Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Maspex będzie miał rekordowy przychód. Ponad 3 miliardy złotych

Email Drukuj
Maspex planował, że w 2013 roku zwiększy przychody o 5 proc. Dzięki temu, po raz pierwszy w historii wadowickiej spółki przekroczyłyby one 3 mld zł. Uda się osiągnąć ten cel? Zdaniem prezesa Krzysztofa Pawińskiego to bardzo prawdopodobne.Wadowicka spółka Maspex jest bliska osiągnięcia rekordowego przychodu rocznego. Ponad 3 mld złotych ze sprzedaży jej licznych produktów w kilku krajach Europy to całkiem realny wynik. Maspex planował, że w 2013 roku zwiększy przychody o 5 proc. I plan zamierza wykonać.
Grudzień potrafi czasami przynieść niespodzianki i ma mało dni handlowych, ale wszystko wskazuje na to, że uda się nam nawet przekroczyć prognozę dla przychodów z początku tego roku i wyniosą one ponad 3 mld zł - mówi w wywiadzie dla dziennika Rzeczpospolita Krzysztof Pawiński, prezes spółki.
Większą sprzedaż spółka zanotuje w kluczowych dla niej segmentach rynku, czyli sokach, nektarach i napojach oraz wyrobach zbożowych w tym makaronach. Stabilna jest natomiast sprzedaż produktów instant (Maspex jest m.in. producentem kakao i cappuccino). Spółka zwiększyła sprzedaż nie tylko w Polsce, która jest największym dla grupy rynkiem, ale także za granicą m.in. w Rumunii, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Pribałtyce. W wywiadzie dla gazety prezes wadowickiej spółki odsłania zarysy planów inwestycyjnych firmy na przyszły rok.
Według wstępnych przymiarek będzie to 125 mln zł. Wydamy więc na inwestycje więcej niż w tym roku. Z tego 70 mln zł pochłoną inwestycje związane z częścią sokową, a pozostałe środki zainwestujemy w biznes makaronowy. W przyszłym roku zamierzamy m.in. zrealizować zapowiadaną już wcześniej rozbudowę zakładu i zaplecza logistycznego w Lubelli. Ma to związek m.in. z przejęciem przez nas w tym roku marki Malma - opowiada gazecie prezes Maspexu.
Przy okazji warto też odnotować, że spółka Maspex Wadowice została ostatnio wyróżniona nagrodą Rakiety Biznesu za działania ekologiczne i program "Kubusiowi Przyjaciele Natury".

Rakiety Biznesu to ogólnopolski, prestiżowy plebiscyt, w którym przyznawane są nagrody dla najbardziej efektywnych firm, ocenianych w czterech kategoriach: Partnerstwo, EKO - Trendy, Człowiek z Energią oraz Biznes w Służbie Społecznej. Partnerami medialnymi przedsięwzięcia są magazyny Forbes oraz Newsweek.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pod koniec listopada nastąpiło uroczyste wręczenie nagród wyróżnionym firmom. Grupa Maspex Wadowice zwyciężyła w kategorii "Biznes w Służbie społecznej".

Nagroda została przyznana za całokształt działań społecznych realizowanych przez nas w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, ze szczególnym uznaniem dla programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury ", jako akcji, która promuje zachowania ekologiczne wśród najmłodszych.

Karol Wieczorek
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (24)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... janosik komentuje +2
nie narzekajcie zajrzyjcie do PONARU tam dopiero jest kasa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... wopek komentuje +6
Zawsze zastanawiało mnie dlaczego jak się zdarzył jakiś wypadek w Maspexie na Chopina karetki Pogotowia nie wpuszczano na zakład...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 12 - 2013
... pelegia komentuje +0
ciekawe PRACODAWCA jakie ty masz wykształcenie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 12 - 2013
... iri komentuje +1
liczacy a ty nie myl obrotu z przychodem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 12 - 2013
... liczący komentuje +2
ludzie kochani, nie mylcie przychodu z dochodem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 12 - 2013
... lolo komentuje +3
Tak mi się wydaje, że ludzie to zwykli tylko narzekać. W dzisiejszych czasach nie ma co ukrywać - każdą pracę trzeba szanować i cieszyć się, że wypłata zawsze o czasie jest.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 12 - 2013
... obiektzw komentuje +8
Przychód ponad 3 miliardy złotych, właściciele na liście najbogatszych Polaków, ale ludzie pracują za 1100 zł. Z czego się tutaj cieszyć????!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2013
... dd komentuje +2
A na co ma się nastawiać prywatny przedsiębiorca jeśli nie na zysk ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2013
... kolega komentuje +2
Tak tak =zyski =dochody. Naszymi rekami. a wypłaty marniutkie i darmowe wekendy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2013
... Martyna83 komentuje +2
Ja tam kibicuję Maspexowi. Przynajmniej coś się dzieje w Wadowicach i o Wadowicach też biznesowo słychać!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2013
... Furjat. komentuje +4
Do @ Pracodawca

