Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Milionerów ci u nas dostatek!

Email Drukuj
W powiecie wadowickim żyje 58 milionerów  - potwierdza Urząd Skarbowy w Wadowicach. Pod względem liczby milionerów nasz powiat zajmuje trzecie miejsce w Małopolsce.  Ale za to dochód większości podatników nie przekracza 80 tysięcy złotych rocznie.Wygląda na to, że powiat wadowicki to mimo wszystko dobre miejsce na robienie interesów. Niektórym to się udaje i dobrze na tych wychodzą.  Z zeznań podatkowych złożonych do Urzędu Skarbowego w Wadowicach za ubiegły rok wynika, że jeśli chodzi o liczbę milionerów powiat wadowicki znajduje się w małopolskiej czołówce.

W 2013 roku aż 58 podatnikom z powiatu wadowickiego dochód przekroczył milion złotych. Z roku na rok jest ich o kilku więcej. W Urzędzie Skarbowym podkreślają, że to dobry sygnał, bo wzrost zamożności podatników oznacza również wyższe wpływy z podatków.  W 2008 roku również mieliśmy 57 milionerów, ale już w 2009 było ich 42, a w 2010  tylko 39. Dopiero 2011 rok okazał się łaskawy i od tego czasu przybywa nam krezusów.

Wśród osób zamożnych są przede wszystki przedsiębiorcy. Zdecydowana większość milionerów w naszym powiecie swoje dochody uzyskała z działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem liniowym, czyli podatnicy składający PIT-36L.

Zdecydowana większość rozliczających się w wadowickim urzędzie skarbowym ma roczny dochód mieszczący się w pierwszej skali podatkowej (80 tys. zł).

Urząd Skarbowy ujawnia też, jaki był w tym roku najwyższy zwrot podatku dochodowego. Wyniósł on 139 823 złotych.

Dodajmy, że w większości urzędów skarbowych, o podobnej liczbie podatników, takich „tłuściutkich” zeznań podatkowych trafia się od kilku do ok. 40. Wyjątkiem w tym temacie w Małopolsce jest Nowy Sącz (105) i Kraków (510), gdzie liczba milionerów dawno przekroczyła setkę. Powiat wadowicki znajduje się więc pod tym względem w absolutnej czołówce województwa. Za nami są wszystkie sąsiednie powiaty: Sucha Beskidzka (28), Chrzanów (32), Oświęcim (49) i Myślenice (36).

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (21)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... JKM komentuje +7
PODAĆ NAZWISKA!!! Chcę wiedzie ilu spośród milionerów to politycy, radni, wójtowie i ich rodziny! Zapluta polska oligarchia, a reszta zdycha za miedziaki...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 05 - 2014
... arik komentuje +3
wadowice to potęga wkoncu - ale w bezrobociu i braku pracy tym to dominują!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 05 - 2014
... kamil34 komentuje +6
w wadowicach jest i był syf. i nie wygląda żeby się to miało poprawić. proponuję się rozejrzeć za pracą w krakowie, bielsku, oświęcimiu, nawet andrychowie i kętach - tam więcej się zarobi niż w wadowicach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 05 - 2014
... dziadunio komentuje +0
Dupek, Wartość dodana.

Dupku(swoją drogą - odpowiada ci gdy tak jestem zmuszony się do Ciebie odnosić?) - z tym pochodzeniem od małp mógłbyś nieco ostrożniej ;)

Wartość dodana - rzecz w tym że fizyka nie jest narzędziem opisującym kulturę:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 05 - 2014
... wartość dodana komentuje +4
@dziadunio @dd

