Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Fumis częścią wielkiego koncernu?

Email Drukuj
Wadowicki Fumis Bumar będzie częścią dużej spółki, której stworzenie planuje rząd. Jeszcze w tym roku do grupy Bumar włączone zostaną branżowe spółki produkcyjne i badawczo-rozwojowe.To ma być pomysł na rozwiązanie kłopotów spółek tworzących holding Bumar. Minister Skarbu Państwa planuje wnieść do Bumaru w formie aportu akcje siedmiu spółek, w zamian za które obejmie udziały w podwyższonym kapitale zakładowym holdingu.

" Przyspieszamy, ale wykonujemy przecież rządową strategię przebudowy i konsolidacji zbrojeniówki" – potwierdza dla "Rzeczpospolitej" Edward E. Nowak, prezes holdingu. Zaskoczeni ekspresowym tempem konsolidacji są prezesi przyłączanych spółek.

"Spodziewaliśmy się raczej, iż rząd poczeka na ustabilizowanie się rynku uzbrojenia i dokończenie organizacyjnej przebudowy i restrukturyzacji samego pancernego holdingu" – mówi gazecie jeden z szefów integrowanych spółek.

Jak planuje Ministerstwo Skarbu do grupy Bumar jeszcze w tym roku dołączą: produkująca miny i zapalniki bydgoska Belma, Fumis-Bumar Wadowice – dostawca elementów czołgowych napędów, wrocławski Dolam (elektronika, podzespoły dla radiolokacji) i Stomil Poznań, producent wyspecjalizowanego, wojskowego ogumienia.

Po włączeniu kolejnych spółek zatrudniający obecnie ponad 8 tys. ludzi narodowy koncern przejmie większość należących do państwa kluczowych producentów broni i wyposażenia.

W tej chwili wadowicki Fumis - Bumar wprowadza plan restrukturyzacji w firmie. Spółka wystawiła na sprzedaż część nieruchomości i nieużywane hale produkcyjne. Część pracowników firmy, ze względu na ograniczenie zamówień, musiała pożegnać się z pracą. Na razie nie wiadomo, co tak naprawdę oznaczać będzie dla wadowickiej spółki włączenie jej w jeden wielki koncern państwowy.

>>> Fumis sprzedaje hale


(mp)
Żródło: Rzeczpospolita
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był