eefbe40fb2ab3121545eff25032ffa72.html Karta rodzinna pomaga już od roku

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Karta rodzinna pomaga już od roku

Email Drukuj
Po raz dziewiąty wadowicką i po raz pierwszy ogólnopolską kartę rodzinną Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak wręczyła w środę (13.08) rodzinom z gminy Wadowice. Karty te uprawniają  posiadaczy do różnego rodzaju ulg u partnerów gminy.


Program „Wadowice Przyjazne Rodzinie” realizowany jest z dużym powodzeniem już od ponad roku.
W tym czasie Urząd Miejski w Wadowicach wydrukował aż 2325 Kart dla 440 rodzin. Zorganizowano łącznie dziewięć uroczystych rozdań Wadowickiej Karty Rodzinnej, podczas których Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak rozmawiając z rodzinami poznawała ich potrzeby oraz oczekiwania. Na podstawie zebranych informacji pracownicy Urzędu Miejskiego wyszukują i pozyskują do programu „Wadowice Przyjazne Rodzinie” nowych przedsiębiorców, instytucje i organizacje, które chcą wspierać duże rodziny z naszej gminy udzielając im różnych ulg i rabatów– mówi Piotr Hajnosz koordynator programu „Wadowice Przyjazne Rodzinie”.
Informacje na temat programu „Wadowice Przyjazne Rodzinie” można znaleźć na stronie internetowej programu rodzina.wadowice.pl .

Ponadto od 16 czerwca 2014 roku można również składać w Urzędzie Miejskim w Wadowicach wnioski o wydanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Karta Dużej Rodziny, tak samo jak Wadowicka Karta Rodzinna jest przyznawana bezpłatnie i bez względu na dochód, każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.

Szczegółowe informacje na temat ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny oraz wykaz firm i instytucji, które oferują zniżki są dostępne na stronie TUTAJ.

Ponadto rodzice co najmniej trojga dzieci mogą starać się o wyprawki dla uczniów, którzy od 1 września 2014 r. pójdą do II i III oraz VI klasy szkoły podstawowej jak również III klasy ponadgimnazjalnej. O wyprawki można już pytać u dyrektorów poszczególnych szkół.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(tam)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (15)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Do krytykantów komentuje +0
Ja nie rozumiem ludzi, którym nie odpowiada program Wadowice Przyjazne Rodzinie. Chyba Ci ludzie są wybitnie skrzywdzeni przez życie, że mają tyle jadu i wrogości dla bliźnich.

Apeluję do tych wszystkich krytykantów: zastanówcie się kto na Was będzie robił jak będziecie na emeryturze? Odpowiedź jest prosta: dzieci. Dlatego warto w każdy sposób wspierać dzieci, a zwłaszcza rodziny wielodzietne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 08 - 2014
... OOOBBEEEIII komentuje +6
A ja zgadzam sie z gryzem , ponieważ w 99% z tej karty korzystają ludzie którzy nie powinni żerują tylko na MOPSIE , ostatnio byłem w bezrobociu na spotkaniu z pracodawca i jak została podana kwota wypłaty to kilka osób rzuciło hasłem to ja z MOPSU i innych instytucji mam więcej kasy na miesiąc plus do tego karta rodzinna i wyszli , polowa z tych ludzi to alkoholicy ,tak tak moja sąsiadka miała staż w MOPS to dobrze widziała kto przychodzi po zasiłki sie starać nie mówię o rodzinnym wiem że prawda boli ale jak cos napisze że ... to odnrazu takiego człowieka sie obraża ,mało tego czy rodziny z jednym lub dwojgiem dzieci sa inne, którzy pracuja uczciwie po 8-10 godzin dziennie zarobia najniższą pensje i żyja nigdzie nie chodzą nie żebrzą , fakt niech będzie taka karta ale dokładnie sprawdzać komu sie ja daje , ale teraz trzeba podsycić atmosferę bo zbliżją sie wybory i pisać jakich to czynów dokonała pani burmistrz , ale nic nie zrobiła aby można było stworzyć nowe miejsca pracy że mozna było iśc normalnie do pracy i zarobić a nie chodzić po instytucjach i żebrząc ze im sie należy na pewno zaraz poleje fala krytyki znając życie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 08 - 2014
... Czytajaca komentarze komentuje +1
Do GRYZ...Jezeli uwazasz,ze miec wiecej niz dwoje dzieci to patologia,to wybacz,ale to od ciebie bije patologią.A jeżeli dzieki znizce 8 % do najdrozszego sklepu w Wadowicach,gdzie buty dla dziecka kosztują ok.200 zł ojciec sie upije,a matka bedzie miała na fryzjera to wybacz...ale chyba masz troche poprzestawiane w głowie.Pozdrowienia dla tych,którzy mają karty dzieki wpasniałym dzieciakom i dla tych,którzy ich nie maja...wszystko przed Wami

