażami mogą się rejestrować
-nałóg papierosowy nie jest przeciwwskazaniem
-kobiety podczas miesiączki (okresu) lub ciąży również mogą się rejestrować
-wiek od 18 do 55 lat(aktywność w bazie do 60 roku życia)
-prosimy zabrać dokument z numerem PESEL
-nie wolno się rejestrować w różnych bazach czy kilkukrotnie
-rejestracja potencjalnych dawców jest dla wszystkich osób teraz i w przyszłości chorych
-o wyborze ewentualnej metody przeszczepu tj. z krwi obwodowej lub talerza kości biodrowej decyduje lekarz
- szpik nie jest pobierany z kręgosłupa, a przeszczep nie ma nic z nim wspólnego kręgosłupem
- szpik regeneruje się w zależności od metody do 5 lub 14 dni, a dawca nic nie traci.

Może za to dać szansę na życie osobie chorej. Pomożecie?

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Obywatel22 komentuje +0
Wszyscy zdecydowani inie pewni, spotykamy się pomagać innym jutro .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 07 - 2014
... binek komentuje +3
Jutro jade na zwody w noe i bede strzelał bramki dla Lili!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 07 - 2014
... Maratończyk Chocznia komentuje +0
Mam nadzieję, że i dawca się znajdzie, bo zgośić się to początek długiej i krętej drogi do przeszczepu. Z okazji Takiego wydarzenia udaje się jutro na zawody by pobiec w Intencjii Lili, aby się dawca znalazł :) Pamiętaj, o tym jak nadziei brakuje to jest do końca ta WIARA :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 07 - 2014
... heksa komentuje +7
Obowiązkowo ..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 07 - 2014
... Asia15 komentuje +7
pomożemy!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był