Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Solidarność łowi pracowników

Email Drukuj
Związkowcy z NSZZ Solidarność postawili wyjść na wadowicki rynek. Chcą zachęcać ludzi bezpośrednio do wstępowania do związku i tworzenia nowych struktur zakładowych tam, gdzie jeszcze ich nie ma.NSZZ "Solidarność" twierdzi, że chce chronić pracowników przed pracodawcami. Ale aby to robić po pierwsze musi mieć wiedzę i nowych członków. W ostatnich latach pracownicy jakoś niechętnie korzystają z możliwości zapisywania się do związków.

W Wadowicach i okolicach też nie jest z tym najlepiej. W okręgu 7. NSZZ "Solidarności" jest 2300 związkowców. Cały okręg to jednak powiat wadowicki i część oświęcimskiego. największe organizacje zakładowe mają ZPC Skawa w Wadowicach i AZPB Andropol w Andrychowie.

"Najmniej organizacji związkowych jest w prywatnych zakładach zatrudniających po kilkadziesiąt osób. często jest nawet niepisany zakaz pracodawcy tworzenia takich struktur w zakładzie" - mówi Zdzisław Szczur, szef NSZZ "Solidarność" w Wadowicach.

Highslide JS Dlatego Solidarność postanowiła organizować akcje informacyjne dla pracowników, by zachęcić do wstępowania w struktury organizacji. "Warto się organizować, ponieważ w grupie łatwiej jest bronić swoich praw pracowniczych" - dodaje Zdzisław Szczur.

W czwartek (3.09) związkowcy z Wadowic rozdawali na rynku ulotki, udzielali informacji na temat możliwości pomocy pracownikom.

"Nasi członkowie zyskują pomoc w przypadku negocjowania podwyżek płac, mają bezpłatne porady prawne, w przypadku niesprawiedliwego traktowania, dyskryminacji i przemocy mogą liczyć na ochronę" - mówią związkowcy z wadowickiej "Solidarności". Aby zapisać się do związku lub utworzyć komitet zakładowy wystarczy skontaktować się z siedzibą oddziału przy ulicy Kościelnej w Wadowicach.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był