Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Brakuje asfaltu w regionie

Email Drukuj
Znamy już przyczyny opóźnień przy remoncie ulicy Mickiewicza. Firma, która realizuje umowę dla miasta, ma problemy z pozyskaniem masy bitumicznej. Podobno to duży problem w naszym regionie.Duża skala inwestycji drogowych na południu Polski spowodowała, że na rynku zaczęło brakować masy bitumicznej oraz sprzętu do asfaltowania ulic. Efektem jest długie wyczekiwanie wykonawców dróg na realizację zamówień przez firmy produkujące masę.

Z podobnym problemem boryka się ostatnio firma Hydrowit z Tłuczani, która realizuje dla Wadowic przebudowę ulic Mickiewicza, Trybunalskiej i Żwirki i Wigury. Prace ziemne na Mickiewicza praktycznie są już skończone. Wydawało się, że kilka dni temu rozpocznie się układanie tutaj dywanika asfaltowego, a kierowcy znów będą mogli swobodnie przejeżdżać przez rynek.

"Niestety nasz kontrahent nie dotrzymał umowy. Na szybko musieliśmy szukać innej firmy dostarczającej masę bitumiczną i sprzęt. Znaleźliśmy dopiero w firmie Mota-Engil, która realizuje kontrakty na potrzeby budowy autostrad. Ale to opóźnia zakończenie remontu. Wylewanie asfaltu rozpocznie się w przyszłą środę" – mówi Władysław Witek z firmy Hydrowit.

Jak się dowiadujemy problemy z brakiem masy bitumicznej ma wiele firm w regionie. Produkujące masę Przedsiębiorstwo Robot Drogowo Mostowych w Kleczy, które zaopatrywało lokalny rynek, ma bardzo dużo zamówień.

Wychodzi na to, że asfalt w ostatnim czasie stał się bardzo chodliwym towarem. Jego brak na rynku stał się przyczyną wielu kłopotów kierowców, którzy jeżdżąc lokalnymi drogami często zastanawiają się, dlaczego remonty ulic przeciągają się w nieskończoność.

(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był