2d99048f55e9caf1f8c38016f53af5db.html Drogowcy muszą wydać 14 milionów na naprawę szkód po ostatnich ulewach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Drogowcy muszą wydać 14 milionów na naprawę szkód po ostatnich ulewach

Email Drukuj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad także liczyła swoje straty po ostatnich ulewach. I okazuje się, że są ogromne. Na terenie całego województwa suma szkód wyniosła 14,5 mln zł. W naszym regionie najbardziej ucierpiała droga w Skawcach, gdzie osunęła się ziemia.


Ulewne deszcze, które w ostatnim czasie nawiedziły nasze województwo skłoniły do liczenia strat nie tylko instytucje odpowiedzialne za gospodarkę wodną. Okazuje się, że także nasze drogi ucierpiały. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podliczyła rachunek i nie wygląda on dobrze.
Całkowity koszt odtworzenia zniszczonych i zanieczyszczonych elementów infrastruktury drogowej na drogach krajowych województwa małopolskiego, według szacunków wyniesie 14.500.000,00 zł.- informuje nas Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.
A to nie koniec, ponieważ cały czas tra szacowanie szkód na mostach.
Na wielu odcinkach dróg krajowych pojawiły się namuliska, zamulone zostały rowy odpływowe, przepusty, rury, kratki ściekowe, kanalizacje, umocnienia rowów . Zniszczone i zdeformowane zostały pobocza, zanieczyszczone i uszkodzone prefabrykowane ścieki odwadniające, urządzenia odwadniające – separatory, osadniki, piaskowniki, rury pod zjazdami - wymienia GDDKiA.
W powiecie wadowickim najbardziej ucierpiała droga krajowa nr 28 w Skawcach. Tam pojawiły się obsunięcia ziemi na skarpach .

Jak dodaje GDDKiA żywioł powywracał znaki i pachołki, połamał drzewa rozrzucając konary i gałęzie na drogi i pobocza. Miejscami uszkodzone zostały mury oporowe pomiędzy drogą a ciekami wodnymi.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... premier komentuje +2
Tak zimy nie było długiej a dziury na drogach że koło można urwać i nie tylko masakra daleko nie trzeba szukać np. droga powiatowa od Wysokiej w kierunku Brzeznicy jak pamietam w tamym roku droga była łatana chyba 3 albo 4 razy w roku a teraz to juz niema co łatać bo jest dziura na dziurze jakoś gminne drogi potrafia zrobić a powiat nie potrafi powiatowych tyle lat .... brak słów...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... kryspin komentuje +10
Oświadczam że zdjęcie tytułowe w tym artykule sugeruje że szkoda ta powstała po ostatnich opadach deszczu .Jest to bzdura !!!! Jezdzę tą drogą od kilku lat do pracy i stwierdzam że to uszkodzenie i wystający kabel chyba światłowodowy lub prądowy wystaje w Skawcach juz około dwóch lat. Generalna Dyrekcja po prostu czekała na okoliczność by wykonać tą naprawę przy jakichkolwiek zdarzeniach do których będzie można podłączyć tą ewentualną inwestycję .Mam zdjęcia tego przewodu wystającego ze skarpy z przed dwóch lat . I tyle w temacie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... muniek komentuje +7
Ta ziemia w Skawcach już się osunęła dawno przed deszczami.
Kilkakrotnie razy były już naprawiane skarpy przy tej drodze od momentu oddania jej do użytku.
więc niech nie pitolą że przez ulewy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... lukasss12956 komentuje +3
Zainwestują tyle pieniędzy a i tak drogi pozostaną dziurawe. Zamiast zapobiegać to będą łatać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Elemele komentuje +1
NIE GŁOSUJCIE NA ŻADNYCH,BO I TAK WSZYSTKIE PARTIE WSADZIĆ DO JEDNEGO WORA ZA OBIECANKI I CACANKI I UTOPIĆ GDZIEŚ ,GDZIE WODA JEST NAJGŁĘBSZA ...NP.J.BAJKAŁ !!!!!!!!!!

A JEŚLI JUŻ PÓJDZIECIE,TO ZRÓBCIE TAK,AŻBY GŁOS BYŁ NIEWAŻNY (żeby nikt nie wlazł np.jakiś matoł,za b.dużą kasę w PE ) SKREŚLIĆ NA LIŚCIE DO GŁOSOWANIA " DWÓCH" ,A NIE JEDNEGO......;OKEY !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Drogowiec komentuje +1
Czytelnik wad 24, masz braki informacyjne, drogi krajowe nie są
utrzymywane z gminnych pieniędzy. Nie pisz jeśli nie wiesz, to rada
dla większości komentatorów wad24

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... czytelnik wad 24 komentuje +0
Zaoszczędzili, bo zimy nie było i odśnieżania też nie. Więc niech gmina wyciągnie oszczędności z kasy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Oj,Oj, komentuje +0
Usunęła się ziemia?- ????????????????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +2
Drogowcy od reperowania dróg już zacierają ręce. Będzie praca i płaca. Będzie można kupić chleb i kiełbasę. Ne ma problema. Naprawim te szkody.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... DJPZ komentuje +1
Za połowę tej kwoty zrobię wszystko na cacy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... ,,, komentuje +0
ale także i my po tych drogach jeździmy i chcemy jeździć dobrymi drogami. sens poprzednika jest taki grosza nie dam, ale jeździć chce super drogami.... więc pytam się w jaki sposób, za co ....??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... elo pierwszy komentuje +1
nie drogowcy tylko my - podatnicy (czyt. niewolnicy)

P.S. 25 maja głosuj na RUCH NARODOWY!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był