Gdybyście na lekcjach fizyki uważali, zamiast grać w okręty, to może usłyszelibyście o jednym z najważniejszych praw Natury – prawie zachowania energii. I wtedy wiedzielibyście, iż wszystko na tym świecie dąży do równości. Jeszcze lepiej ten równościowy mechanizm opisuje druga zasada termodynamiki wyrażona entropią, z której pewien Żyd o imieniu Karol wywiódł swoje prawo cyrkulacji kapitału. I udowodnił, że zysk kapitalisty to zawsze jest zawłaszczona przez niego praca innych ludzi. Tę zasadę trochę podważył amerykański filantrop Bill Gates, ale ilu takich jak On mieszka i zarabia w powiecie wadowickim ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 05 - 2014
... dupek komentuje +0
Tyle, że stary porządek rzeczy opierał się na namaszczeniu przez Boga. Właściciel kopalni u E. Zoli nie był sprawnym, zaradnym przedsiębiorcą ale właścicielem z urodzenia. Nasi drodzy przedsiębiorcy czują się namaszczeni ale wszyscy obywatele płacą podatki w tworzą państwo po to by każdy jego obywatel był odpowiednio chroniony. Nawet menel jest potrzebny by urzędnicy z UP i pomocy społecznej i ich rodziny mieli z czego żyć. Zagadnienie jest niezwykle szerokie więc nie mędrkujcie tylko idźcie do biblioteki i przemyślcie to i owo.
A jeśli ludzie nie są równi to od jakich małp pochodzą przedsiębiorcy? Od mniej owłosionych?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +0
Wczoraj wczesnym i późnym wieczorem nad Wadowicami grzmiało, lało i miotało błyskawicami. Nie doszło przypadkiem do jakiegoś nieszczęścia ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 05 - 2014
... dd komentuje +3
Wiem, piszę to świadomie.Świat by zginął,świat nie miał by sensu jeśli we wszystkim była równość.Nie tylko wśród ludzi muszą być dysproporcje. Żeby coś było gorące inne musi być zimne. żeby były góry muszą być doliny. Żeby byli mądrzejsi muszą być głupsi itd.
W gospodarce jakby teoretycznie wprowadzono równe zarobki dla każdego niezależnie od wykonywanej pracy ,stanowiska ,itd. nastąpiłby krach, całkowity brak rozwoju. Po co miałby ktoś się rozwijać,wdrażać coś nowego,starać się ,ryzykować.
Wyobraźmy sobie olimpiadę sportową .Jakie to byłoby bez sensu i nudne jakby wszyscy uczestnicy byli równo sprawni. Jak mielibyśmy ich oceniać? Może który strój ładniejszy? No też nie bo była by równość i ni byłoby ładniejszego i brzydszego. Dokładnie Zgadzam się że równość jest tworem sztucznym i jest siłą wpajana w nasze umysły.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 05 - 2014
... dziadunio komentuje +6
@dd

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale właśnie wypowiedziałeś najgłębsze Credo, najmocniejsze wyznanie wiary konserwatyzmu. Ludzie ubzdurali sobie równość, albo inaczej - została ona im wmówiona, co spora część przyjęła z wielką ochotą. W każdym razie - równość to stan sztuczny - naturalnie nie rodzimy się i nie jesteśmy równi - nie jesteśmy jednakowo silni, jednakowo zdolni, jednakowo pracowici, jednakowo zaradni, zmotywowani - etc. W związku z czym naturalnym porządkiem rzeczy jest hierarchia -nie egalitaryzm.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 05 - 2014
... Paździoch komentuje +2
To chyba dobrze że się rozliczają w POlsce jeszcze. Bo z czego by kraj utrzymać. Dziwi mnie fakt, bo w POlsce jest tylu ludzi biednych (szczególnie w naszym powiecie). Po co to pisać żeby jeszcze bardziej komuś zazdrościli. Chodź śmieszy mnie POstawa ludzi, którzy komuś zazdroszczą, a nic nie robią by być tym przysłowiowym "Tuściutkim".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... dd komentuje +6
Nie jestem zadnym prezesem :) Równość jest złem. Świat polega na różnicach i nierówności

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... jożin komentuje +4
@dd

przeciez możesz nikogo nie zatrudniac obcego, zatrudnij rodzine i płac im krocie po 4 zł na godzine, Wnioskuje że jestes szanownym pracodawcą i tak mnie ciekawi za ile Ty byś pracował na godzinę... oczywiscie nie jako prezes a jako zwykły pracownik

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... bezprzebaczenia komentuje +16
Za komuny generalnie wszystkim ( z małymi wyjątkami) żyło się równo.
W wolnej Polsce niewielu ma wszystko( z małymi wyjątkami) a reszta ma gó.....no.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... ciapek komentuje +3
Tania sila robocza!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... obserwator... komentuje +7
spokojnie... w przyszłym roku (oficjalnie) już może już tylu milionerów nie być... co wcale nie oznacza, ze nie będzie ich więcej... po prostu (obecni) milionerzy nauczą się jak robić, żeby nie płacić dużych podatków... pójdą w koszty, ale na pewno nie takie, które spowodują poprawę bytu osób wypracowujących dla nich zysk... raczej kolejne auta "z kratką" (oczywiście dla rodziny), kolejne inwestycje (kosztowe, bez przełożenia na zysk firmy) choć sposobów jest wiele, to i tak "kasa" pójdzie na "maskowanie" zysków, czyli, dla prawników, doradców, konsultantów... na pewno nie dla "roboli"...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... Siupa komentuje +2
Tylko ja pytam co z tego ma przecietny mieszkaniec naszego powiatu?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... dd komentuje +0
A co ma piernik do wiatraka?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... ondrej komentuje +4
Niech obejrza stan liczby bezrobotnych w urzedzie pracy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... dd komentuje +12
Załóż firmę i płac krocie pracownikom i wtedy można zacząć krytykowanie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... pol komentuje +25
Jak się wyciska wszystkie soki z pracownika, którego się wynagradza najsłabiej w regionie to są efekty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... kolo88 komentuje +12
ta milionerów, a co drugi na takim kredycie, że go do końca życia nie spłacą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był