e2989b8798bda30dd45313aad8f63ac6.html Od butów po antyki. Czas na pchli targ

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Od butów po antyki. Czas na pchli targ

Email Drukuj
Czy pchli targ ma racje bytu w Wadowicach? Okazuje się, że jest grono ludzi, którzy chętnie podzieliliby się swoimi zbiorami z innymi. Za sprawą "Waszych artykułów" w serwisie Wadowice24.pl zorganizowali pierwszy targ. Teraz chcą dotrzeć z informacją do większego grona mieszkańców.


Na początku lipca tego roku w dziale Wasze artykuły w serwisie Wadowice24.pl pojawił się artykuł, w którym autorki zaproponowały temat zorganizowania specjalnego targu, który odbywał by się raz w miesiącu w Wadowicach. Tak powstał pchli targ, który ostatecznie udało się "wstawić" w jedną z niedziel miesiąca. Nie było problemów z formalnościami.
Pierwszy odbył się 7 lipca, było trochę straganów z rękodziełami, ubrania jakieś antyki. Niestety było mniej kupujących - pisze do nas Angelika, która jest jedną z uczestniczek targu.
Na kilku stanowiskach wadowickiego targowiska można było kupić wszystko od ubrań przez używane książki po rękodzieło i antyki. Ciekawostką może być fakt, że inicjatywa ta jest na tyle spontaniczna, iż te kilka osób, którym udało się doprowadzić do pierwszego targu, nie znają się z imienia i nazwiska. Po prostu skorzystały z potencjału tak zwanej poczty pantoflowej.

