e9608358451bd82556e6017fc60bbeaa.html Dramatyczny list pracowników wadowickiego pogotowia

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dramatyczny list pracowników wadowickiego pogotowia

Email Drukuj
Wojewoda zabiera nam jedną karetkę pogotowia, chodża słuchy, że ZZOZ w Wadowicach chce zredukować zespoły ratownicze do dwóch osób w karetce. Pracownicy pogotowia czują się osaczeni. Piszą dramatyczny list, a w nim apel do mieszkańców.Dział Pomocy Doraźniej przy ZZOZ w Wadowicach, czyli ten, który zajmuje się obsługą pogotowia ratunkowego w powiecie, nie ma ostatnio dobrego czasu. Do stresu związanego z wykonywaną pracą, z którym ratownicy doskonale sobie radzą, teraz doszedł kolejny – obawa przed dalszym istnieniem placówki i miejsc pracy.

Prawdopodobnie mimo apelu mieszkańców i listu do premiera Donalda Tuska nie udało się obronić karetki pogotowia w Andrychowie, której likwidację zapowiedział wojewoda małopolski. Ale jak dowiadujemy się z listu pracowników, to dopiero czubek góry lodowej.

O wiele większą zmianę niż ograniczenie pracy karetki typu S ma podobno szykować ratownikom ZZOZ w Wadowicach. Stąd też ich dramatyczny list, który wysłali do redakcji serwisu Wadowice24.pl .

Według rozpoznania pracowników dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach przygotowuje się do likwidacji trzyosobowych zespołów ratownictwa medycznego P i chce przejść w zespoły dwuosobowe. Konsekwencja wprowadzenia takich zmian zdaniem pracowników byłaby opłakana.
Piszę do Państwa w imieniu ratowników medycznych Działu Pomocy Doraźnej w Wadowicach. Mamy problem z którym nie możemy sobie poradzić, gdyż wojewoda małopolski odbiera nam zgodnie z wojewódzkim planem restrukturyzacji rozmieszczenia zespołów ratownictwa medycznego nocną karetkę S. Fakt jest o tyle drażniący iż w/w karetka będzie stała w garażu bezużyteczna z całym sprzętem i wyjazdów jest coraz więcej. np w dniu wczorajszym 5 wyjazdów karetka s i 4 wyjazdy karetka p od godz 19 do 7. Jest to czas w którym od 1 kwietnia karetki S nie będzie. Boimy się iż posiadając taki sprzęt, nie będziemy mogli w pełni wykorzystać swoich umiejętności do ratowania ludzkiego życia. Mało tego dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach przygotowuje się do likwidacji trzyosobowych zespołów ratownictwa medycznego P i chce przejść w zespoły dwuosobowe, na co nie chcemy się zgodzić, gdyż praca niejednokrotnie pod presją i w trudnych warunkach jak i w stresie daje mam komfort pracy w zespole trzyosobowy zgodnym z czynnościami medycznymi i podziałem pracy. Obecnie wizja dwuosobowych zespołów jest dla nas przerażająca, w którym to systemie nie liczy się zdrowie i życie, a już przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta lecz uwarunkowania finansowe i chęć zaoszczędzenie pieniędzy na zwykłym obywatelu - piszą pracownicy DPD Wadowice.
Osobne pismo wystosowali do dyrekcji ZZOZ, starostwa, wojewody i ministra zdrowia. Urszula Lasa, dyrektorka ZZOZ, na razie nigdzie nie potwierdziła zamiaru ograniczenia liczby ratowników w karetkach. Ale wydaje się, że pracownicy DPD w Wadowicach tego sobie nie wymyślili i być może takie plany rzeczywiście są.

