69a5011aebbb72261dc16439b0185172.html Baranek Boży na papierze toaletowym. Znów prowokują katolików?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Baranek Boży na papierze toaletowym. Znów prowokują katolików?

Email Drukuj
Zanim kupicie musicie o tym wiedzieć. Ksiądz Stanisław Szyszka z Podhala twierdzi, że odkrył papier toaletowy, na którym wytłoczono wizerunek Baranka Bożego. To kolejny atak na Kościół i potwarz dla katolików – uważa kapłan. Papier można kupić również w wadowickich marketach.


Gazeta Krakowska, która ostatnio stawia na mocne teksty, poinformowała czytelników o zaskakujących wydarzeniach w  zakopiańskiej parafii:
Ksiądz Stanisław Szyszka twierdzi, że odkrył papier toaletowy, na którym wytłoczono wizerunek Baranka Bożego. - To kolejny atak na Kościół i potwarz dla katolików - uważa.
O co chodzi? Na cenzurowanym znalazł się bardzo powszechny papier toaletowy marki Lambi, również dostępny w wielu wadowickich sklepach. Otóż jak się okazuje, na opakowaniu produktu umieszczono zdjęcie owcy. Ksiądz odkrył, że zwierzę jest przedstawione w taki sam sposób, w jaki tradycyjnie jest przedstawiany Baranek Boży, czyli symbol ofiary Jezusa.

I trudno się z nim nie zgodzić, bo zdjęcie rzeczywiście przypomina przedstawienia baranka, ale tego wielkanocnego, znanego raczej z produktów dawnej Cepelii. Kapłan poszedł jednak dalej i uznał to za prowokację. Swoim odkrycie podzielił się z parafianami podczas mszy, a ci nie wytrzymali i poszli z tym do gazety.

Parafianie są w tej sprawie bowiem podzieleni. Jedni uważają, że ksiądz przesadził, inni, że w jego odkryciu coś faktycznie jest, a trzecia grupa w ogóle nie zwróciła na to uwagi. Mleko się jednak wylało. Baranek w papieru toaletowego robi furorę w eterze.

W siedzibie fińskiej producenta marki włączył się czerwony „alert” Przedstawicielka firmy Metsa Tissue, producenta papieru Lambi, oceniła zarzut jako "absurdalny" i dodała, że obrazek przedstawia owcę, a nie baranka, a papier tłoczony jest na papierze toaletowym w 30 krajach świata od 20 lat. Zapewnia, że o żadnym antykatolickim spisku mowy być nie może.

Ale jest coś na rzeczy. Produkująca papier Lambi fińska firma Metsa Tissue wzbudziła oburzenie części wiernych w marcu zeszłego roku, kiedy na skandynawski rynek wypuściła papier toaletowy z nadrukowanymi krótkimi zdaniami. Wśród nich były cytaty z Biblii. To brak szacunku dla chrześcijan - denerwowała się Laila Riksaasen Dahl, biskup ewangelicko-augsburskiego Kościoła Norwegii.

Firma przeprosiła wtedy, wycofała papier ze sprzedaży i wytłumaczyła, że teksty o naturze religijnej znalazły się na papierze przez przypadek. Tymczasem od odkrycia księdza Szyszki z Podhala dystansuje się krakowska kuria. Rzecznik kurii skomentował sprawę w żartobliwym tonie.
Mam dla prałata pewne przesłanie. Chciałbym, żeby pamiętał, że najlepszą formą ewangelizacji jest pozytywne widzenie świata. Węszenie wszędzie zła zuboża Dobrą Nowinę...- powiedział rzecznik krakowskiej kurii ks. Robert Nęcek.
(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (25)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... demik komentuje +1
jakby byl apier z gejami to bym sie wycierał!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 01 - 2014
... Apis komentuje +9
Używam również tego papieru i nigdy mi do głowy nie przyszło, że to... Baranek Boży! Cóż jak ktoś nie ma co robić i nudzi się to zaczyna zajmować się głupotami... Czyli teraz powiedzenie do kogoś "Ty baranie" będzie raczej komplementem niż obelgą, gdyż w domyśle będzie to oznaczać "Ty Baranku Boży" :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 01 - 2014
... demik komentuje +2
niech zrobią papier z wizerunkiem twojego ruchu!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... da\m komentuje +4
a na 5 złotówce którą dostaje na tacę podczas mszy jest orzełek i co?? może skandal

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... agnieszka2 komentuje +14
Nie wiem czy się śmiać czy płakać nad ludzką głupotą?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... mleczo komentuje +4
ja pierdo... naprawdę nie wiem czy mam się śmiać czy już płakać !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... gburek komentuje +13
gołębica srająca na rynku, toż to przecie Duch Święty!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... Pysia komentuje +9
Dlatego ja będę głosowała na Twój Ruch!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... LoXL komentuje +4
Widzę że nic się nie zmienia usuwane są komentarze, totalne DNO