Nie wiem co dzisiaj brałeś albo zmień lekarza i nie pie.......
Dziwi mnie tylko jedno skąd tych 18- u murzynów znalazłeś.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2013
... Pracodawca komentuje +6
Jak wam nie pasuje taka praca to kto wam bronił się kształcić i pracować gdzie indziej lub otworzyć własny biznes ?? Na wasze miejsce jest multum kandydatów więc cieszcie się że macie gdzie pracować. Ja zatrudniam 18 osób i nikt nie śmie narzekać a jak nie pasuje niech idzie szukać pracy gdzie indziej skoro mu tak źle u mnie. Codziennie wyrzucam kilkanaście CV więc jak tylko komuś się nie podoba nie ma problemu poprzebierać i znaleźć nowego pracownika

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2013
... dd komentuje +7
Ale tu nie walczmy pracodawcą z fabrykantem, tylko z systemem i ustrojem. To Państwo narzuca ogromne opłaty ,podatki tupu ZUSy nieadekwatne do otrzymywanych emerytur, podatki dochodowe karzące tego co zarobi więcej i nie będzie chciał dotacji czy zasiłku, i wiele innych .Wysoki system podatkowy powoduje nasze małe zarobki. Przed wojną w Polsce za kapitalizmy i drapieżnych fabrykantów zwykły robotnik dał radę zarobić na żonę i pięcioro dzieci. Zostało to obliczone i rząd zabiera nam średnio 82% naszych pieniędzy w podatkach,akcyzach itd. Jakby nam zabieraj w okolicy 10-12% jak powinno być w normalnym ustroju to ile pieniędzy by mam zostawało . Nie widzi się i nie myśli ile kasy nam jest kradzione w imię akcyz ,podatków para podatków .

Jadać na stacje paliw płacimy 300 zł za paliwo i myślimy że 300 zł kosztowało to paliwo -NIE

Paliwo kosztowało 100zł reszta to akcyzy na to aby urzędnicy mieli z czego żerować i wymyślać (wykazywać się) kolejne absurdy I tak na każdym kroku.
Człowiek idzie do państwowego lekarza i myśli jest jak jest ale przynajmniej za darmo -NIE Jakie za darmo przepłacona usługa przez nas wielokrotnie w tych podatkach co już wspominałem i to przepłacona wielokrotnie więcej niż prywatnie byśmy poszli. Ale jak tu iść prywatnie i znów płacić jak już tam mamy zapłacone (przepłacone) i nawet jak nie pójdziemy do państwowego lekarza to nam tego nie odliczą. Chory ,niesprawiedliwy system

Chciałoby się dostać w najprostszy sposób większa pensję,ale polecam walczyć z przyczyną a nie skutkiem .
Tak dobrze że przedsiębiorcy jacyś jeszcze produkują coś u nas i w unii że nie z wszystkim da się uciec do Chin, Indii,Brazylii czy gdzieś poza unię.
Czy kiedyś będziemy sami decydowali co jest dla nas dobre ,a co nie?
Czy kiedyś będziemy niezależnym ,niepodległym krajem w którym polskie prawo będzie najwyższe .Teraz unijne prawo jest ponad polskim ,więc jesteśmy komuś podlegli.
Z komunizmem walczyliśmy i się dało , a teraz przyszło jakieś zobojętnienie i nikomu nie w głowie walczyć z euro socjalizmem,który nas zabija.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2013
... muminek komentuje +21
200 zł bonów na święta dla pracowników - o tym nie napiszą. Z czasem wydaje mi się że bardziej opłaca się zatrudnić w firmie która nie przynosi tak ogromnych zysków. Tutaj pieniądze są ale nie dla pracowników produkcji.Kiedy czytam coś takiego i dostaje wypłatę to zastanawiam się o co w tym życiu chodzi. Gdzie te pieniądze wszystkie się podziewają. Cele są celami - każdy je powinien mieć ale w dążeniu do nich powinno się nie krzywdzić ludzi. Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... Dragonis komentuje +3
Norton Porównujesz Pracowników do niewolników czy mi sie wydaje...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... Norton komentuje +1
W Qatarze sprawnie i szybko budują stadiony!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... naTURYSTKA komentuje +4

Z żalem przypominam sobie czasy, kiedy MIELI MNIEJ KASY, a ściągali do Wadowic fajne zespoły na koncerty.

Może to jeszcze kiedyś wróci?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... iri komentuje +15
8 lat temu były lepsze wypłaty niż teraz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... dd komentuje +8
A o bony to miej pretensje do Nie tyle co do Maspex-u co do ZUS-u który ciąga firmę po sadach za to .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... cycuuu komentuje +14
A gdzie są bony?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... Vinyl komentuje +5
3 mld zł to jest przychód (czyli wartość sprzedanych towarów), a nie zysk firmy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... kruszyna komentuje +6
A ze sponsorowania szkół się wycofali bo wstawili sobie automaty do szkół był Mikołaj dzieci nic nie dostały od firmy a tak dobrze prosperuje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... znafca_BMW_fan komentuje +1
Moje gratulacje i żeby 2014 r. był jeszcze lepszy i tak co roku!

Chciałoby się więcej takich sukcesów i dynamicznego rozwoju!

Nich żyją zdolni i odważni!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... Dragonis komentuje +29
Ta ja Maspexs ma kolosalne zyski a na podwyżki pracownikom nie ma nigdy pieniędzy, jeszcze obetną pensje bo gorszy miesiąc....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był