Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Projekt pawilonu w przyszłym roku

Email Drukuj
Do końca czerwca przyszłego roku ma być gotowy projekt rozbudowy Szpitala Powiatowego. Przetarg na projekt ogłosiła dyrektor lecznicy Krystyna Grzesiek. Starostwo szuka pieniędzy na rozbudowę.Rozbudowa szpitala o dodatkowy pawilon łóżkowy w Wadowicach będzie kosztować ok. 45 mln złotych. Kilka dni temu Krystyna Grzesiek ogłosiła przetarg na projekt tego budynku. Zakończyło się już zbieranie ofert. "Jest kilka propozycji, do końca roku powinniśmy załatwić sprawy formalne, a do końca czerwca przyszłego roku projekt powinien być już gotowy" - informuje dyrektor wadowickiej lecznicy. Tylko co dalej?

Starostwo nie ma pieniędzy

Pieniądze na projekt pawilonu pochodzą z budżetu starostwa. Rada Powiatu zgodziła się, by przeznaczyć na ten cel około milion złotych. To jednak kropla w morzu potrzeb. Decyzja o rozbudowie szpitala zapadała w samorządzie powiatowym już wielokrotnie. Latem tego roku w Radzie Powiatu, dopiero po naciskach opozycji, zarząd starosty Teresy Kramarczyk przedstawił wieloletni plan rozbudowy powiatowej lecznicy.

Zakłada on, że pawilon zostanie wybudowany do 2012 roku. Pierwsze prace budowlane mają się jednak rozpocząć dopiero w 2010 roku, a decydujące roboty mają być wykonane w latach 2011-2012 Główne finansowanie inwestycji przesunięto więc na następną kadencję samorządu powiatowego. Wybory będą jesienią 2010 roku. Koszt wystawienia nowej budowli obliczany jest wstępnie na około 45 milionów złotych.

Starostwo, jak na razie, nie przedstawiło konkretnego pomysłu, jak zdobyć te pieniądze. Istnieje niebezpieczeństwo, że mimo iż dyrektor Krystyna Grzesiek przygotuje projekt pawilonu z pozwoleniem na budowę, obecna administracja starostwa nie będzie w stanie go w ogóle rozpocząć. Z prostego powodu, nie będzie miała pieniędzy.

Obietnice polityków

Dodajmy, że co najmniej od dziesięciu lat wielu polityków lokalnych, głównie z Wadowic, obiecuje mieszkańcom i pacjentom rozbudowę szpitala oraz polepszenie warunków w lecznicy. Spełnienie tych obietnic rządzącej ekipie przychodzi jednak z trudem.

Tymczasem jeśli do 2012 roku nie będzie nowego pawilonu, stare budynki lecznicy przy ulicy Karmelickiej mogą zostać zamknięte, ponieważ nie spełniają norm budowlanych i medycznych na szpitali powiatowych. Jak na razie wybudowano pawilon ratunkowy za czasów drugiej kadencji starosty Józefa Kozioła ( w latach 2002-2006).

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był