Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Rozkłady jazdy busów już jawne

Email Drukuj
Starostwo Powiatowe podało do publicznej wiadomości rozkłady jazdy przewoźników prywatnego transportu na trasach w powiecie wadowickim. Dokumenty opublikowano w internecie. Ujawnienie rozkładów ma pomóc pasażerom zorientować się, kiedy i gdzie busy kursują.Starostwo Powiatowe w Wadowicach postanowiło ujawnić rozkłady jazdy na 36 trasach w powiecie wadowickim, na których przewóz pasażerski obsługują prywatni przewoźnicy.

Do tej pory rozkłady jazdy były jedną wielką niewiadomą dla pasażerów. Teoretycznie powinny znajdować się na przystankach, ale w wielu miejscach wcale ich nie było, a w niektórych wisiały nieaktualne plany jazdy busów. Zdarzało się też, że były nieprzestrzegane przez samych przewoźników, którzy je ustalili ze starostwem.

Rozkłady podano do publicznej wiadomości w internecie, na stronie starostwa. Na każdej z 36 linii jest przynajmniej kilku zarejestrowanych przewoźników. W ten sposób opublikowano ponad 150 dokumentów.

Rozkłady jazdy mają pomóc pasażerom zorientować się, z którego przystanku, dokąd i o której godzinie odjeżdża autobus. Forma podania tej informacji, jak i zamieszczone skany dokumentów mogą być jednak nieczytelne dla osób, które nie są zorientowane w przewozie pasażerskim.

Podróżujący chcą zazwyczaj uzyskać proste informacje, o której godzinie, z którego przystanku można dojechać z punktu A do punktu B. W tym przypadku na witrynach starostwa zamieszczono dziesiątki zgłoszonych przez przewoźników dokumentów, które zawierają sporo danych oznaczonych tajemniczymi symbolami.

Jednocześnie jakość zeskanowanych dokumentów również może powodować kłopoty z odczytem. W wielu przypadkach są one po prostu nieczytelne.

Highslide JSPrzypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w Wadowicach od kilku tygodniu próbuje wprowadzić "dobre praktyki" w ruchu przewozowym w powiecie wadowickim. Urzędnicy starają się negocjować z przewoźnikami, by ci skrupulatnie przestrzegali rozkładów jazdy i dbali o bezpieczeństwo pasażerów.

Kilka dni temu w starostwie uruchomiono specjalną infolinię
(tel. 33 823 26 40), gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać swoje zastrzeżenia i skargi na przewoźników. Pasażerowie mogą również pisać do starostwa na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

}} Zobacz rozkłady jazdy busów w powiecie wadowickim


(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (33)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... agent nr 1 komentuje +1
Brawo sanator/uzdrowiciel/.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2011
przecież tego sie nie da zcytać Witek145 komentuje +4
sprawdziłem większość tych rozkładów jest nieczytelna, mimo max powiększenia, np Wadowice-Kalwaria-Wadowice, Jaszczurowa -Wadowice itp, co z takiej jawności, ale to właśnie typowo urzędnicze myślenie, zrobić skan wrzucić, miało być? no to jest, i może po premie do starosty..... żenada

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 02 - 2011
DO KSK(comfort) pasażer komentuje +0
Comfort Bus z Krakowa do Cieszyna wyjeżdża o 18:15.
Możliwe,że na Alejach jest o 18:25 kolego!
Szacun

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 02 - 2011
SKANY pasażer komentuje +3
Kto u licha robił te skany rozkładów na stronę starostwa? Przecież na tym nic nie widać! Czy tamtejsi informatycy potrafią ustawić rozdzielczość skanowanego obrazu?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 02 - 2011
AKTUALIZACJA mieszkaniec Kleczy Sołectwo komentuje +3
Wypadałoby jeszcze zaktualizować rozkłady wiszące na przystankach. Kto to ma zrobić? Ja? A niby w imię czego? To zakichany obowiązek przewoźników. Na przystanku w Kleczy Sołectwo II wisi rozkład firmy ALBATROS Beata Cichoń,na którym jest co najmniej kilka kursów, które już nie kursują. np. o 11:04. Wystałem się ostatnio pół godziny i nic. Nie każdy mieszkaniec ma w domu dostęp do internetu aby móc sobie sprawdzić rozkład na stronie starostwa i takie stare i nieaktualne rozkłady wprowadzają ludzi w błąd.