Jeśli tak jest, to w wadowickim pogotowiu dobrze się nie dzieje. Czekamy na dalszy rozwój wypadków.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (41)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Jadzia komentuje +2
Niestety byliśmy ponurymi mordercami, mamy krew na rękach, chodzimy wiecznie naćpani i czekamy tylko komu dziecko molestować.
Dajcie se siana z tymi durnymi komentarzami? Do kogo będziecie mieli pretensje jak zmiany wejdą? Do władzy? Oni mają Was wszystkich w dup.. . A PANI znów dostanie nagrodę za oszczędności.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 03 - 2014
... demik komentuje +0
PO- pojedzie ta karetką na woodstock!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 03 - 2014
... bedzie ok komentuje +7
informacja z polsat news z dzisiaj z rana. Kontrola pogotowia małopolskiego od 2011 do 2013 w tym w czasie stworzenia centrali w krakowie wykazała 50 tyś wyjazdów które trwały dłużej niż norma nakazuje. Wspomniano o Wadowicach i o zapędach likwidacji karetki w Andrychowie. Nie zostawiono suchej nitki na Milerze i na systemie, który przepowiadanoże się nie sprawdzi. sprawą przy okazji zajmuje się NIK.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 03 - 2014
... Mariolka@ komentuje +2
Jesli byliście państwo mili,skuteczni i tak po prostu ludzcy to na pewno społeczeństwo ujmie sie za Wami - powodzenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 03 - 2014
... Vika komentuje +5
Żyję trochę na tym świecie ale takiego bałaganu to dawno nie widziałam.A w służbie zdrowia szczególnie. Najpierw zabrano z karetek lekarzy.Ratownictwo robiło wszystko żeby społeczeństwo nie odczuło braku fachowej pomocy/ratownictwo nie leczy ale zabezpiecza w stanie ostrym/.Teraz okazało się ,że jest za dużo karetek ,dodatkowo przeładowanych personelem!U nas psuje się przede wszystkim to co już dobrze funkcjonuje - w bałaganie giną absurdy,rozmywa się odpowiedzialność. pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 03 - 2014
... Krys komentuje +7
Nam mieszkańcom nic nie potrzeba , najlepiej wszystko zlikwidować od razu.
Tylko kościołowi daje się na każde zawołanie i na co tylko zechce.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 03 - 2014
... miodek12 komentuje +0
"chodzą słuchy" ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 03 - 2014
... asss komentuje +2
Boze jak jest wypadek to karetka z wadoic po 40 minutach przyjezdzA a czemu? Bo pani dyspozytorka tlumaczy sie brakiem karetki, ciekkawe ile po zmianach bedzie trzeba czekac???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 03 - 2014
... TURBOEXTRASUPER komentuje +8
Pracuję w tym bałaganie od wielu, wielu lat. Zlikwidować wszystko. Niech was strażacy intubują, leczą i wyją sygnałami. Zlikwidować w cholerę. Radźcie sobie sami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 03 - 2014
... ciapek komentuje +3
PO co wam w Wadowicach tyle karetek dobrze zrobili Bravo trafna decyzja

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... demik komentuje +4
Kto wybrał PO to teraz bedie miał przesrane!!!Macie za to samo!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... GARFIELD komentuje +2
LASA HA HA HA
A nie mówiłem jak jeszcze pracowałem ?
Chłopaki szukajcie sobie roboty , szkoda waszego wysiłku.
Kiedyś cieszyłem się że mam dyżur , dzisiaj praca inna stresująca, popłcająca i to dobrze,ale żyć pozwalająca.
Pozdrawiam was nie dajcie się
Tak na marginesie ciekawe ile kosztuje metr podciębitki ?
B wie niech da znać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... radek29 komentuje +3
Ladujcie dalej na kościoły dom papieża miliony tego chcieliscie to teraz modlcie się o zdrowie bo jak go zabraknie to zadzwońcie do kościoła może ksiądz przyjedzie ha ha ha napychacie kieszenie tym czarnym grubasom a oni jeszcze na koniec wezmą tysiąc od pochówku mniej karetek mniej obsługi większy interes dla kościoła wkońcu więcej zgonów czy tak naprawdę potrzeba była wydawania tyle pieniędzy na te remonty w wadowicach nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na ratowanie życia w naszym mieście o tym pani filipiak nie pomyśli

