Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowicka firma w strefie ekonomicznej

Email Drukuj
ES-SYSTEM z Dobczyc, Flying Fish z Krakowa oraz wadowicki Zakład Produkcji, Handlu i Usług Witold Płoszczyca otrzymały od wojewody zezwolenia na działalność w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.Es-system, Flying Fish oraz Zakład Produkcji, Handlu i Usług Witold Płoszczyca z Wadowic otrzymały w środę od wojewody małopolskiego Stanisława Kracika zezwolenia na działalność w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Te trzy firmy zainwestują 22 mln zł w podstrefach w Dobczycach, Krakowie i Zatorze.

Zdaniem wojewody małopolskiego Stanisława Kracika nowe firmy w strefie to dodatkowy zysk dla regionu. "Cieszy fakt, że są to firmy z polskim kapitałem, które mają pomysł na rozwój" - mówił wojewoda małopolski Stanisław Kracik.

ZPHiU Witold Płoszczyca z Wadowic zamierza wybudować w przyszłym roku halę produkcyjną w Zatorze w podstrefie ekonomicznej. Istniejąca od ponad 18 lat firma zatrudnia w tej chwili ponad dwadzieścia osób i produkuje komponenty dla branży elektronicznej.  "Nowa inwestycja pozwoli na zatrudnienie dodatkowych pracowników" - mówi Witold Płoszczyca.

Jego inwestycja będzie pierwszą w nowoutworzonej podstrefie w Zatorze. Koszt uruchomienia hali produkcyjnej wyniesie 4-5 mln zł. Właściciel zakładu zamierza zwiększyć zatrudnienie o 15 nowych pracowników.

Sławomir Kopeć
, prezes spółki Krakowski Park Technologiczny, która zarządza Specjalną Strefą ekonomiczną, mówi, że działalność krakowskiej strefy zaczęła się od wejścia dużych zagranicznych firm, ale w ostatnich latach obserwowana jest chęć inwestowania tam ze strony polskich małych i średnich firm.

"Oczywiście są to inwestycje mniejsze niż takie, kiedy przychodzą duże firmy międzynarodowe. Nie oznacza to oczywiście, że nie mamy planów, jeśli chodzi o duże firmy, ale sytuacja międzynarodowa powoduje, że podejmowanie decyzji jest u nich zwolnione" - mówi.

Według informacji przekazanych przez przedstawicieli KPT, do tej pory w krakowskiej strefie ekonomicznej wydano blisko 77 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Dotychczas zainwestowano w strefie ponad 1,5 mld zł, a działające tam firmy zatrudniły ponad 9 tys. pracowników.

Krakowska strefa zaczynała od obszaru 66 hektarów, by po kilku rozszerzeniach zająć blisko 530 hektarów na terenie 17 gmin głównie w Małopolsce, a także na Podkarpaciu. W naszej okolicy podstrefy KPT istnieją już w Andrychowie i Zatorze. Około 100 hektarów wciąż czeka na inwestorów. Strefa działa na podstawie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych dla obszarów zagrożonych bezrobociem  i funkcjonować będzie do końca 2020 roku.

(Kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był