Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

ZZOZ zamierza walczyć o pacjenta

Email Drukuj
Czy wadowicki ZZOZ przejmie podstawową opiekę zdrowotną? Są takie plany. Wówczas do lekarze pierwszego kontaktu, jak i do specjalistów pacjent będzie musiał udać się z wizytą tylko do jednego miejsca. Do przychodni rejonowej na ul. Karmelickiej w Wadowicach.Wbrew temu co się uważa, wadowicki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej ma szansę na bardziej agresywną politykę na lokalnym rynku usług medycznych. W perspektywie kilku lat ZZOZ może przejąć duży tort kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Serwis Wadowice24.pl ujawnia plany miejscowej lecznicy na najbliższe miesiące.

Utworzenie oddziału geriatrii, uruchomienie ośrodka rehabilitacji dziennej, a dodatkowo poradni onkologicznej, a także powołanie zespołu długotrwałej opieki domowej dla pacjentów dorosłych wentylowanych mechaniczne - to kolejne pomysły Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Dzięki nowym oddziałom i poradniom lecznica nie tylko chce powiększyć zakres swoich usług, ale dodatkowo zyskać nowe kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. O zamierzeniach powołania nowego oddziału i poradni informowała niedawno dyrektor szpitala Urszula Lasa na spotkaniu z radnymi.
Jesteśmy po wstępnych rozmowach z Narodowym Funduszem Zdrowia i jest duża szansa, że uda się zakontraktować nową działalność dla naszego ZOZ-u- mówiła dyrektorka ZZOZ Urszula Lasa.
Jej zdaniem oddział geriatryczny mógłby zostać uruchomiony w szpitalu jeszcze w tym roku.
Te wszystkie poradnie, oddziały i plany na przyszłość wynikają z bardzo konkretnych propozycji, jakie przedstawił nam szpital w Wadowicach. Plany wadowickiej placówki są zbieżne z oczekiwaniami funduszu jeśli chodzi o zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych pacjentów na obszarze powiatu wadowickiego, więc rzeczywiście szpital może liczyć na nowe kontrakty - mówi Elżbieta Studnicka, kierownik w dziale kontraktowania małopolskiego oddziału NFZ.
Co więcej, jak się dowiadujemy ZZOZ w Wadowicach szykuje się również do przejęcia działalnosci w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Już teraz przychodnia rejonowa przy Karmelickiej w Wadowicach obsługuje dyżury nocne, a w przyszłości, być może nawet od stycznia 2013 roku miałaby w swojej ofercie również podstawową opiekę zdrowotną.

Gdyby tak się stało, byłaby to prawdziwa rewolucja na lokalnym ryku opieki zdrowotnej. W tej chwili lekarze pierwszego kontraktu przyjmują pacjentów w kilku prywatnych przychodniach. Pacjenci narzekają, że jakość tych usług często pozostawia wiele do życzenia.

