9921be5a3f512d65cb357df9791a5232.html PKS płaci pensje w ratach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

PKS płaci pensje w ratach

Email Drukuj
Firma przewozowa musi sobie radzić z długami. Wierzyciele nie dają jej spokoju, a pracownicy wykazują świętą cierpliwość. Wypłaty mają w ratach. Pojawiła się jednak nadzieja, że los firmy się polepszy.Jak przyznają w spółce, wadowicki PKS zalega przede z opłatami kilku wierzycielom. PKS od czterech lat przeprowadza restrukturyzację i od tego czasu boryka się z kłopotami finansowymi.

"Wzrosło zużycie paliwa, do tego dochodzi jeszcze koszt opon zimowych oraz kupno części zamiennych, a na to wydajemy mnóstwo pieniędzy" - podaje powody trudnej sytuacji prezes firmy Andrzej Sobieszczyk. Dodaje też, tabor autobusów jest stary, często się psuje. Na nowe maszyny pieniędzy nie ma, a stare trzeba naprawiać. A to już studnia bez dna.

"Planujemy kupić dziesięć busów, które są bardziej ekonomiczne pod względem utrzymania. Będą wykorzystywane na trasach, gdzie nie ma aż tak dużo pasażerów" - informuje prezes. Od dwóch PKS stara się o uzyskanie pożyczki z unijnego funduszu z Agencji Rozwoju Przemysłu. Gwarancją pożyczki jest jednak pozytywna decyzja Komisji Europejskej. Ta ma zapaść najpóźniej w przyszłym tygodniu. PKS stara się o 1,5 mln zł pożyczki.

Kłopoty finansowe spółki spowodowały, że musi ona liczyć również na wyrozumiałość pracowników. Ci już od kilku miesięcy otrzymują pensję w dwóch ratach. PKS zatrudnia 116 osób i jak zastrzega zarząd firmy nie ma na razie mowy o zwolnieniach.

(mt)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był