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... Z KIM PIS JEST W KOALICJI komentuje +3
To chyba nie doczekamy się stanowiska w tej sprawie ani Starosty Jończyka ani dyr. Lasa.
ps.lepiej nawalać na PO jak na swojego Starostę wybranego jednogłośnie przez wszystkich(w tym wszyscy radni z PIS)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... Rebel komentuje +2
do: ratownik-obiektywnie Widzialem jak "w Twoim wojewodztwie" zespol 2-osobowy karetki zebra o pomoc osoby postronne zeby im pomogli przeniesc sprzet z pacjentem.Powiedz gdzie dokladnie dzialasz???Zobaczymy na necie ile razy zabladziliscie,ile karetek rozbiliscie jakie skargi na Was byly???Tutaj tego nie ma,mozesz sprawdzic,dlatego ludzie tak walcza o karetke.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... tomasz12 komentuje +0
nie moecie nam zabrac karettke bo nam potrzebujemy jak najwiecej karetek i ja was popieram was ratownicy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... zdrowiej.. komentuje +1
tak, to bolączka większości szpitali bo nie piszę tu o Wadowicach, z relacji pielęgniarek, sytuacja taka jest w bardzo wielu szpitalach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... do zdrowiej komentuje +3
Masz rację, kiedyś byłam pacjentką chirurgii w Wadowicach i niesamowite było to, że na oddziale zabiegowym, na dyżurze nocnym była JEDNA pielęgniarka - zapytałam dlaczego? i usłyszałam, że oszczędności, że zawsze może poprosić o pomoc itp. Ciekawe jak jest teraz? I na koniec pozdrowienia dla Pań Pielęgniarek, byłyście świetne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... zdrowiej komentuje +5
Rozumiem OZI. Przywozicie na sor takich ciężkich pacjentów, kilka razy w nocy i na góre z nimi na oddział. A tam sru, 2 pielegniarki na 40 pacjentów w nocy. I co? to jest sprawiedliwe????? Oj zdarzyło sie nie raz i nie dwa, ze 2 pacjentow równocześnie sie zatrzymało i wymagało ranimacji. Między czasie z tych 38 pacjentów ciągle ktoś zle sie czuje lub wymaga ciagłego nadzoru. A szczytem jest, gdy jedna pielegniarka biegnie z badaniami do laboratorium i zostaje na oddziale druga, sama. Czy ona ma wybierać komu pomóc???? Przełozeni udaja, że nie widzą, bo jak tu powiedzieć dyrekcji że za mało pielęgniarek.....to koszty.....a pacjenci cierpią. Gdzie pomoce pielegniarek, salowe, czy wolontariat? Ach, modlić sie o zdrowie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... ozi komentuje +12
Do strażak
To chyba tylko Twoja opinia , bo wystarczy porozmawiać z ratownikami pracującymi w takich 2 osobowych zespołach i zapytac się ich jak sie pracuje . Gdy sie nic ostrego nie dzieje to można pracowac ale przy ciężkich przypadkach brakuje rąk do pracy i czasami trzeba się posiłkować świadkami zdarzenia , żeby móc chorego prawidłowo zabezpieczyć . Czy Ty chciałbyś , żeby przypadkowa osoba uczestniczyła w ratowaniu Twojego życia tylko z tego powodu , że dopuszczalne są zespoły 2 osobowe ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... iritt komentuje +5
chcieliście matoły PO przy korycie!!!!! to macie !!!!! lemingi dalej będą głosowały na ryżego pinokia!!!! a te ścierwa będą likwidować i likwidować !!!! bo taki jest CEL PO

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... Michałek34 komentuje +12
Ja się na takie coś absolutnie nie zgadzam te smotruhy mają plany na budowe nowej komendy ,te liszaje wstrętne mają pieniądze na remont i budowe tego ochydnego nikomu nie potrzebnego skarzonego pociągu papiesko -krakowsko-niepotrzebnego ,mają pieniądze na koncerty ,petardy w sylwestra aż mi piana leci z gęby tak jest zły na Wadowice i ludzi bez mózgów ,a nie mają pieniędzy na karetki i ludzi tak bardzo potrzebnych którzy ratują ludzkie życie w całej okolicy.No jak tak można na jakieś durne OSP festyny pieniądze dawać na na najważniejszą rzecz w Wadowicach nie ma pieniędzy i dla najważniejszych ludzi czyli służby zdrowia gdzie każdy chodzi po pomoc od niemowlaka po ludzi starszych ,ludzie niosą tyle lat pomoc i tak się starają i co nie ma na ich etaty pieniędzy?Wstyd i hańba waćpanowie ojczyzna to z was ściągnie z domiarem i niezapomni politykom waszej zdrady narodowej.Wielki szacunek i poważanie dla całej służby zrdowia w całym kraju śle do was i łącze się z wami w walce z takim barbażyństwem jakie tu się święci

