aadf5a5d3074557668c19fb3314af6ef.html Zebrali pieniądze na sprzęt dla siebie i potrzebujących dzieci

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Zebrali pieniądze na sprzęt dla siebie i potrzebujących dzieci

Email Drukuj
To wspaniała inicjatywa. Okazuje się, że także najmłodsi wspierani przez swojego sportowego ducha jakim jest klub Karol Wadowice, potrafią zrobić coś dla potrzebujących. Młodzi piłkarze kwestowali na rynku w Wadowicach m.in. dla najbiedniejszych dzieci.


Wystarczy trochę zaangażowania trenerów z Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Karol Wadowice a do działania przystępują najmłodsi piłkarze. Kilkanaście grup piłkarskich z tego klubu kwestowało w niedzielę ( 13.04) na rynku w Wadowicach.

Jak zapewniają organizatorzy zbiórki celem były środki pieniężne na sprzęt sportowy dla samego klubu , ale także dofinansowanie na sprzęt sportowy i obóz dla najbiedniejszych dzieci.

Od 8. rano do około godziny 13. kilkanaście grup ubierało swoje "firmowe" koszulki i z uśmiechem podchodziło do przechodniów. "Warta" każdej z grup trwała około 40 minut. Dzieciom pomagali w kweście nauczyciele z klubu. Dodatkowo kwestujący rozdawali kalendarze i inne materiały promocyjne, a także pokazali swoje umiejętności piłkarskie na rynku.

Wieczorem tego samego dnia zebrała się komisja rewizyjna , która podliczyła zebrane środki i przygotowała protokół. Okazuje się , że wadowiczanie potrafią być hojni. Dzieci wraz z trenerami w ciągu kilku godzin zebrały ponad 2 600 zł.

Można jednak cały czas wspomagać ten klub sportowy, chociażby przez oddanie swojego 1% z podatku w PIT. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej klubu PUKS KAROL.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (8)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Kibic komentuje +5
Jak ma być podwyżka dla pseudo trenerów, to czy należy wykorzystywać do tego dzieci.
Z tego co czytałem "karolek" nie dostał mniejszej dotacji niż w 2013 r.
A jak juniorków wycofał to ma większą kasę , bo nie wierzę że ją oddał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2014
... mama pływaka komentuje +8
Dokąd nie poznałam osobiście PUKSu również uważałam ich za nawiedzoną sektę. Od ponad 3 lat mój syn trenuje u nich i korzysta z wszystkich możliwych dostępnych rozrywek. Był na obozie z dofinansowaniem, jeździł za pół darmo z zeszłym roku na nartach czy też brał udział w bezpłatnej półkolonii, na której klub zapewniał dzieciakom rozrywki z kinem Parkiem Miniatur włącznie i codziennie obiad. Osobom oburzonym proponuje przestudiowanie strony klubu i wyjaśnienie swoich zastrzeżeń.
A co do 3 dorosłych osób na treningach piłkarzy najczęściej z tego co wiem jedna to trener, druga wolontariusz, a trzecia rodzic, robiący za pomoc medyczną (hobbystycznie ;).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2014
... werkasek komentuje +6
@ g mieli pozwolenie Jest na ich stronie klubowej. Dlaczego ich tak nie lubisz? Czy ktoś z nich nacisnął ci na palce czy po prostu przemawia przez ciebie zwykła wadowicka wredność?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2014
... dociekliwy komentuje +14
TAK!! wystarczyło by 15% obciąć dotację gminną dla MARNEJ SKAWY i prezesa Ciepłego, a Dzieciaki mogły by się normalnie rozwijać pod okiem trenerów. Nie musiały by ŻEBRAĆ o to CO jaśnie Panująca Pani Burmistrz im zabrała.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2014
... hehe komentuje +2
sekta, nic więcej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2014
... g komentuje +10
myślę, że wystarczyłoby obniżyć wynagrodzenia trenerów i innych osób zatrudnionych w klubie, bądź działać społecznie tak jak w wszystkich innych klubach w powiecie i pieniędzy z dotacji z UM Wadowice, Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu starczyłoby na nie jeden obóz dla dzieci.... I ciekawe czy mieli zezwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2014
... Kora polo komentuje +13
jozi nie można było się po wadowiczaninie innego komentarza spodziewać. Opluć, zelżyć, poniżyć. Ale sam nic nie zrobi. Normalka. Nie od teraz wiadomo, że Karol dostał mniej pieniedzy w tym roku i te składki 30zł na miesiąc nie wystarczają na wszystkie potrzeby klubu. Gdyby mieli więcej kasy na pewno zrobiliby jakies obozy, wyjazdy cwiczebne itp/ Nie chcą pzecież tylko grać w piłkę, dla dzieci trzeba budowac morale a morale buduje się włansie przez wspólne wyjazdy nie zawsze związane z codziennymi zajęciami. No ale jak w Wadowicach koś chce jakoś wspomóc to od razu trzeba go wyśmiać. Jak dla mnie brawo za pomysł. Niech dzieciaki wiążą się ze swoim klubem na dobre i na złe! Brawo!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2014
... jozi komentuje +8
masakra, to wręcz śmieszne ! Właśnie patrze ....6 zawodników PUKS-u trenuje na całego a przy nich 3 (trzech) trenerów . No tak , trzeba jałmużny bo.....na pensje nie styknie , a co to juniorzy młodsi wycofani? A ile składka czlonkowska-miesięczna od tych "najbiedniejszych" dzieci? A może wszystkie kluby z gminy w niedziele na rynek ? na żebry...sportowcy na żebry !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był