Trzeba tutaj też przyznać, że samo zainteresowanie tematem jest bardzo duże. Ilość komentarzy oraz odsłon tekstu wskazuje na fakt, że pomysł pchlego targu w Wadowicach mógłby odnieść sukces. Dzięki Waszym artykułom udało się zebrać "sprzedawców" teraz czas na potencjalnych klientów. Dlatego organizatorzy targu zwracają się do czytelników portalu.
W Mikołowie też odbywa się on raz w miesiącu. Zjeżdża się tam naprawdę duża liczba ludzi i są tam oryginalne przedmioty, antyki. Fajnie by było gdyby nam wszystkim udało się coś takiego zorganizować w Wadowicach. Jak z komentarzy wynika ludzie uważają, że to ciekawy pomysł. Można się pozbyć niepotrzebnych rzeczy i zarobić trochę pieniędzy albo kupić coś ciekawego i oryginalnego- zachęca do odwiedzenia wadowickiego targowiska Angelika.
Nasza czytelniczka dodała jeszcze, że w tej sprawie kontaktowała się z Wadowickim Centrum Kultury, które też chce się włączyć do promocji tej formy kultury.
Następny kiermasz Pchli Targ odbędzie się 1 września. Przeszukajcie więc strychy i piwnice, przejrzyjcie szafy. Zaproście znajomych. Informujcie kogo się da. Kiermasz "Pchli targ" będzie odbywał się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca (za wyjątkiem świąt) na targowisku. Będzie trwał w godzinach 8:30 do 15:00. Opłata dla wystawiających- 2,5 zł - informują organizatorzy targu.
Wystawić będzie mógł się każdy kto ma ochotę. Nie ma ograniczeń co do tego jakie przedmioty mogą być wystawione. Oczywiście wyklucza się towary nielegalne, niebezpieczne, żrące czy niedopuszczalne do handlu i ekspozycji na podstawie przepisów prawa. Nigdzie nie trzeba się zapisywać czy zgłaszać.
Cała akcja jest inicjatywą społeczną i to od Nas wszystkich zależy czy kiermasz Pchli Targ "wpisze się w krajobraz" Wadowic. Liczę na zaangażowanie wszystkich choćby udostępnianiu informacji swoim znajomym - dodaje na koniec jedna z uczestniczek pchlego targu.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (17)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Anita komentuje +1
mjr-ka zanim poszłam do UM zadzwoniłam do US pytając właśnie o to.
Jeżeli sprzedajesz rzeczy nowe jak i używane których właścicielem jesteś 6 miesięcy od końca miesiąca nabycia tej rzeczy - nie podlegasz rozliczeniu.
Ważne jest też aby nie prowadzić sprzedaży w sposób zorganizowany - czyli jeżeli pojawisz się co miesiąc to można to uznać to jako sprzedaż zorganizowaną. Jeżeli od czasu do czasu - już nie. Ale ... jak mi powiedziała zaprzyjaźniona osoba z US w mojej poprzedniej miejscowości zamieszkania jaki to ma być czas będzie to zależało od konkretnego urzędu. W moich rodzinnych stronach 4 razy w roku za takie nie było uznawane.
Jeżeli sprzedajesz przed upływem 6 miesięcy powinnaś rozliczyć się drukiem PIT-36 ( tam jest taka rubryczka inne źródła jak dobrze pamiętam ). Nawet jeżeli de facto nic na tym nie zarobisz ( znaczy sprzedasz za mniej niż kupiłaś ).
Należy jeszcze pamiętać o podatku od czynności cywilnoprawnych - czyli o podatku jaki płaci kupujący jeżeli wartość przedmiotu przekracza 1000zł.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
... mjr-ka komentuje +0
powiedzcie mi tylko co na to US? Czy nie prowadząc DG mogę wystawić swoje perełki "ze strychu" na sprzedaż?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
... olle komentuje +1
Na Krakowskiej plajta.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
... Anita komentuje +2
Angeliko teraz to już chyba się spotkamy :) a może jeszcze wpadniemy na jakiś pomysł.
Ja podtrzymuję swoją deklarację odnośnie plakatów na następne "pchlowisko". Każdy kto będzie chciał wspomóc akcję proszę o kontakt. Jeżeli poświęci się chwilę by wstawić informację w witryny zaprzyjaźnionych sklepów, punktów usługowych , klatkach schodowych to wieści się rozejdą i wystawiających będzie więcej i odwiedzających też.
23 sierpnia będzie można odebrać kilka sztuk plakatów projektu Łukasz z Kulturalnika i rozsiać informacje. Jeżeli uda mi się wcześniej dam znać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... AnitaP komentuje +1
Angeliko dziękuję za pomoc w rozreklamowaniu tego :) Tak jak deklarowałam w innym wpisie dotyczącym "pchlowiska" 23 sierpnia będę miała trochę plakatów wg projektu Łukasza z Kulturalnika. Każdy kto ma ochotę poświęcić trochę swego czasu może podejść i wziąć kilka sztuk - wstawić do zaprzyjaźnionych sklepów , punktów usługowych , powiesić na klatce schodowej lub na tablicach ( chociaż tu obawiam się zaklejenia natychmiastowego). Miejsce odbioru podam przez maila ( można pisać na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).
Ja cały czas wierzę że to się uda.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... galerianka komentuje +3
Tak to prawda i ma być wystawiona na licytację podbudowa z Jezuickiej oraz sukmana pierwszego śledczego z Żwirki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... galerianka komentuje +0
Podobno tym pchlim targiem zarządza pierwszy antyk w Wadowicach dyrektor galerii na krakowskiej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... pawełG komentuje +4
Bardzo fajna inicjatywa. Teraz już każdy będzie wiedział co zrobić z tymi wszystkimi rzeczami ze strychu;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... Dorka komentuje +7
Pani Angeliko, brawo za świetny pomysł!!! Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało i była duża frekwencja ;)
Sama będę częstym gościem, ponieważ kocham starocie ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... kraj- Angela komentuje +7
Dziękuje za artykuł, może uda się dzięki niemu dotrzeć do większej liczby ludzi;), ale bez Pani Anity której nigdy nie widziałam na oczy, nie były by załatwione formalności ;). Jeszcze raz apeluje do wszystkich kto tylko jest zainteresowany udostępniajcie ta informacje znajomym,następny kiermasz 1 września. To wszystko się dopiero rozkręca więc oprócz kupujących przydało by się żeby przybyło też sprzedających. Rękodzieła, antyki itp jeśli posiadacie ciekawe przedmioty Wam już nie potrzebne zapraszam do wystawienia ich na kiermaszu ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... iritt komentuje +3
pewno znowu klinowski przyjdzie tam ze swoją ekipą i bedzie agitował!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... m1 komentuje +4
Jakież to skarby np. ciuchy ze szmateksu ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... koza nostra komentuje +15
@m1 -nawet nie wiesz co piszesz. pchli targ to nie tylko starocie, ale rzeczy, które juz nie są potrzebne ich właścicielom, wśród których właśnie można znaleźć prawdziwe perełki. tak więc nawet buty mogą być. Popatrzcie na Tandetę w Krakowie . Nie wiem czy jeszcze istnieje , ale swego czasu był tak prawdziwy raj dla poszukiwaczy skarbów!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... m1 komentuje +12
Ludzie w Wadowicach nie maja pojęcia co to jest pchli targ, wystawiają jakieś buty i badziewie, a to przecież mają być starocie, unikaty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... Kasztelan komentuje +9
A jaki tu pomysł władz miejskich? Już nie bij tej propagandowej piany. Inicjatywa była od prywatnych osób.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +2
Jest moje zdecydowane poparcie dla tej inicjatywy. Trzeba kultywować te dawne i sprawdzone zwyczaje, które niejednokrotnie są okazja do poznania się i zawiązania przyjaźni. Jestem na tak. Uważajcie czy nie będziecie filmowani przez tajną policję i Wasze podobizny z danymi nie znajdą się w Izbie Skarbowej do opodatkowania. Oni miewają różnorakie i karkołomne pomysły. Rząd wraz z resortem finasów sypie się i może Jacek Rostowski zechce Was " pchełki " opodatkować. Handlować z rozmysłem i rozwagą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
... Genialny pomysł komentuje +8
Rewelacyjny pomysł. Gratuluję władzą miejskim pomysłu. Już dawno myślałem o utworzeniu targu staroci, ale jaqkoś mi to nie wychodziło.
Teraz superr.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był