a8b5b1dd18c80c092c4833577c0ebd8d.html Marszałek obiecuje więcej pieniędzy z Unii dla naszego regionu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Marszałek obiecuje więcej pieniędzy z Unii dla naszego regionu

Email Drukuj
O wsparciu dla subregionu Małopolska Zachodnia, do którego zalicza się powiat wadowicki oraz propozycji podziału środków finansowych mówił w Targanicach marszałek Marek Sowa podczas II posiedzenia Forum Małopolski Zachodniej.Marszałek zaznaczył, że w najbliższych miesiącach będą trwały prace nad Subregionalnym Programem Rozwoju (SPR) jak również równolegle będą toczyć się negocjacje z Komisją Europejską w sprawie ostatecznego kształtu programu operacyjnego, które mogą mieć wpływ na rozwiązania przyjęte w SPR.

W latach 2014-2020 samorząd województwa będzie miał do rozdysponowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego prawie miliard euro więcej środków niż w perspektywie 2007-2013, co stwarza duże możliwości inwestycyjne.
Dla Małopolski Zachodniej szczególne perspektywy otwierają się w przypadku tworzenia i rozbudowy Stref Aktywności Gospodarczej w ramach 3 osi priorytetowej Przedsiębiorcza Małopolska. Jestem pewien, że te środki zostaną wykorzystane w subregionie bardzo efektywnie, biorąc pod uwagę doświadczenia z lat 2007-2013 - podkreślał Marek Sowa.
Do Małopolski Zachodniej ma trafić ponad 108 mln euro, czyli 195 euro w przeliczeniu na mieszkańca. Wszystkie subregiony będą miały do podziału dodatkowo 50 mln euro na modernizację dróg oraz 30 mln euro na infrastrukturę ochrony zdrowia.

Samorząd województwa proponuje stworzenie swoistej "giełdy" alokacjami subregionalnymi, stwarzającej możliwość wymiany przyznanych środków finansowych w obrębie poszczególnych obszarów tematycznych.

Prof. Bolesław Domański, ekspert strategiczny w pracach nad Subregionalnym Programem Rozwoju Małopolski Zachodniej, zaznaczył, że istotne jest, aby efekty projektów realizowanych w ramach SPR były trwałe i długofalowe, odczuwalne społecznie, pozytywnie oddziaływały na środowisko a także przyczyniały się do poprawy ładu przestrzennego.

Podczas dyskusji marszałek Marek Sowa zwrócił uwagę, że wsparcie dla przedsiębiorczości będzie realizowane tylko z poziomu regionalnego. Nie będzie możliwości wsparcia dla infrastruktury sportowej. Forum było trzecim spotkaniem w ramach II edycji forów subregionalnych.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (6)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Elemele komentuje +0
NIE GŁOSUJCIE NA ŻADNE PARTIE,MIEJCIE ICH GDZIEŚ,BO TYLKO PCHAJĄ SIĘ DO KORYTA ZA " PIĘKNĄ KASĘ" I TYLKO OBIECUJĄ I NIC WIIĘCEJ !!!

ALE JAK JUŻ PÓJDZIECIE,TO ŻEBY G BYŁ NIE WAŻNY,SKREŚCIE DWÓCH NA LIŚCIE WYBORCZEJ,(bo jak wrzuciie pustą kartę do głosowania,to mogą byle kogoś wpisać) WÓWCZAS BĘDZIE GŁOS NIEWAŻNY I MNIEJ "MATOŁÓW" DO WYBIERANIA !!! OKEY ???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... arik komentuje +1
precz z PO , doprowadzili Polskę do biedy i ruiny!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 05 - 2014
... Nie głosuje na PO i PIS komentuje +2
No widać że wybory tuż,tuż.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 05 - 2014
... STANISŁAW BISZTYGA komentuje +1
Ja głosuję na Stanisława Bisztygę - nr 7 na liście Platformy Obywatelskiej (nr 8)

Porządny senator, porządny człowiek, porządny wybór!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +3
Zapoznałem się z materiałem. " Popchnę " sprawę dalej i poproszę odpowiednie gremia o wyrażenie opinii. Dobrze?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2014
... Obserwator - kibic komentuje +4
Gadu,gadu, każdy głos sie liczy....... , a seria wyborów ....... Tuż , tuz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był