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... ratownik-obiektywnie komentuje +3
Prawo zezwala na taki model zespołów podstawowych, i pisanie protestów do wojewody czy ministra jest po prostu stratą czasu. W moim województwie też były protesty, i po tych kilku latach pracy w takim zespole nikt nie chce wracać do starego modelu. Praca jest ciężka, ale taki model wymusza na dysponentach zmianę organizacji zespołów, doposażenie w lepszy sprzęt jak i inwestowanie w wiedzę samych ratowników. Pozdrawiam, życzę powodzenia i wytrwałości w walce skazanej z góry na porażkę. Dodam że zapowiadana nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym nie zmieni nic w tym temacie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... soso komentuje +2
@elo pierwszy, tak, masz w stu procentach rację,jak ludzie chcą do nich mówić to wszyscy są faszyści i antysemici ,jak krytykują na stronach internetowych zaangażowanie naszych polityków w zadymę na Ukrainie to komentarze niepoprawne politycznie są hakerów rosyjskich.Nasi rządzący doszli do ściany nic tylko wypowiedzieć wojnę Rosji im zostało.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... zorro plus komentuje +1
Klinu podpiął się pod akcję andrychowian i pojechał do Krakowa protestować. Masakra co za człowiek?! czyżby szykował się na jakieś wojewódzkie staowisko zamiast burmistrzowania znienawidzonymi przez siebie Wadowicami? A może chce zostać starostą? Chociaż raczej nie bo przecież poza powiat też jeździ żeby się pokazać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... chory komentuje +2
Ja proponuje zwiększyć obsadę karetek do 5 osób to poprawi komfort ich pracy i bezpieczeństwo chorych i jeszcze żeby głośniej wyły ich syreny to szybciej dojadą do chorego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... hahaha komentuje +3
no to tylko mogl strazak napisać, jeszcze zapewne osp.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... Jurek to Ty ? komentuje +3
Wojewoda Jurek doszedł do odkrywczego wniosku, że nie potrzeba karetek pogotowia, ponieważ ich zadania może wykonywać straż pożarna, policja i pogotowie lotnicze. Niestety nie wziął pod uwagę lokalnej specyfiki powiatu wadowickiego. Straż pożarna może udzielić pierwszej pomocy, pod warunkiem, że pokona zakręty przed wiaduktem w Kleczy i nie zablokuje drogi na kilka godzin Policja również, ale tylko w przypadku kiedy funkcjonariusze nie są zajęci wymyślaniem prawidłowej odpowiedzi na pytania blogera Wyroby. A LPR tylko w przypadku dobrej pogody, bo jak bezsprzecznie wynika z państwowego dokumentu „Raport Milera” nie wolno im lądować przy niskiej podstawie chmur i dużym zamgleniu. Po co więc karetki pogotowia, wystarczy przebudować drogę przed wiaduktem, zamknąć Wyrobę i wyrzucić raport Milera do kosza – Panie wojewodo do dzieła !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... tak to już komentuje +13
jest jak się nie ma poparcia. Inne służby mają parcie na szkło to i kasa płynie. Takie psp czy osp. Ile wyjazdów mają strażacy a ile ratownicy. Wypadek nie daj Boże to jedna z kilku karetek "leci" na miejsce zdarzenia a do tego ile się da jednostek jrg i osp. Ci pierwsi setki km robią na jakim sprzęcie a ci drudzy a konkretnie osprzęt sprzęt za kilkaset tysięcy. Jedna karetka na ponad 30 tys mieszkańców. Rozumiem jeszcze jrg ze muszą mieć sprzęt z górnej półki ale osp. ciśnie sie na usta:" równi i gowniejsi". No chyba że taka jest koncepcja i straż przejmie obowiązki ratownictwa medycznego ponieważ jest od wszystkiego. Od kota na drzewie od owadów od sprzątania od kierowania ruchem od klęsk żywiołowych od koncertów itd. Niestety jak to mówią jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego. Reasumując brakuje Wam drodzy ratownicy lobbingu. Nie macie w szeregach swoich ani Pawlaka ani Cholewki ani rzecznika który by Wam robił odpowiedni PR. Pozdrawiam ratownictwo medyczne i życzę powodzenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... strażak komentuje +3
No i dobrze, że redukują. W Bielsku od dawna działają dwuosobowe zespoły typu "P" i jakoś nikt nie ma żadnych problemów z tym!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... umierajszybko komentuje +10
Proponuję pójść krok dalej i całkowicie zlikwidować karetki i zamiast tego powołać jedno osobowe wyjazdy ratunkowe (ratownik porusza się własnym środkiem transportu i ponosi wszelkie opłaty łącznie z paliwem). Do tego kasy fiskalne i opłata wstępna pobierana od razu podczas przyjazdu do poszkodowanego. Oczywiście 90% opłaty jest bezpośrednio przelewana dla dyrektorki szpitala i administracji.
Jak robić to z rozmachem!

