Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kredyty wciskane na siłę

Email Drukuj
Mimo kryzysu finansowego, rzecznika konsumentów zalewa fala ofert pożyczkowych. Nie zawsze są to oferty uczciwe. Warto być ostrożnym, ale zdarza się że pożyczki udzielane są bez wiedzy klientów.Powiatowy rzecznik konsumentów w Wadowicach Marek Wieroński ma sporo pracy z absurdalnymi kredytami. "Takich spraw jest coraz więcej" - mówi. Jak dodaje zdarza się, że banki, firmy handlowe wciskają ludziom kredyty konsumenckie, wręcz udzielają im je bez ich zgody i wiedzy.

Do rzecznika więc zgłasza się coraz więcej mimowolnych kredytobiorców z prośbą o obronę przed windykacjami nie pobranych pożyczek czy nie zamówionych towarów.

"Od mieszkańca z Wadowic warszawska firma numizmatyczna zażądała zapłaty w realnych złotówkach za kolekcje monet, których nie dość że ich nie zamówił, to ich na dodatek w ogóle nie otrzymał" - opowiada rzecznik Wieroński.

Z kolei innemu wadowiczaninowi jeden z banków grozi wręcz egzekucją z mienia, jeśli nie uiści mu opłat z tytułu obsługi karty kredytowej, której wadowiczanin nigdy nie zamawiał, ani tym z niej nie korzystał.

Kolejnemu obywatelowi z Wadowic spółka wydawnicza przesłała bez jego zgody i wiedzy publikacje kulinarne, żądając słonej za nie zapłaty, grożąc wpisaniem do bazy dłużników. Rzecznik więc musi się zmagać nie tylko z obroną konsumentów przed windykacją, lecz również przed wpisaniem ich do biura informacji kredytowej.

>>> Zgłoś się po poradę: Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, tel. 33 873 42 40
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był