Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Marszałek sprzedaje jednak PKS

Email Drukuj
Województwo małopolskie zdecydowało o sprzedaży spółki PKS w Wadowicach - pisze PAP. Urząd Marszałkowski nie chce dokładać do nierentownego przedsiębiorstwa. Spółka jest w kryzysie od lat. I co teraz?Jak podała Polska Agencja Prasowa, Urząd Marszałkowski w Krakowie zdecydował o pozbyciu się większościowego pakietu akcji (85 procent) w wadowickim przedsiębiorstwie. To jeden z PKS-ów, którego akcje samorząd wojewódzki nieodpłatnie otrzymał od Skarbu Państwa w zeszłym roku.

Jak poinformował PAP we wtorek (29.09) członek zarządu województwa małopolskiego Marek Sowa, wadowicka spółka od dawna ma ujemne wyniki finansowe. Jej straty wynikają z przestarzałego i niedopasowanego do potrzeb taboru. Władze sejmiku małopolskiego uważają, że wadowicki PKS wymaga natychmiastowej restrukturyzacji.

Zgodnie z opracowaniem zamówionym u ekspertów przez samorząd województwa, dla PKS w Wadowicach rozważano dwa możliwe rozwiązania: sprzedaż całej spółki lub jej części albo restrukturyzację majątkowo-finansową przeprowadzoną przez samorząd województwa.

Drugie rozwiązanie oznaczało jednak dołożenie przez samorząd do spółki ok. 8,3 mln zł w ciągu najbliższych trzech lat. Zdaniem władz regionu to przedsięwzięcie byłoby obarczone wysokim ryzykiem.

Dlatego zarząd województwa zdecydował, a sejmik wyraził zgodę na sprzedaż spółki prywatnemu inwestorowi. PKS Wadowice zajmuje się głównie publiczną komunikacją autobusową. Firma posiada około 70 pojazdów oraz zatrudnia 116 pracowników.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był