Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Pociąg papieski: Reanimacja

Email Drukuj
Papieski skład przepadł już z rozkładu jazdy między Krakowem, a Wadowicami. Polskie Koleje Państwowe próbują reanimować pociąg papieski. Będzie jeździł po całym kraju jako... Stalowy Pielgrzym.


Pociąg papieski, po tym jak już pewnie bezpowrotnie pożegnał Wadowice, wyruszył w Polskę. Skład jeździ do Łodzi, Warszawy, Białegostoku, Bydgoszczy. PKP wymyśliło dla niego nowe przeznaczenie. Ma umożliwiać mieszkańcom różnych regionów dojazd na wydarzenia religijne.

"Już w poprzednich latach, na zaproszenie lokalnych społeczności, pojawiał się w różnych regionach Polski, dowożąc pasażerów na wydarzenia o charakterze katolickim. Ten szczególny charakter służby publicznej nadal będzie przyświecał funkcjonowaniu „Stalowego pielgrzyma”. W najbliższym czasie pociąg będzie się bowiem pojawiał w miejscach ważnych dla katolików" - informują w swoim komunikacie PKP Przewozy Regionalnej.

I tak przemianowany na "Stalowego pielgrzyma" pociąg w ostatnich dniach dowoził pasażerów z Archidiecezji Łódzkiej do Częstochowy "na nawiedzenie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Łódzkiej".

Kursował też do Białegostoku, gdzie odbywał się Archidiecezjalny Kongres Miłosierdzia Bożego, organizowany w pierwszą rocznicę beatyfikacji księdza Michała Sopoćki - spowiednika św. Faustyny Kowalskiej.

Potem pojechał do Bydgoszczy, trasą przez Włocławek i Toruń na 25. rocznicę uprowadzenia i męczeńskiej śmierci kapłana warszawskiej Solidarności z czasów stanu wojennego, księdza Jerzego Popiełuszki. Odwiedził też Warszawę, gdzie odbywały się uroczystości związane z obchodami 400-lecia Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej.

Zdaniem PKP Przewozy Regionalne nowy pomysł, czyli "Salowy pielgrzym", powinien cieszyć się popularnością i uznaniem pasażerów. Nam, w Wadowicach, po pociągu papieskim pozostało dobre wspomnienie i pamiątka. Czyli słynny "Kolejowy szlak papieski" za 30 mln zł i wyremontowany dworzec PKP, z którego właściwie można już dojechać do niewielu miejsc w Polsce.
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był