Pojawienie się tak dużego gracza, jakim mimo wszystko jest ZZOZ, w segmencie usług lekarzy pierwszego kontaktu mogło by spowodować odpływ pacjentów, którzy podpisali umowy w prywatnych spółkach, a nie są z nich zadowoleni. Tym bardziej, że ZZOZ dysponuje również szeroką obsługą specjalistów i laboratoryjną, co również ma znaczenie.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (26)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... zeew komentuje +1
Czytam te komentarze i wszystko co dotyczy POZ. Dziwię się że są same słowa krytyki i żadnej pochwały.Mogę powiedzieć jedno.Nikt z lekarzy Medyka nie podejmie pracy u mianowanej a nie wygranej z konkursu Pani dyrektor w jej nowej strukturze organizacyjnej.Tak więc od Nowego Roku pacjenci z Wadowic i okolic będą mieli wreszcie nowych zaufanych lekarzy do których będą mieli dostęp w każdej chwili.Powodzenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2012
... cba komentuje +26
czy juz prokurator zajal sie tym gosciem,na co czeka dyr. szpitala to najwieksz kanalia 'bierze bez skrupulow.dosyc tego .korupcja kwitnie.idzie wiosna,ale nie odpuscimy ,sa jeszcze wolne miejsca w zk na trybunalskiej.cba juz juz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2012
... drogowiec komentuje +34
do drogowca.masz racje .cham bierze i nie leczy.kiedy wadowicka prokuratura zajmie sie tym grajdolem,chyba trzeba rutkowskiego.to wadowicka osmiornica .podobh=no cba juz na tropie.. szpital to patologia.ryba psuje sie od glowy.czekamy na konkretne dzialanie sluzb,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 04 - 2012
... drogowiec komentuje +36
masz racje krupnik to ham.bierze jak najgorsz ryba . gdzie jest prokuratotor .,dyr. szpitala i przyjacie joncyk. chyba sie dzieli z nimi .korupcja kwitnie .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 04 - 2012
... Hexan komentuje +17
Można i przenieść tylko trzeba byłoby zmienić obsługę w rejestracji na SOR - (nie tyczy się to wszystkich pań). Ale miłe panie macie tam jednego "wrzoda" który psuje Wam opinie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 04 - 2012
... gustlik komentuje +2
a co poradzą mi na wrastający paznokiec. cala stopa mi spuchła co robic???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 04 - 2012
... @ Grodzka do IWW komentuje +15
S.t.a.s.z.e.k - piszek brednie!
Nie wiem komu ten wasz waze liniarz tak słodzi, kiedy dizsiaj, w pierwszy dzień drugiego kwartału nie ma już możliwosci zarejestrowaia się do kardiloga, a do innych specjalistwó terminy dopiero pod koniec roku! Śmie.szni jesteście obaj!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2012
... do@ Sylwia Waskow komentuje +32
Ewenement to w Wadowicach szpitalem rządzą radni ,co robi niespełniona w życiu osobistym dyrektorka co to za szaleństwa ,ani starosta ,ani radni nie powinni się wtrącać do szpitala,wybrali zakompleksioną ,bujającą w obłokach,miernotę i robią co chcą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2012
... znaffza komentuje +16
Wadowicka służba zdrowia powinna zdać sobie sprawę z podstawowej zależności pacjent-pieniądze. Niestety każdy kto miał do czynienia ze szpitalem czy przychodnią jest traktowany jak zło konieczne, dlatego też kto może omija te instytucje szerokim łukiem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... puma komentuje +5
a co zrobic jak sie ma wrastający paznokiec boli i krwią zachodzi??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... pracownik # komentuje +35
Pamiętam posiedzenie Rady Powiatu na którym firma konsultingowa porównała szpital z tonącymTitaniciem, radni i starostowie śmiali się jakby była to komedia, a nie dramat zakładu ( większości pracowników ). Receptą miały być zwolnienia, na które wyrażono zgodę i teraz np. potworne kolejki w rejestracji, pacjenci szukają przyczyn w pracownikach, którzy nie zostali zwolnini, a nie w fakcie, że jest ich mniej, a parca pozostała. Podobnie jest na oddziałach po redukcji personelu (2 lekarzy przesunięto, zwolniono pielęgniarki, dietetyczki, laborantki, rejestratorki itd.). Wniosek - dyrektorka nie ruszy tego szacownego grona i tyle.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... Ile UM płaci lizusom?? komentuje +15
Przypomnijmy - pierwszymi propozycjami Czopka było obniżenie pensji lekarzy, rezygnacja z kontraktów i przejscie na etat oraz PRZEJĘCIE PRZYCHODNI. Czyli po ponad roku wracamy ponownie częściowo do tego pomysłu. Tyle, ze przez ten rok szpital "wypracował" kolejne miliony złotych długu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... Jerzy69 komentuje +21
A po co nam taki szpital??? miałem okazję się przekonać jak działa i jak się walczy o pacjenta ha ha ha ze śmiechu idzie zdechnąć. lekarze i ich kompetencje o zgrozo!!! nie wszyscy oczywiście ale ZŁA opinia idzie w świat!!! P.Surma nogi od ręki nie potrafi odróżnić (wypis ) a P.Krupnik - jego chamskie zachowanie pomimo kompetencji nie zachwyca nie ma co już o P. Kos Skalskiej wspominać.I o co ZZOZ ma walczyć?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... Antek komentuje +18
Ale to już było.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... pigrim komentuje +11
Szpital to nie są ściany i urządzenia tylko personel. Personel i jego oddanie i fachowość a właściwie jego brak (w dużej części) to źródło fatalnych notowań (mieszkam w tym mieście od kilkudziesięciu lat - każdy wie jak nazywana jest ta lecznica). Rozumiem ze wygodnie jest rządzącym miastem kupować nowe zabawki zamiast zająć się źródłem problemów t.j. lokalną kliką lekarzy która psuje opinie szpitala oraz ogólnym stanem myślenia na terenie szpitala. Dla mnie jest zadziwiające że zamiast porozmawiać z rodziną człowieka w ciężkim stanie lekarze kłócą się aby nie umarł na ich oddziale.
W tym szpitalu nie rodzi się też po ludzku (to już chyba lepiej w domu) dodatkowo każąc płacić za normalność jaką jest w cywilizowanych krajach asysta ojca dziecka.
Czy wiekowe panie pediatrzy będą wciąż generować przypadki poantybiotykowych uszkodzeń jelit dla Prokocimia tym razem pod szyldem szpitala?
Przykłady można mnożyć bo choć jak każdy unikam szpitala jak diabeł święconej wody to czasem muszę to wszystko oglądać.
Wiec panie (mp) obawiam się ze rewolucji nie będzie bo ten system (państwowa "służba" zdrowia + NFZ) jest ciężko chory. Personel szpitala czy przychodni swoją (niemała) gaże zgarnie niezależnie czy pacjent jest zadowolony czy nie wiec po co ma się starać?
Zdrowia życzę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... Dr No. komentuje +3
Ten "boesław kot" to pojechał... no,no... pomyje chce śledzić... jak kaczyński terrorystów, którzy podobno wysadzili samolot. A może internauci mówią prawdę? Może właśnie tego trzeba słuchać? Może wreszcie "boesław kot" sam leje pomyje na czyjąś twarz? A co do ZZOZ Wadowice to i tak wiadomo jak jest. I to nie politykierstwo tylko życie nauczyło, jak panie i panowie doktorzy traktują pacjentów w przychodni, a jak w prywatnym gabinecie. Inicjatywa ZZOZ jest dobra w założeniach, ale co z tego wyjdzie? Oby tylko nie tak, że:"Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle".
Cześć

