b5c5bbd3308cd4990193a461e6f77d92.html Kto powinien stosować odżywki i suplementy diety?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kto powinien stosować odżywki i suplementy diety?

Email Drukuj
Uprawianie sportu wcale nie jest sprawą łatwą. Przede wszystkim dlatego, że wymaga od sportowca niemal całkowitego poświęcenia się wybranej dyscyplinie sportu. Oczywiście w tej kwestii bardzo dużo zależy od samego rodzaju sportu, który się uprawia.


Artykuł sponsorowany

Wiadomo jednak, ze niezależnie od dyscypliny, życie sportowca wcale nie jest łatwe...

Rytm jego każdego dnia wyznaczają treningi, często bardzo trudne i wyczerpujące. Oczywiście w ten sposób uprawianie sportu uczy ogromnej dyscypliny, jednak trzeba też pamiętać, ze w skutek naprawdę trudnych treningów może dojść do wycieńczenia organizmu.

Dlatego uprawianie sportu to obecnie nie tylko same treningi wytrzymałościowe czy siłowe, ale też stosowanie odpowiedniej diety oraz suplementacji, dzięki której ciało sportowca może pracować na najwyższych obrotach, a sama osoba uprawiająca sport, zwłaszcza, gdy ten sport uprawiany jest wyczynowo czy zawodowo, przez długi czas pozostaje zdrowa.

Bo choć popularne polskie przysłowie mówi o tym, ze sport to zdrowie, to zbyt mordercze treningi mogą raczej to zdrowie zrujnować...

Z tego też powodu osoby szczególnie narażone na problemy zdrowotne, a więc między innymi kulturyści, strongmani, osoby uprawiające triathlon, jazdę na rowerze czy długodystansowe biegi, powinni przez cały czas przebywać pod stała kontrolą lekarza oraz stosować się do jego wskazówek dotyczących właśnie sposobu komponowania posiłków oraz przyjmowania różnego typu suplementów diety. Z myślą o takich właśnie sportowcach stworzono także specjalne odżywki. Jest to specyficzny rodzaj suplementów diety, którego celem nie jest ani specjalne kontrolowanie wagi, ani pomoc w budowaniu masy mięśniowej, ale raczej dbanie o to, by w organizmie sportowca poziom glukozy we krwi utrzymywał się na stałym, odpowiednim poziomie.

W tym momencie warto zauważyć, że...

podczas trudnych i wymagających dużej siły i wytrzymałości treningów sportowych, poziom glukozy we krwi znacznie spada. Powoduje to również spadek energii, która przecież w trakcie takiego treningu jest wręcz niezbędna. Odżywki węglowodanowe mają tutaj za zadanie pomóc w utrzymaniu poziomu glukozy, a co za tym idzie także poziomu odpowiedniej energii przez cały czas trwania treningu.

Jednocześnie przyjmowanie ich ma także zapewnić uzupełnienie niedoborów glukozy już po zakończonym treningu.

Dlatego w przypadku tego typu odżywek tak ważne jest zadbanie o to, by przyjmować je regularnie i zgodnie z zasadami podanymi na opakowaniu przez producenta, a przede wszystkim z zasadami określonymi przez lekarza, trenera osobistego lub dietetyka. Tylko dzięki dokładnemu stosowaniu wytycznych dotyczących prawidłowego dawkowania tego typu odżywek, ale też dotyczących czasu ich przyjmowania, sprawdza się one w praktyce, a ich działanie pomoże odnosić coraz większe sukcesy sportowe i rozwijać własną sportową karierę. Oczywiście nie wolno przy tym bazować tyko na samych odżywkach czy innych suplementach diety. Trzeba przecież zdawać sobie sprawę z tego, że każdym sporcie liczy się przede wszystkim odpowiednia motywacja i zapał do pracy. Oczywiście trzeba mieć także predyspozycje do tego, by daną dyscyplinę sportu uprawiać.

Bogatą ofertę legalnych suplementów diety dla sportowców znajdziesz na www.megapower.pl lub w sieci sklepów ActiveBody w Warszawie.

Artykuł sponsorowany

 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był