Oczywiście mógłbym wydrukować ten rozkład i powiesić na przystanku, ale DLACZEGO MAM KOGOŚ WYRĘCZAĆ z jego obowiązków? Oczywiście mogę to zrobić, ale wtedy prześlę Pani Beacie rachunek za jedną stronę wydruku w wysokości 20gr i zrobię wielką aferę o zaniedbywanie obowiązków. Czekam na nowy, aktualny rozkład jazdy. Podobna uwaga dotyczy pozostałych rozkładów na przystanku w Kleczy i pewnie nie tylko.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 02 - 2011
Wiochman ! wstyd! komentuje +4
Ty sobie nie pozwalaj i nie obrazaj ludzi.Chyba ze twoj iloraz inteligencji wynosi minus zero....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2011
niecztelne tessa komentuje +5
jeżeli o to chodziło busiarzom abyśmy dalej nie wiedzieli o której odjeżdżaja to im się udało,
przecież tam nic nie widać nawet jak sie powiększy kilkakrotnie.
p o r a ż k a.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2011
niestety Rades komentuje +4
wioza nas kierowcy i upychaja w tych busach jak sardynki a nie ludzi traktuja,pieknych czasow doczekalismy tfu fuj.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2011
do Wadowickich studentów jacek-placek komentuje +2
TAK SIĘ PRZYGLĄDAM TYM KOMENTARZOM OD PEWNEGO CZASU I JESTEM PEŁEN ZDUMIENIA.WIESZACIE PSY NA BUSIARZACH I ICH KIEPSKICH AUTACH,WOŻĄ WAS DO SZKOŁY ZA PÓŁ DARMO BO 6 ZŁOTYCH Z WADOWIC,A NAWET 5 TO W DZISIEJSZYM CZASIE I PRZY TYCH CENACH PALIWA TO JEST CHYBA OK.MÓWICIE ŻE ŚMIERDZI,ŻE TŁOCZNO A TAK NAPRAWDĘ TO WSZYSTKO CO NAS OTACZA W WADOWICACH PRZYPOMINA TE STARE I ŚMIERDZĄCE BUSY.WADOWICKI SZPITAL ODDZIAŁ CHIRURGI I POŁOŻNICZY,CZY TY STUDENTKO I STUDENCIE WIDZIAŁEŚ JAK TO TAM WSZYSTKO WYGLĄDA,NA PARAPETACH SZMATY BO WIEJE SYF WSZECHOBECNY.INNY PRZYKŁAD TO PRZYCHODNIA ZDROWIA PO DRUGIEJ STRONIE DROGI,MYŚLE ZE TAM CZAS ZATRZYMAŁ SIĘ W 1979,DZIADOSTWO,SMRÓD,TERMINY OCZEKIWANIA DO SPECJALISTÓW PO KILKA MIESIĘCY,CHORY ZDĄŻY UMRZEĆ ZANIM SIĘ DOCZEKA WIZYTY.PYTAM WAS W JAKIM MIEŚCIE ŻYJECIE W JAKIM KRAJU ŻYJECIE GDZIE ŚREDNIA PENSJA TO 1200ZŁ ZA KTÓRE NIE MOŻNA PRZEŻYĆ DO PIERWSZEGO.PODPOWIEM WAM MŁODZI ŻYJECIE W DZIADOWSKIM MIEŚCIE I KRAJU I TE BUSY TO ELEMENT NASZEJ RZECZYWISTOŚCI,CODZIENNOŚCI I KRAIOBRAZU WIĘC PRZYZWYCZAJCIE SIĘ DO TEGO BO NIC SIĘ NIE ZMIENI CHYBA ŻE KTOŚ Z WAS MA DZIANYCH RODZICÓW TO JAKOŚ DA SOBIE RADĘ,WSZYSCY INNI BĘDĄ KLEPAĆ BIEDĘ I NARZEKAĆ.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2011
kierowcy narzekają na pasarzerów bo oni nie czekają ,,,,, komentuje +3
coś widzę że kierowcy Comfort busa chyba się denerwują na pasażerów którzy się tu wypowiadają, a moim zdaniem ci kierowcy powinni raz czy dwa postać na przystanku i zobaczyć jak to się tak fajnie czeka w ciemno na busa. Ja ostatnio raz stałam w Wadowicach i czekałam na Comfort który zamiast skręcić na stanowisko uciekł dalej bo prawdopodobnie kierowca zauważył że policja sprawdzała busy na przystanku (pewnie się wystraszył ) to tyczy się także innych przewoźników bo żaden bus nie podjeżdżał (od razu było widać kto nie boi się kontroli i dba o pasażerów i nie pozwala im marznąć - ten podjeżdżał) A co się tyczy Comfortów przez Skawinę to przekonałam sie na własnej skórze że jadą jak chcą. Stałam na tej trasie wieczorem w dniu kiedy pierwszy raz spadł śnieg ( pewnie kierowców zaskoczyła zima i sie wystraszyli) bo nie jechał żaden bus i stałam na mrozie 3 godz ( oczywiście w rozkładzie pisało że jadą 3 busy) co oczywiście skończyło sie grypą, a do domu wróciłam wad busem ( tym ostatnim) który jakoś zimy sie nie wystraszył. Ciekawa jestem co by powiedzieli ci kierowcy jak sami stali by tyle na mrozie, czy tez by narzekali że ludziom nie dogodzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2011
BUS BUS komentuje +1
B.U.S Brud Upokorzenie Syf

