675cda1f9dfa9040404eb5f4dd8715fa.html W sobotę adwokaci pomogą w trudnych sprawach. Bezpłatnie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

W sobotę adwokaci pomogą w trudnych sprawach. Bezpłatnie

Email Drukuj
Ponad siedmiuset adwokatów i aplikantów adwokackich w 190 miastach w całej Polsce pomoże rozwiązać zawiłości prawne, w ramach VIII Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich. W naszym powiecie do akcji włączyło się siedem kancelarii.W sobotę (17 maja) kilkuset adwokatów i aplikantów adwokackich w 190 miastach w całej Polsce pomoże rozwiązać zawiłości prawne. Adwokaci i aplikanci adwokaccy będą dyżurować w siedzibach kancelarii oraz niektórych izb adwokackich w godzinach 10:00-15:00.

W powiecie wadowickim do akcji włączyło się siedem kancelarii, z czego 6 w Wadowicach i jedna w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bedą udzielać bezpłatnych porad mieszkańcom na każdy temat. Warto skorzystać.


Inicjatywa Naczelnej Rady Adwokackiej kierowana jest do osób, których sytuacja materialna lub życiowa nie pozwala na skorzystanie z pomocy prawnika na zwykłych zasadach. Akcja Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich cieszy się wielką popularnością. Każdorazowo udzielanych jest ponad dziesięć tysięcy porad.

Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach spadkowych, alimentacyjnych, podziału majątku po rozwodzie. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych. Osoby zainteresowane poradami powinny w miarę możliwości zabrać ze sobą dokumentację dotyczącą ich spraw (np. umowy, akty notarialne, pisma z urzędów). Pozwoli to adwokatom na dokładne zapoznanie się z problemem, a zatem na pełniejszą poradę.

Choć adwokaci chętnie włączają się w każdą inicjatywę pro bono, wiążącą się z pomocą prawną najbardziej potrzebującym, to jednak zwracają uwagę, że państwo polskie nie jest zbyt przychylne w tego typu działaniach. Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej nadal nie posiada uregulowań ustawowych dotyczących bezpłatnej przedsądowej pomocy prawnej dla najuboższych.

Nie są również uregulowane kwestie podatkowe związane z udzielaniem bezpłatnych porad prawnych. Od uzyskanej bezpłatnej porady prawnej na obywatelach ciąży obowiązek odprowadzenia podatku dochodowego, z kolei prawnik musi odprowadzić podatek VAT. Od obowiązków tych istnieją odstępstwa, ale ich interpretacja nie jest jednoznaczna.

Tegoroczna akcja odbywa się w przeddzień święta patrona wszystkich prawników - św. Ivo. Została też objęta patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Prezydent Komorowski podkreślił, że chciałby, aby akcje pro bono przekształciły się w systemowe rozwiązanie, którego celem byłaby pomoc osobom niezamożnym w dostępie do darmowej porady prawnej. Poinformował, że apelował do samorządów adwokackiego i radców prawnych o współpracę z rządem i parlamentem w tworzeniu takiego rozwiązania.

Listę kancelarii, w których udzielane będą porady prawne, można znaleźć na stronie www.adwokatura.pl.

}} Tutaj lista kancelarii w powiecie wadowickim
(godziny bezpłatnych porad 10:00-15:00, sobota 17 maja)

Wadowice
Tomasz Bizoń, Żwirki i Wigury 4
Monika Gibas Żwirki i Wigury 1/3
Sławomir Maryon Żwirki i Wigury 8/3
Piotr Kolcon Żwirki i Wigury 10
Andrzej Krzysztofor Żwirki i Wigury 4
Magdalena Wawro Słowackiego 6

Kalwaria Zebrzydowska
Dawid Rząca Armii Krajowej 17

(KW)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... MonikaKula komentuje +1
Aby cokolwiek pomyslnie zalatwic w Sadzie w Wadwowicach trzeba uzyc tylko 2- 3 znanych adwokatow jak sie ich nie ma , a np druga strona z nich korzysta - to ma sie przegrana sprawe.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... arik komentuje +1
a co moze pomoga spadek odzyskac albo zaoraną miedze/??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 05 - 2014
... nieznajomy komentuje +2
Fajne pan Tomasz ma nazwisko, a pan Tomasz imię :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +2
Z moich pobieżnych obserwacji wnioskuję, że to są mniej znani adwokaci działający na naszym lokalnym rynku prawniczym. Taka forma dotarcia do klienta jak zaprezentowana powyżej jest pewną formą reklamy. Jest moje poparcie dla takich mini inicjatyw. Przyjdź człowieku do kancelarii a potem jak polubisz nas to będziesz przychodził coraz częściej - chciałoby się powiedzieć. Być może polubisz Wysokie Sądy i zaczniesz się prawować o byle co. Tak może być? - tak. Najważniejszy zawsze jest pierwszy krok. Pamiętam jak zapaliłem pierwszego papierosa. A potem, potem już było gładko. Dziękuję za wysłuchanie tej krótkiej pogawędki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 05 - 2014
... harpi komentuje +1
truuuudneeeee spraaaaawyyyyyyy ......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był