d105d58da521d481bea8ef54fd7ef509.html Adiutare ma wiele do zaoferowania

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Adiutare ma wiele do zaoferowania

Email Drukuj
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiutare”, które od wielu lat prowadzi działania pomocowe wobec osób chorujących psychicznie oraz ich rodzin, po raz kolejny zaprasza do swojego projektu "Razem w stronę życia". Warto poznać tę ofertę.


Highslide JS
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiutare” w Wadowicach zaprasza do udziału w projekcie pn. „Razem w stronę życia II”, który potrwa do 10 grudnia 2014 roku.

W ramach zadania oferuje różne formy wsparcia. Jedną z nich są jest Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, który działa w siedzibie PCPR w Wadowicach, ul. A. Mickiewicza 15, pokój 3 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 9:30 - 15:30 oraz we wtorki w godz. 10:00 - 17:00. Dodatkowo w każdy drugi wtorek miesiąca w godz. 15:30 do 18:30 odbywają się dyżury prawnika udzielającego bezpłatnych porad.

Dyżury Ośrodka Informacji są realizowane także na terenie Andrychowa w Ośrodku Wspierania Rodziny, ul. Metalowców 10 w piątki w godz. 1230 do 1430.
Do skorzystania z oferty Ośrodka zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich opiekunów, organizacje pozarządowe, pracodawców oraz osoby, które chciałyby zatrudnić osoby niepełnosprawne. Dane kontaktowe Ośrodka: tel. 33 870 90 40, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - precyzuje Robert Kochman ze stowarzyszenia Adiutare.
Highslide JSInną formą pomocy jest Grupa Wsparcia dla Rodzin osób przeżywających kryzys psychiczny lub chorujących psychicznie. Spotkania odbywają się w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach, ul. E. i K. Wojtyłów 16. Zajęcia grupowe prowadzą: lekarz psychiatra, spotkania w terminach: 31.07, 25.09 i 27.11. 2014 w godz. 17:30 do 19:30, psycholog, spotkania w terminach: 26.06, 24.07, 28.08, 18.09, 30.10, 13.11, 4.12 w godz. 17:15 do 19:15.

Dla zainteresowanych Adiutare zorganizuje także konferencję naukową poświęconą zagadnieniom zaburzeń i chorób psychicznych oraz profilaktyki zdrowia psychicznego w ramach tegorocznych obchodów Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w Wadowicach. O szczegółach konferencji poinformuje w późniejszym terminie.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Tel. 533 732 103, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.adiutare.eu- zachęca do współpracy Robert Kochman.
(RK)(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... schi komentuje +0
Do innii!
Zaufaj fachowcom, poszukaj pomocy, dowiedz się jak możesz pomóc. Bo na pewno możesz tylko nie wiesz jak. Zrób coś, to uwierzysz. Jeśli nie chce ktoś iść do lekarza to są unormowania prawne, które pozwalają leczyć kogoś kto nie chce, bo uważa się za zdrowego.
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... inniii komentuje +0
Tak juz ci wierze schi po wygladzie poznasz chorobę , jak rodzina chce pomóz a ta osoba sobie nie daje tylko niszczy innym zycie rodzinne bo trzeba przyznac sie ze ma sie problem wiem co ja teraz przechodze jaka gehennę z najbliższa mi osoba wmawia sobie ze jest sama ze nikt jej nie kocha zawsze byla sama
a każda próba rozmowy kończy sie brakuje słów a tym zeby do lekarza poszła to juz koszmar

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... schi komentuje +0
Do inniii! Nie masz racji, wiele uzyskuje wgląd w chorobę, ale musi mu ktoś pomóc, np. rodzina, lekarze czy też miejsca, gdzie naprawdę mogą wrócić do normalnego życia. Czasami jest to bardzo mozolna droga, ale warto nią iść. Większość chorych może prowadzić normalne życie, mieć rodzinę, pracować. Tylko muszą w to uwierzyć nie tylko oni, ale również bliscy i społeczeństwo. Myślę, że na co dzień spotykasz osoby chore, ale nawet nie wiesz, że mają problem.
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 07 - 2014
... inniii komentuje +0
A jak ludzie sa chorzy i nie daja sobie pomóc tylko uważają że wszyscy i wszystko jest złe ze sa nie kochani ze chce się żeby umarli , i zatruwają innym zycie to jest problem i to bardzo duży bo człowiek chory psychicznie nigdy się nie przyzna ze jest chory

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był