Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Rozbudowa kanalizacji na finiszu

Email Drukuj
Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło właśnie budowę kolejnej sieci kanalizacji w Ponikwi i w Chobocie. W ten sposób wykonano  trzeci kontrakt z unijnej inwestycji wartej 17 mln euro."Ukończono właśnie kolejny etap przebudowy wadowickiej kanalizacji" - poinformowała Karolina Sulfeta, rzecznik Imago PR, spółki obsługującej Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wadowice za ponad 17 milionów euro rozbudowują gminną sieć wodociągowo - kanalizacyjna z pieniędzy unijnych Funduszu "Spójność".

"Dzięki inwestycji z podłączenia do sieci wodociągowej będzie mogło skorzystać ponad tysiąc mieszkańców, którzy wcześniej nie mieli takiej możliwości. Ponadto około dwóch i pół tysiąca wadowiczan przyłączy swoje domy do nowoczesnej i dostosowanej do unijnych standardów kanalizacji" - mówi Andrzej Smaga, prezes Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Kilka dni temu zakończono trzeci kontrakt budowlany realizowany w ramach projektu "Gospodarka wodno-ściekowa na terenie aglomeracji wadowickiej". Inwestycja obejmowała budowę ponad 27 kilometrów kanalizacji sanitarnej w Wadowicach, Ponikwi oraz Choczni, gdzie wybudowano także przepompownię ścieków.

Ponadto w miejscowościach Ponikiew - Chobot oraz Ponikiew powstało około 16 kilometrów nowej sieci wodociągowej i cztery stacje hydroforowe. Prace w ramach kontraktu rozpoczęły się w drugim kwartale 2007 roku i pochłonęły 4,2 milionów euro.

Wykonawcą robót było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Budomont Sp. z o.o. oraz Teresa Szendoł Biuro Projektowania i Realizacji Inwestycji Ekologicznych. Projekt "Gospodarka wodno-ściekowa na terenie aglomeracji wadowickiej" jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Spójności.

Wartość wszystkich inwestycji to ponad 17 mln euro, z czego 85 procent pokrywają fundusze unijne. Projekt realizowany jest w czterech niezależnych kontraktach budowlanych. Obejmują one modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Wadowicach.

Budowę sieci kanałów sanitarnych o długości 26 kilometrów w Wadowicach - Zaskawiu, Jaroszowicach oraz miejscowości Ponikiew - Chobot. Planowana jest też modernizacja zakładu uzdatniania wody w Wadowicach. Realizacja projektu rozpoczęła się pod koniec 2005 roku i potrwa do 2010. Prace budowlane zakończą się w tym roku.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był