f16baa08fdc195926597982374a3e755.html Kto donosi do skarbówki?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kto donosi do skarbówki?

Email Drukuj
Małopolska to jeden z tych regionów naszego kraju, gdzie do Urzędu Kontroli Skarbowej trafia najwięcej donosów. Mieszkańcy naszego województwa lubują się w donosach dotyczących nieprawidło­wo­ści podatkowych sąsiadów, byłych małżonków i pracodawców.


Polak uwielbia donosić. Na sąsiada, konkurencję, szefa czy... byłego małżonka. Każdy powód i przesłanka jest dobra. Do Urzędów Kontroli Skarbowej z roku na rok wpływa coraz większa liczba donosów.

Największy wzrost liczby donosów odnotowano w zeszłym roku w Lublinie (o 40 proc.), Warszawie (o 25 proc) i w województwie Małopolskim (o 19 proc.). Urzędy nie odnotowały, by jakaś konkretna grupa była częściej celem donosów niż inna.
Zdecydowanie najczęściej informacje z donosów dotyczą nieprawidło­wo­ści podatkowych sąsiadów, byłych małżonków, kontrahentów i pracodawców lub konkurencyj­nych firm – powiedziała serwisowi Bankier.pl Agnieszka Derkacz, rzecznik prasowy UKS w Opolu.
Można za to wyróżnić kto składa donosy. Najczęściej na nieprawidło­wo­ści donoszą sąsiedzi, byli małżonkowie. Ci ostatni często donoszą na siebie przy okazji rozpraw rozwodowych i spraw o alimenty - oskarżają się wtedy wzajemnie o ukrywanie dochodów.

Źródłem tych skarg najczęściej są konflikty oraz zwykła ludzka zawiść.  Urzędy Kontroli Skarbowej nie ukrywają, że pochodzące z tych źródeł informacje są najczęściej bezwartościowe. Donoszący mijają się z prawdą.

Bez względu jednak na formę i treść, każdy donos musi być sprawdzony. Do UKS wpływa też coraz więcej skarg na przedsiębior­ców pochodzących od... klientów. To oni też rzadko mijają się z prawdą.

Zapewne dlatego, że większość donosów dotyczy braku ewidencji sprzedaży, co klientom stwierdzić dość łatwo, gdy nie otrzymują paragonów.

Urzędnicy zwracają uwagę, że to pochodna prowadzonej regularnie akcji "Weź paragon", w czasie której uświadamiają konsumentom korzyści płynące z posiadania dowodu zakupu. 

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (10)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... wolny człowiek komentuje +3
POLACTWO=CWANIATWO

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 02 - 2014
... osm komentuje +4
... jesteśmy najbardziej wrednym narodem - ale wszyscy kochamy naszego papieża ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 02 - 2014
... lump komentuje +6
broń BOŻE ja nie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... j23 komentuje +7
Mamy jako Polacy cechy wrodzone lub nabyte takie jak - zazdrość zawiść mściwość brak tolerancji chytrość brak zrozumienia dla drugiego człowieka itp. Nie na darmo ktoś kiedyś powiedział tam gdzie jest dwóch Polaków zawsze są trzy zdania. Kiedy większość z nas jest szczęśliwa - jak drugiemu się noga podwinie lub potrzebuje pomocy bo wtedy jest z kogo się pona.........ć. Ale rośnie nowe pokolenie młodych zdolnych wykształconych ludzi które zmienia i zmieni stereotypy wizerunku naszego społeczeństwa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... Jacek i Placek komentuje +1
Ta sławna góralska gościnność....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... koleżanka komentuje +3
Pewno Maryśka z Mickiewicza przoduje w donosach. W krew jej weszło. Pajęczyca

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... Pepko komentuje +4
Jak kogoś za PRL nauczyli donosić to tak mu już zostało

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... Trolli komentuje +3
Co za naród.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... AMILs komentuje +12
widzę że w 24 nawet komentarze usuwa schodzicie już na psy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... zołz@ komentuje +13
normalka! Polak potrafi, nawet za granicą na siebie donoszą Wstrętna przywara Polaczków. tfu! a wszystko z małostkowej zazdrości

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był