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2011
ludzie wiochman komentuje +13
ludzie was to powinni wozić wozami drabiniastymi.....bo tylko do tego się nadajecie...powinniście dziękować że wogóle coś jezdzi..buraki wsiowe...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2011
chłopu się należy lewak komentuje +6
Wielki sukces starostwa,proponuje wystąpić o krzyż komandorski dla pana Jacka !!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2011
gdybanie cogito komentuje +5
busy najpierw wygryzly z rynku zle zarzadzane pksy a teraz bez konkurencji jezdza jak chca
szkoda ze przewoznicy maja w "glebokim powazaniu" swoich klientow.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2011
Comfort Bus to dopiero porażka olo55 komentuje +11
Zobaczcie na rozkłady jazdy zamieszczone na stronie internetowej Comfort Busa... Przecież każdy z nas który jest zmuszony do korzystania z tego daremnego przewoźnika wie że jeździ on z Andrychowa do Krakowa, a nie posiada tego rozkładu jazdy w internecie na nomen omen swojej stronie internetowej... Czyżby te przewozy były nie legalne??? A może właściciel chce coś ukryć przed nami i bawic się z nami w przysłowieowego "kotka i myszkę" bo jak każdy wie raz Comfort sie pojawia a raz znika... I to nie chodzi wcale o kierunek Andrychów Kraków ale również Kraków przez Brzeźnicę. To zadajmy sobie pytanie... on jeżdzi czy nie jeżdzie.
Dla niewtajemniczonych podaje link do strony przewoźnika...
http://www.comfortbus.eu/rozkladjazdy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2011
niestety Boras komentuje +4
dzieciaki niszcza mienie,tablice ogloszen doszczetnie pourywane,albo rozbita szyba przy rozkladzie,do tego brakuje szyb tzw. pleksow na przystankach,cholota wybila szybe i zero odpowiedzialnosci,gdzie jest ochrona,i sluzby pytam?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2011
... blondi komentuje +4
Ostatnio Szalony z Wad-busa powiedział że nie będzie już 15 tek, bo się im nie opłaca jeździć więc każdy ma sobie kupić bilet za każdym.To ja rezygnuje z takiego busa.Nie dość że nie pojedzie to ja mam za busa z Wadowic zapłacić 4.50 bo ma iść cena jednorazowych też do góry.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2011
do głoszewsi i comfort lojzek komentuje +4
...to jest standard w tej firmie. Z RDA wyjeżdża Comfort Cieszyn i czasami przejeżdża na Ogrodową zmieniając tabliczkę na Andrychów. A potem dalej pomyka jako Cieszyn . W ten sposób jednym kursem "zaliczają' dwa z rozkładu. Jeśli gdzieś jest rozkład i wynika z niego, że jadą np. 10,20....10,28.........10, 35 to jedzie tylko jeden z nich. Nie wiesz, który!!! Czy opózniony czy przyjechał za wczesnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2011
a wlasnie tergen komentuje +7
jakies szczeniaki mlode wybijaja szyby w wiatach na przystankach,do tego gownazeria urywa tablice z odjazdami busow i chocby kierowcy tam niewiem ile tablic dali to zerwia,zniszcza,porysuja,taka mamy mlodziez w Polsce.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2011
... pasażer komentuje +4
powinno się skontrolować obecny rozkład jazdy, busy Wadowice-Brzeżnica- Kraków jeżdża na chybił -trafił. Młodzież spóżnia się do szkoły zwłaszcza, gdy mają na godziny popołudniowe. Może znajdzie się inny, ale rzetelny przewożnik na tę trasę. Właściciel powinien zatrudniać uczciwych kierowców, którzy by go nie okradali/bilety 15-tki, przepinanie ze starych biletów paragonów i wpinanie do nowych/ , wtedy może kupiłby bezpieczne auta .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2011
ROZKŁAD JAZDY NIECZYTELNY!!! PASAŻER komentuje +3
Przecież te rozkłady są kompletnie nieczytelne. Jakość skanu jest beznadziejna.
Czy Starostwo może to zweryfikować i umieścić rozkłady bardziej czytelne ???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2011
comfort KSK komentuje +1
Ja jechałem wczoraj o 18.25 z Krakowa Comfortem,tyle że to był Cieszyn i wsiadałem na Alejach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
@rozkłady Jam Łasica komentuje +0
dodaj w "waszych artykułach". Tylko chyba się zalogować najpierw musisz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
rozklady Krakow rozklady komentuje +5
a ja mam kserokopie koncesji Urzędu Marszałkowskiego rozkładów trasy Wadowice - Brzeźnica - Kraków.

