6c3e72b409fc78726421e25b28026370.html W szpitalu brakuje rąk do pracy. Oferty zatrudnienia mało atrakcyjne?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

W szpitalu brakuje rąk do pracy. Oferty zatrudnienia mało atrakcyjne?

Email Drukuj
Od dłuższego czasu powiatowy zakład opieki zdrowotnej, czyli wadowicki szpital, poszukuje rąk do pracy i okazuje się, że ma z tym problem. Chodzi przede wszystkim o brak lekarzy, których trzeba czasami ściągać nawet z Krakowa. Dlaczego tak się dzieje?


Śledząc oferty pracy kierowane przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Wadowicach tylko w ostatnich dwóch miesiącach można odnieść wrażenie, że brakuje tam rąk do pracy. Dlatego wadowicki szpital co chwilę organizuje konkursy na kolejne stanowiska pracy.

W marcu i kwietniu było ich kilkanaście. Można by rzec raj dla poszukujących pracy. Ale tak nie jest. Okazuje się, że dużą część z tych ofert nikt nie przyjmuje. Rozstrzygnięcia poszczególnych konkursów mówią same za siebie.

Wadowicki ZZOZ oferował stanowisko na obsługę opisów badań mammograficznych. Zgłosiła się tylko jednak firma, która mogła zaspokoić potrzeby lecznicy... z Krakowa.

Oferta dotycząca na funkcji lekarza kierującego Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym z Centralną Izbą Przyjęć Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach niestety nie spotkała się z żadnym zainteresowaniem. Oferta ta, zaraz po negatywnym rozstrzygnięciu, ponownie została ogłoszona przez ZZOZ. Niestety z tym samym skutkiem. Nikt nie chce brać na siebie takiej odpowiedzialności?

Jedno z największych zamówień na oferty udzielania usług leczniczych wadowicka placówka ogłosiła na początku marca 2014 roku. Konkurs dotyczył 12 stanowisk m.in. udzielania świadczeń zdrowotnych na oddziałach noworodków i wcześniaków, dziecięcym, obserwacyjno zakaźnym, anestezjologii i intensywnej terapii, na SORze, w karetce transportowej, w dziale pomocy doraźnej w Andrychowie, POZ na nocnych i świątecznych dyżurach, oraz w poradniach medycyny pracy, geriatrycznej czy dzieci z ryzyka okołoporodowego. Mimo, iż ofert było 12 swoje oferty złożyło kilku lekarzy. Pięciu z nich będzie do nas dojeżdżać z Osielca i Krakowa.

W międzyczasie wadowicki szpital zaproponował też pracę dla pielęgniarek, technika analityki medycznej. W tych przypadkach nie potrzebny jest tytuł lekarza czy studia medyczne. Niestety szpital nie podał rozstrzygnięcia tych ofert.

Niecały miesiąc temu wadowicka lecznica ponowiła swoją dużą ofertę dla lekarzy do działów noworodków, anestezjologii, ratunkowego i poradni. Dodatkowo zaoferowała też pracę lekarzom w oddziałach wewnętrznych. I ... nie było niespodzianki. Na 11 ofert zareagowała tylko jedna osoba, z Krakowa, która będzie teraz pracować w oddziale ratunkowym.

Czy doczekamy się lekarzy w wadowickim szpitalu? Na czym polega problem? Nieoficjalnie mówi się o "słabych" zarobkach w służbie zdrowia, które może potwierdzać chociażby ostatnia, ważna do piątku (9.05) , oferta powiatowego ZZOZu, na stanowisko preparatota do Pracowni Patomorfologicznej. Tutaj wystarczy wykształcenie średnie, doświadczenie w pracy i dobry stan zdrowia. Niestety odpowiedzialna praca, w pełnym wymiarze czasowym wiązać się będzie z zarobkiem 1680zł brutto. To tak zwana najniższa krajowa, z której po opodatkowaniu zostanie nieco ponad 1200 zł.

