d1872bc50c2bc3366d19415135c6c0e3.html Miliardy do podziału na drogi i szpitale. Powiat też chce swoją działkę

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Miliardy do podziału na drogi i szpitale. Powiat też chce swoją działkę

Email Drukuj
60 mln euro na drogi o znaczeniu subregionalnym i 35 mln euro na szpitale powiatowe – tak wyglądają założenia Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Powiat wadowicki też postara się o dofinansowanie. Chce dokończyć szpital i zmodernizować drogi.


Zarząd Województwa w ramach osi priorytetowej Infrastruktura ochrony zdrowia przewiduje przeznaczenie 111 mln euro na obiekty ochrony zdrowia o znaczeniu regionalnym i subregionalnym, z czego 35 mln euro na szpitale powiatowe.

Obszarami priorytetowymi jeśli chodzi o wsparcie finansowe będą m.in. onkologia, psychiatria, geriatria, neurologia, choroby układu krążenia, układu kostno-stawowego, opieka nad matką i dzieckiem.

Dodatkowo, zgodnie z zapisami MRPO w nowej perspektywie finansowej na budowę, przebudowę oraz modernizację dróg w Małopolsce zostanie przeznaczone łącznie 305,5 mln euro, z czego na drogi o znaczeniu regionalnym - 245,5 mln euro, a na drogi o znaczeniu subregionalnym – 60 mln euro.

Jak zapowiada wicestarosta Marta Królik nasz powiat będzie starała się otrzymać część tych pieniędzy. Priorytetem ma być modernizacja infrastruktury drogowej w powiecie, a dróg jest ponad 320 km, oraz pracami wspomagającymi dokończenie budowy szpitala.
Pozyskanie wsparcia finansowego prawdopodobnie stworzy możliwość szybkiego ukończenia rozbudowy i wyposażenie Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach, największej i najważniejszej inwestycji w historii powiatu wadowickiego - mówi serwisowi Wadowice24.pl Marta Królik.
Do podziału dla samorządów jest łącznie 2,875 mld euro z tak zwanych osi priorytetowych, także tych pod nazwą Cyfrowa Małopolska, Regionalna polityka energetyczna przyjazna środowisku czy Otwarty rynek pracy i Region spójny społecznie.

Wicestarosta jest niemal pewna, że i w tym zakresie powiat otrzyma dofinansowanie biorąc pod uwagę wielką kwotę środków finansowych na ten cel. Na razie jednak dokładnie nie wiadomo na co dokładnie, oprócz rozpoczętej już inwestycji rozbudowy szpitala powiatowego, i jakie kwoty zostaną przeznaczone. Projekt jest w trakcie konsultacji.
Pamiętać należy, że ostateczna wersja MRPO musi zostać zatwierdzona przez Komisję Europejską, a jak wynika z informacji uzyskanych od Marszałka Województwa Małopolskiego, nastąpi to około września - października 2014 r. Po podpisaniu kontraktu regionalnego pierwsze procedury konkursowe dla potencjalnych beneficjentów MPRO na lata 2014-2020 zostaną uruchomione dopiero w 2015 r. - mówi wicestarosta Królik.
Karina Płaszczyca
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... demik komentuje +0
droga z woźnik masakra co nie kierowcy???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 03 - 2014
... nieznajomy komentuje +2
@uwaga uwaga