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
... Wiera komentuje +1
Nie można wszystkiego potępiać w czambuł. Tak akcja jest bardzo pozytywna, a dzięki Wadowicom sąsiednie gminy też wspierają rodziny (Spytkowice, Kety).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
... gosia63 komentuje +5
wszystko piekne i wspaniale, popieram to calym sercem, ale dlaczego nie pomysleli o matkach ktore wychowuja samotnie np.2 je dzieci,czym one różnia sie od rodzin gdzie jest 2 rodzicow i 3 dzieci.,ja mam2, jestem sama,cale zycie nic mi sie nie nalezalo ani od ojca dzieci, bo unika placenia alimentow,ani od panstwa bo zarobki ciut za wysokie jak na standardy panstwa,nie miescimy sie w zadnej grupie,mysle ze takich matek jest wiele

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... nanunana komentuje +2
droga @kana!!!
Po pierwsze Karta Rodzina nie jest uzależniona od wysokości zarobków rodziny, a od jej rozmiarów! CZYLI RODZINY 3+ takową otrzymały.
A po drugie zamiast sączyć jad weź się do pracy uródź lub jeśli jesteś mężczyzną to spłódź najpierw jedno, potem drugie i trzecie dziecko wykarm je, ubierz, poślij do przedszkola a potem do szkoły, a na samym końcu siądź przed monitor i wylej swoje żale...!
Jeżeli ktoś myśli, że 8% zniżki do drogiego sklepu to rarytas to jest w błędzie :]
Pozdrawiam serdecznie wszystkich zazdrosnych i pokrzywdzonych przez los!
Dzięki Wam moje życie nie jest monotonne! :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... @gryz komentuje +1
Jak można obrażać rodziny wielodzietne, które są przyszłością naszego narodu. Bez dzieci nie przetrwamy, a właśnie dzięki rodzinom 3+ mamy dodatni przyrost naturalny i miejmy nadzieję, że dzięki takim programom tak dalej będzie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... kana komentuje +7
Znam rodziny z pieknymi domami firmami i samochodami majacymi te karty rodziny ,czyli jak zwykle pomoc trafia tam gdzie nie powinna.Powinni sprawdzać nie tylko ile dzieci ale jaka jest naprawde sytuacja realna w rodzinie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... rosi komentuje +0
Gryz, patolog to jest z ciebie, duzo rodzicow z trojka dzieci pracuje, wiec zastanow sie nad tym co piszesz!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... gryz komentuje +7
Tak najlepiej takiej patologi dawać wszystko a inne rodziny to może gorsze sa bo maja jedno lub dwoje dzieci zamiast pomysleć jak stworzyć nowe miejsca parcy aby ludzie szli do pracy uczciwie zarabiali to nie lepiej dawać i to nie sprawdza sie komu sie to daje , biorą takie kary korzystają ze zniżek a potem tatusiowie po barach mamusie fryzjerki kosmetyczki na pęczki takich jest i śmieją ze zniżki maja i od mopsu kasę dostają to co będą się wysilać i do pracy nie pójdą bo maja więcej kasy teraz, ale czas podgrzać atmosferę bo za niedługo wybory bo jedno mogę powiedzieć ci którzy naprawdę pomocy potrzebują nie dostają jej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... andrychowianin. komentuje +0
Nie ma to jak Wadowice - w Andrychowie nie ma nic, ani karty, ani zniżek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... jam komentuje +3
moderator moderuje prawdy nigdy nie przeczytacie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2014
... kałakolczik komentuje +5
Hańbą jest to , ze w naszej gminie mamy takie pokłady ubóstwa i nie ma pracy dla młodych, zdolnych i wykształconych ludzi. Pasywność urzędników lokalnych w kreowaniu nowych miejsc pracy jest porażająca. Zarobki tych urzędników i współpracujących z nimi w różnych spółkach innych ludzi jest horrendalnie wysoka. Do cna i do zasadniczej bezwzględności nie ufam tej akcji tak zwanej " Karty Dużej Rodziny ". Tym sumienia się nie uspokoi. Ludzie !!! - poczytajcie sobie na mieście afisze o zarobkach wadowickich samorządowców. Możecie przede wszystkim o tym poczytać na portalu Inicjatywa Wolne Wadowice. Niejednemu z Was może opaść szczęka i nawet oko zbieleć. Może jakiś lekarz w ramach tej karty zbada wzrok za 50 złotych. W hipermarketach można sobie oczy zbadać za 1 złoty i okulary kupić za 99 złotych. Bez Karty Dużej Rodziny i wszelakiej innej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2014
... Ernest komentuje +2
Super sprawa z tą wadowicką kartą. Mam taką i tak naprawdę to najczęściej korzystam z niej otrzymując stały rabat na internet w wadowicenet. Może inne firmy też pójdą ich śladem i my wielodzietni otrzymamy korzystne rabaty. Po co mamy płacić obcym jak możemy rodzimym. Mamy tyle piekarni i ciastkarni więc dobrze byłoby robić do nich częstsze rodzinne wypady.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2014
... Amanda. komentuje +11
Świetnie, że mamy w Wadowicach taki program i pomagamy rodzinom z trójką i więcej dzieci. Pani Burmistrz Ewa Filipiak i Pan Piotr Hajnosz jako pierwsi w Polsce pomyśleli o nas, rodzinach 3+ Później doszedł program ogólnopolski. Naprawdę fajnie mieszka się w naszej gminie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był