8aa4a2a405be80ed540359d229370170.html Wojewoda obiecał. Samorządy otrzymają prawie 3,5 mln zł na remonty dróg

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wojewoda obiecał. Samorządy otrzymają prawie 3,5 mln zł na remonty dróg

Email Drukuj
Ponad trzy miliony złotych trafi do powiatu wadowickiego na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wojewoda Jerzy Miller właśnie wręczył promesy samorządowcom. Za te pieniądze odbudowywane będą przede wszystkim drogi gminne i powiatowe.


Jerzy Miller, wojewoda małopolski we wtorek (18.02) wręczył przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi. Łącznie samorządy otrzymały prawie 99 mln zł z budżetu państwa.

Na usuwanie skutków powodzi z rezerwy celowej budżetu państwa samorządy otrzymały 81 840 tys. zł w tym powiat wadowicki prawie 3,5 mln zł.

Do gminy Brzeźnica trafi 800 000 zł na remont drogi gminnej w miejscowości Łączany- Lekarska ,drogi w Sosnowicach, a także drogi Bęczyn w kierunku Brzezinki w miejscowości Bęczyn . Do gminy Mucharz trafi 200 000 zł. Tam wyremontowana zostanie droga Nad Łączki w Skawcach ( zniszczona w trakcie powodzi w 2010 roku ) oraz droga Borowina w Skawcach (zniszczona w trakcie powodzi z 2011 roku).

W gminie Spytkowice na remont doczeka się ul. Cicha w Bachowicach, ul. Spadzista w Ryczowie oraz ul.Polna w Spytkowicach. Na ten cel samorząd otrzymał promesę w wysokości 180 tys zł. Największą dotację dla gmin otrzyma Wieprz. To tam trafić ma bowiem aż 330 tys zł. Ta pomoc finansowa ma pomóc w remoncie drogi gminnej "Frydrychowice Na Domasika" oraz drogi gminnej "Frydrychowice Na Wójcika" . Obie drogi znajdują się we Frydrychowicach i zostały zniszczone w trakcie ostatnich intensywnych opadów w 2013 roku.

Dodatkowo powiat wadowicki otrzyma też 1,9 mln zł na remonty części dróg powiatowych nr 1768K Brzeźnica - Tomice w miejscowości Tomice, a także : nr 1769K Spytkowice - Bachowice - Witanowice w Bachowicach oraz drogi powiatowej nr 1782K Kalwaria - Brzeźnica w Marcyporębie.

Promesy otrzymało 125 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 109 gmin, 15 powiatów i samorząd województwa. Dzięki środkom z promes zrealizowanych zostanie 257 zadań: 221 zadań na remont lub odbudowę dróg, mostów, przepustów, ujęć wody pitnej, zbiornika retencyjnego w gminach, 35 zadań na remont lub odbudowę dróg i mostów w powiatach oraz jedno zadanie - odbudowa przepustu – samorządu województwa.

Na usuwanie skutków osuwisk z rezerwy celowej budżetu państwa przyznano 17 079 tys. zł, w tym 12 822 tys. zł dla gmin, 157 tys. zł dla powiatów oraz 4 100 tys. zł dla samorządu województwa. Promesy otrzymało 16 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 13 gmin, 2 powiaty i samorząd województwa.
Z promes realizowanych jest 16 zadań: dla gmin wykonanych zostanie 6 dokumentacji geologiczno-inżynierskich; 3 projekty budowlane i 1 wykup gruntów. W 3 przypadkach wykonane zostaną właściwe roboty stabilizujące. Dla powiatów wykonane zostaną 2 projekty budowlane a dla samorządu właściwe roboty stabilizujące dla jednego zadania -informuje Jan Brodowski, rzecznik prasowy Wojewody Małopolskiego.
(JB) (kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... nie donosiciel ;obsarwator komentuje +0
Mam pytanie,czy w tym planie uwzględniono budowę kanalizacji /odcinek ok.50 m/,są ominięte dwa domy na oś.Piastowskim W-ce ma się rozumieć o drogę też prosimy!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 02 - 2014
... precz z Adamem Kręciochem komentuje +2
precz z Adamem Kręciochem i jego sługą Góralczykiem, odwołać dziadów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... LGOTA komentuje +1
Macie jakieś wiadomości na temat drogi Lgota - Tłuczań??? TO już jest śmieszne asfalt-dziurawy asfalt------------dziurawa żwirówka na mostku----------nowy piękny asfalt-------- niewidoczny zakręt w lewo z krzakami---- żwir chyba 2lata temu dany, same dziury po trawniku się jeździ----i znów nowy asfalt, to chyba nowoczesne progi zwalniające.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... Mieszkaniec powiatu!!!!! komentuje +2
Moze wkoncu naprawia droge z lgoty do tluczani!!! " mlynowke" bo czlowiek traci nerwy jak tam jedzie.I moze wkoncu nie bedzie przeszkadzal zaden czlowiek ktory mysli ze zyjemy w sredniowieczu i droga jest mu niepotrzebna!!! A Ci co mysla ze dziury na drodze powstrzymia tiry,to niech przed swojimi domami zrobia siebie takie dziury w drodze,ciekawe czy beda zadowoleni?? Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... demik komentuje +1
co z droga na woźniki???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... podatnik komentuje +2
Chocznia - przysiółek Górnica droga Gminna ulewy zniszczyły ją dziesiątki razy zamieniając w koryto górskiej rzeki.
Zawsze nie było funduszy , teraz są zaczekamy na reakcję samorządowców.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... mom komentuje +1
Zapraszam do NIDKU drogi wołają o pomstę do nieba.
W czasie deszczu wyglądają jak rwące potoki. Droga pajęczyna, powinna byc oznaczona jako droga utwardzona tzn gruz i kamienie, a nie inaczej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... Do deep komentuje +1
Do deep

Starostwo planuje w tym roku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014

Lewica poniesie sromotną klęskę podczas wyborów samorządowych. Będzie ona podobna do kataklizmu jaki lewica doznała podczas referendum. Ich rozpacz będzie wielka.

Na samą myśl o kompromitacji lewicy co niektórzy czerwienieją z nerwów, albo różowieją jak buraczki ćwikłowe w barszczu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... deep komentuje +2
kiedy w końcu zrobicie drogę na Ryczów przeż se zęby o kiere wybije

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
OCZYWIŚCIE O Andrychowie cicho szaaaaaaaaaa...Tyle załatwili radni z tego terenu co można przeczytać powyżej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był