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... Ostatnia szara komórka komentuje +6
Pytanie tylko czy takie posunięcie zmniejszy czas oczekiwania na wizystę,czy raczej nastąpi jego wydłużenie...??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... j23 komentuje +25
Jak widać osuwisko pod nowym szpitalem który ma być wybudowany samo się ustabilizowało. Wadowice choć wybudują najładniejszy i wyposażony w super urządzenia szpital to przy tym personelu i opinii na jaką pracowali bardzo długo raczej nie osiągną nic co przyniesie korzyść dla pacjenta potrzebującego specjalistycznej opieki. Jak pod groźbą zwolnień wszystko ucichło - OKO Krupnik itd. Jakoś nigdy nie słyszałem o podwyżkach dla pielęgniarek i personelu pomocniczego. Czasem są publikowane wynagrodzenia lekarzy z tak wyspecjalizowanego szpitala jakim jest szpital Wadowicki i są chyba bardzo dobre lub wygórowane.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... Kros komentuje +14
Pomysł świetny - życzę powodzenia w realizacji, ale mam nadzieję że nie będą przyjmować lekarze z Medyka i inni tzw."zasłużeni." I w końcu będzie się można faktycznie dostać przed oblicze lekarza , a nie jak dotychczas " nie ma wolnych numerków" całymi miesiącami, a jak się szło mimo wszystko , to pustka. Dorównajmy chociaż przychodniom z okolicznych miejscowości

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2012
... Sylwia Waskow komentuje +28
do gościa poniżej

Nie zgadzam się z panem, myślę że obecne inwestycje w szpitalu i nowe usługi medyczne zawdzięczamy obecnym radnym, a nie tym byłym powiązanym z byłą starościną i byłym dyrektorem. Oni mieli swoją szansę i ją zmarnowali.

