ebe7699dd7191697c03013ab1869f29f.html Jak dostać dotację na biznes? Oni wiedzą

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Jak dostać dotację na biznes? Oni wiedzą

Email Drukuj
Polska radzi sobie coraz lepiej w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu dotacji unijnych. Za ostatnich pięć lat wskaźnik ten wyniesie nawet 95 procent. Są już nowe programy pomocowe na lata 2014-2020, a Agencja Informatyzacji i Rozwoju chce pomóc w ich pozyskaniu.


W pierwszych dwóch latach członkostwa w Unii Europejskiej Polska wykorzystała zaledwie połowę z pieniędzy, które dostała w ramach dotacji. W ostatnim pięcioleciu sytuacja bardzo się poprawiła. Specjaliści mówią, że może to być nawet 95% wszystkich środków.
Lata 2014 - 2020 to ostatni tak duży zastrzyk pieniędzy z Unii Europejskiej. Należy zrobić wszystko, by te środki wykorzystać w jak najlepszy sposób - alarmuje Agencja Informatyzacji i Rozwoju (AIIR).
Agencja Informatyzacji i Rozwoju zajmuje się pozyskiwaniem dotacji dla firm z funduszy europejskich. Wykorzystując swoje doświadczenie stworzyła poradnik, który w nieskomplikowany sposób wyjaśnia jak skorzystać z dotacji unijnych.

W poradniku każdy zainteresowany może sprawdzić, czy jego pomysł na biznes może uzyskać dofinansowanie. Choć projekty na lata 2014-2020 przeznaczone są w większości dla dużych firm i instytucji to są tez projekty dla tych mniejszych.

Tak jak na przykład Program Operacyjny Inteligenty Rozwój, na który Polska otrzyma ponad 8 mln Euro. Program ten będzie miał na celu prowadzenie badań naukowych, rozwój nowych, innowacyjnych technologii oraz działania na rzecz podnoszenia konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach tego programu wspierane będą obszary: budowa nowych i wzmacnianie istniejących powiązań między sektorem nauki a przedsiębiorstwami, rozwój innowacyjności przedsiębiorstw, wzmocnienie jakości badań oraz pozycji krajowych jednostek naukowych w ramach Europejskiej Przestrzeni Badawczej.

Przedsiębiorstwa mogą też szukać okazji w ramach programu Polska Cyfrowa, na którą nasz kraj otrzyma ponad 2 mln Euro.

Agencja Informatyzacji i Rozwoju przygotowując swój poradnik dla osób fizycznych i prawnych zawarła w nim nie tylko różne formy pomocy unijnej , ale także wszystkie potrzebne informacje dotyczące już technicznych spraw składania wniosków o dofinansowanie - od przygotowani wniosku po terminy ich składania.

Więcej informacji można uzyskać na stronie agencji www.aiir.pl.

}} Zapoznaj się z bezpłatnym poradnikiem

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... aaa22 komentuje +0
a ja dostalam dotacje z PFRON prowadze wlasna firme od 7 miesiecy i jest dobrze,wole u siebie pracowac a nie u prywaciarza za 1200zl :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 08 - 2014
... yhy komentuje +0
Gwarancja na biznes...jebłem. Lepiej obserwuj dalej.:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 08 - 2014
... Obserwatorek komentuje +3
Myślę,jestem wręcz przekonany,że gdyby ludzie - szczególnie młodzi -
mieli gwarancję,że biznes (na który mogą dostać dotacje unijne) wypali
to bez wahania złożyliby wniosek o taką dotację.
Przy tak wysokim bezrobociu panującym w Wadowicach mogliby
otworzyć własny biznes,a tym samym zatrudnić innych ludzi.
Szkoda tylko,że nie ma tej gwarancji. :)
Pragnę przypomnieć,że jeżeli biznes utrzyma się bodajże rok
nie trzeba zwracać dotacji unijnej,jeśli natomiast się nie utrzyma
i potencjalna firma "splajtuje" - trzeba oddać co do grosza...

Ryzyko jednak jest.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był