fc8e9cbf4cefa645df6ec35e03b800db.html Wymiana kotłów w mieście za pół darmo

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wymiana kotłów w mieście za pół darmo

Email Drukuj
Miasto daje okazję mieszkańcom ogrzewającym domy na wymianę lub modernizację ich kotłów. To dobre rozwiązanie dla środowiska i finansów każdego właściciela takiego paleniska. Można dostać nawet 90 % zwrotu kosztów. To się opłaca. Wnioski można składać do 26 maja.


Mieszkańcy miasta Wadowice mogą starać się o dofinansowanie na wymianę i modernizację kotłów grzewczych w zabudowie indywidualnej w ramach programu "KAWKA". Kwota dofinansowania może wynieść do 90 procent kosztów kwalifikowanych. Wszyscy, którzy chcą skorzystać z tej możliwości i tym samym przyczynić się do poprawy jakości naszego powietrza muszą wypełnić stosowne deklaracje i złożyć je w nieprzekraczalnym terminie do poniedziałku, 26 maja 2014 roku.

Stan zanieczyszczenia powietrza ma znaczący wpływ na zdrowie ludzi oraz środowisko, w którym żyjemy. Nie od dzisiaj znany jest problem tzw. niskiej emisji, którego eskalacja rok rocznie daje się we znaki mieszkańcom szczególnie w okresie grzewczym. Główną z przyczyn wzrostu zanieczyszczenia powietrza jest spalanie złej jakości paliw energetycznych (muł, miał itp.), zły stan techniczny urządzeń i instalacji kotłowych oraz nieprawidłowa ich eksploatacja. Dostające się do atmosfery pyły oraz gazy powstające w trakcie nieefektownego spalania niskokalorycznych paliw stałych są częstymi przyczynami schorzeń układu oddechowego zwłaszcza u dzieci.

Mając na uwadze narastający problem oraz jego rangę Rada Miejska w Wadowicach uchwałą nr XVIII/164/2012 z dnia 12 grudnia 2012 roku przyjęła Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Wadowice. Program swoim zakresem obejmuje szereg działań mających na celu poprawę stanu powietrza na terenie naszej gminy. Podjęcie przez Radę Miejską uchwały w sprawie przyjęcia wspomnianego programu daje możliwość ubiegania się o środki zewnętrzne na finansowania zadań związanych z wymianą i modernizacją kotłów grzewczych w zabudowie indywidualnej.

Program "KAWKA" jest skierowany do mieszkańców miasta Wadowice i umożliwia pozyskanie środków na realizację zadań dotyczących likwidacji lokalnych źródeł ciepła, tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych, kotłowni zasilających kilka budynków oraz kotłowni osiedlowych i podłączenie obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła, tj. gaz, prąd lub olej opałowy. W przypadku likwidacji palenisk indywidualnych zakres przedsięwzięcia może m. in. obejmować wykonanie wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u. lub instalacji gazowej; a także : rozbudowę sieci ciepłowniczej w celu podłączenia istniejących obiektów (ogrzewanych ze źródeł lokalnych przy wykorzystywaniu paliwa stałego) do centralnego źródła ciepła wraz z podłączeniem obiektu do sieci oraz zastosowanie kolektorów słonecznych celem obniżenia emisji w lokalnym źródle ciepła opalanym paliwem stałym.

Kwota dofinansowania, w ramach programu, może wynosić do 90% kosztów kwalifikowanych (w tym do 45% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW w formie dotacji). Pozostała część kosztów realizacji inwestycji to wkład własny mieszkańca.

Mając na uwadze, iż środki na realizację wymienionych działań przyznawane są na zasadzie konkursu, gmina na etapie składania wniosku musi mieć listę osób chętnych do wzięcia udziału w programie. Dlatego zachęca mieszkańców do złożenia deklaracji w wadowickim Urzędzie Miasta do dnia 26 maja.

}} Deklaracja i informacje kontaktowe TUTAJ

(kp)
Źródło: UM Wadowice

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Bioekolog komentuje +2
"Mając na uwadze narastający problem oraz jego rangę Rada Miejska w Wadowicach uchwałą nr XVIII/164/2012

z dnia 12 grudnia 2012 roku


przyjęła Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Wadowice. Program swoim zakresem obejmuje szereg działań mających na celu poprawę stanu powietrza na terenie naszej gminy. Podjęcie przez Radę Miejską uchwały w sprawie przyjęcia wspomnianego programu daje możliwość ubiegania się o środki zewnętrzne na finansowania zadań związanych z wymianą i modernizacją kotłów grzewczych w zabudowie indywidualnej. "

Szybko działają naprawdę -
Załapało się tylko miasto Wadowice, jeżeli mieszkasz na wiosce dotacji nie dostaniesz.

Skłaniam się by twierdzić że to Kampania Wyborcza.

Jednak jak by ktoś był zainteresowany kotłem nowej generacji na biomasę i plantacją wierzby energetycznej to zapraszam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2014
... buuuka komentuje +0
Do zosia&samosia
rok temu przyjmowali deklaracje na oczyszczalnie a w tym roku je realizują!! Wlasne jesteśmy umówieni na jutro na ostateczne zatwierdzenie planów..wiec nie bardzo rozumiem dlaczego zniechęcasz innych do takich inwestycji..skoro tobie sie nie udało to ne znaczy że inni nie mogą skorzystać:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2014
... palacz komentuje +1
Żeby poprawić jakość powietrza trzeba zmienić paliwo. Zmiana kotła poprawi stan konta producenta tych kotłów a powietrze pozostanie bez zmian.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2014
... Ta komentuje +4
W październiku 2013muj piec węglowy padł. Chciałem kupić gazowy. Pisałem maile do urzędu miasta, czy mają jakieś programy dofinansowania wymiany ogrzewania węglowego na gazowy. Odpowiedź. W tej chwili nie jest przeprowadzany żaden taki program, czy coś w tym sensie . Prawdopodobnie tego maila jeszcze mam! Więc to są
bzdury, czy niekompetencja

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
... zosia&samosia komentuje +4
Nie ma co się podniecać rok temu też przyjmowali wnioski na dofinansowanie oczyszczalni przy domowych , i co cisza wniosek przyjęli i do śmierci mam czekać.

Kampania wyborcza na całego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
... kopia dody komentuje +6
@@ - mam piec nowy i uwierz mi lepiej na tym wychodze niż jak grzałam na miał. Jest ekonomiczniejszy i bardziej wydajny. Szkoda tylko , że nie załapałam się na taką dotację. Polecam wszystkim niezdecydowanym - nowe piece są ekonomiczniejsze - bedziecie mniej płacić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
... @@??????????? komentuje +2
Tak teraz dadzą 90% dotacji a co potem z rachunkami za gaz za prad bo czym mylsa ekologicznie ogrzewać??moze by tak UM pomyślal o tym a by w calym mieście zrobić ogrzewanie miejskie a tez popatrzyli by wieczorami co z kominów piekarni leci czym oni palą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
... lolo komentuje +2
Sam jesteś wioocha!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
... me1984 komentuje +11
Zauważcie, ze czesto śmierdzi w mieście bo po okolicznych wiochach palą wszystkim.
Zatem zapytuję - co z Chocznią, Zawadką, Ponikwią?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był