b23da96ea9667e71f65fc3ae4bb4d64e.html Budują nowy most. Kierowcy proszeni są o rok cierpliwości

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Budują nowy most. Kierowcy proszeni są o rok cierpliwości

Email Drukuj
To może być ważna informacja dla kierowców w naszym regionie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna budowę mostu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 52 na granicy gmin Lanckorona i Sułkowice. Inwestycja ma potrwać rok.


Highslide JSTrwa budowa mostu objazdowego na granicy gmin Lanckorona i Sułkowice w Biertowicach, na drodze krajowej nr 52.
Ruch na razie odbywa się starym mostem na rzece Skawinka, który po przełożeniu ruchu na most objazdowy zostanie rozebrany i budowany będzie nowy most - mówi Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.
Zmiana organizacji ruchu nastąpi po długim weekendzie sierpniowym.

Nowy most w Biertowicach na Skawince będzie miał ponad 52 metry długości i 15 m szerokości. Powstaną na nim chodniki dla pieszych. Inwestycja obejmuje także przebudowę drogi na odcinku nr 52 na odcinku ok. 200 m, budowę chodników dla pieszych w ciągu dk 52, przebudowę poboczy gruntowych w ciągu dk 52, remont umocnienia dna potoku kamieniami wielkowymiarowymi, remont istniejącego rowu trawiastego w ciągu dk 52, przebudowę zjazdu publicznego (na drogę gruntową) położonego w ciągu dk 52, a także budowę barier betonowych pełnych, dwustronnych na obiekcie mostowym z obustronnymi najazdami, i budowę dwóch biegów schodów skarpowych.

Zbudowana zostanie także kanalizacja deszczowa i umocnienia stożków skarpowych. Inwestycja trwała będzie do września 2015 r. Wykonawca jest firma Skanska S.A, a jej koszt wyniesie 3 421 152,97 złotych.
Budowa nowego mostu była niezbędna ze względu na zły stan techniczny istniejącego mostu - dodaje zarządca drogi.
(IM)(kp)
NAPISZ OD NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... gryzol komentuje +3
no szkoda że nie wolniej to bedą budować ale budynek ZUSU to ekspresowo

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2014
... oki komentuje +5
zus szybciej wybudowali

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... MAXIM komentuje +1
wow... powalająca szybkość informacji... bo remont zaczął się ponad miesiąc temu...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... asdasd komentuje +2
Mam nadzieję, że w tym czasie ruch przez Brzeźnicę się nie zwiększy :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był