Nie wiecie jak to opublikować tutaj, żeby ludzie też mieli kontrolę nad tą trasą?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
akurat!!! głos ze wsi komentuje +1
A wczoraj Comfortbus nie odjechał z Krakowa, choć wg rozkładu powinien był odjechać o 18.30!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
... g. komentuje +3
A dlaczego Comfort nie wystawił rozkładu jazdy na stronie WWW? Chodzi mi o trasę Andrychów-Kraków.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
ludzie wiochman komentuje +3
przecież to już jest qrwa paranoja wam to już niczym nie dogodzi...comfort wystawił rozkłady jazdy??!!wystawił..to czego się jakiś qrwa ciekawski czepia blachowkrętów??!!pojebany jesteś czy co??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
... g. komentuje +5
Tak, reszta podlega pod województwo, więc pewnie rozkładów nie zobaczymy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
a co z innymi trasami? pytanie komentuje +9
No a co z busami Comfortbus i Wadbus do Krakowa? zapewne podlegają innemu urzędowi - i nici z rozkładu:(

Może Starostwo uzyska od innych urzędów te dokumenty?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
... g. komentuje +9
Przydałyby się też busy do Krakowa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
To kpina nieczytelne komentuje +4
Przeciez nie mozna niczego odczytać w tych rozkładach jazdy busów.Czy o to chodzi busiarzom?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
rozkłady nana komentuje +3
Rzeczywiście są trochę nieczytelne. Przydałoby się coś takiego jak ma PKP że wybierasz miejsce a potem docelowy przystanek i wyskakują c godziny odjazdów. Moze starostwo zleciłoby to jakiejś firmie, to byłby dobrze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
rozkład ciekawski komentuje +0
Myślę, że to jednak idzie w dobrym kierunku. ComfortBUS wystawił ostatnio na przystankach mocno przymocowane rozkłady na wzór Interpalmu swój rozkład - szkoda tylko że przymocował je blachowkrętami których nie poobcinał po zamontowaniu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2011
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był

0.52552509307861