0485988ef8d705e09f0b29155b62a22e.html Remizy do remontów. Marszałek rozdaje pieniądze strażakom

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Remizy do remontów. Marszałek rozdaje pieniądze strażakom

Email Drukuj
Osiem jednostek ochotniczych straży pożarnych w powiecie wadowickim otrzyma wsparcie finansowego od Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze pochodzą z programu Małopolskie Remizy 2014. W Wadowicach dotację otrzyma OSP Stanisław Górny.


W budżecie województwa małopolskiego na rok 2014 zabezpieczono pieniądze - 3,8 mln złotych na konkurs „Małopolskie Remizy 2014”. Konkurs dla gmin na realizację prac budowlano-remontowych ogłoszono w lutym 2014 r.

Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło 137 wniosków, z czego jeden został złożony po terminie i nie podlegał rozpatrzeniu. Kryteria rozpatrywania złożonych wniosków dotyczyły w szczególności średniej aktywności OSP w 2012 i 2013 roku, wartości wskaźnika dochodów podatkowych w przeliczeniu na 1 mieszkańca gminy, funkcjonowanie drużyny MDP w jednostce OSP oraz skorzystania przez Beneficjenta ze środków WFOŚIGW w Krakowie.
Na podstawie powyższych kryteriów stworzono listę gmin, którym udzielono pomocy finansowej na realizację prac budowlano-remontowych w remizach strażackich - informuje Urząd Marszałkowski w Krakowie.
Wśród jednostek, które otrzymają pieniądze są również ochotnicze straże pożarne z powiatu wadowickiego. Marszałek Marek Sowa zamierza w tym tygodniu podpisać umowy z przedstawicielami poszczególnych OSP.

W powiecie wadowickim są to jednostki z Targanic Górnych (40 tys. zł), Brzeźnicy (40 tys. zł), Mucharza (9,4 tys zł), Ryczowa (40 tys. zł), Zakrzowa 38 tys. zł), Lgoty (29,9 tys. zł), Stanisławwia Górnego (40 tys. zł), Gierałtowic (40 tys. zł). Pieniądze pomogą strażakom przy zaplanowanych na ten rok pracach remontowych w swoich jednostkach.

OSP Stanisław Górny z gminy Wadowice zamierza na przykład ukończyć remont części garażowo-socjalnej remizy, między innymi chodzi o wykonanie podłóg i posadzek, instalacji elektrycznej, tynkowanie ścian i sufitów, montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej.

Od 2009 roku samorząd Województwa Małopolskiego realizuje zadanie „Małopolskie Remizy”, w ramach którego małopolskie gminy otrzymują pomoc finansową na realizację prac budowlano-remontowych w wybranych remizach strażackich. W latach 2009-2014 samorząd przekazał ponad 21 mln zł przeznaczonych na remonty w 605 małopolskich remizach OSP w latach 2009-2014.

Karol Wieczorek
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (6)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... swojak komentuje +1
Nie Gorzen Gorny tylko Dolny. Tam wiele sie dzieje tak jak w Choczni maja sporo druzyn i sa tak samo czynni jak Chocznia dlatego nie dostali wsparcia finansowego. Piekne maja zaplecze i Dom Strazaka wiec po co dotacja. / Zapewne Zarzad zaspal/ Nieraz tak bywa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... Jupi komentuje +3
Jaki remont w Stanisławiu przecież tam dopiero budują remizę, starą remizę zniszczyli i zagnoili a teraz w nagrodę budują im nową.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... ww 129 komentuje +6
A Nocelnik Cholewka nie nie dostał ,oj będzie bida

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Ja456ty komentuje +0
Dlaczego Gorzeń Górny nic nie dostał?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... do remontu komentuje +10
Do remontu to jest ta pani w czerwonym razem ze swoim kochasiem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... jajko komentuje +4
Przeczytałem z uwagą cały zgromadzony tu materiał. Wnioski mam następujące:
1. Jończyk wpadł w przerażenie i boi się kandydatury Gładysza i Targosza.
2. Jończyk dobrze robi, że taką korespondencję ujawnia bo pokazuje swoją słabość
3. Obecna burmistrz jest b. inteligentna.
4. Jończyk powinien odmówić przyjęcia pieniędzy i poinformować opinię publiczną o powodach prywatyzacji szpitala
5. Starosta być może przekroczył swoje uprawnienia chcąc sprywatyzować szpital

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był