Warto jednak zapoznać się z ofertami pracy w wadowickim ZZOZie.Może znajdą się chętni, którzy do tej pory nie wiedzieli, że tam też można szukać pracy.

}} Poznaj oferty pracy w wadowickim szpitalu

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (20)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Furjat. komentuje +7
Przychodzę zapytać ordynatora o stan mojej mamy . a on stwierdza jest stara umrzeć musi ..
Dziękuję za taki szpital decydenci leczą się w śpitolach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... mrowka komentuje +10
Do szpitala nigdy nikt konkretny nie przyjdzie pracowac ani doktor ani pielegniarka bo :fakt za takie pieniadze..no sorry!A dwa nawet jak ktos zacznie juz pracowac ktos naprawde z predyspozycjami to i tak przez reszte tego bydla zostanie zdegradowany do ich poziomu ..i nigdy ten szpital nie bedzie mial wykwalifikowanej kadry...ale to tylko moje zdanie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... arik komentuje +13
niech zmmniejsza wypłaty zarzadu szpitala i doktorów bo za duzo mają to inni beda tez za takąkase pracowaC!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... do @Mary komentuje +5
A tobie marzą się takie 21-letnie, dobrze wykształcone, wydepilowane, gotowe na wszystko i o każdej porze za 150 zł. Tylko w go-go... Tutaj najważniejsze jest doświadczenie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... DSQUARED komentuje +10
DLACZEGO SIĘ TAK DZIEJE??? BO NIKT POWTARZAM NIKT nie chce się utożsamiać z tą placówką!!! syf syf i jeszcze raz syf , oraz brak profesjonalizmu ze strony WIELKICH lekarzy! ludzi traktują jak smieci!!! A Pan Sewer.. już dawno powinien zostać wyrzucony na bruk i zamiatać pobliski park!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... radar komentuje +4
Cyruliku może warto by było sprawdzić co się pisze.Na stałe na OIAT pracuje gora 5-6 lekarzy reszta to lekarze dyżurni . Poza tym obsadzaja oni jeszcze blok operacyjny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... Cyrulik komentuje +4
Jeśli prezentowane na stronach wadowickiego szpitala dane o zatrudnieniu są prawdziwe, to jest dokładnie odwrotnie niż w tytule powyżej notki. Dla przykładu porównajmy dwa oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii – na tych oddziałach nie obowiązuje najnowsze rozporządzenie geniusza polskiej medycyny Bartka Arłukowicza w sprawie norm zatrudnienia dla pielęgniarek.

W Wadowicach mamy 6 łóżkowy oddział na którym jest zatrudnionych 20 lekarzy i 32 pielęgniarki, natomiast w pobliskim Krakowie możemy znaleźć 8 łóżkowy oddział gdzie pracuje 5 lekarzy i 24 pielęgniarki, przy czym w Krakowie wykonuje się wiele wysokopłatnych procedur, o których w Wadowicach jeszcze nikt nie słyszał. Teraz porównajmy płace personelu. W Wadowicach pielęgniarka po specjalizacji maksymalnie 2110 podstawy w Krakowie średnio 3100 podstawy, lekarz w Wadowicach średnio 10615,45 brutto w Krakowie znacznie więcej netto.

Jak widać z tego zestawienia wadowicki szpital oprócz działalności statutowej prowadzi aktywną walkę z bezrobociem wśród lekarzy i pielęgniarek. Za co płatnicy składek zdrowotnych powinni być wdzięczni obecnej władzy Starostwa Powiatowego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... kwoka komentuje +11
Niektóre pielegniarki są lepiej wykształcone niż p.dyrektor i przełożona. O czym to świadczy? Dobrze wykształceni lekarze i pielegniarki odchodzą, szkoda, ale tylko dla pacjentów. Miejsca doświadczonych i cennych pracowników zasilają lepsi. Dlaczego lepsi- bo nowi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... @Mary komentuje +4
Dobrze wykształcone , a ileż to ich jest tych pielęgniarek z licencjatem?
Takie bajki to dla dzieci, 90% pielęgniarek ma ledwo Liceum Medyczne i taka prawda, a średnia wieku 45 - 55