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... pisiory, fuj komentuje +17
Kuzyn Kaczyńskich Tomaszewski (artysta plastyk) pracował jednocześnie na trzech pełnych państwowych etatach z łącznym wynagrodzeniem 40 tysięcy zł. Brat Ziobry dostał wspaniale płatną synekurę w Brukseli i jednocześnie zasiadał w 15 radach nadzorczych w Polsce (podobno brat Niesiołowskiego zasiada w jednej co wg PISu jest niesłychanym skandalem). No i słynna pani Hoffman, Przyjęta na polecenie Kaczyńskiego do KGHMu w ostatnim dniu rządów PISu i będąca na chorobowym do dziś. Szef Kancelarii Prezydenta L. Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarobił w rok prawie3,3 mln złotych. 31 000 dziennie! Tę gigantyczną sumę dostał za niespełna pół roku pracy w paliwowym koncernie – donosi Fakt. Piotr Kownacki 18.01.2007 został mianowany na prezesa PKN przez radę nadzorczą na życzenie ministra skarbu Jasińskiego .Igor Chalupec który w konsekwencji został odwołany z stanowiska prezesa w trakcie swojej kadencji otrzymuje odprawę 1,5 mln zł. Przypomnę jeszcze że córka prezydenta Kaczyńskiego pracowała w firmie skupującej długi szpitali gdzie na odchodne dostała 3 miliony odprawy. W tym czasie tatuś wetował wszelkie ustawy o oddłużeniu tych szpitali
dziękuję koledze za zebranie tych szczegółów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... fredo komentuje +15
ale wrażliwy księciunio a jak jego koledzy po fachu walą małolatów to to nie jest atak na kościół

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... Czesław Pajkert komentuje +19
Proboszcz zawsze ma wybór.Zamiast papierem toaletowym może swój zacny zadek podcierać kartkami z Gościa niedzielnego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... terapeuta komentuje +18
Przy produkcji tego papieru muszą pracować wyznawcy filozofii GENDER, która szkodzi polskiemu kościołowi, rodzinie, społeczeństwu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... To komentuje +2
nazwa OSRAM pochodzi od pierwiastków OSmu i wolfRAM-u z którego robione są skrętki (włókno, żarnik) jak zwał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... jacek p komentuje +24
Takiego odkrycia mógł dokonać tylko idiota.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... Zofia tercjarka komentuje +19
A ja odkryłam podpaski które mają skrzydełka.Zapewne jest to atak palikociarni na święte anioły!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... @@!! komentuje +36
wzór na papierze toaletowym księżom przeszkadza , a jak po pijaku prowadza auta potrącaja ludzi molestuja dzieci to jest dobrze i tacy śmią umoralniac ludzi głosic kazania czego będą się jeszcze czepić napierw niech sami są ok a nie bo to już jest wkurzające

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... dziadunio komentuje +3
Baran to prowokacja? Nazwać żarówkę OSRAM to była prowokacja :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... JJJ komentuje +16
Kolejny kretyn w sukience, większość księży zaczyna mieć zwidy, idiocieją przy metropolicie od kapci w myśl zasady z kim przestajesz takim się stajesz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... nie dla czarnej mafii komentuje +8
Dlaczego te czarne gendery są tak przewrażliwione?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... AntyAnty komentuje +34
Wiecznie zastraszani, ciągle obrażani, niewymownie dyskryminowani na każdym kroku... Wszędzie czyha tylko wróg, czai się Szatan, kryją się podli ateiści...
Ostatnimi czasy gdy słyszę 'katolik' targają mną dwa rodzaje uczuć: pierwszym jest współczucie - bo tacy oni biedni w tych swoich chorych i urojonych paranojach, że aż nie da się nie współczuć tym pokrzywdzonym przez los ludziom.
Drugim uczuciem jest gniew - wszak są w tym kraju większością i tak naprawdę to oni, wraz pajacami w sukienkach, dyskryminują mniejszości, ateistów w szczególności.
Boże, strzeż mnie przed katolikami. W niedziele latają do kościółka, szepczą te swoje zaklęcia, a już w poniedziałek patrzą jak tu 'przysrać' bliźniemu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... ludzkie ciało komentuje +5
Skoro to Baranek Boży, to można go rozdawać zamiast komunii (na język)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... hjk komentuje +5
tylko srać i wcierać -to tylko papier do dupy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... Ja. komentuje +48
Ale się wkurzyłem! Cytat:" Ksiądz Stanisław Szyszka twierdzi, że odkrył papier toaletowy, na którym wytłoczono wizerunek Baranka Bożego. - To kolejny atak na Kościół i potwarz dla katolików - uważa." Co to za brednie!?! Może by tak odkrył że za chrzest czy pogrzeb nie bierze się pieniędzy? To posługa kapłańska a nie biznes.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... Koń Staszek komentuje +10
Biedni katolicy szaleją bo wszędzie widzą spisek a producent cieszy się bo ma reklamę za friko :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był