Teraz widać, że sprawy szpitala znowu mają zielone światło. Myślę że duża w tym zasługa naszych wadowickich radnych Jończyka, Kotarby, Huczyńskiej, Flasz, Ciepły, Cholewa, Kaliński, Łasak.

Najbardziej mnie cieszy że ruszy budowa pawilonu E i lądowiska dla helikopterów.
IWW mnie nie interesuje, bo mam zupełnie odmienne poglądy od tych ludzi. Ja wolę robić cos pożytecznego dla ludzi i dla naszego miasta. Bardzo podoba mi się skromność naszej pani burmistrz i jej troska o rozwój miasta. Dawniej miasto wyglądało okropnie. Widziałam na starych zdjęciach. Błoto, rynsztoki na środku drogi i niewyobrażalna bieda. Ludzie już nie pamiętają jak było dawniej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2012
... Boesław Kot komentuje +14
Z ogromną przyjemnością przeczytałem powyższe informacje, dotyczące planów poszerzenia usług ZZOZ. Szkoda jednak, że kilku internautów – politykierów , nawet i przy tej okazji dzielą społeczeństwo i starają się zasugerować Wadowiczanom jakoby pewne osoby będą poirytowane w przypadku sukcesów ZZOZ. To oczywiste pomówienie. Każde udane poszerzenie usług ZZOZ będzie cieszyć wszystkich mieszkańców naszego regionu, w tym także każdego członka IWW. Wiadomo, że każda inicjatywa wiąże się z dużym ryzykiem. Np pacjenci z chorobami onkologicznymi mają już swoich lekarzy, swoje poradnie i trudno będzie na początku przekonać ich, aby przerzucili się na usługi wadowickiego ZZOZ. Mam nadzieję, że kierownictwo ZZOZ kompleksowo podejdzie do realizacji i promocji swoich nowych usług. Bądźmy dla nich w tym względzie szczególnie wyrozumiali i w miarę możliwości wspierajmy ich.
Członek- założyciel IWW, Bolesław Kot
PS. Jest poważny problem. Jak uwolnić wadowickie media od politykierstwa. Z całą pewnością niezbędne są ułatwienia umożliwiające identyfikację internautów, rozlewających pomyje a ukrywających się pod różnymi pseudonimami. Jestem przekonany , że pod licznymi różnymi pseudonimami ukrywa się bardzo wąskie grono osób. Może dwie a może trzy. Na razie sugeruję całkowite ignorowanie komentarzy z pomyjami. Nie reagowanie na nie. Sugeruję natomiast legalne dążenie do identyfikacji faktycznych autorów pomyj i publikowanie ich nazwisk.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2012
... Rr. komentuje +30
Zadanie priorytetowe - zatrudnić solidnych pediatrów! To co jest w Medyku to katastrofa po prostu! Jedna z tych babć które tam przyjmują, słyszała u dziecka szmery w oskrzelach, ale na pytanie czy to zapalenie to już nie potrafiła odpowiedzieć. Pomijam to że antybiotyk przepisywany jest na wszystko...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2012
... nataziom komentuje +2
no teraz jest malo edriat a co puzniej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2012
... aa komentuje +28
Taaak, tylko jaka jest i będzie jakość tych usług. Na całodobówce już teraz brakuje pediatry, a jak jest to nie słyszy zapalenia płuc!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2012
... pacjentka komentuje +41
A czy wtedy będą przyjmowali inni lekarze? czy będą młodzi pediatrzy??czy będziemy mieliw skierowania na wszystkie potrzebne badania dorośli jak i dzieci??bo jeżeli maja przyjmować ci sami lekarze co w Medyku to porażka pani dyrektor powinna zwrócić uwagę na to jak podczas opieki całodobowej zachowują sie lekarze niektórzy są ok.ale większość byle by zbyć to samo pielęgniarki na zabiegowym obrażone naburmuszone opryskliwe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2012
... Grodzka do IWW komentuje +24

No i co teraz robią Kramarczykowa, Czopek, Klinowski, Jamrożek, Wyroba?

Jak wam teraz w ustach?

Jest lepiej, buduje się szpital bez was.

Brawo radni i starostwo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był

0.5372908115387