PS. Płać podatki, bądź grzeczny, umieraj młodo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... CZYJ TO JEST POMYSŁ komentuje +9
Dobrze by było zapytać Starostę Jończyka jakie jest Jego stanowisko w tej sprawie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... hmmm komentuje +6
nie rozumiem jednego, ludzie nie rozpisujcie sie o tusku, majdanie, i wielkiej polityce - tutaj chodzi teraz o ta nasza małą politykę. Chodzi o zdrowie i zycie nas i naszych rodzin., a nie o Warszawę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... ?x komentuje +7
IWW sztuk 3 Koper, Witkowski i Klinowski zaprotestują, protestowali w Tychach to w Wadowicach też mogą :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... Tadeusz4 komentuje +11
To co się ostatnio dzieje w naszym rejonie świadczy tylko o nieudolności naszych władz powiatowych.Na zdrowiu nie można oszczędzać.Ostatnio były zagrożone połączenia kolejowe z Krakowem,gdzie bardzo szybki znalazły się dodatkowe pieniądze.Jesteśmy zmuszeni oglądać puste składy Kolei Sląskich i Przewozów regionalnych na terenie naszego powiatu.
Jak długo jeszcze będziemy marnować pieniądze podatników na zbędne cele i oszczędzać na zdrowiu mieszkańców.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... do elo pierwszy komentuje +1
Elo nie mów, że wierzysz w wybory???? .....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... Roraima komentuje +7
Dalsze rządy popaprańców i złodziei grożą ogólnonarodową eutanazją.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... elo pierwszy komentuje +12
@soso
jaki Majdan? jak Marsz Niepodległości wzbudza już takie emocje i represje? zaraz by tłumy ludzi były wyzabijane. tego komucha tuska nic nie obchodzi społeczeństwo. ten list z Andrychowa pewnie przeczytał do porannej kawki i zrobił z niego podpałkę w kominku.

trzeba się zastanowić czego chce Naród Polski. bo na codzień wszyscy narzekają, że jest źle a jak przychodzi 11 listopada to ci co są w Warszawie i domagają się zmian nazywani są bandą głupków i faszystami. bo co? bo to są sfrustrowani ludzie, zdesperowani, którzy inaczej niż ględząc przed tv chcą coś zmienić w Polsce?

sytuacja jest naprawdę dramatyczna! ludzie umierają w kolejkach do lekarzy, tysiące starszych ludzi umiera rocznie w domach bo nie widzą sensu iść do lekarza jak nie stać ich na lekarstwa albo specjaliści nie mają bladego pojęcia co można zrobić by pomóc.
do tego coraz bardziej widać dramatyczną sytuację ekonomiczną społeczeństwa. ceny i podatki stale wzrastają a pensje wręcz maleją. młodzi ludzie cudem nazywają znalezienie pracy nie mówiąc już o godnych zarobkach.
to jest straszne!

wszystko może się zmienić. trzeba tylko odpowiednio na wybory iść i oddać odpowiedni głos. są młodzi ludzie z pomysłami co chcą coś zmienić i tu faktycznie może być lepiej! tylko eurosceptycyzm i prawicowe nurty.

pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... budyn77 komentuje +11
Rząd Kaczora Donalda zwija państwo...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... soso komentuje +10
Ten rząd jest taki biedny, że kroi i tnie polskie społeczeństwo a Ukrainie chcą dać bezwarunkowo miliard dolarów gratis.Przydałby się Majdan w Warszawie to zaraz znalazły by się oszczędności.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... radar komentuje +28
ciekawe kto w końcu zainteresuje się tym co się dzieje w ZZOZ Wadowice.Procesy o niezgodne prawem zwolnienia z pracy przegrane póki co.Do wypłaty odprawy z odsetkami, wzrost zatrudnienia administracji,nepotyzm, kreatywna ksiegowosc.I Titanic plynie, płynie. ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był