e038821da5b66864113886c222de1b75.html Nowa kanalizacja dla Wieprza i Rzyk

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Nowa kanalizacja dla Wieprza i Rzyk

Email Drukuj
Wnioski o dotację na budowę kanalizacji w Andrychowie i Wieprzu zostały ocenione jako jedne z najlepszych. Dlatego Zarząd Województwa Małopolskiego nie miał wątpliwości, że to właśnie tym gminom należy się łącznie ponad 4 mln zł.


Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał dotacje unijne z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Niedawno zakończono nabór wniosków w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Do podziału było prawie 25 milionów złotych. O dofinansowanie starało się 88 gmin i zakładów. Pozytywnie oceniono aż 72 wnioski jednak środki otrzymało tylko dziewiętnaście z nich. W pierwszej dziesiątce, według przyznawanych punktów, znalazły się gminy z powiatu wadowickiego.

Andrychowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji otrzyma prawie 900 tysięcy złotych na budowę zbiorczej kanalizacji sanitarnej w Rzykach. Pieniądze otrzymała także Gmina Wieprz. Ponad 3,5 miliona złotych będzie przeznaczone na budowę pierwszego etapu kanalizacji.

Dwa lata temu Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie podpisał porozumienie z gminą Wieprz, na mocy którego gmina ta, po wykonaniu kanalizacji sanitarnej, będzie odprowadzać ścieki do oczyszczalni w Andrychowie.

(kp)
Źródło: Nowiny Andrychowskie

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... axc komentuje +0
Gmina wieprz zainwestowała w przydomowe oczyszczalnie więc chyba nic z tego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... GRATULUJĘ komentuje +1
Gratuluję gminie Wadowice zrealizowania podobnego, acz wielokrotnie większego programu za przeszło 80 milionów złotych, dzięki któremu pijemy jako jedyni w Polsce krystalicznie czystą wodę ze szwedzkich filtrów Nordic Water DynaSant.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... weniurt komentuje +1
ciekawe jak to u nas wyglada i kto kase dostaje. jakoś nigdy się nie chwalą ci nasi!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był