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... Mary komentuje +11
W wadowickim szpitalu pielęgniarki są dobrze wykształcone, większość ma licencjat i potrzebne kursy zgodne z oddziałem na którym pracują. Problemem jest ich wiek średnio 40-50 lat, obawiają się że mogą nie znaleźć pracy.
Jeśliby się zwolniły to pielęgniarki na stanowiskach (dyrektorka i przełożona) same musiały by wziąć się do roboty! Nawet i przy g.....!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... ulana komentuje +7
a co chcą tępe stare pielęgniarki bez wyższego wykształcenie? siedza cicho to mysla ze im dobrze. niech dalej sie mecza na tym wolontariacie jak głupie. najmniej zarabiaja ze wszystkich do okoła szpitalach i kto ma przyjsc do pracy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... obserwator 23 komentuje +8
@ do bani- świetne porównanie, oj nie lubi się tych co dyskutują oj nie lubi i gdyby ich można było zwolnić to dawno by ich nie było - ale przecież w szpitalu nie wszyscy zarabiają źle, jest grono wybranych, którzy na starcie dostali XXX% więcej od innych i to tylko z tego powodu, że są "nowi".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... dobani.pl komentuje +21
Pani dyrektor powinna zatrudniać na większość stanowisk KONIE.Bo koń wszystko zrobi a nie będzie dyskutował.....a robotę w takim zakładzie za takie pieniądze to się powinno nazwać wolontariat...śmiech na sali.Gadka że szpital nie ma pieniędzy jest śmieszna .bo jak się nie ma pieniędzy na zatrudnianie ludzi to powinno się taki zakład zamknąć i tyle...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... WALDUŚ WADOWITA komentuje +13

DOBRZY lekarze poszli poszli do szpitali, w których ludzie NIE UMIERAJĄ NA KATAR...


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... ZośkaSamośka komentuje +6
Nasz ukochana zielona wyspa. I LOVE PO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... arnold1 komentuje +10
Dlaczego nie chcą pracować? Bo w tym szpitalu jest układ! Ręka rękę myję

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... salowy-a komentuje +31
....pani dyrektor niech zakasa rękawy,i pomoże tym biednym pielęgniarkom......jak pare razy będzie musiała przebrać kogoś z gó..a, to zaraz zmieni zdanie........

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... wesoły40 komentuje +11
A może to kwestia tego, że szpital ten nie ma dobrej renomy? Może miasto nie jest na tyle atrakcyjne, żeby się przeprowadzić? A może obawy budzi dojazd do pracy np. z Krakowa, Bielska lub Śląska - dziurawymi i wąskimi drogami, które prowadzą do Wadowice?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... Elemele komentuje +6
Niestety odpowiedzialna praca, w pełnym wymiarze czasowym wiązać się będzie z zarobkiem 1680zł brutto. To tak zwana najniższa krajowa, z której po opodatkowaniu zostanie nieco ponad 1200 zł.

Ha,ha,ha...........1200 zł ,za "papranie" się w > g.......ach< 8 godzin !!!!

To już są kpiny-praca odpowiedzialna !!!

Każda praca jest odpowiedzialna,chyba że babrzesz się gó.....ami,to nieeeee !!!!


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... hermiona komentuje +22
za to , że będę się babrać w ludzkim gó.. i innych "przyjemniejszych" wydzielinach przez 8 godzin dziennie i jeszcze jak spier..czę preparat to przeze mnie badania okażą się niedobre to mnie wyzwą mam dostać tylko 1200zł? A co z dziecmi , których mi nie przyjeli do przedszkola i musiałabym oddać do prywatnego, dojazdy do szpitala? zostanie kilkaset zotych z którymi to nawet nie bede wiedział co począc.. bo za mało? To ja już wolę na salową pójść one tyle zarabiają a przynajmniej mniej odpowiedzialna praca!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był