Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Termowad nie chce denerwować ludzi

Email Drukuj
Spółka Termowad uznała argumenty lokatorów Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie będzie oddawać miejsca na maszty telefonii komórkowej na dachach swoich budynków na osiedlu Pod Skarpą.Spór o maszty żarzy się gorącym ogniem już od kilku miesięcy. Na osiedlu Pod Skarpą w Wadowicach w okolicach ulicy Niwy wadowicka spółka Termowad posiada budynek, na którym miały zostać umieszczone nadajniki telefonii komórkowej. Dla Termowadu to czysty zysk.

Swoją ofertę spółce złożył jeden z polskich operatorów. Dla przedsiębiorstwa, którego podstawową działalnością jest dostarczanie ciepła do naszych mieszkań, dodatkowy stały dopływ gotówki nie jest bez znaczenia. Jak uzasadniał Termowad, w końcu to właśnie dochód z innych form działalności spółki może poprawić jej bilans finansowy.

Ale przeprawa z uzyskaniem pozwolenia na umieszczenie na dachu swojego budynku masztu telefonii okazała się dla prezesa Termowadu Wiesława Wróblamission impossible”. Chcąc spełnić wszystkie wymogi prawne prezes musiał uwzględnić opinie mieszkańców osiedla Pod Skarpą. I tutaj trafiła kosa na kamień.

Lokatorzy bloków na osiedlu Pod Skarpą wnieśli ostry sprzeciw do Spółdzielni Mieszkaniowej w sprawie nadajników. Uzasadniali, że takie nadajniki zaszkodzą ich zdrowiu. Wzajemna wymiana pism pomiędzy Termowadem i SM ujrzała światło dzienne za pośrednictwem mediów lokalnych.

Teraz prezes Wiesław Wróbel nie zamierza “kopać się z koniem”. Uznał, że nie będzie robił nic przeciw lokatorom i Spółdzielni. “Uważam, że nadajnik dla nikogo nie byłby szkodliwy, jednak wobec protestów wycofuję zgodę wydaną inwestorowi” - powiedział “Kronice Beskidzkiej” (22.10) Wiesław Wróbel.

Tak więc prezes przemówił, sprawa zakończona. Czyżby? Warto tutaj podkreślić, że i spółdzielnia wykorzystuje dachy na instalację różnego typu anten i nadajników. Taki mały przykład, dach bloku nr 13 na osiedlu Kopernika, gdzie w ostatnim czasie pojawiło się sporo nowych instalacji. Ale tam nie było protestów.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był