Ten pan to były trener wadowickiej Skawy.
W finansach zawsze dobry - czyżby zarzuty o sprzedawanie meczyków i w związku z tym jego wywalenie ze Skawy to była prawda?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 03 - 2014
... uwaga uwaga komentuje +3
Chciałem przestrzec wszystkich państwa przed firma PDF Polskie Doradztwo Finansowe
na naszym terenie dyrektorem jest Wojciech Madej. To co oni wyprawiają to przechodzi ludzkie pojęcie.
Wkrótce powstanie strona internetowa informujaca wszystkich klientów i przyszłych klientów na dziwne transakcje z kont klientów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 03 - 2014
... demik komentuje +3
a co z droga w woźnikach?? Jest jak po wojnie masakra!!! Zróbcie coś położcie nowy asfalt, zróbcie cos dla wsi!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
Zarząd Województwa w ramach osi priorytetowej Infrastruktura ochrony zdrowia przewiduje przeznaczenie 111 mln euro na obiekty ochrony zdrowia o znaczeniu regionalnym i subregionalnym, z czego 60 mln euro zarezerwowane jest na Szpital Uniwersytecki w Krakowie - Prokocimiu. Jest to kwota oprócz tych 35 mln na szpitale powiatowe. Więc jest szansa, że do naszego powiatu też trafią jakieś pieniądze.Twoje czarnowidztwo, biorąc pod uwagę, fakt, że staroswo dostaje jednak finanse z UE, jest nie na miejscu. Moim zdaniem jest jeszcze chwila czasu , i wszystko się okaże dopiero za kilka miesięcy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... @nieznajomy komentuje +1
Drogi nieznajomy gimnazjalisto, oprócz powyższego artykułu istnieją jeszcze założenia do MRPO, w których nie ma słowa o szpitalach powiatowych, natomiast jest trochę o inwestycjach w infrastrukturę ochronny zdrowia. Oczywiście jest możliwe, iż pani wicestarosta pojęcie infrastruktury utożsamia z murami szpitalnymi, ale również jest prawdopodobne, że płatnik inaczej zdefiniuje to pojęcie. I będzie chciał inwestować w medycynę opartą na faktach (EBM), a nie w medycynę opartą na murach – i co wtedy zrobi nadzór właścicielski ze swoim kapitałem ludzkim zamkniętym w nowoczesnych murach szpitalnych ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... nieznajomy komentuje +4
@Szanowna Pani Redaktor

Może przeczytaj uważnie artykuł, a potem próbuj walić w starostwo.
35 mln euro jest przeznaczone na szpitale powiatowe i żadna klinika uniwersytecka z tych pieniędzy nie może być finansowana - coś starostowie będą mogli wywalczyć dla budującego się pawilonu, podobnie jak załatwili 5 mln zł od premiera.

Egzamin gimnazjalny - czytanie ze zrozumieniem się kłania.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... Szanowna Pani Redaktor komentuje +3
Jest Pani wystarczająco inteligentną osobą, aby nie łapać się na plewy serwowane przez panią wicestarostę. Jeśli z tych unijnych pieniędzy powstanie jakikolwiek szpital, będzie to szpital uniwersytecki w Krakowie, którego budowę już próbowano sfinansować ze wcześniejszej perspektywy finansowej. Jedyna korzyść jaka może wniknąć z nowej kasy, dla władz starostwa, może mieć charakter wyłącznie propagandowy. Zawsze będzie można powiedzieć, iż wszystko było perfekcyjnie przygotowane, tylko ta zła unia nie doceniła włożonego trudu w przygotowanie perfekcyjnego projektu jakim jest wadowicki szpital.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... soberk komentuje +3
do jjjkkk
Nie ciesz się bo jak zrobią drogę to będzie wyglądała jak Karmelicka i przyległe/Sobieskiego i Jagielońska/ w Wadowicach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... jakotako komentuje +4
305,5 mln euro na drogi przy 2,875 mld euro na cyfryzację !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To jest 9,4 razy więcej - to jest kpina ze społeczeństwa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... jjjjkkk komentuje +5
Ciekawe kiedy zrobią w końcu drogę przez Przytkowice zwłaszcza na odcinku od Kościoła w górę stan tej drogi jest masakryczny dziura na dziurze ,zamiast zrobic całkiem nowy asfalt co roku od 20 lat jest łatanka...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... dzidzia komentuje +3
tak wygląda elewacja nowego szpitala? nieżle! robi wrażenie, a jeszcze niedawno same szmaty tam powiewiały. Oby tylko i wyposażenie i ludzie pracowali tak odpowiedni. Nie tak jak na przykład w tym szpitalu we Włocławku. to jest jakaś masakra z tą nasza służbą zdrowia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był