462dfc54ee1b7a5a73ee0bb25a50d997.html Ostatnie prace w Świnnej z lotu ptaka

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ostatnie prace w Świnnej z lotu ptaka

Email Drukuj
Trwają ostatni prace przy budowie zbiornika w Świnnej Porębie. Obecnie Skanska na zlecenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej przekłada linię kolejową na odcinku Stryszów-Zembrzyce, której obecna część znajdzie się w przyszłości pod wodą.


Skanska wykonuje na zlecenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie przełożenie linii kolejowej Kraków-Zakopane na odcinku Stryszów-Zembrzyce. Inwestycja ma miejsce w ramach budowy zbiornika wodnego Świnna Poręba.

Budowa nowej trasy kolejowej jest konieczna, ponieważ część obecnej trasy kolejowej znajdzie się pod wodą po zalaniu zbiornika. To jedna z ostatnich dużych inwestycji przy budowie zbiornika w Świnnej Porębie.

Na nowej trasie kolejowej, która powstaje wzdłuż brzegów przyszłego zbiornika, znajdą się dwa mosty kolejowe. Pierwszy z nich, zlokalizowany w Dąbrówce, jest już gotowy. Przeprawa przez Stryszówkę ma 4 przęsła, długość 234 m i wysokość 27 m. Większy, prawie 400-metrowy most jest budowany w Zembrzycach. Będzie to 7-przęsłowy most o konstrukcji łukowej, usytuowany na podporach o wysokości 24 m.

Jednocześnie trwają prace kolejowe, które polegają na przełożeniu ponad 8,5 km linii kolejowej. Zakończenie prac nad przełożeniem linii kolejowej planowane jest na grudzień tego roku.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(kp)
Fot. Skanska

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (6)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... basik komentuje +0
Budowa zbiornika w Świnnej Porębie to ogromna inwestycja i wielki rozmach . Miejmy nadzieje ze prace zostaną zakończone o oczekiwanym czasie . Cała zapora bedzie dużym zbiornikiem wodnym który z przyszłości bedzie mógł służyć również celom rekreacyjnym i może przynieść oczekiwane zyski . Zarówno może uchronić przed powodziami. Przyczyni sie również do zatrudnienia osób które beda czuwać nad bezpieczeństwem oraz atrakcjami .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 06 - 2014
... Dudi komentuje +1
Siedmio-przęsłowy most jest budowany w Tarnawie Dolnej a nie jak pisze że w Zembrzycach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2014
... pejo komentuje +0
nie ćmijcie ludzi zapora jest wstrzymana na 2 lata z braku kasy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2014
... ps komentuje +11
Będzie to jedna z ładniejszych tras kolejowych w Polsce. Kupię bilet żeby tylko tam się przejechać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
... nostradamus2 komentuje +4
no ładnie, za 2 - 3 dni zaleje to woda

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
... Eeeee komentuje +2
Gdzies lokalnie juz o tym czytalem ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był